Може ли да се лови щука по време на дъжд?

Модератор: sapuna

Аватар
afgany
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 312
Регистриран на: Чет Яну 11, 2007 11:31 am

Re: Може ли да се лови щука по време на дъжд?

Мнение от afgany »

Вчера мислех да провбам ама то беше е гати пороя )) По разни западни статии пишат че прилижаваща буря ги активизира, евентуално поради падащото налягане, обаче тъй като след буря то се покачва, кълването е никакво. Но смятъм, че зависи за дъждът дали е през лятото, или през зимата, както и колко силно и продължително вали. Зимният дъжд съсича определено, но лятото може да е благоприятен. Ако е потоп няма да е, но при по-слаб дъжд не бих се отказъл, хващал съм веднага след такъв.. Размътването на водата от силен дъжд не е + при риболова на щука. Обаче не се знае дали голямата щука няма да излезе точно тогава )
Аватар
Тедо
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2178
Регистриран на: Пон Апр 16, 2007 9:32 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Може ли да се лови щука по време на дъжд?

Мнение от Тедо »

Не ми се вярва въпросът да е на сериозно... Освен, ако търсиш някакви пустинни риби, които не обичат вода :)

Ако има гръмотевици, крийте се в колата!
Аватар
markas
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 118
Регистриран на: Пет Авг 01, 2014 2:04 pm

Re: Може ли да се лови щука по време на дъжд?

Мнение от markas »

От моя скромен опит, мога да твърдя че имам повече слука по време на дъжд. Дори предпочитам да вали, но не говоря за буря с гъмотевици. Ще цитирам един колега който има повече опит от мен :
" Не избягвайте лошото време
Повечето риболовци в слънчеви дни през есента и зимата излизат на риболов, а в дъждовните дни предпочитат да си стоят вкъщи. Това е грешка. Не бива да се сравняват комфортните условия на времето за човека с комфортността на същите условия за рибата. "
А ето и цялата статия - http://www.riboco.com/index.php?mod=articles&show=18" onclick="window.open(this.href);return false;

Наслука!
Първата щука и първата кака се помнят вечно независимо от килограмите им !
grozevm
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 150
Регистриран на: Вто Юли 09, 2013 5:47 pm

Re: Може ли да се лови щука по време на дъжд?

Мнение от grozevm »

Да се възползвам от темата :) Дали гадината е активна в доста мътна вода ?
ivailo_ivanov_1
новобранец
новобранец
Мнения: 20
Регистриран на: Пон Юли 20, 2015 9:31 pm

Re: Може ли да се лови щука по време на дъжд?

Мнение от ivailo_ivanov_1 »

в мътни води е активна мирната риба която филтрира тиняка за бобуле4ки.щуката тогава е в някое коренище и при слън4ев ден стои на повърхността и раз4ита нещо да падне отгоре пробваите на жаба с малка тежест да си плува отгоре непосредствено там където щуките се показват над водата ако просто си седят като пръ4ка наи вероятно няма да има успех.риболова е доста атрактивен и интересен.но иска тишина и криене ина4е идва вижда те и бяга с 200.и на блесна пак там където се показват мяташ.лошото е 4е виждат надале4 аз обикновено се прикривам и дале4е от мястото и ако имам късмет идва
Аватар
garfield_90
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 402
Регистриран на: Вто Апр 24, 2012 9:26 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Може ли да се лови щука по време на дъжд?

Мнение от garfield_90 »

Може да вижда надалеч но не е най плашливата риба.Немалко удари има тази година почти в краката или в момента който вадя воблера или блесната от водата.Кефала вече е друга работа...
iaks
новобранец
новобранец
Мнения: 5
Регистриран на: Пет Мар 18, 2005 12:05 pm
Местоположение: София

Re: Може ли да се лови щука по време на дъжд?

Мнение от iaks »

Здравейте колеги, прогнозата за днес е "напоителни" дъждове с гръмотевици. Още не съм решил окончателно но после ще пиша ако придобия опит по въпроса.
По-нагоре видях друг пост на колега който ме накара да пиша:
"И в дъжд, и в жега си кълве. Важно е да оцелиш момента, мястото и най-важното - да има щуки. Хващал съм и в дъжд и на 40 градуса жега. Само вечер не съм, ама няма и да хвана :)"
Единствения сигурен вариант да не хванеш е ако нямаш въдица във водата. Казвам го защото съм виждал лично да хващат вечер във момента на наставане на пълен мрак. Отделно една сутрин отивам на гьола и имаше колега на мястото на което исках да застана. Та той се похвали, че вечерта го домързяло да извади тапите от водата и на сутринта се оказало, че има щука на едната!
Така, че не се заричай! Все пак миля, че всички ще се съгласят, че щуката разчита на зрение и през ноща не кълве. Но стават и "инциденти"!
:fishing6:
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на хищници”