РИБОЛОВ НА КЕФАЛ(СЪВЕТ ОТ ПРОФЕСИОНАЛИСТИ)

Модератор: sapuna

Публикувай отговор
Crucian23
новобранец
новобранец
Мнения: 45
Регистриран на: Вто Авг 02, 2016 12:15 pm

Re: РИБОЛОВ НА КЕФАЛ(СЪВЕТ ОТ ПРОФЕСИОНАЛИСТИ)

Мнение от Crucian23 »

Здравейте колеги! Искам да попитам за съвети при улова на кефал в малки реки.Става дума за река Чернялка в село Горталово.Там реката е доста слаба( поне на местата, на които аз ходя) и широчината й е около 3 до 4 метра. Отидох там за първи път с прост монтаж на плувка. Хванах около 20-тина малки кленчета. Ходя от 2 години вече и резултата е само такъв. Има доста хубави места който са с изумителна дълбочина от 2,3 метра.Опитвам на всички места които знам. Съседи и познати от Горталово също ходят и вадят парчета по 800 грама и до 1.500.Не съм ги разпитвал къде и на какво,защото не съм ги засичал скоро.Моя монтаж е плувка 1 грам, повод 25 см, кука 16, основно влакно 0,18, повод 0.12 и 3м телескоп с макара.За стръв използвам пилешко дробче или месо, кокален ( на който излизат по-малките), торен и много рядко скакалец (на който съм имал удар на малко по голямо кефалче).Бихте ли споделили къде трябва да го търся( на подълбоките места, на по плитки, избор има голям само кажете къде е добре :D ) правя ли някакви грешки и на каква друга стръв да опитвам, на воблери и на блесни не съм пробвал? Благодаря много!!! :fishing1:
Щангата
новобранец
новобранец
Мнения: 12
Регистриран на: Пет Апр 29, 2016 7:08 am

Re: РИБОЛОВ НА КЕФАЛ(СЪВЕТ ОТ ПРОФЕСИОНАЛИСТИ)

Мнение от Щангата »

Колега за последните два месеца имам над 40 броя над килограм на една стръв която гледам почти никой не използва и то на бедната река Осъм. Ако те интересува питай.
Аватар
hanks
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 265
Регистриран на: Пет Дек 14, 2007 4:36 pm
Местоположение: Ябланица

Re: РИБОЛОВ НА КЕФАЛ(СЪВЕТ ОТ ПРОФЕСИОНАЛИСТИ)

Мнение от hanks »

Колеги гледах това клипче и ми стана интересно някой пробвал ли е с фидер на вишна за кефал?
https://youtu.be/ok70CG4hR9g
Аватар
Kiko38
новобранец
новобранец
Мнения: 15
Регистриран на: Вто Авг 21, 2018 9:14 pm
Местоположение: София/Ловеч

Re: РИБОЛОВ НА КЕФАЛ(СЪВЕТ ОТ ПРОФЕСИОНАЛИСТИ)

Мнение от Kiko38 »

Щангата написа:Колега за последните два месеца имам над 40 броя над килограм на една стръв която гледам почти никой не използва и то на бедната река Осъм. Ако те интересува питай.
Щангата , кажи за Осъм, за кефалите. Коя е тази стръв? И аз имам няколко попадения на риби между килограм и два на много специфична и странна за мен стръв... :)
Аватар
Kiko38
новобранец
новобранец
Мнения: 15
Регистриран на: Вто Авг 21, 2018 9:14 pm
Местоположение: София/Ловеч

Re: РИБОЛОВ НА КЕФАЛ(СЪВЕТ ОТ ПРОФЕСИОНАЛИСТИ)

Мнение от Kiko38 »

Щангата написа:Колега за последните два месеца имам над 40 броя над килограм на една стръв която гледам почти никой не използва и то на бедната река Осъм. Ако те интересува питай.
Колега, къде ги намери животинките? И аз работя със стръв , която не е много популярна - да не казвам никак.
Иска ми се да развием една хубава тема за Осъма под Ловеч , към Александрово.... Там обикалям аз ....
Аватар
G.Petkov
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14801
Регистриран на: Чет Сеп 18, 2008 8:00 am
Местоположение: София

Re: РИБОЛОВ НА КЕФАЛ(СЪВЕТ ОТ ПРОФЕСИОНАЛИСТИ)

Мнение от G.Petkov »

За животинки не знам,

Но на плод на черница, дива вишна, диви и питомни дренки се ловят едри кефали в р.Осъм точно в района на Ловеч ! :D

Е, и на рибки, но се ловят по-трудно и се съхраняват по-сложно !
Аватар
Kiko38
новобранец
новобранец
Мнения: 15
Регистриран на: Вто Авг 21, 2018 9:14 pm
Местоположение: София/Ловеч

Re: РИБОЛОВ НА КЕФАЛ(СЪВЕТ ОТ ПРОФЕСИОНАЛИСТИ)

Мнение от Kiko38 »

G.Petkov написа:За животинки не знам,

Но на плод на черница, дива вишна, диви и питомни дренки се ловят едри кефали в р.Осъм точно в района на Ловеч ! :D

Е, и на рибки, но се ловят по-трудно и се съхраняват по-сложно !

G.Petkov , баща ми е голям фен на риболова на кефал на плодове. Плод от черница и жълта джанка са му любими и има доста добри попадения. А иначе аз направих преди няколко години много добър риболов на кефал на стръв змиорка на ВЕЦ-а вляво като се тръгне от Ловеч към Троян. ИМа един много хубав вир точно под ВЕЦ-а.
Dimitar S
новобранец
новобранец
Мнения: 4
Регистриран на: Чет Фев 14, 2019 4:39 pm

Re: РИБОЛОВ НА КЕФАЛ(СЪВЕТ ОТ ПРОФЕСИОНАЛИСТИ)

Мнение от Dimitar S »

Колега ето няколко линка към примамки за кефал който работят много https://fishing-bg.eu/Aglia-Mouche-AG-red и https://fishing-bg.eu/Aglia-Mouche-OR-red.
resionthern
новобранец
новобранец
Мнения: 1
Регистриран на: Съб Юли 13, 2019 6:46 pm

Re: РИБОЛОВ НА КЕФАЛ(СЪВЕТ ОТ ПРОФЕСИОНАЛИСТИ)

Мнение от resionthern »

за стръв се използват.
пилешките черва са сурови и се закачат като голям червей или като пиявица ако щеш. как се снабдяваш с тях е ясно. а колкото до това какви екземпляри се ловят - зависи колко големи има във водоема- всеки път различни се хващат.
“Nothing will work unless you do.” italibri.com
дядо тричко
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 129
Регистриран на: Нед Яну 20, 2019 10:23 am

Re: РИБОЛОВ НА КЕФАЛ(СЪВЕТ ОТ ПРОФЕСИОНАЛИСТИ)

Мнение от дядо тричко »

hanks написа:Колеги гледах това клипче и ми стана интересно някой пробвал ли е с фидер на вишна за кефал?
https://youtu.be/ok70CG4hR9g
Благодаря ти за интересния видео клип. Днес за пръв път бях за кефал на плувка и дъно и останах капо. Дънната се оказа неподходяща, защото кълването на кефала е плахо, и засичането е проблематично,макар че се обаждаше по често, и ми хрумна идеята за фидера. Като видях видеоклипа съм решен да опитам. Фидера покрива по голяма площ и дистанция, не се влияе от вятър, и течението на реката. Мисля си че идеята е гениална.
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на хищници”