Да излъжем пасивната щука

Модератор: sapuna

Аватар
radost_in7
новобранец
новобранец
Мнения: 97
Регистриран на: Сря Ное 10, 2010 9:15 pm
Местоположение: Ямбол Ст Загора

Re: Да излъжем пасивната щука

Мнение от radost_in7 »

хитро колега-продължаай в същия дух и на слука
Селянията не е белег за произход...това е състояние на душата
__________________________________________________________
Изображение
Аватар
radost_in7
новобранец
новобранец
Мнения: 97
Регистриран на: Сря Ное 10, 2010 9:15 pm
Местоположение: Ямбол Ст Загора

Re: Да излъжем пасивната щука

Мнение от radost_in7 »

radost_in7 написа:хитро колега-продължаай в същия дух и на слука
преди седем осем години имах подобен случай...не ще да кълве и това е...имаше колеги около мен и сигурно 50 тапи-но не и удар...бях хвърлил за шаран на пружина...като изкарвах въдицата леко ми се завъртяха малко фантасмагории из главата-взех и вместо оловото за
щука най отдолу сложих пружина и я натъпках добре...явно дребосък се събра около пружината и вибрациите на любопитната и станаха в повече....но три удара имах на същата въдица и три щуки на брега за около 2 часа-от тогава често го практикувам и резултат има-и поздрави на миро ..той беше с мен тогава и ме бъзикна ...че не е виждал шаран на метален повод да се лови-след това млъкна де :)
Селянията не е белег за произход...това е състояние на душата
__________________________________________________________
Изображение
Аватар
Spatia
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 296
Регистриран на: Сря Авг 01, 2007 7:18 pm
Местоположение: Димитровград

Re: Да излъжем пасивната щука

Мнение от Spatia »

Аз съм виждал няколко пъти щуки да се хващат на пружина. Миналата година Април месец изкараха една около 6 кг на пружина на яз. Черногорово(Димитровград). :) А аз си хвърлям блесните/воблери и тапи, и нищо не хващам. :lol:
radost_in7 написа:
radost_in7 написа:хитро колега-продължаай в същия дух и на слука
преди седем осем години имах подобен случай...не ще да кълве и това е...имаше колеги около мен и сигурно 50 тапи-но не и удар...бях хвърлил за шаран на пружина...като изкарвах въдицата леко ми се завъртяха малко фантасмагории из главата-взех и вместо оловото за
щука най отдолу сложих пружина и я натъпках добре...явно дребосък се събра около пружината и вибрациите на любопитната и станаха в повече....но три удара имах на същата въдица и три щуки на брега за около 2 часа-от тогава често го практикувам и резултат има-и поздрави на миро ..той беше с мен тогава и ме бъзикна ...че не е виждал шаран на метален повод да се лови-след това млъкна де :)
Наслука!
fedoracore
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 187
Регистриран на: Чет Яну 20, 2011 5:40 pm
Местоположение: столицата
Обратна връзка:

Re: Да излъжем пасивната щука

Мнение от fedoracore »

ми нека някои колега да пусне снимка как се прави
Аватар
Д.Граховски
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2900
Регистриран на: Нед Яну 16, 2011 8:14 pm
Местоположение: Дупница/София :)

Re: Да излъжем пасивната щука

Мнение от Д.Граховски »

Аз също имах подобен случай тая седмица нищо и нищо накрая хванах една блесна(въртяща) закачих едно рибе на куката (през главата) сложих на куката малък повод за него друга кука която сложих близо до опашката Резултат 15 броя писалки бяха(пуснах всичко)но за сравнение на никои на тапа не му удряше и малка щука.А и нацепих рибето с нож та да мирише :D:D:D
Tell people there’s an invisible man in the sky who
created the universe, and the vast majority believe you.
Tell them the paint is wet, and they have to touch it to be sure.

Изображение

[url]http://maximo.bg/url]
Радо Троев
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 518
Регистриран на: Сря Апр 01, 2009 5:33 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Да излъжем пасивната щука

Мнение от Радо Троев »

Нещо не те разбрах. На въртяща блесна си сложил рибе с кука в главата и кука в опашката. При това положение рибата най-вероятно умира или ще издържи, но малко. Тогава кво правим... или ти си мятал на блесна + горепосоченият монтаж с рибка.. :rolleyes: не те разбирам нещо :smt017
Изображение
Аватар
Д.Граховски
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2900
Регистриран на: Нед Яну 16, 2011 8:14 pm
Местоположение: Дупница/София :)

Re: Да излъжем пасивната щука

Мнение от Д.Граховски »

dundurma написа:Нещо не те разбрах. На въртяща блесна си сложил рибе с кука в главата и кука в опашката. При това положение рибата най-вероятно умира или ще издържи, но малко. Тогава кво правим... или ти си мятал на блесна + горепосоченият монтаж с рибка.. :rolleyes: не те разбирам нещо :smt017

Рибето умира моментално но въртиш като на блесна а може и подобно на Драшкович идеята ми дойде точно от тази тема
Tell people there’s an invisible man in the sky who
created the universe, and the vast majority believe you.
Tell them the paint is wet, and they have to touch it to be sure.

Изображение

[url]http://maximo.bg/url]
Радо Троев
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 518
Регистриран на: Сря Апр 01, 2009 5:33 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Да излъжем пасивната щука

Мнение от Радо Троев »

Аха. Явно говориш за спининг. Основата на темата е за риболов на тапа с блесна и рибе на нея, та за тва не съм те разбрал.
Изображение
fedoracore
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 187
Регистриран на: Чет Яну 20, 2011 5:40 pm
Местоположение: столицата
Обратна връзка:

Re: Да излъжем пасивната щука

Мнение от fedoracore »

ето този монтаж ми стана много интересен .
няма ли някои колега някоя снимка как става.


Spatia написа:Аз съм виждал няколко пъти щуки да се хващат на пружина. Миналата година Април месец изкараха една около 6 кг на пружина на яз. Черногорово(Димитровград). :) А аз си хвърлям блесните/воблери и тапи, и нищо не хващам. :lol:
radost_in7 написа:
radost_in7 написа:хитро колега-продължаай в същия дух и на слука
преди седем осем години имах подобен случай...не ще да кълве и това е...имаше колеги около мен и сигурно 50 тапи-но не и удар...бях хвърлил за шаран на пружина...като изкарвах въдицата леко ми се завъртяха малко фантасмагории из главата-взех и вместо оловото за
щука най отдолу сложих пружина и я натъпках добре...явно дребосък се събра около пружината и вибрациите на любопитната и станаха в повече....но три удара имах на същата въдица и три щуки на брега за около 2 часа-от тогава често го практикувам и резултат има-и поздрави на миро ..той беше с мен тогава и ме бъзикна ...че не е виждал шаран на метален повод да се лови-след това млъкна де :)
Аватар
szhristov
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 518
Регистриран на: Чет Юни 25, 2009 2:25 pm
Местоположение: гр. София

Re: Да излъжем пасивната щука

Мнение от szhristov »

:lol: ..абе вие сега ли виждате за какво става въпрос в тоя пост бре - я четете по-подробно. ...има описано всичко за този вид рибиолов.

:drinkers:
...и наслука
Аватар
begleca_sv
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2794
Регистриран на: Вто Ное 17, 2009 10:11 am
Местоположение: Свищов

Re: Да излъжем пасивната щука

Мнение от begleca_sv »

има ли я рибата и без блесната си зема :wink:
Обичам природата, но не само на картинка !!!
esho
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 712
Регистриран на: Сря Юли 09, 2008 7:17 pm
Местоположение: Gent BE/ Ст.Загора BG

Re: Да излъжем пасивната щука

Мнение от esho »

begleca_sv написа:има ли я рибата и без блесната си зема :wink:

Не съм напълно съгласен колега. Дори да има щука в дадения водоем, може да е пасивна и да не удари. Именно за това е тази тема "да излъжем пасивната щука", да и предложим нещо на което не би устояла, да я предизвикаме по някакъв начин да налапа нашата стръв :wink:
Eivann
новобранец
новобранец
Мнения: 38
Регистриран на: Нед Авг 28, 2011 3:40 pm

Re: Да излъжем пасивната щука

Мнение от Eivann »

Каква дълбочина пускаш? Аз също пробвах тоя монтаж, но без успех. Дълбочината ми беше на около 50-60 см. Сигурно там ми е грешката. :lol:
tedo43
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 145
Регистриран на: Чет Май 19, 2011 10:58 am
Местоположение: Ловеч

Re: Да излъжем пасивната щука

Мнение от tedo43 »

Още една невероянта тема /мнение/ от колегата Кърцата
Хвани, Снимаи, Пусни!!!!
Трите мои правила
Аватар
ПавкатаКТМ
новобранец
новобранец
Мнения: 24
Регистриран на: Нед Окт 02, 2011 9:43 pm

Re: Да излъжем пасивната щука

Мнение от ПавкатаКТМ »

Днес второ поредно капо. Смених всичко възможно без Драшкович - живо рибе, мъртво рибе, блесни Мепс, големите чинии на Абу Гарсия, клатушки, воблери, дъно, дъно с пружина и НЕ. Интересното е, че и костури нямаше, на нищо, един се хвана около 200гр на дъно на Кубинка на метален повод до пружината.

Не знам с какво и да я лъжем.
Павел, о878 І7878з
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на хищници”