Стръв за сом

Модератор: sapuna

vladimir_petrov
новобранец
новобранец
Мнения: 71
Регистриран на: Сря Фев 02, 2011 5:34 pm
Местоположение: ruse

Re: Стръв за сом

Мнение от vladimir_petrov »

някой ползвал ли е rhino black cat dip 150ml.?
gu6kavel
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 148
Регистриран на: Пон Май 30, 2011 5:53 pm
Местоположение: Плевен

Re: Стръв за сом

Мнение от gu6kavel »

Сирене, пилешки дробчета и булгур, варени в "Пепси" са само няколко от примамките, използвани за улов на сом, тъй като има и много изкуствени примамки. Има изобилие от примамки за сом в търговската мрежа. Виенската наденица винаги е била една специална стръв за дънен риболов на сом, а някои рибари използват малка връзка колбаси. Рибарите в Каролина са били известни, че използват сапун като примамка за риболов на сом.
Това намерих из интернет за стръв за сом.Явно яде всичко което на дъното.
Аватар
FishMaster
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 240
Регистриран на: Чет Сеп 09, 2004 8:50 am
Местоположение: Stara Zagora

Re: Стръв за сом

Мнение от FishMaster »

Абе що не си ги ядете тия примамки и да оставите хората да си ловят сома. Що пишете за Виена , Камбоджа и т.н.
Гледайте си българските сомове щото те не са като Виенските....
И щото Зависи ОТ - водоем, място, време, примамка, атмосверно налягане, температура, сезон, мрежари, токаджии, кви ли не бракониери и късмет да ти удари СОМ а не сомЧе.
риболова е нещо уникално, за жалост много хора не са го разбрали!!!
vladimir_petrov
новобранец
новобранец
Мнения: 71
Регистриран на: Сря Фев 02, 2011 5:34 pm
Местоположение: ruse

Re: Стръв за сом

Мнение от vladimir_petrov »

никой не каза дали е ползвал този дип, и как точно се ползва...... моля за малко внимание!!!!!!!
Аватар
Franko
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 629
Регистриран на: Пон Окт 10, 2005 9:15 am
Местоположение: пловдив

Re: Стръв за сом

Мнение от Franko »

Да ти кажа, повече се дипваш ти,а не стръвта.Нямам мнение да върши работа :wink: .
http://www.vbox7.com/play:1dbd3caf
Кой знае на къде?Кой знае до кога?....
Аватар
Д.Граховски
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2900
Регистриран на: Нед Яну 16, 2011 8:14 pm
Местоположение: Дупница/София :)

Re: Стръв за сом

Мнение от Д.Граховски »

не че съм големия сомаджия ама представете си какво яде сома в дадения водоем и на какво му мирише и фърляйте на тва.
Tell people there’s an invisible man in the sky who
created the universe, and the vast majority believe you.
Tell them the paint is wet, and they have to touch it to be sure.

Изображение

[url]http://maximo.bg/url]
ickata_etr
новобранец
новобранец
Мнения: 12
Регистриран на: Сря Окт 29, 2008 9:32 pm

Re: Стръв за сом

Мнение от ickata_etr »

Аз пробвах на р. Искър тази седмица този метод защото и месните ми казаха, че е ефикасен....само че напълних чорапчето с птичи дроб /там където ходя хващат сомовете на птичи дроб/....за сега нямах успех....а за раците ако излезе едрия сом да ловува ......не се притеснявайте всичко друго имам чувството че се завира в миша дупка ....ама нещо напоследък го няма едрия.....та има логика в този метод....бъди по-настойчив и наслука
Аватар
ivcho79
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 387
Регистриран на: Сря Яну 16, 2008 5:59 pm
Местоположение: Гиген-Байкал-Пловдив
Обратна връзка:

Re: Стръв за сом

Мнение от ivcho79 »

vladimir_petrov написа:някой ползвал ли е rhino black cat dip 150ml.?
Аз го имам но никога не съм го ползвал,мисля,че на описанието пише,че е за пелети или топчета.
Кльонка във ръката и напред във водата!!!
ARISTOKRAT
новобранец
новобранец
Мнения: 1
Регистриран на: Пет Юли 06, 2012 12:19 pm

Re: Стръв за сом

Мнение от ARISTOKRAT »

Като стана на въпрос за лов на сом на река Искър , аз ловя редовно край Карлуково. Тук основната стръв е пресен пилешки дроб и смело твърдя че тази стръв дава много добри резултати. Може да опитате също и с по големи куки на пилешко сърце като го разцепите и го сложите наопъки така че кървавата му част да е от вън. Живата каракуда също дава добър резултат , както и други живи малки рибки с размер около една педя , но се иска повече търпение и чакане . Но както знаете сома е всеяднен хищник , така че може да го уловите и на малки жабки , попово прасе , също така и на земни червей. Пак повтарям говоря за района на река Искър край село Карлуково тук хита е пилешки дроб и основно се лови на него
Аватар
matey49
новобранец
новобранец
Мнения: 90
Регистриран на: Нед Яну 16, 2011 12:14 pm

Re: Стръв за сом

Мнение от matey49 »

Петдесет години ловя сом по река Дунав. Стръвта за сом е попчета, блатни зелени червеи, пиявици и попови прасета. В зависимост от сезона.
Аватар
chopara
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 511
Регистриран на: Нед Юли 27, 2008 6:57 pm

Re: Стръв за сом

Мнение от chopara »

Имал съм успех на свински или телешки дроб, веднъж бях купил пилешки - не се лъжете, особено ако са били замразени падат от куката веднага при замятане. На един язовир упорствах и на речна мида - от ония големите (да не кажа огромни) доста жилава, добре седи на куката и се намира лесно, но за 2-3 излета извадих само едно 500 гр кефалче, сериозни удари съм нямал.
Интересува ме дали някой е имал успехи на въпросната мида(не черноморска) защото я има в изобилие на водоема, 1 - покрива една кука 4-5/00 и дребосъка не я бута.
кьоркефали
Аватар
Petar Nedev
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 567
Регистриран на: Нед Яну 10, 2010 10:14 am
Местоположение: Кърджали
Обратна връзка:

Re: Стръв за сом

Мнение от Petar Nedev »

chopara написа:Имал съм успех на свински или телешки дроб, веднъж бях купил пилешки - не се лъжете, особено ако са били замразени падат от куката веднага при замятане. На един язовир упорствах и на речна мида - от ония големите (да не кажа огромни) доста жилава, добре седи на куката и се намира лесно, но за 2-3 излета извадих само едно 500 гр кефалче, сериозни удари съм нямал.
Интересува ме дали някой е имал успехи на въпросната мида(не черноморска) защото я има в изобилие на водоема, 1 - покрива една кука 4-5/00 и дребосъка не я бута.
Страшно много кустур лових преди 1-2 години на Копринка на тази мида(там има в изобилие),но кустура се е загубил от извесно време.Сом не ми е удрял на нея.
metoo
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 899
Регистриран на: Нед Юли 22, 2012 4:02 pm
Местоположение: Благоевград

Re: Стръв за сом

Мнение от metoo »

Колеги, от вас някои имал ли е удар на пьрлено врабче,защото всички се хвалят с тоя врабец ? :D
Аватар
chopara
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 511
Регистриран на: Нед Юли 27, 2008 6:57 pm

Re: Стръв за сом

Мнение от chopara »

Не, но съм го пробвал 2 пъти само (на нищо не хванах тогава), аз хо режа и зареждам с 1 3-4 куки, така и червата замирисват освен опърлената перушина.

ПС: има добра игра :rolleyes: :lol: http://www.youtube.com/watch?v=knDYCLwD ... re=related
кьоркефали
Аватар
С.Върбанов
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7045
Регистриран на: Пон Яну 30, 2012 10:19 pm
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Re: Стръв за сом

Мнение от С.Върбанов »

Основната храна на сома е - риба !
Горчивината от лошото качество остава дълго след , като е преминало краткото удоволствие от ниската цена!

https://www.facebook.com/groups/227639040739150/" onclick="window.open(this.href);return false;
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на хищници”