относно монтаж за щука

Модератор: sapuna

Публикувай отговор
Аватар
mitko ribara
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 506
Регистриран на: Съб Сеп 11, 2010 7:04 pm
Местоположение: София

Re: относно монтаж за щука

Мнение от mitko ribara »

Ами и аз тази зима започнах да използвам този метод дето играе ролята като дънен монтаж и имам слука..
Ако ме няма повече от 3 дни във форума ОБАДЕТЕ СЕ В ПОЛИЦИЯТА!!!
Аватар
radost_in7
новобранец
новобранец
Мнения: 97
Регистриран на: Сря Ное 10, 2010 9:15 pm
Местоположение: Ямбол Ст Загора

Re: относно монтаж за щука

Мнение от radost_in7 »

G.Petkov написа:
вълк1 написа:От доста време ползвам 0.40 влакно и 40гр тапа,повод на midy черен.Искам да попитам някй ползвал ли е флуорокарбонов повод и какъв диаметър?
Аз ползвам 0.30 основно, тапа 10 гр, повод - многожилен, неизвестна корейска марка. Миналата година използвах за повод на една въдица монофилно влакно за "щука" - резултатът е една прегризала повода щука!!!
здрасти колега-относно тези монофилни поводи-и аз съм ги пробвал на фирма видракс-а и между другото има много ментета от тях по магазините -просто слагат обикновенна корда-по принцип си личи като го пипнеш-стои малко като силикон-но три четири излета направих само с тях и ме достраша-прегризано нямах-макар че имаше и по едри екземпляри...но все пак ги махнах-ползвам ги само на спининга-там има ефект -прави линията невидима-особено за бяла риба-а и спининга не е като на жива стръв-няма поглъшане от рибата-тях поляците и украинците ги ползват много и проблем нямат никакъв-но на нас манталитетът ни е такъв че.... :oops:
Селянията не е белег за произход...това е състояние на душата
__________________________________________________________
Изображение
Аватар
mitko ribara
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 506
Регистриран на: Съб Сеп 11, 2010 7:04 pm
Местоположение: София

Re: относно монтаж за щука

Мнение от mitko ribara »

За ментетата колега са точно както ги описа и аз се прецаках..
Ако ме няма повече от 3 дни във форума ОБАДЕТЕ СЕ В ПОЛИЦИЯТА!!!
sofian4o
новобранец
новобранец
Мнения: 53
Регистриран на: Нед Окт 18, 2009 6:33 pm
Местоположение: София

Re: относно монтаж за щука

Мнение от sofian4o »

Здравейте, започнах да ходя на едно гьолче, където има щука, но понеже има доста закачки и почти при всяко вадене ми оплита. Та въпроса ми е какъв монтаж да използвам, някой да препоръча ?

Използвам в момента:

Основно влакно: 0.25
Тапа (не е подвижна)
оловото и след това металния повод с единична кука.

Но доста ми оплита.

И тапата доста се влияе от вълните, метна я някъде и след 20 минути ми е вече в другия край ...
Изображение
zliaster

Re: относно монтаж за щука

Мнение от zliaster »

между другото аз използвам за повод 3та струна на китара .. капсоловал съм я и мога да кажа , че съм изключително доволен .. не оплита и е адски корава .. доста зъбатки съм извлачил докато с волфрамовите съм имал проблеми ..
Аватар
eroucma
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 691
Регистриран на: Съб Мар 14, 2009 7:23 pm
Местоположение: Велико Търново

Re: относно монтаж за щука

Мнение от eroucma »

sofian4o написа:Здравейте, започнах да ходя на едно гьолче, където има щука, но понеже има доста закачки и почти при всяко вадене ми оплита. Та въпроса ми е какъв монтаж да използвам, някой да препоръча ?

Използвам в момента:

Основно влакно: 0.25
Тапа (не е подвижна)
оловото и след това металния повод с единична кука.

Но доста ми оплита.

И тапата доста се влияе от вълните, метна я някъде и след 20 минути ми е вече в другия край ...
Ами за начало първо си вземи малко по дебело влакно, примерно поне 0.35, тапата я земи 40 гр. и олово 20 грама. По принцип тази голямата тапа трудно ще се помести от вълните стига да не са накакво цунами :rolleyes: а за оплитането пробвай монтажа хеликоптер, при който рибката е посредата, а оловото отдолу, но задължително сложи оловото на по тънко влакно.
Изображение Изображение
Първата щука и първата кака винаги се помнят, независимо колко са големи и какви зъби имат
prospect
новобранец
новобранец
Мнения: 47
Регистриран на: Съб Авг 29, 2009 6:19 pm
Местоположение: София

Re: относно монтаж за щука

Мнение от prospect »

хора искам да попитам нещо относно монтажа на тапа.значи слагам тапата но трябва ли да има някав стопер над тапата за да и се определи дълбочина примерно като на подвижната плувка стопер или не се слага и второто което искам да попитам тежеста която слагам трябва ли също да я застопоря от горе и от доло с по една малка тежест за да не мърда и тя ?
Respect.Peace&Love
Аватар
eroucma
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 691
Регистриран на: Съб Мар 14, 2009 7:23 pm
Местоположение: Велико Търново

Re: относно монтаж за щука

Мнение от eroucma »

prospect написа:хора искам да попитам нещо относно монтажа на тапа.значи слагам тапата но трябва ли да има някав стопер над тапата за да и се определи дълбочина примерно като на подвижната плувка стопер или не се слага и второто което искам да попитам тежеста която слагам трябва ли също да я застопоря от горе и от доло с по една малка тежест за да не мърда и тя ?
На тапата и слагаш стопер ако е подвижна, защото както при нормалните плувки има подвижни и неподвижни.
А по вторият ти въпрос аз лично не застопорявам оловото, но това е въпрос на личен избор.
Изображение Изображение
Първата щука и първата кака винаги се помнят, независимо колко са големи и какви зъби имат
Аватар
danev69
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1447
Регистриран на: Сря Юли 01, 2009 6:18 pm
Местоположение: Пловдив

Re: относно монтаж за щука

Мнение от danev69 »

Над тапата слагаш стоперно мънисто,а след него стоперен възел.Изображение Така регулираш най-лесно дълбочината на която ловиш. Когато тапата е неподвижна,от местенето надолу-нагоре, влакното се наранява и може да те предаде точно когато не трябва. Между оловото и металния повод е добре да сложиш едно гумено мънисто,за да пази възела от нараняване. От другия край няма смисъл от стопер за оловото. Изображение Ето ти най-често използваните монтажи.Изображение :smt023 Късмет със щуките.:smt023
човек е толкова голям,колкото са големи мечтите му
Аватар
eroucma
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 691
Регистриран на: Съб Мар 14, 2009 7:23 pm
Местоположение: Велико Търново

Re: относно монтаж за щука

Мнение от eroucma »

Този монтаж, който е на рисунка номер 2 , не мога да го разбера как се прави? :shock:
Изображение Изображение
Първата щука и първата кака винаги се помнят, независимо колко са големи и какви зъби имат
Аватар
danev69
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1447
Регистриран на: Сря Юли 01, 2009 6:18 pm
Местоположение: Пловдив

Re: относно монтаж за щука

Мнение от danev69 »

Монтажа е същия,както на сн.1,само че трябва да си измерил точно дълбочината ,за да може оловото да легне на дъното и рибката,да играе около дъното. Този монтаж е по-подходящ,ако ловиш със мъртва рибка/най-добре морска,защото мирише повече/.
човек е толкова голям,колкото са големи мечтите му
Аватар
eroucma
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 691
Регистриран на: Съб Мар 14, 2009 7:23 pm
Местоположение: Велико Търново

Re: относно монтаж за щука

Мнение от eroucma »

danev69 написа:Монтажа е същия,както на сн.1,само че трябва да си измерил точно дълбочината ,за да може оловото да легне на дъното и рибката,да играе около дъното. Този монтаж е по-подходящ,ако ловиш със мъртва рибка/най-добре морска,защото мирише повече/.
Не мога да разбера кака се прави това на което е закачена рибката "усуканото".
Изображение Изображение
Първата щука и първата кака винаги се помнят, независимо колко са големи и какви зъби имат
Аватар
shtilio
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1160
Регистриран на: Чет Авг 14, 2008 11:21 am
Местоположение: Ямбол

Re: относно монтаж за щука

Мнение от shtilio »

eroucma написа:
danev69 написа:Монтажа е същия,както на сн.1,само че трябва да си измерил точно дълбочината ,за да може оловото да легне на дъното и рибката,да играе около дъното. Този монтаж е по-подходящ,ако ловиш със мъртва рибка/най-добре морска,защото мирише повече/.
Не мога да разбера кака се прави това на което е закачена рибката "усуканото".
Купуваш си го.Ползвам такива и ми допадат.По евтиния вариант е просто троен вирбел.

http://www.vidrax-fishing.com/catalog/p ... ts_id=2502
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
prospect
новобранец
новобранец
Мнения: 47
Регистриран на: Съб Авг 29, 2009 6:19 pm
Местоположение: София

Re: относно монтаж за щука

Мнение от prospect »

имам още един въпрос.Значи монтажа го направих сложих стопера след него сложих тапата тежеста на която сложих 1 стопер който за да не се тъндърка на ляво надясно след това вързах кордата към вирбела който е на металния повод и накрая ми остава да вържа куката но как се слага тази кука и какъв размер е препоръчително да се сложи ????
Respect.Peace&Love
tonideportivo
новобранец
новобранец
Мнения: 2
Регистриран на: Пон Сеп 05, 2011 5:19 pm

Re: относно монтаж за щука

Мнение от tonideportivo »

Колеги относно графиката, която е показана по средата на изображението ( pic 3). Как се казва това, което играе ролята на тапа, че като гледам ще трябва да го закупя и на колко сантиметра над оловото трябва да е тази сачмичка която е под плувката? и още нещо този монтаж се използва когато търсиме щуката навътре във водоема ли?
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на хищници”