Начини за закачане на жива рибка

Модератор: sapuna

River50
новобранец
новобранец
Мнения: 23
Регистриран на: Нед Фев 08, 2009 9:59 am

Re: Начини за закачане на жива рибка

Мнение от River50 »

За устата е по добре теи рибката повече се откача пък за устата няма откачане
bobir
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 457
Регистриран на: Пон Фев 19, 2007 3:36 pm
Местоположение: София

Re: Начини за закачане на жива рибка

Мнение от bobir »

Аз колеги я закачам през опашката и после през хрилете като те оставят свободни за да може уклея да живее:)
И рибар съм и ловец съм:):):) От тая риба не мое да си платим парното:):):):)
Аватар
vlado_fidera
новобранец
новобранец
Мнения: 96
Регистриран на: Пон Мар 28, 2005 7:34 am
Местоположение: sofia

Re: Начини за закачане на жива рибка

Мнение от vlado_fidera »

Лично аз закачам рибката по следния начин:
- примерно когато ловя щука първо прокарвам през хрилете металния повод който предварително съм си изработил.Дължината му е около 40 см.От единия край има вирбел с карабинка, а от другия край поставяме вирбел без карабинка или пък вирбела го отписваме.Закачам тройката за карабинката и издърпвам повода.Куката опира в муцунката на рибката и се получава нещо като намордник.Така рибето остава атрактивно и съблазнително за хищника.Когато ловяа кефал на рибе прокарвам куката през опашката, изтеглям и прокарвам под гръбната перка, а след това куката закачам малко над хрилния капак под едното око.
НЕ САМО С НОЖ И ВИЛИЦА В РЪКА, МОГА АЗ ДА ГИ ЛОВЯ
НЕКА ТРЪГВАЙКИ СИ ОТ ВОДОЕМА ПОСЛЕДНОТО КОЕТО ОСТАВА СЛЕД НАС ДА СА СТЪПКИТЕ НИ
Rachkov
новобранец
новобранец
Мнения: 64
Регистриран на: Съб Окт 31, 2009 6:08 pm
Местоположение: Айтос / Бургас

Re: Начини за закачане на жива рибка

Мнение от Rachkov »

а идеята за водене на силиконово или живо рибе закачени за предната част с кука за туистер ?
има ли приложение този вариант ? когато не удря на блесни други силиконови примамки
за ловене на Бяла риба питам
предполагам , че за живото рибе ще трябва да се правят по-чести паузи
Fuck the Burger,fuck the pizza - The best is BANICA
Luzifer
новобранец
новобранец
Мнения: 69
Регистриран на: Вто Май 13, 2014 7:35 pm

Re: Начини за закачане на жива рибка

Мнение от Luzifer »

Здравейте колеги.
Гледам че темата е доста стара ама ми стана интересна и реших да дам едно мнение и аз.
Преди години бях ходил на Дуран кулак и както добре знаем най добре се учи от хора с опит:
Та пристигнаха двама колеги от Шабла и ми показаха как работят те. Рибките (каракуди по около 12 - 15см не ги закачаха, а ги завързаха. С много тънка месина около 0.10 завързва куката на гърба на рибката като прекарва месинката през хрилете на рибката. Така рибката остава изключително дълго време жива и не ѝ личи че носи кука. Явно монтажа им работеше тъй като още на първата нощ имаха 2 удара един скъсан и един 18кг сом...
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на хищници”