Силиконов щурец

Модератор: sapuna

Аватар
vantonov
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 146
Регистриран на: Вто Дек 06, 2011 4:23 pm

Силиконов щурец

Мнение от vantonov »

Здравейте, риболовци! От известно време гледам ей тези желенца - http://www.aliexpress.com/premium/crick ... =y&catId=0" rel="nofollow" onclick="window.open(this.href);return false; имам предвид силиконовите щурчета. Та, рових по нашите сайтове, обаче не намерих нищо такова. Ще съм ви благодарен, ако ми кажете/покажете откъде у нас мога да се снабдя с тия п*** въшки :D Късмет на всички! :fishing6:
Лошият риболовен ден винаги е по-добър от хубавия работен!
Людмил Иванов
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 162
Регистриран на: Съб Май 01, 2010 5:00 pm
Местоположение: София

Re: Силиконов щурец

Мнение от Людмил Иванов »

виж това; http://www.bent-fishing.com/skakalec-35-product-462" rel="nofollow" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
vantonov
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 146
Регистриран на: Вто Дек 06, 2011 4:23 pm

Re: Силиконов щурец

Мнение от vantonov »

Людмил Иванов написа:виж това; http://www.bent-fishing.com/skakalec-35-product-462" rel="nofollow" onclick="window.open(this.href);return false;" rel="nofollow
колега, това е воблерче и е скакалец - имам 5-6 такива на различни марки. Аз говорех за силиконов щурец :))
Лошият риболовен ден винаги е по-добър от хубавия работен!
Аватар
Д.Граховски
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2900
Регистриран на: Нед Яну 16, 2011 8:14 pm
Местоположение: Дупница/София :)

Re: Силиконов щурец

Мнение от Д.Граховски »

Предполагам нещо такова силиконово ако се води на повърхността с леки придърпвания ще има успех.
Tell people there’s an invisible man in the sky who
created the universe, and the vast majority believe you.
Tell them the paint is wet, and they have to touch it to be sure.

Изображение

[url]http://maximo.bg/url]
Аватар
vantonov
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 146
Регистриран на: Вто Дек 06, 2011 4:23 pm

Re: Силиконов щурец

Мнение от vantonov »

Д.Граховски написа:Предполагам нещо такова силиконово ако се води на повърхността с леки придърпвания ще има успех.
Видях го началото на пролетта това нещо, едни пичове (не ги знам откъде са) по реката, с булдо, за да гонят по-голяма дистанция , дълъг повод на него с няколко мухички и такова чудо, вързано на края съсипаха кленовете и то само тупалки, та викам дай и аз пробвам. Само че моята идея е малко по различна - с офсетна кука, без булдо и мухи...само така и водене на повърността с лек туич...ще видим какво ще излезе само да си взема, че тъкмо ми дойде едната поръчка от Китай, ся да правя още една... :fishing6: поздрави
Лошият риболовен ден винаги е по-добър от хубавия работен!
Аватар
Д.Граховски
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2900
Регистриран на: Нед Яну 16, 2011 8:14 pm
Местоположение: Дупница/София :)

Re: Силиконов щурец

Мнение от Д.Граховски »

Ние преди около 12-15 години така ловехме кленове на Струма от един мост. Хващаме живи щурци и скакалци, залягаме под мантинелата (изключително глупава постъпка, сега ме е страх да го направя) и без тежест просто леко цопкаме по повърхността. Имахме невероятни резултати. После бях виждал един чичка с една въцичка върви и пуска по течението щуреца, ако не му удари при пускането при обирането имаше удар.
Tell people there’s an invisible man in the sky who
created the universe, and the vast majority believe you.
Tell them the paint is wet, and they have to touch it to be sure.

Изображение

[url]http://maximo.bg/url]
Аватар
vantonov
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 146
Регистриран на: Вто Дек 06, 2011 4:23 pm

Re: Силиконов щурец

Мнение от vantonov »

В интерес на истината и аз често ловя на живи щурци, скакалци, мухи, пчели и всякаква гад, дето лети, пълзи и плува във водоема. Набавянето обаче е прекалено трудоемко, а и се запалих по спининга и....ако намеря някъде по нашите сайтове ще кажа.
Лошият риболовен ден винаги е по-добър от хубавия работен!
Аватар
Диканаров
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2583
Регистриран на: Пет Мар 17, 2006 6:01 pm
Местоположение: софия

Re: Силиконов щурец

Мнение от Диканаров »

Аз също, като колегата Граховски съм ловил на щурец, скакалец и светулка/ едно насекомо с твърди черни крила и червени махови крила/ на Чип-чип. Това бе преди 60г., когато нямаше още шнурове, лагерни макари, изкуственяци от всякакъв вид, с изключение на блесни и мухи от типа- "направи си сам". На бамбукова лепена пръчка-3 колена се слагеше обикновена макара с 20м. найлоново влакно 0.20 и директно на него жълта права кука №6. Без тежест и плувка. Замятахме над нас в бързеите и следяхме плуващата примамка как се спуска по течението. При проблясването на рибата се рязко дърпа линията. Додето кефалът налапа, линията се изпъваше и засичаше рибите. На рибата не и оставаше време да плюе. Да доста динамичен метод с много джапане по водата, без сегашните гащеризони. Мокри до чатала, ама с пълни кошчета. Тогава нямаше живарници, а се продаваха ракитови кошчета за през рамо. Рибата, която ловяхме бе от порядъка до 0.5кг., но я имаше доволно на места, където сега почти не се среща. На този начин ме е учил известният склуптор Тодор Босилски, приятел на баща ми по време на семейните ни излети край София. Той бе голям майстор, кленаджия и сърцат учител. Благодарен съм му, лека му пръст и гледам да следвам пътя му, като уча внуците.
Няма малки и голями, има хванати и изтървани!
Аватар
m65
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 285
Регистриран на: Пет Юни 04, 2010 7:22 pm
Местоположение: Горна Оряховица

Re: Силиконов щурец

Мнение от m65 »

vantonov написа:В интерес на истината и аз често ловя на живи щурци, скакалци, мухи, пчели и всякаква гад, дето лети, пълзи и плува във водоема. Набавянето обаче е прекалено трудоемко, а и се запалих по спининга и....ако намеря някъде по нашите сайтове ще кажа.
Дори и да намериш по нашите сайтове цените ще си бъдат нашенски, разбирай доооста по-високи отколкото можеш и сам да си ги купиш от алиекспрес.
Иначе на въпросните щурци има слука, ползвал съм ги само на плувка по бързеите. Аз моите ги привърших и сега чакам да дойдат ето тези:
http://www.aliexpress.com/item/10pcs-Ba ... 97298.html" rel="nofollow" onclick="window.open(this.href);return false;" rel="nofollow" rel="nofollow" rel="nofollow" rel="nofollow

Преди нова година пристигнаха и ето тези силиконови червеи, 300 броя за 6 долара:
http://www.aliexpress.com/item/Promotio ... 33521.html" rel="nofollow" onclick="window.open(this.href);return false;" rel="nofollow" rel="nofollow" rel="nofollow" rel="nofollow

ето ги какво представляват:
ИзображениеИзображение

Ето ги обявени за продан (от някой) в този същият форум, 10 червея за три лева доставката отделно:
Изображение

Така че не тъпчете гушите на нашите родни търгаши (освен ако имате излишни финикийски знаци), когато можете и сами да си доставите нещо на съвсем приемливи цени. Не е нужно да знаете английски, още по-вече китайски за да си направите поръчка от този сайт, нужна вие само дебитна или кредитна карта..
"Ние можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо." К. Иричек
penev_pavel
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 101
Регистриран на: Пет Юни 13, 2008 7:45 pm

Re: Силиконов щурец

Мнение от penev_pavel »

Аз ти благодаря за идеята изобщо за силиконов щурец , тъй като имам доста тела на туистери с отхапани опашки , мога да пробвам с мухарските си пособия и тяло от силикон да сътворя нещо и да го пробвам като се сгрее.Успех с търсенето!
Аватар
m65
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 285
Регистриран на: Пет Юни 04, 2010 7:22 pm
Местоположение: Горна Оряховица

Re: Силиконов щурец

Мнение от m65 »

Ето и щурците пристигнаха. Остава само реките да се нормализират, та да се пробва стръвта.

Изображение Изображение

Изображение Изображение
"Ние можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо." К. Иричек
Аватар
Диканаров
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2583
Регистриран на: Пет Мар 17, 2006 6:01 pm
Местоположение: софия

Re: Силиконов щурец

Мнение от Диканаров »

Прощавай колега, а имат ли щурците някаква миризма? Иначе изглеждат като истински. Ако и миришат, както живите ще са чудо, като стръв.
Няма малки и голями, има хванати и изтървани!
Аватар
m65
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 285
Регистриран на: Пет Юни 04, 2010 7:22 pm
Местоположение: Горна Оряховица

Re: Силиконов щурец

Мнение от m65 »

Аз усещам лек мирис, но на латекс.
"Ние можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо." К. Иричек
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на хищници”