Риболов на Распер по река Искър

Модератор: sapuna

Аватар
petro_op
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 541
Регистриран на: Пет Мар 31, 2006 8:52 am
Местоположение: sofia

Re: Риболов на Распер по река Искър

Мнение от petro_op »

ivo75 написа:
petro_op написа:
ivo75 написа:Спининга му е решениетоКолега.Не съм чувал някой да е хванал распер на стръв освен на желязна :D .
Колега точно Русенските момчета от форума ги хващат на попче или уклей -доста ме учудва коментара ти .....

Казвам , че аз не съм чувал а не , че е невъзможно.Кажи кой ги лови толкова на рибка от Русе.Имам доста познати , но верно никой не ми е казвал да е хванал распер на рибка.
Ivak написа:Не е случайно че ти е клъвнал на дъно, имам доста удари от распер на попче и уклей по Дунав :wink:
ivo75
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3302
Регистриран на: Пет Сеп 21, 2007 9:44 am
Местоположение: РУСЕ

Re: Риболов на Распер по река Искър

Мнение от ivo75 »

Не му вярвай на Ивака той на Дунава си иде от дъжд на вятър пък и е късметлия :D .Пак повтарям , че не е невъзможно но ако знаеш къде гони распера ще знаеш , че си е късмет да го хванеш на дъно или поне де не е дребосък.
МОЯТА РИБА СИ Е МОЯ
Ivak
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3426
Регистриран на: Пон Май 02, 2005 9:14 pm
Местоположение: София, Русе
Обратна връзка:

Re: Риболов на Распер по река Искър

Мнение от Ivak »

ivo75 написа:Не му вярвай на Ивака той на Дунава си иде от дъжд на вятър пък и е късметлия :D .Пак повтарям , че не е невъзможно но ако знаеш къде гони распера ще знаеш , че си е късмет да го хванеш на дъно или поне де не е дребосък.

Защо да не ми вярва. От 3-4 години се вясвам от дъжд на вятър по Дунава и пак си ловя риби. Преди това да не съм бил на Марс :lol: :lol:
Распер си ловя доста на Дъно и то не само на Дунав, вече има риби и от Ангитис и Струма. Няма никъв късмет в хващането му на дъно. Писъл съм и статия относно това и не бих си позволил да подвеждам хора, така че съм на 100 процента сигурен, че може да се лови целенасочено распер на Дъно и то ТРОФЕЙ. Има един изваден 9 кг до Русе, аз досега съм стигнал само до 3 кг. По-малък от кило и нещо нямам
ivo75
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3302
Регистриран на: Пет Сеп 21, 2007 9:44 am
Местоположение: РУСЕ

Re: Риболов на Распер по река Искър

Мнение от ivo75 »

Добре де ловете го на дъно .Аз ша го замярам с железа.Адаш понеже ти вярвам ша черпя бира при следващото вясване :lol: :lol:
МОЯТА РИБА СИ Е МОЯ
Аватар
petro_op
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 541
Регистриран на: Пет Мар 31, 2006 8:52 am
Местоположение: sofia

Re: Риболов на Распер по река Искър

Мнение от petro_op »

ivo75 написа:Добре де ловете го на дъно .Аз ша го замярам с железа.Адаш понеже ти вярвам ша черпя бира при следващото вясване :lol: :lol:
:) Не ставаше въпрос за това ама няма значение. Аз лично на Дунав съм 1-2 пъти в годината, а на дъно почти не ловя.

Ивака го познавам добре и знам че не си измисля - а човека питаше за варианти за риболов.
ivo75
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3302
Регистриран на: Пет Сеп 21, 2007 9:44 am
Местоположение: РУСЕ

Re: Риболов на Распер по река Искър

Мнение от ivo75 »

Добре де аз държа на моето си мнение.Ивака нека си го лови но ако искаш в случаите , които си на Дунава минавайки покрай хората клечащи на дъно ги питай колко от тях търсят целенасочено распер .Не съм казвал , че е невъзможно да се улови распер на рибка на дъно например .Но оновно това за което съм чувал и знам е на желязо и тн.Това за мен е най успешния начин - поне по наблюденията , които имам .

А относно колегата той сигурно ги е разбил расперите вече :D
МОЯТА РИБА СИ Е МОЯ
Венци ®
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1192
Регистриран на: Съб Май 12, 2007 8:19 pm

Re: Риболов на Распер по река Искър

Мнение от Венци ® »

Мдааааааааааа,совите не са това което са!!!!!!!!!!!!!!
Аз лично залагам на метала щото съм фен на METALLICA!!!!!
Обаче познавам Ивака и съм бил с него за риби и съм сигурен,че думите му са истина.С Иво също съм ,бил и той не лъже!
Ама аз да ви кажа веднъж като бях на Лома фАнах един распер на глист.Обикновен торен земен глист.борбата бе жестока,щото рибока се бе уплел в един ПАРАШУТ и аз си мислех ,че се боря с риба.Мани ,бегай !!!!
И СПРАВЕДЛИВОСТ ЗА ВСИЧКИ.......
Аватар
petro_op
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 541
Регистриран на: Пет Мар 31, 2006 8:52 am
Местоположение: sofia

Re: Риболов на Распер по река Искър

Мнение от petro_op »

ivo75 написа:Добре де аз държа на моето си мнение.Ивака нека си го лови но ако искаш в случаите , които си на Дунава минавайки покрай хората клечащи на дъно ги питай колко от тях търсят целенасочено распер .Не съм казвал , че е невъзможно да се улови распер на рибка на дъно например .Но оновно това за което съм чувал и знам е на желязо и тн.Това за мен е най успешния начин - поне по наблюденията , които имам .

А относно колегата той сигурно ги е разбил расперите вече :D
Е да това си е 100% вярно, не си и помислям да го оспорвам - имам 15-тина распера последните 3 години и всичко е на железо и дърво.
Фаворита ми е това
Изображение

и естествено това
Изображение

Колегата предполагам вече знае че се търси дистанция + сравнително бързо водене
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на хищници”