За Щука през зимата

Модератор: sapuna

Аватар
Диканаров
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2580
Регистриран на: Пет Мар 17, 2006 6:01 pm
Местоположение: софия

Re: За Щука през зимата

Мнение от Диканаров »

Тодоре, пиши на лични на Кърцата! За това ти бях писал и в предишният си пост, че той ще ти даде пълна информация! Тук, във Форума, той бе споделил своят успешен опит за улов на щука по интересуващият те начин. Помня, че имаше и снимки на парчета от опашка на скумрия и начин на закачане. Аз нямам време да търся сега неговите постове от преди години! Съжалявам!
Няма малки и голями, има хванати и изтървани!
milenium324
новобранец
новобранец
Мнения: 37
Регистриран на: Пет Мар 28, 2008 2:59 pm

Re: За Щука през зимата

Мнение от milenium324 »

Да събудим темата - актуална е в момента. Вчера 11 Февруари на р. Арката на спининг - воблер от 2 секции - хванах най-голямата си щука до момента 3кг и точно 70 см. Имах и едно закачане (на тежка сребриста руска въртяща блесна марка акула), но нямах предимство - с 2.40 прът не можах да удържа зверчето, то се "шмууугна в храстите" или по-конкретно крайбрежния шавар, който хич не е малко там, та не му видях ни размерите, ни имах шанса да почувтвам силата му... откачи се и блесната се оплете в камъша - към 30 мин се борих да я спася... спортната злоба у мен се надигна и сега ще тлее бавно докато падне забраната (апропо от сряда 15 Февруари'17 се очаква да влезе в сила за щуката). Преди успеха се раминахме с няколко колеги, вкл. такива като мен (луди), тръгнали с 1 спининг в ръцете, които ме питаха имам ли слука...
Урокът: човек въоръжен със спининг не трябва да се отказва до последно...
Снимка на красавицата:
http://media.snimka.bg/s1/5773/037790954.jpg?r=0
Аватар
gonzu
новобранец
новобранец
Мнения: 64
Регистриран на: Пет Окт 16, 2009 5:55 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: За Щука през зимата

Мнение от gonzu »

Здравейте , ще споделя личните си наблюдения от доста време ходя за хищник специално визирам щуката и в самото начало като започнах своето начинание ползвах изцяло жива стръв като и различни монтажи с булдо с тапа , троен вирбел , метален повод закачен за средната врътка и тройка ,малко олово и с него си и останах . Така като този монтаж ми давеше най-добри резултати . В тези години намирах риболова на спининг за пълна глупост но се оказа ,че не съм прав след като хванах първата си спинарка в ръка стигнах до заключението ,че ми е по интересно занимание така като се хващат добри риби определено . Ползвал съм какви ли не воблери и блесни но най- добрия резултат ми е давала до сега системата Драшкович . Тази система на пръв поглед нищо особено но все пак става дума за рибка живяла до малко преди това , която в повечето случай се налага да умре по един не особено хуманен начин но за съжаление това е цената да се улови някоя зла зъбата гад с прилични размери ! Не казвам , че с другите примамки не се хващат чудовища напротив но при мен статистиката сочи това . Една рибка стига за 10 замятания освен ако не се окаже кораво копеле тогава може да изкара и 15 16 . Поздрави и наслука !
:fishing9:
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на хищници”