Ивайловград

Модератор: sapuna

Публикувай отговор
Аватар
man1966
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 585
Регистриран на: Пон Фев 13, 2006 1:52 pm
Местоположение: Свиленград

Мнение от man1966 »

Дааа- работата пак тръгна на кавга тука...
Най добре да се спре таз тема и да приключим спора на кой му е най дълъг ...я , щото нищо добро нема да излезе от тез глупости.Примери има доста не ща да се връщам назад.
Щото като влезеш да кльонкаш или да дърпаш воблерчета, отдолу нема бележка с поръчка за сом или пък бяла колко да е голяма.Удара си е удар ,та бил той и на некое бебе рибок.Друг е въпроса дали се прибира или не рибата.Аз лично се радвам на таквиз от по 5-6 кила.. :oops:
А пък който познава Жоро знае че лятото е почти нон-стоп на Ивайловград и защо да не направи толкоз бройки-никой не ги е броил, та да каже че лъже.
Но стига , че и аз се отплеснах в простотии... :oops:
Предлагам модераторите да си свършат работата и да я заключат таз тема овреме та да няма повече простотии и обидени колеги.
Айде със здраве и да ги дърпате по често-вашата риба си е ваша-моята си е моя... 8)
Я елате рибенца при батко...
coren
новобранец
новобранец
Мнения: 17
Регистриран на: Пон Юли 24, 2006 1:36 pm
Местоположение: софия

Мнение от coren »

Съжалявам ако съм засегнал някой с коментара си!Но все пак си мисля ,че не съм излезнал извън добрия тон на форума още повече ,че не съм поставял под съмнение нито бройките ,нито уменията на колегата от Ивайловград.
Просто си мисля ,че ако така афишираш качествата си ,не е лошо от време на време да покажеш и някоя друга снимка за доказателство
на високопарните си думи.Очакваме включване :idea:
отец Ми Го Нафърфорий
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1345
Регистриран на: Пон Фев 27, 2006 3:40 pm
Местоположение: Светия синод

Мнение от отец Ми Го Нафърфорий »

знаеш ли пич....имах и галерия тук в тоя сайт....и бе с най многобройните посещения...до деня на изтриването и от мен посещенията бяха 20 000 ...двадесет хиляди броя....това знаеш ли какво говори ???

не вероятно...хората жаби са гледали...как мислиш...високопарни жаби ???

всичко съм изтрил....и явно с право !

май ще спра да пиша изобщо и кльонкайте у ваните на воля...


Торбаланеееее, 68 си е 68.....а дали ти се вярва или не....ма тва си е твой личен проблем...три месеца съм блъскал нон стоп за тях. Какво си толко учуден немога да се сетя? Или не ти се ще да е така? Да ама пич взех та снимах яко....мога да ти ги дам като колекция за спомен...всяка вечер по 2 или 3 сме вадили...на какво се чудиш немога да се сетя?

да малки са....до 7кг...нямаше по голям късмет за мен миналия сезон ...изключая един бая големичък...влачил ни 20 мин из гьола...

а тая вече случайте с такива са 3 бр...и на всички има свидетели !!!

на колегата търсещ инфо за Ивайловград казвам...водата пада адски много и то бързо....рибата е стресирана...идва на кльонка..плаши подпипва и не взима....това е.

и друго написах....хайвер в сом 1.6 кг ??????? сега ??????? нещо не е наред.......

снимки няма да качвам....поне за сега така съм решил...е Фирсера ако иска да качи...той има някоя и друга моя от сезона как ловя кротушки


...е колегата с лака ще ви качи...той има доста...и от миналата и от тая година...

а докато ви качва аз ще ида да си хвана още някое сомче...вие си зяпайте снимките :lol: :lol: :lol:

каса бира ТОРБАЛАНЕ ако познаеш колко са сомчетата ми за сезон 2006 ....и не звъни на Динко за инфо зад кадър ...няма да ти каже...предупреден е!!! Всеки случай се концентрирай в число над 15...а да те видя какво ще познаеш....имаш жокер вече :lol: (докато обучавах Дурума са 4 бр и с Вероника 2 с Чавдар 3 с Бойко 3 с Петърчо 2...та 14 :lol: ) ...а тия нашите само с Динко който сме извадили оставям за теб...да погадаеш ???...фърляй боб усилено :shock:....ай изпуснах Хулигана...и с него бре...и с него има един та 15

а на всички останали ще пожелая поне по 5 за сезона да си хванат и тогава да бъбрят а ако се окаже че не могат да си понаведат главиците и да си трайкат...
...за мен сезона сега започва :lol: :lol: :lol: и мисля да надхвърля 68 тая година Сашкоооо а долко ще стигна....ами ела с мен да ми ги броиш бе... :lol: :lol: :lol: то на Жребеца няма да ви даде...видно е :lol: :lol: :lol:

и да попитам само: кой от вас си е купувал фризер СПЕЦИАЛНО за да си прибере рибата ??? ....я да чуя...да знам поне колко сме?
Господ може всичко чада мой !
Аватар
EmilAlexov
новобранец
новобранец
Мнения: 58
Регистриран на: Пон Юни 05, 2006 1:28 pm

e

Мнение от EmilAlexov »

Е това е. Нахрани ни всичките дано да си спал спокойно.
coren
новобранец
новобранец
Мнения: 17
Регистриран на: Пон Юли 24, 2006 1:36 pm
Местоположение: софия

Мнение от coren »

"Колежката" от Ивайловград се е взела много на сериозно,но няма лошо поне разбрахме размерите на "слуката" му за 2005 :D А пък фотогалерията му има повече посещения от страницата на "МРАЗ-Братя Василеви" - но пък той е посещавал сайта на "МРАЗ" в раздел фризери и е пазарувал сериозно :D
Да вземе един магазин за риба да отвори в , че и ние кльонкаджиите във вана да хапнем нещо "real" или както казват "from Ивайловград with love".Излизам отпуска иначе може още езиците да си чешем - Поздрави на Дядо"МРАЗ" от Ивайловград :D
отец Ми Го Нафърфорий
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1345
Регистриран на: Пон Фев 27, 2006 3:40 pm
Местоположение: Светия синод

Мнение от отец Ми Го Нафърфорий »

Колежката ти от Ивайловград е от София, а е там само от любов към тоя риболов(замисли се ти що не си там), кльонкала е когато ти не си знаел що е кльонк....нито дали не е уред за разбиване на айрян....и ако не бе тая колежка...нямаше и да знаеш за това чудо наречено кльонк(още преди 7 години тая ти колежка го излъчи по ТВ та да видят такива като теб що е то/ти тогава каква рибка ловеше?/)....ма грам не си в час да ти кажа...винаги ще има някой нов тук незнаещ и не чел в годините развитието на нещата...и винаги ще се чуди защо и кой съм аз та толко се надувам....

не се надувам и не искам даже....а като не си в час ....е направили сме и първа майсторска школа за риболов с кльонк...ела плати си и се научи !

но не питай....абе тия учители що са учители....

ами щото зад гъза си имат стотици сомове извадени...и щото са по месеци наред еври дей на вода, а не тук в нета да рибарят като тебе...

прав си....излизаш в отпуска...иди поне и на риба...щото тук сом няма да си хванеш !!! верно само език ще чешаш тука... :lol: то другото...кльонкането мислиш ли че го можеш ???

ай лека ти отпуска....от дядо ти Мраз...явно не си от тия който са си купували фризери....

е аз затова и казах....май сме малко тия ??? така че уважавайте написаното и съветите щото тук са малко хората който могат да ви ги дадат....

иначе ще останете само да се подпитвате за това онова....а отговори ще имате само от лаици....неверни и подвеждащи !!! :twisted:

...щото ако попитам някой как се връзват куките за тоя риболов и сте до там !!!

ай със здраве
Господ може всичко чада мой !
Торбалан
новобранец
новобранец
Мнения: 70
Регистриран на: Сря Фев 22, 2006 9:05 am
Местоположение: София

Мнение от Торбалан »

Аз предлагам темата да не се заключва! :idea: Защо трябва да се заключва? Нека всеки си каже това което мисли? Друг е въпроса дали иска или му стиска. :wink: И въобще съм против всякаква модераторска намеса. Нека хората четат и си правят изводите.
Постове не трябва да се трият, каквито и да са. :!: Преди, когато нямаше модератори и постове не се триеха, имаше истински спорове /риболовни/, които понякога прерастваха в кавги, но покрай баластрата имаше и много ценни мнения и съвети. Жоро, помниш ли първата /ама най-първата/ тема за кльонка тук във форума? Още нямаше специализиран подфорум и беше пусната в “Сладководен риболов”. То тогава нямаше и къде другаде. Темата беше девет страници. Вярно, че поне 5 от тях бяха баластра /здравословно каруцарско пцуванье/ :lol: , но от останалите имаше какво да се научи. Много теми и мнения, които бяха ценни, бяха изтрити по-известни причини. Просто много малко са темите, даващи някакво сносно инфо или пораждащи някакъв градивен спор, в който да се кажат различни мнения, но не затова кой е по-по-най, а как и къде да търсим сома с техниката “на кльонк” през пролетта например.
Защо никой не пише за техниката в този риболов, къде и кога е ходил /Жоро и Кърцата са от малкото изключения/. Направете си труда да погледнете, темите по-надолу по страницата. Колко от тях са смислени и даващи ценна информация? А? Няколко теми за направа на кльонк, темата за макарата и още една-две. А другите? Но пък сега се замислям – може пък това да е нормално за един форум, постепенно същият да се превръща в място за лаф-моабет от типа /”Ха-ха-ха как си?” - “Добре, а ти?” – “Ми-и-и-и ... и аз” – “Ми, да ти еба майката тогава” и т.н./. :oops:


Жоро, колкото до това дали ти вярвам или не и дали е мой личен проблем – ми мой личен е. Така е. :D
А касата бира винаги може да я употребиме по предназначение.
Колкото до бройката сомове, не съм тръгнал да ти ги броя. Това няма значение, но придобива такова когато се каже публично.

И на края: Мене жокер ми не требе. Я си го знам, бе-е-е-е. :lol: :wink:
При това много добре.
Та затова този път не се сдържах.





и мисля да надхвърля 68 тая година Сашкоооо а долко ще стигна....ами ела с мен да ми ги броиш бе... то на Жребеца няма да ви даде...видно е
Ша дода, ама малце по-нататък. И мисля да е надолу :arrow: - по-ближе до ВЕЦ-а. Там ми се струва по-добре.
А от къде ти е видно, че на Жребеца нема да даде? :lol:

...щото ако попитам някой как се връзват куките за тоя риболов и сте до там !!!
Ето за това става въпрос. Кажи сега как се връзват куките? :o
Ръката МУ отдава всекиму - дължимото.
Аватар
EmilAlexov
новобранец
новобранец
Мнения: 58
Регистриран на: Пон Юни 05, 2006 1:28 pm

W

Мнение от EmilAlexov »

Аз искам да се запиша в ПЪРВАТА МАЙСТОРСКА ШКОЛА.Може ли да разбера какви са условията.Благодаря предварително.
coren
новобранец
новобранец
Мнения: 17
Регистриран на: Пон Юли 24, 2006 1:36 pm
Местоположение: софия

Мнение от coren »

От доста време влизам във форума с цел да науча нещо интересно или
ново за този риболов ,който практикувам от 6 години активно - разбира се не само на яз.Ивайловград ,а из цялата страна.Е ,не съм преминал барирата от 50кг. сом , но имам 3-4 риби много близо до тази граница.
Както казват старите хора - човек се учи докато е жив и аз с тази надежда чета форума.
Но за жалост не намирам нищо ,което може да ме заинтригува.
Обаче попадам на една "колоритна" особа - Анатемосания :shock: или "на всяка манджа меродия".
Има кльонкаджии ,които нито пишат във форума , нито го четат - защото са се сблъскали с войнстващата надменност на тази личност.
А иначе са хващали и хващат сомове ,които той може да сънува :?:
А върха на всичко беше изказването за фризера - просто се чудя как може човек с претенции на "природолюбител" да споменава въобще тази дума във форума - ето това трябва да се трие.
Бях си стегнал багажа ама като прочетох - тия редове направо ми стана лошо :oops:
Човек ,който си няма представа какво е риболова да е ментор в този форум.Айде , стига толкова ,че се увличам :arrow: Ще те направим началник на всички детски градини в BG официален вносител на ФРИЗЕР за Балканите.
Аватар
Диканаров
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2581
Регистриран на: Пет Мар 17, 2006 6:01 pm
Местоположение: софия

Иваиловград

Мнение от Диканаров »

Колега Гоцов, имам чувството, че си готин, но много успешно го криеш това, особено при спорове с други колеги. Преди 40 години за първи път чух за кльонк и видях това чудо от един дядо рибар от влашката махала на с. Остров на Дунава. Бях там на есенна бригада. Кога минаха тези години? Та тогава той ми разви една теория за въздействието на този звук над сомовете. Гледах го като че ли е абориген с бумеранг. Неговите кльонкове нямаха тези изящни форми на кльонковете, които се продават сега или се показват по форумите. Бяха си за мене доста груби дървеняци прилични на обработени корени. Като го питах, как е измислил този начин за примамване на сомовете ми рече ,че това е предавана от баща на син и от дядо на внук техника на риболов. Та нищо ново под слънцето! Светът не почва с нас и няма да свърши след нас.
Виждам, че си амбициозен, грамотен, писмовен, качваш снимки и въобще не ще ти е трудно да поправиш една неточност. Става дума за Българската риболовна енциклопедия. Там е написано: -Рекорд за България е сом с тегло 71кг. уловен през 1991г. Дълг ти е и пред Майстор Милко, когото, както виждам не само ти уважаваш. Имате снимки и свидетели, а за това дали е 112 или 114кг. се уточнете с Фуцата и другите колеги свидетели. Колкото дали сомовете ти са 68 или повече за мен няма особено значение. Ловиш ги както аз костурите. Все така да ти кълве и по-голями да хващате. На слука! :D
VGS
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 858
Регистриран на: Чет Мар 23, 2006 4:09 pm
Местоположение: Wildau

Мнение от VGS »

Значи кльонковете произлизат от с. Остров. И после са се били изпозвали от как има лодки в Унгария и Централна и североизточна Европа.
Интерсно :)

А вие Майсторите на клоьнка почвате да ме ядосвате. За вас ама най големите майстори трябва да се направи подфорум : " Хвалби и риболовни приказки " или просто " Вицове".

Аз от малък съм по Ивайловград и лично съм показал поне на 5-6 човека, влезнали кой до кръста кой до колене и бие ли ли бие водата с някой кльонк... аа та показвал съм им как се кара новата кола дето са я купили и след първия удар който правим гледат изплашено и не вярват, че колата им била 250 коня :). Та колко кавги и ядове съм имал от приятели и баща ми, за това дето съм свтнал лампите. А аз тплкова, че човека до колене а аз до кръста във водата.

Та май и аз треа да ида в този под форум вече а , за който писах горе.

Айде чао момчета и се кефете а не се хвалете и състезавате.
Питайте се на кой му е било повече кеф, а не кой повече знаел и можел.
Та нали за кеф го правим всички , кой когато има време де :)

... та оставете някой мустакатко и на мен, че как ги карате по 60 -100 на година :) , а някои нямат толкова време
Аватар
Диканаров
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2581
Регистриран на: Пет Мар 17, 2006 6:01 pm
Местоположение: софия

Ивайловград

Мнение от Диканаров »

Колега VGS, ни си ме разбрал правилно. Не твърдя, че кльонкът е измислен в с. Остров! Аз за първи път в моя живот там чух и видях това нещо /преди 40г/. Старият рибар ми каза, че направата и употребата му там се предава от баща на син. Това значи , че техниката е много стара, ако не и древна. :wink: Това го писах за да подчертая, че майстори е имало и много по- преди нас и ще ги има и след нас :!: .
Не говоря за "майсторите" със скъпи лодки, мотори, колесари, джипове, със салтанати и пълната гама фукни, които на излизане вадят живарниците с по няколко писци. От тях никой нищо няма да научи. :twisted:
Говоря за хората на които природата им е в сърцето, които я наблюдават, които я разгадават, които я разбират и обясняват на тези, които идват след тях. :wink:
На слука! :D [/u]
Аватар
sampo
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1218
Регистриран на: Сря Юли 13, 2005 7:38 am
Местоположение: София

Re: Ивайловград

Мнение от sampo »

Диканаров написа: Това значи , че техниката е много стара, ако не и древна. :wink: Това го писах за да подчертая, че майстори е имало и много по- преди нас и ще ги има и след нас :!: .
И ако питате днешните тинейндъри за секса и френската любов ,ще ви отговорят , че те са ги открили , ама не е така , всички го знаем :oops: :oops: :oops: :wink: :wink: :wink:
На платено не одим !
VGS
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 858
Регистриран на: Чет Мар 23, 2006 4:09 pm
Местоположение: Wildau

Мнение от VGS »

Сега вече те разбирам много добре и съм напълно съгласен с теб.
Евала ако мислиш наистина така :)

А сега малко инфо за сома в Ивайловград, знам със сигурност от първа ръка( от дядо ми ), че преди да бъде построена стената в реката е имало сомчета до 35-40 кг, а сега колко са големи... !?!? :)
мечтайте и дерзайте
аз от доста години не плувам вече в тоя гльол само на 10-20м от брега :)

шубето е голям страх ей :)
отец Ми Го Нафърфорий
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1345
Регистриран на: Пон Фев 27, 2006 3:40 pm
Местоположение: Светия синод

Мнение от отец Ми Го Нафърфорий »

coren написа:Но за жалост не намирам нищо ,което може да ме заинтригува.
Обаче попадам на една "колоритна" особа - Анатемосания :shock: или "на всяка манджа меродия".
Има кльонкаджии ,които нито пишат във форума , нито го четат - защото са се сблъскали с войнстващата надменност на тази личност.
А иначе са хващали и хващат сомове ,които той може да сънува :?:
А върха на всичко беше изказването за фризера - просто се чудя как може човек с претенции на "природолюбител" да споменава въобще тази дума във форума - ето това трябва да се трие.
Бях си стегнал багажа ама като прочетох - тия редове направо ми стана лошо :oops:
Човек ,който си няма представа какво е риболова да е ментор в този форум.Айде , стига толкова ,че се увличам :arrow: Ще те направим началник на всички детски градини в BG официален вносител на ФРИЗЕР за Балканите.
хехехехехехе....ловя ги и ги ям при това с голям кеф, облизвам се даже.....а ти се снимай и ги пускай... :lol:

тръгнал па се спрял....хехехехехехех ....и къде щеше да ходиш ? да си купиш сом от Метро ли ? там са канални бе пич...

и кво викаш ..прилошало ти е а ? хихихи...и кво направи...студен компрес ли?

жалко че не познаваш колоритната личност....който я познава знае що за човек е.... :lol: :lol: :lol:

е ти не си от тия....за разлика от 99 % от останалите тук

хихихи...чак си ми смешен с изказванията си

само в Испания пич сомовете са с имена...фотомодели са...днес хванах Джон...а утре Смит

ти май а....искаш и да ги пускам ли ? и си готов и месар да ме изкараш а?

нема лошо...ша хапна и зарад теб...а дали обичам природа итн,... :twisted: е за това и идея нямаш...а дали съм ментор...нещо повече от това съм вервай ми !!!

и каквото и да си пишеш.....файда нема , я сподели къде ги ловиш тия по 50кг ??? па качи една снимка да се гордеем с теб ?

и пак се изцепи за сънуваните сомове...ей ама е мноо грозничко да не познаваш някого и да си плямпаш за него...

кой са тия майстори бе....дай да им чуем именцата...па мое и да ги знаем а ?

а дали си имам представа за риболова ли.... :lol: :lol: :lol: :lol: спука ме от смях бре...и вервам че и бая народ във форума се смеят...

смешникоооо от 7 год излъчвам единственото риболовно предаване за риболов в БГ за такива като теб...да се учат...!!! и не ти, а аз го създадох и го финансирам за да можеш да спориш после с мен....сега разбираш ли колко си смешен ??? Можеш ли да сметнеш 4 предавания в месеца на живо при това за 7 годинки колко филми за риболов и колко неща сме показали за такива като теб...

още ще питаш ли за колоритната личност ??? дали купува фризери ? или дали разбира риболова при положение че е и риболовен съдия?

а не се изцепвай в мрака че разсмя и децата тука... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

.......................прости му Господи той не е виновен...простотията го бута от вътре.....................или зависта :roll:

Диканаров написа:Говоря за хората на които природата им е в сърцето, които я наблюдават, които я разгадават, които я разбират и обясняват на тези, които идват след тях. :wink: На слука! :D [/u]
а аз точно това правя и мисля си го забелязал случайно ? обаче според Коренчо това е...на всяка манджа меродийка...е сори ма как да продължавам ?
...Корен и идейка няма че е поизпуснал 1500 поста за риболов на сом лично изтрите от мен заради такива като него....а това че ги е поизпуснал ма си е лично негов проблем....дреме ми...можеше и някое филмче да е поизгледал...ако е изпуснал ...баш ме брига....нема дома да му ги носим....а ако е искал да гледа снимки...ами имаше ме в доста Бг риболовни списания Коренчо...да си се абонирал...и то на първа страничка пич...не в едно и две...или може би ти организираш национални риболовни турнири и състезания....та колоритната особа има заслуги за да е такава...твойте обаче какви са....

или може би напролет и ти като мен ще дадеш 5000 лв за частно зарибяване със сом???...хайде заедно да зарибим а...искаш ли отворко ?
...............................................................................................................
регистрирал си се тук на 24 юли тая година ...написал си 16 мнения и от тях 4 лично за мен ???

глас да не съм ти чул щото ми писна на кура от тебе Корене....:twisted:

................................................................................................................
Торбалан написа:Ето за това става въпрос. Кажи сега как се връзват куките? :o
Саше...Корен да ти каже...той е майстор с 6 год опит аз от риболов нали чу че не разбирам :lol: :lol: :lol:
Господ може всичко чада мой !
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на хищници”