Моят риболовен излет

Модератор: sapuna

Аватар
_ribar4eto_
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 165
Регистриран на: Пет Фев 04, 2011 9:24 pm

Re: Моят риболовен излет

Мнение от _ribar4eto_ »

супер щуки
аксел
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 931
Регистриран на: Чет Юни 21, 2007 5:32 pm
Местоположение: пловдив
Обратна връзка:

Re: Моят риболовен излет

Мнение от аксел »

доста интересни щуки,с големи глави,пък едни тънки и малки тела......явно тук хищниците страдат от хронично недохранване.Смятам,че това е и основната причина да подберат големи примамки,за да се селектират рибите.Ще ми бъде наистина интересно на една такава примамка да дойде някой на Марица и да хване щука.
валатът не най-лошото нещо на света
gonzo666
новобранец
новобранец
Мнения: 32
Регистриран на: Вто Юни 02, 2009 9:36 am

Re: Моят риболовен излет

Мнение от gonzo666 »

За колегите които не са вярващи обещавам и снимки от Марица и Дунав
Аватар
GODzillata
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 16393
Регистриран на: Сря Сеп 13, 2006 11:12 am
Местоположение: Outta space

Re: Моят риболовен излет

Мнение от GODzillata »

gonzo666 написа:За колегите които не са вярващи обещавам и снимки от Марица и Дунав

Колега, имаш регистрация от 3г. и половина, а това са ти първите снимки тук...ъъъ...дали пък не са и първи риби? :mrgreen:
Чакам снимки от Дунава.

И би ли ми казал, с кого сте говорили, за да идете на Скомля и да ловите щуки? :roll:
...така де, светни ни и нас, и на нас ни се лови...
На риба - като на война! Fish'n'chicks! :mrgreen:
Кеч & Рилийс...в тиганааа-аха-ха-хаааа...Изображение
Аватар
G.Petkov
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14812
Регистриран на: Чет Сеп 18, 2008 8:00 am
Местоположение: София

Re: Моят риболовен излет

Мнение от G.Petkov »

Киро,
Ти не хвана ли миналата година там щука на пружина, а ?
Щото хвана щука, даже имаше и викторина по темата :lol: !
Ама не помня къде беше!
Д-р Флекс
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3044
Регистриран на: Нед Яну 02, 2011 6:04 pm

Re: Моят риболовен излет

Мнение от Д-р Флекс »

Виждам в тази тема един интелитентно направен репортаж за улов на щука на джърк, поздравления от една дузина ценители, и плювки от двама-трима завистливи неможачи. Като за у нас, нормално. Даже, плюнките са малко.
Аватар
GODzillata
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 16393
Регистриран на: Сря Сеп 13, 2006 11:12 am
Местоположение: Outta space

Re: Моят риболовен излет

Мнение от GODzillata »

Д-р Флекс написа:Виждам в тази тема един интелитентно направен репортаж за улов на щука на джърк, поздравления от една дузина ценители, и плювки от двама-трима завистливи неможачи. Като за у нас, нормално. Даже, плюнките са малко.
Абе недей приказва глупости като не знаеш за какво иде реч, ок?!
Виждаш няк'ви снимки, но не виждаш зад тях!
На риба - като на война! Fish'n'chicks! :mrgreen:
Кеч & Рилийс...в тиганааа-аха-ха-хаааа...Изображение
Аватар
naso
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 392
Регистриран на: Пон Мар 10, 2008 11:51 am
Местоположение: София

Re: Моят риболовен излет

Мнение от naso »

Абе нещата трябва да са так-так, както обича да казва една наша позната :D
Аватар
naskobo
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2319
Регистриран на: Съб Окт 25, 2008 5:15 pm
Местоположение: София

Re: Моят риболовен излет

Мнение от naskobo »

Kато независтлив човек(само благородно :lol: ), винаги съм се радвал на репортажи от места, където не всеки може да ходи- чисто, много риби, както би трябвало да е навсякъде :wink: :idea:
Нещата трябва да са възможно най-прости, но не и повече от това! - А. Айнщайн
vdo
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 215
Регистриран на: Вто Юли 17, 2012 6:49 pm
Местоположение: Видин

Re: Моят риболовен излет

Мнение от vdo »

Тук не става въпрос за завист-по-нагоре се подметна,че няма значение приятелството с арендатора,завист,не можене,джърк.Сега аз да вметна-ако го нямаше това приятелство,нямаше да има този интелигентен репортаж за джърк,поне не с такива и толкова уловени щуки.Защото това спонтанно тръгване на 200 и кусур км.,точно там,да предположим на неизвестен с условията за риболов язовир,размер на предполагаемите риби,е меко казано наивно.И защото,за сравнение,аз примерно на има-няма 40 км и около 20-тина мин. път ,просто няма как да си и помисля да го направя-всякакъв спининг там е абсолютно забранен.
Репортажа е хубав ,мястото перфектно,ловил съм на всеки сантиметър от бреговата ивица и знам как,къде ,какво.В момента който с какъв и метод да пробва и колкото и да не умее-успех ще има,пак казвам ,точно там.Ако ще и на бирена капачка с куки да е,буквално.
Още един път браво и благодаря на колегите за пуснатите снимки,не съм го посещавал от повече от 10 години това язовирче и много се изкефих като го видях,дано в близко бъдеще условията на него станат поне малко по-либерални относно спининга.
Успех и наслука на всички!
Аватар
GODzillata
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 16393
Регистриран на: Сря Сеп 13, 2006 11:12 am
Местоположение: Outta space

Re: Моят риболовен излет

Мнение от GODzillata »

vdo написа:...В момента който с какъв и метод да пробва и колкото и да не умее-успех ще има,пак казвам ,точно там.Ако ще и на бирена капачка с куки да е,буквално.
...
Ето ТОВА се опитвам да обясня и ме подразни този репортаж, "интелигентно" подвеждащ масовият и незапознат съфорумник, че иде реч едва ли не за високо спортно майсторство, плод на методи, селективни примамки и неземни такъми.
На риба - като на война! Fish'n'chicks! :mrgreen:
Кеч & Рилийс...в тиганааа-аха-ха-хаааа...Изображение
cronos39
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 268
Регистриран на: Съб Фев 05, 2011 8:57 pm

Re: Моят риболовен излет

Мнение от cronos39 »

Не искам само да има обидени,но от снимките които видях ми стана ясно че колегите разбират много добре от риболов на щука.Перфектен кастинг екип Heavy ,поводът също перфектен ,Jerck и той много добре подбран.Този излет е като урок за много начинаещи колеги. :drinkers: и на слука. :supz:
щуков дунавски
новобранец
новобранец
Мнения: 57
Регистриран на: Нед Авг 12, 2007 2:00 pm
Местоположение: Sofia

Re: Моят риболовен излет

Мнение от щуков дунавски »

Здрасти на колегите,реших да драсна и Аз,че ми се обади един от нашта банда за по-горе писаното.Посещавали сме водоема в най-новата му история 2 пъти,а преди арендоването му многократно.Водоема е фрашкан с риба,с трофейни и близки до трофейните размери екземпляри от няколко вида риби.Няма да ви казвам какви контакти сме правили за да ни пуснат да ловим с лодка хищник(щука и сом)на блесна,но отговорника на охраната дойде от Видин и бе с нас в лодката за да наблюдава целия процес .Причините са ,че много от уловените риби манипулирани по НЕ професионален начин умират след няколко дни.Това е и главната причина да е забранен риболовът на хищници.За уточнение:2 часа във водата Аз имам хванати 4бр.щуки по около 6кг.и 3бр.сом от които единия бе почти 10кг.на спинингива пръчка с акция 20-60гр.плетено влакно,и на блесна Мепс/Аглия 5ти номер.Всеки удър е вънка.Имайки предвид,че сме специлизирали този тип риболов навсякъде,ходим често и на Дунава Godzillata според мен е прав,че подобно нещо е Не възможно на Дунава освен ако не пресушите реката.Колегите от групата на брега хванаха около 12-15 шарана с тегло от 3 до 7кг.до около 14часа.Идеята за поддръжката и направата на този водоем няма нищо общо с другите подобни водоеми и за това е фрашкан с риба,но и невероятно скъпо удоволствие ако въопще на някой му разрешат .
vdo
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 215
Регистриран на: Вто Юли 17, 2012 6:49 pm
Местоположение: Видин

Re: Моят риболовен излет

Мнение от vdo »

Здрасти,Щуков!Виждам,че си запознат с яза,знеш ли дали е верно това,което чувам,за монтиране на понтони или нещо подобно ,за риболов на мирни риби разбира се ,във всеки ръкав на язовира?
Ако пак ходите,да не забравите да пуснете по нещо и тук,ще бъде интересно.
Наслука!
щуков дунавски
новобранец
новобранец
Мнения: 57
Регистриран на: Нед Авг 12, 2007 2:00 pm
Местоположение: Sofia

Re: Моят риболовен излет

Мнение от щуков дунавски »

Имали са подобни идеи и доста по мащабни като за цял риболовен ВИП комплекс с места за преспиване и една обща такса в,която да е включен и самия риболов и можеш да си вземеш 1 бр.риба едра,но до този момент и етап това не се е случило по много причини.А за някакъв визуален материал не мога да ти обещая.Снимахме единия път клипове с телефоните ама не знам кой ги съхрани .Има и снимки ако имам време да видя в кой са и технически успея да ги кача може и да ...
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на хищници”