монтаж за пъстърва

Модератор: sapuna

Аватар
isavkov
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 300
Регистриран на: Вто Дек 01, 2015 10:57 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

монтаж за пъстърва

Мнение от isavkov »

Привет,
идният понеделник смятам да навестя яз. Суходол, където в момента зарибяват предимно със пъстърва и сивен, да си пробвам късмета.
Зачетох се на какво кълве и като изключим изкуствените примамки виждам че кълве на камола.
Със спининга ми няма да стане обаче защото не ми е за малки примамки. Та смятам да пробвам с мача (поправете ме ако греша) със стръв камола.

Въпроса ми е, какъв е монтажа за пъстърва?
Във форума всички мятат по километър дистанции, хващат по 100 килограмови риби и са ултра-шампиони...
tonkatabg
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 215
Регистриран на: Нед Апр 29, 2012 8:34 pm

Re: монтаж за пъстърва

Мнение от tonkatabg »

Същият като за уклей , само че на куката слагаш камолата .

Пъстървата не е много умна риба и какъвто и да ти е монтажа все дава успех :) , пък ако ще и на тежко да си хвърлил.
Попринцип повечето я ловят на гореказаният метод или на булдо, но булдото е най-резултатно само в безветрените дни, пък с плувка можеш да си правиш каквато си искаш дълбочина когато си поискаш
Аватар
isavkov
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 300
Регистриран на: Вто Дек 01, 2015 10:57 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: монтаж за пъстърва

Мнение от isavkov »

хм, а на бомбарда дали нема да стане?
Във форума всички мятат по километър дистанции, хващат по 100 килограмови риби и са ултра-шампиони...
tonkatabg
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 215
Регистриран на: Нед Апр 29, 2012 8:34 pm

Re: монтаж за пъстърва

Мнение от tonkatabg »

става, но оказва твърде голямо съпротивление и има голям шанс рибата ако не се самоубоде при първата атака към стръвта , да усети тежестта и да се откаже. Моят съвет е при бомбарда са засичаш веднага при кълване. По принцип бомбардата се използва да се мята навътре , но за Суходол като чели няма голям смисъл от това. Но изборът си е твой- нищо не ти пречи да опиташ
бай ламбри
новобранец
новобранец
Мнения: 42
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 6:12 am

Re: монтаж за пъстърва

Мнение от бай ламбри »

Според мен най лесният и успешен начин за ловене на затворен водоем е на дъно монтаж крайна кука неподвижна тежест и 15см повод , по дългия плаши рибата.за стръв глина power bait цветове светлозеено или,оранжево с брокат. Слагаш малка топчица на куката топкаш я във водата, тябва да излува това е тест че глината е добра.мяташ и чакаш като за шаран. Мързелива работа. Пробвай
milenminds
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 231
Регистриран на: Пон Юни 30, 2014 4:40 pm

Re: монтаж за пъстърва

Мнение от milenminds »

Колега, една идея за по-едрите екземпляри. Взимаш фидер хранилка за червеи с дупки. Пълниш я с пелети за пъстърва, малко паста и бели, кука с около 15 см повод на нея паста и/или камола и чакаш. Имал съм добра слука на този монтаж на фидер и то основно от трофейните екзмпляри.
Успех в риболова на суходол. Имай предвид , че нивото е ниско и може би ще се наложи да смениш няколко различни метода на ловене докато набараш най-вървежния.
Наслука
Аватар
Баш Щукар
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 505
Регистриран на: Нед Юни 09, 2013 9:26 am
Местоположение: Кристиан Кирилов / Перник

Re: монтаж за пъстърва

Мнение от Баш Щукар »

На Суходол не съм ходил, но доста често ходя по платените за пъстърва. Като съвети мога да ти дам следните...
Пробваш различни методи, стръв, подхранки, дистанция.
Като е на дъното пъстървата най-добре взима на паста - може да я ловиш на типичния дънен монтаж, фидер или на плувка, ако дълбочината не е много голяма.
Ако нямаш кълване, пробваш на плувка 50-60 см над дъното, като подхранваш начесто гранули и бял червей.
Ако пъстървата играе отгоре, най-успешния монтаж е с булдо и дълъг около метър повод, стръв бял и камола.

За резултатен риболов ще ти е нужна доста подхранка. Вземи си поне 300-400 г бял червей, за да имаш да стреляш през няколко минути :)

Успех и пиши какъв е бил резултата ! :)

Весели празници!
Аватар
isavkov
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 300
Регистриран на: Вто Дек 01, 2015 10:57 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: монтаж за пъстърва

Мнение от isavkov »

Резултата е капо... :D
Бяхме сигурно към 15 човека в Понеделник, наредени като аптекарски шишета и никой цял дне не хвана нищо.
Смених камола, и паста, и яйца, и пак нищо и нищо... просто такъв беше деня.
Цял ден имаше мъгла, не можеш да си видиш плувката, виждаш само върха на пръчката си.
Исках да пробвам на фидера, но за жалост хранилката ми дойде чак днес... ;/
Изображение
Във форума всички мятат по километър дистанции, хващат по 100 килограмови риби и са ултра-шампиони...
Аватар
Surveyor
новобранец
новобранец
Мнения: 90
Регистриран на: Сря Окт 12, 2011 8:36 am

Re: монтаж за пъстърва

Мнение от Surveyor »

Не се засягайте но моето мнение е, че на платен водоем не кълве както на див водоем или река, но темата все пак е за монтаж за пъстърва. монтажи за пъстърва са много. за затворен водоем или езеро на първо място слагам мухарката, после спинига, след това риболов с булдо, после риболов с бомбарда и накрая риболов на плувка с червейчета или на дъно с леко олово пак на червеи. За река на първо място поставям мухарката след това спининг, после с директен телескоп без водачи само кука и малко тежест без плувка, или обикновенна въдица със същия монтаж като на телескопа и накрая на лека плувка което не е приложимо за бързи течения. Всеки един от описаните начини си има тънкости за използването му. може би съм пропуснал някой от методите за риболов на пъстърва. Късмет и наслука.
Аватар
pavre
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 255
Регистриран на: Пет Яну 25, 2013 10:09 pm
Местоположение: Пловдив

Re: монтаж за пъстърва

Мнение от pavre »

Здравей, колега. Сигурно вече съм закъснял с мнението си, но ще споделя как ловя пъстърва на плувка на язовир. Основно-стопер-подвижна плувка от коркова тапа и клечка за уши :)-оливета-вирбелче-повод-кука. За стръв използвам симеонче. Монтажа дава възможност за далечно замятане, може да се облавят всякакви дълбочини и на него съм ловил костур, бяла, пъстърва и кефал. Наслука! :)
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на хищници”