Колеги,мислите ли ,че щуката яде марша

Модератор: sapuna

Аватар
bigfish133
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 595
Регистриран на: Чет Яну 15, 2009 6:24 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Колеги,мислите ли ,че щуката яде марша

Мнение от bigfish133 »

Според мен всичко е до ден и до моментното състояние на водоема. Много зависи и от гъстотата на малките рибки , разбира се. Аз лично съм имал случай , когато на едната тапа имам жива каракудка , на другата умряла (просто беше последната) и ударът беше на умрялата.
batkovi kolio 3
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 164
Регистриран на: Нед Сеп 06, 2009 9:11 pm
Местоположение: водоеми и реки около Пловдив,Асеновград

Re: Колеги,мислите ли ,че щуката яде марша

Мнение от batkovi kolio 3 »

здр на всички.щтуката е хи6ник а хишника се хранят с всичко което може да им достави необходимата енергиа.Най голямата щтука която сам хваштал, а това е преди 10 тина.г, 6.400кг. беше на жаба бях метнал за сом а жабата се беше удавила одавна .Всичко е момент и касмет на слука.времето е добре да ги почваме ас викам.жижи и здрави бадете :drinkers:
mitaka_25
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 153
Регистриран на: Нед Мар 22, 2009 4:29 pm
Местоположение: на най-близкия гъол

Re: Колеги,мислите ли ,че щуката яде марша

Мнение от mitaka_25 »

със сигурност яде умрели рибки за мърша незнам тая гадина ми се случи на 2 пъти като ме мързи да сменя мъртвата рибка :?
Аватар
pachosz
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1360
Регистриран на: Чет Юни 18, 2009 6:23 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Колеги,мислите ли ,че щуката яде марша

Мнение от pachosz »

даже морски рибета слагам аз понякога - цаца, парче скумрия, или каквато има.
На цаца и опашка от скумрия ми е удряла неведнъж.
Точно както на картинката в темата на Кърцата за бялата риба, смо че с тройка и стоманен повод разбира се. На дъно.
Аватар
niklas
новобранец
новобранец
Мнения: 66
Регистриран на: Чет Мар 17, 2005 11:34 am

Re: Колеги,мислите ли ,че щуката яде марша

Мнение от niklas »

Първата ми щука около 2 кг бе на блесна преди около 14 г на един водоем в ТЕЦ"Ми 2" захранван с вода от дренажите на сгуроотвала (западно от новото въглеподаване вътре в самата централа). Когато радостен я занесох в къщи и започнах да я изкормвам се шашнах - в стомаха й полуразложен плъх поне 200 г След нея 10-12 г не си бях помислял да ловя щука, докато преди две години синът ме заведе на едни гьолове в старите насипища около с.Обручище. За двата излета имахме по 1-2 щуки. които по мое настояване и спомени на сина от "оная щука" си отиваха, макар и наранени обратно. Така, че щуката дали яде мърша не зная, ама е всеядна като свинете според мен.
piqniq_chichko
новобранец
новобранец
Мнения: 6
Регистриран на: Съб Апр 25, 2009 8:06 am
Местоположение: Димитровград

Re: Колеги,мислите ли ,че щуката яде марша

Мнение от piqniq_chichko »

И аз съм имал резултат на мъртва рибка. Даже не веднъж. В интерес на истината най-голямата щука, която съм хващал беше не мъртва слънчевка в 13.30 август месец в най-голямата жега. Иначе съм чувал от много маришки щукари, че големите попадения именно на мъртва стръв се ловят, а ако е на жива - за предпочитане е да е на някоя хищта риба (слънчевка, костур или по-малка щута), тъй като са й конкуренция и първо на тях налита. Наслука на всички, а на тези които не обичат риболова :drinkers:
Станимир Бегов
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 865
Регистриран на: Вто Авг 11, 2009 11:24 am
Местоположение: Хасково

Re: Колеги,мислите ли ,че щуката яде марша

Мнение от Станимир Бегов »

На мъртва рибка може да кълве ,но в едно язовирче имаше хвърлено умряло куче и така си стоеше надуто и вмирисано сума време без да го пипнат ,а във водоема има щука пред мен един колега извади 6 килограмова.
batkovi kolio 3
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 164
Регистриран на: Нед Сеп 06, 2009 9:11 pm
Местоположение: водоеми и реки около Пловдив,Асеновград

Re: Колеги,мислите ли ,че щуката яде марша

Мнение от batkovi kolio 3 »

stupi написа:На мъртва рибка може да кълве ,но в едно язовирче имаше хвърлено умряло куче и така си стоеше надуто и вмирисано сума време без да го пипнат ,а във водоема има щука пред мен един колега извади 6 килограмова.
Не бъркай щтуките с крокодилите :D
Аватар
chopara
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 511
Регистриран на: Нед Юли 27, 2008 6:57 pm

Re: Колеги,мислите ли ,че щуката яде марша

Мнение от chopara »

stupi написа:На мъртва рибка може да кълве ,но в едно язовирче имаше хвърлено умряло куче и така си стоеше надуто и вмирисано сума време без да го пипнат ,а във водоема има щука пред мен един колега извади 6 килограмова.
най-новата стръв - куче, ама сякаш ако беше живо щеше да е по-саблазнително
кьоркефали
mitashki1975
новобранец
новобранец
Мнения: 6
Регистриран на: Вто Юни 23, 2009 6:33 pm

Re: Колеги,мислите ли ,че щуката яде марша

Мнение от mitashki1975 »

Според мен кълве на мъртва рибка само в студовете.иначе винаги на жива или полужива.
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на хищници”