Да излъжем пасивната щука

Модератор: sapuna

Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14917
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: Да излъжем пасивната щука

Мнение от Павел Иванов »

gecata22 написа:...

Баси ! Ти уби всичко деЦко в мен :shock: И при това , тва при пасивно чакане , без дори еднашка да поведеш тоя монтаж :shock: Баси ! Ти си нечовек , ти си боК !!!
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
vandu
новобранец
новобранец
Мнения: 40
Регистриран на: Сря Фев 29, 2012 11:22 pm
Обратна връзка:

Re: Да излъжем пасивната щука

Мнение от vandu »

На гергьовден ходин на кочеринските гьолове (при отбивката за рилския манастир). 4 часа загуба на време. Воблер, блесна и тапа, и един път смяна на мястото. Добре че времето беше хубаво. Говорих с двама човека на място и те същото.
Американски форум: питаш нещо и ти отговарят;
Руски форум: питаш нещо и теб те питат;
Български форум: питаш нещо и всички ти обясняват колко си тъп!
ivailo_ivanov_1
новобранец
новобранец
Мнения: 20
Регистриран на: Пон Юли 20, 2015 9:31 pm

Re: Да излъжем пасивната щука

Мнение от ivailo_ivanov_1 »

наи добрия метод за мен е с мек повод и 4ерна троика да си плува рибката по свободно .в тези изтърмъ4ени водоеми дето ги имаме и рибата стана толкова капризна 4е няма накъде
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14917
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: Да излъжем пасивната щука

Мнение от Павел Иванов »

Това хубаво ама да те попитам , буквичката "ч" няма ли я на клавиатурата ти ? Би ли погледнал точка 2.1 от форумните правила - viewtopic.php?f=1&t=3684 с които си се съгласил при регистрирането ти .
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
ivailo_ivanov_1
новобранец
новобранец
Мнения: 20
Регистриран на: Пон Юли 20, 2015 9:31 pm

Re: Да излъжем пасивната щука

Мнение от ivailo_ivanov_1 »

4овек това ли е наи-важното?несъм даскал по български или главен редактор. рибар съм не пиша много тук влизам по форумите и аз да нау4а нещо ново.кои как лови да видя някоя рибарска тънкост и хоп идваш ти и се заяждаш защото си голяма работа.нито псувам като теб нито пиша простотии.ако нямаш мниние по темата пиши другаде.не ми отговаряи няма да те 4ета
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14917
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: Да излъжем пасивната щука

Мнение от Павел Иванов »

Пич , след като си се съгласил с форумните правила , ще се наложи да ги спазваш :idea: Противен случай , без значение дали ще ме четеш , ще се наложи да се убедиш , че няма особено да липсваш на форума . Надявам се да ме разбра .
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
milenium324
новобранец
новобранец
Мнения: 37
Регистриран на: Пет Мар 28, 2008 2:59 pm

Re: Да излъжем пасивната щука

Мнение от milenium324 »

Земи една уклейка и я настъпи и после я сложи на куката така имам 3 2 от които 6,800 и 4 кила :)
Пробвах миналата неделя (21 Август) на един микроязовир в бургаска област с прилична популация от щуки (само с разликата че настъпих червеноперка).
За съжаление има много дребна риба в язовира и не взе на нито на тапа с рибе, нито на дънна).

Пробвах и на тапа с метода на Кърцата (рибка закачена на въртяща блесна) - нищо.

Опитах на въртяща блесна и на клатушка, но без успех. Слуката дойде на малък воблер (5 гр.) с шарка на щука... "исполинът" беше към 50см (нямах кантарче под ръка на вилата и няма да спекулирам с теглото) - първата ми щука ... наистина красива риба! Реших да я запазя - както казах при добра популация на щуки останалите ще станат и по-големи :)

Извод: Явно единствения начин е бил да я подразни друга "щука" в нейния ареал.

Ще пробвам да публикувам снимката на рибока по-долу:
[image]http://peeeeeeeepi.snimka.bg/fishing/ba ... 1.37327554[/image]

Такъмът: Евтин и стар двуколенен спининг - 2.40 м "куча марка" с акция 40-80, макарата - Ryobi Ecusima 3000, влакно 0.25 150 м и повод от флурокарбон с дължина 50 см (0.45 мм). С две думи - не най-подходящия такъм за риболов на изкуствни примамки (все пак се бях подготвил за жива рибка и морски риболов - платерини) а спининга ми си остана в София да пази къщата...
Knpol
новобранец
новобранец
Мнения: 6
Регистриран на: Сря Юни 27, 2018 7:33 pm

Re: Да излъжем пасивната щука

Мнение от Knpol »

И аз през годините съм пробвал освен стандартния монтаж на тапа (тапа, утежнение, метален или хлоро повод, тройка кука) и с блесна на линията. На повода закачам малка блесна и на нея тройката и рибето. За целта използвах единички и двойки на Мепс Чемпиън, защото освен, че са леки и лесно се сменя куката при тях. Имал съм дни в които само на този монтаж съм хващал, но и такива при които си кълве само на стандартния, а на този с блесничката не ще и да пипне. Не съм сигурен дали просто така съм намирал щуката на правилното място с този или онзи вариант, но е факт, че и с двата съм ловил успешно. Това за блесната го бях чел преди години в един рибарски вестник, като идеята се въртеше около това, че като рибето плува блесничката се върти малко или много и създава допълнително дразнене на щуката. Това е мен и от моя личен опит.
Knpol
новобранец
новобранец
Мнения: 6
Регистриран на: Сря Юни 27, 2018 7:33 pm

Re: Да излъжем пасивната щука

Мнение от Knpol »

Блесните, които съм посочил в горния коментар не са Мепс Чемпиън, а Меррs Winner. Вчера въртях на блесна и докато ровех в кутията забелязах, че съм се объркал.
blackassy
новобранец
новобранец
Мнения: 57
Регистриран на: Пет Юли 31, 2015 3:43 pm

Re: Да излъжем пасивната щука

Мнение от blackassy »

Тайната е воблер yo-zuri 3d crank и клатушка GRBA
Knpol
новобранец
новобранец
Мнения: 6
Регистриран на: Сря Юни 27, 2018 7:33 pm

Re: Да излъжем пасивната щука

Мнение от Knpol »

Като не иска да кълве тайната е обвита в тайни, колега! :)
blackassy
новобранец
новобранец
Мнения: 57
Регистриран на: Пет Юли 31, 2015 3:43 pm

Re: Да излъжем пасивната щука

Мнение от blackassy »

Knpol написа:Като не иска да кълве тайната е обвита в тайни, колега! :)
Така си е :D . Но най-важното е да я има във водоема
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на хищници”