Първи сом на кльонк!

Модератор: sapuna

Публикувай отговор
Аватар
Pedro
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 904
Регистриран на: Вто Мар 20, 2007 5:27 pm
Местоположение: Русе

Re: Първи сом на кльонк!

Мнение от Pedro »

Krokibg,
Kroki, какво се чудиш ? Дръпни със скролбарчето и виж разделите и къде колко мнения има.
Виж къде са 49 ХИЛЯДИ...и виж другите,които са по същество - Без Коментар.
Emo-83
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1605
Регистриран на: Сря Ное 29, 2006 11:21 pm

Re: Първи сом на кльонк!

Мнение от Emo-83 »

Кроки,не се засягам бе брато.Даже се смея.Не на теб,а на това ренде Троли.Има такива култови изказвания,че понякога се превивам от смях.На мен майтапа ми е в природата и обичам покрай сериозните неща да има закачка.А общия ни любимец Троли не може никак милия.Преди му се стегах-сега само се смея.Важното е,че помъдрява без да му личи много в писането.
Написах да се защитя няколко реда за да не съм в общия кюп.Не,че той ми пречи.Вече отдавна зная,че е трудно хората разбират кога е майтап и кога не.За това си го позволявам само с хора,които се познаваме.Те поне знаят,че много обичам закачката без лоши чувства.Иначе си прав,че има много халтура и спам.Но нали няма да издаваме книга.Тук е място и за някакъв вид общуване между хората.
Troli Rapala
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6494
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 9:49 pm
Местоположение: sofia
Обратна връзка:

Re: Първи сом на кльонк!

Мнение от Troli Rapala »

Вижте,това за анонимноста е стил!Познават ме много хора във форума,но не се сещат! :wink: Нема никакви проблеми да се открия и ще разберете,колко слаби психолози сте! :D Анонимноста,ме прави свободен да кажа неща,които не бих казал! :wink: Не ми е ясно,кво се дразни Кроки? :roll: Тука е важно да си говорим за сомове,а кой къв е не е важно.Да умееш да разкажеш за улова си е велико,щот запалваш много хора да изживеят тръпката!Аз съм начинаещ и нема с кво да откехна Кроки!Но ще ви кажа,че рекорда на Краси-112кг. се разигра по темите в този форум!Ето:Корбус,Кои са правилните места,Сам ли,плетено или монофил и др.!Рекордьорът-Телето лови по коренно различен начин от Краси и оплю Корбус-а и плетеняка,но съдбата си знае работата и му натри носа! :D Аз не се крия,щот споделям кво съм фанал!Правете го и вие всичко ще е точно! :wink: Педро,знам че не ме кльопаш защото ти отворих очите за мутипликатора,че не става за спининг!Направих го,не за да ти се присмея.Заключете я и тая тема.Занимавайте се с интрижки,па аз ше си одим На Риба.ком! :cry: :cry: :cry:
KRASSI
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1518
Регистриран на: Пет Авг 24, 2007 10:13 am
Местоположение: Plovdiv Bulgaria

Re: Първи сом на кльонк!

Мнение от KRASSI »

Troli Rapala написа:Рекордьорът-Телето лови по коренно различен начин от Краси и оплю Корбус-а и плетеняка,но съдбата си знае работата и му натри носа! :D :
Троли обади се другия път като се засечем бе човек - искам да те прегърна :goodman: :smt023 :partyman: :partyman: :lol: :lol: :lol: :lol:
Човек се ражда само с име и то дарено!
Живее в илюзия от мечти сред близки хора,
умира сам в реалноста !
Оставя добрите си дела за да го помнят,
отнася лошите със себе си отвъд !!!!!
Troli Rapala
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6494
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 9:49 pm
Местоположение: sofia
Обратна връзка:

Re: Първи сом на кльонк!

Мнение от Troli Rapala »

Кажи сега,брато от къде чу за Корбус-а и що реши да ловиш с плетеняк,за да се изясни картинката!Има полза от нашите спорове и ти си доказателството на миналата и следващите 10 години! :wink: Ех,мечтаех си и аз да съм на твое място,но съдбата си знае кой да огрее! :D :D :D И да обобщя,че ние сме различни в ежедневието,но на гьола рибата и природата определят правилата и ние трябва да се съобразяваме с тях!На гьола не е важно дали си милионер,педал или разведен. :D :D :D Улова показва,дали те бива в риболова,останалото е пластмаса! :wink:
Emo-83
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1605
Регистриран на: Сря Ное 29, 2006 11:21 pm

Re: Първи сом на кльонк!

Мнение от Emo-83 »

KRASSI написа:
Troli Rapala написа:Рекордьорът-Телето лови по коренно различен начин от Краси и оплю Корбус-а и плетеняка,но съдбата си знае работата и му натри носа! :D :
Троли обади се другия път като се засечем бе човек - искам да те прегърна :goodman: :smt023 :partyman: :partyman: :lol: :lol: :lol: :lol:
Преди да го прегърнеш само кажи дали хвана големия сом на Корбуса.Аз моя най-голям сом съм го хванал на плетеняк за който Троли ме светна преди 3 години.Мерси за това,че дръпнахте дявола за опашката.
Краси,моля те кажи истината такава каквато е.За Корбуса става въпрос.Може да е на лични.Аз няма да я казвам-обещах.
Що се касае за това,че съм оплюл самия Корбус е отново лъжа.Темите ги има и може да се прочетът отново.Против тази макара пишеше Асен, Николай Стефанов,Никито,Калинс,Милен и доста други но не и аз.Аз не я познавах тогава.Само знаех,че е световното чудо на мисълта.Единственното мулти с долно(обратно) навиване и по-добро от Пен,Шимано,Акурати и Авети.
Троли,спри да пишеш глупости и лъжи-моля те.Когато не си запознат или не си сигурен се въздържай от коментари особенно,ако те са лични.Това е все едно да те нарека педал,а ти да се мислиш за мъж.
Сега прочетох цялата тема-Макара та макара Корбус 510.Във нея имам 3 мнения.Две от тях нямат нищо общо с макарата,а в третото оспокоявам каращите се и казвам,че аз бих избрал Пен
Последно промяна от Emo-83 на Пет Сеп 26, 2008 1:18 am, променено общо 2 пъти.
Аватар
krokibg
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6920
Регистриран на: Пон Юли 03, 2006 10:46 am
Местоположение: Пловдив

Re: Първи сом на кльонк!

Мнение от krokibg »

Троли,абе аз не си падам много-много по мъжко,но да ти призная и аз бих те прегърнал няколко пъти,що само Краси.И да ти кажа честно,това че ме дразниш със някакви странни твърдения и разсъждения за някаква свобода,пак ми мирише на болестно състояние :lol: :lol: :lol: Аз не съм доктор,нито поп но я ми кажи,ние като всички ни познават и не се крием,случайно да сме спрели да се исказваме и пишем това което мислим :!: :?: :!: :?: Аз не знам дали търсиш и догонваш разни камиони на комунала из София,но със сигурност стоиш на изхода на града и дебнеш да мине някой със позната кола и лодка зад нея и го прислидваш за да видиш къде аджеба ходи да гони рибите :mrgreen: :lol: :mrgreen: :lol: :wink: Нищо лично,просто ти се чудя на акъла и си мисля,дали ако те срещна някога на даден водоем и се запознаем,дали вече бих те взел на сериозно и дали бих ти имал доверие да контактувам със теб.Ами ти просто ме стряскаш с тази твоя мания за анонимност,която ти давала свобода на словото :shock: :shock: :shock: Глупости на търкалета,просто явно си си някакъв тип саможивник :roll: :lol: :wink: Вземи излез от тази анонимност и седни като мъж и си казвай каквото ти е на сърце,никой няма да се заяжда със теб и всички тези дразнещи неща които ги пишеш,просто вече няма да играят.Ако пък си някакъв обратен,какво ти пречи да си добър риболовец :lol: виждам че си амбициозен и имаш страшен хъс и се състезаваш сам със себе си :idea: :!: :idea: :!: :idea: Имай си на предвид,че Краси извади големия сом и може никога вече да не му удари толкова голяма риба.Може да извади стотици сомове 10,20,30,50кг и да чака следващия,който да е над 112 :idea: Пожелавам му и 150 да извади и на теб също и на всички които ходиме и се мъчим да надхитрим мустакатия,но единственно съм убеден че ще стане това което съдбата ни е отредила и запазила да извадим в живота си.Няма боклукчийски коли,няма коминочистачи,просто е съдба,късмет и чак тогава майсторлък.аз така мисля и съм убеден в правотата си.Ако ще и като извън земен да чукаш/макар че никой не е сигурен точно какъв трябва да е звука/ще си ходиш като алтав дълго,дълго време и ще викаш че някой ти прави магий :lol: :lol: :lol: Аре стига толкоз писане че се отплеснах.вземи се замисли за това което ти пиша и стига си се правил намалоумен,какъвто мисла че не си :lol: :lol: :lol: може би само малко изкукал от тези сомове и бели риби :mrgreen: :lol: :mrgreen: :lol: :wink:
Глупаците и завистниците нямат изтребване,като хлебарките са !!!

Аз нямам проблем с хората,те имат проблем с мене !!!!!
Emo-83
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1605
Регистриран на: Сря Ное 29, 2006 11:21 pm

Re: Първи сом на кльонк!

Мнение от Emo-83 »

Кроки,съмнявам се че Троли ще те разбере.Сигурно е дръпнал някоя ракийка в повече и е седнал пред компа.Виж,че живее в собствен виртуален свят и се бори с някакви сомове,които са си чисти вятърни мелници.Аз не искам да му се бъркам в света,но и той да не се бърка в моя.Защото опитвайки да го науча на нещо се обръща срещу мен и започва да ме оборва с неща,които съм му разказал или ги е е чул-недочул.Той е от този тип хора,които ясно си спомнят на баща си сватбата.Всъщност е бил в Мадан или Ташкент,а можеше да е метнат и на някой храст.
Аватар
Pedro
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 904
Регистриран на: Вто Мар 20, 2007 5:27 pm
Местоположение: Русе

Re: Първи сом на кльонк!

Мнение от Pedro »

Troli,
...Педро,знам че не ме кльопаш защото ти отворих очите за мутипликатора,че не става за спиниng..
И за двете не позна. Кльопам те...и става за спининг...
Откъде ги вадиш тези стари мнения ??.Помниш като зъл нерез...
Ама и аз споря някой път прекалено ентусиазирано..а е вредно...и се оказва, че си казал едно, а то се разбира като друго.
kalinux
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 228
Регистриран на: Пет Дек 30, 2005 3:29 pm
Обратна връзка:

Re: Първи сом на кльонк!

Мнение от kalinux »

Между другото на скапания Корбос тая година е хванат официалния рекорд на кльонк за сега за годината - 67 кг от Искъра.
От Въча по-хубав няма.
Аватар
AL KAPONE
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3072
Регистриран на: Чет Фев 15, 2007 2:56 pm
Местоположение: от Село

Re: Първи сом на кльонк!

Мнение от AL KAPONE »

Темата не беше ли...? "Първи сом на кльонк!".... тръгна в грешна посока 8)
Та има два варианта.... да я разделим на две... "Първи сом на кльонк!" и "Лакъртиите на Троли"!!!
Или да я заключим... 8) Автора на темата да каже...! 8)
Когато се издигаш, приятелите ти разбират кой си.
Когато падаш, разбираш кои са приятелите ти.
Аватар
krokibg
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6920
Регистриран на: Пон Юли 03, 2006 10:46 am
Местоположение: Пловдив

Re: Първи сом на кльонк!

Мнение от krokibg »

Ал,вземи я делни че се заформи тройка тук :lol: :lol: :lol: Скоро ша са прегръщаме с Троли :lol: :lol: :lol:
Глупаците и завистниците нямат изтребване,като хлебарките са !!!

Аз нямам проблем с хората,те имат проблем с мене !!!!!
Emo-83
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1605
Регистриран на: Сря Ное 29, 2006 11:21 pm

Re: Първи сом на кльонк!

Мнение от Emo-83 »

kalinux написа:Между другото на скапания Корбос тая година е хванат официалния рекорд на кльонк за сега за годината - 67 кг от Искъра.
Опа,а сома от Студен Кладенец на влачене-70кг мерен и за жалост продаден.И тоя от Искъра не е ли 63кг.Уж разтеглил кантара до 67 и повече не могъл,а сега нещо за 63 говорят(снощи го чух).А за Корбуса не зная какво му пречи да е по-добър от всяка спинингова макара.При тая цена и липсата на мултита в БГ доста хора са си закупили.Нормално е и да хващат.На момчето от Искъра сома му е 3-ти като бройка въобще.Без да е специалист с толкова много мнения тук.Язовирите бъкат от риболовци с лодки.Ще се хващат все повече риби от хора,които сега започват.Което е хубаво и нормално.
KRASSI
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1518
Регистриран на: Пет Авг 24, 2007 10:13 am
Местоположение: Plovdiv Bulgaria

Re: Първи сом на кльонк!

Мнение от KRASSI »

Teleto написа:Краси,моля те кажи истината такава каквато е.За Корбуса става въпрос.Може да е на лични.
Що да е на лични аз да не вземам хонорар за тази работа .
Най-лошото е че никой не ме е питал за мнението ми за Корбос Шекспир или др. Още на другия ден се почнаха спорове с тази или онази го е хванал .
Ще го хвана даже и с делфинче :roll: :roll: .Всичко е търпение и нищо друго . Дори и с Аветките ако не си внимателен и търпелив пак ще го изпортиш .
Сега за Корбуса . Когато се появи тази макара на пазара ми хареса много и то точно заради това че е долна и за лява ръка . В последствие обаче по време на работа с нея видях някой недостатъци свързани с това че макарата е долна .
Първо когато влакното при нормалнте горни мултита минава над пръта и ляга върху него смятам че напрежението се разпределя по равномерно по цялата дължина на пръта и няма толкова критични зони поемащи по-голямо натоварване .Това зависи и от самата пръчка естествено която между другото е добре да бъде с прогресивна акция . А и защо хората ловят мерлините с такъв тип (горни) мултита -защото не могат да направят долно - това е смешно .Някой ще се засмеят мислейки че говоря за това че сома ще счупи въдиците които ползваме - не сома а ние чупим въдиците вервайте ми. Не , имам в предвид че по този начин можем да намалим акцията на ползваната от нас въдица - най-малкото и се чувстваш по уверен .
Другият недостатък е че при борба с голяма риба през половината от времето въдицата е опряна на борда . А сега де , сома взима аванс , въдицата е опряна с цялото усилие на борда и влакното е между въдицата и борда -било той надуваем или твърд . Няма нужда да казвам какво може да се случи а и имайки в предвид че в такъв момент това няма да е единственото нещо за което ще мислите .
Това държа да отбележа че са проблеми свързани само с положението на макарата а не с здравината и нейната механика .
Но всичко е въпрос на виждане и личен избор . Що се отнася до това дали е надеждна и дали става за сом мисля че по-горе дадох отговор на този въпрос с примера с Аветите . Сама макара и сама въдица и уклей не вади .
А на въпроса с коя макара го хванах сома ще ви кажа че ни ви влиза в работата :wink: :lol: :lol: :lol:
Надявам се да съм ви бил полезен и не мисля че всичко което съм написал е задължително и необоримо - това е просто моята гледна точка .
А защо си копуваме скъпи макари - защото кефа цена няма и защото са лъскавки и галят очичките - :shock: :shock: :shock: ало столюпиново :lol: :lol: :lol:
Човек се ражда само с име и то дарено!
Живее в илюзия от мечти сред близки хора,
умира сам в реалноста !
Оставя добрите си дела за да го помнят,
отнася лошите със себе си отвъд !!!!!
Emo-83
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1605
Регистриран на: Сря Ное 29, 2006 11:21 pm

Re: Първи сом на кльонк!

Мнение от Emo-83 »

Мерси за отговора Краси.Беше изчерпателен и ясен-поне за мен.Сега остава да намериш фена си и да го разцелуваш.Той през това време ще ми обясни и ще ми се извини за това,че аз някога съм плюл Корбуса.За плетеняка няма да говорим-щото 83 е на плетено,а вече забравих кога беше.
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на хищници”