Бала риба

Модератор: sapuna

Аватар
krokibg
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6920
Регистриран на: Пон Юли 03, 2006 10:46 am
Местоположение: Пловдив

Мнение от krokibg »

Хи,хи...тази година хванах толкова много бяла риба че просто се разпуках да ям.Даже си правихме и суши от нея на място във лодката.За съжаление,тези големи количества ги изваждахме от бракониерските мрежи и както знаете,във повечето случай бяха умрели и затова ги взимахме да не стават зиян.Много дребни,който бяха живи,ги върнахме обратно,но процента спрямо умрелите беше незначителен за което съжалявам.И доднес,нашите горе събират по 20-30 мрежи през два-три дни, но те сами немогат да обхванат целия Ивайловград.За съжаление :twisted: :twisted: :twisted: Направо съм бясен.Доста хора си отнесоха актовете,но повечето мрежи са без собственници.Тази година,останах много изненадан от това че големите бели риби даваха на ФатРаповете с който ловя сом по Марица и да ви призная,нямаше удар под кило.Извадихме доста риби на тролинг на Ивайловград,Тракиец и Пясъчник.Рекорда ми за тази година е бяла 6.800 на Тракиец и много 3,4,5 пак там и на Ивайловград.Вадих по 10-12 бели на ден,но само хубави.На Пясъчник най-голямата беше 2,5кг и няколко по кило.Имаше и разочарования,едно от които беше на Кърджали,но пък за сметка на това,там освободих поне 5 сома по6-10кг и нарязвах всяко чепаре което закачах след лодката :twisted: :twisted: :twisted: Абе,на бракониерите направо им се еба мамата от нас,тази година,или поне на тези на които им намирахме уредите. :lol: :lol: :lol:
Глупаците и завистниците нямат изтребване,като хлебарките са !!!

Аз нямам проблем с хората,те имат проблем с мене !!!!!
Аватар
katri
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 790
Регистриран на: Сря Яну 11, 2006 4:05 pm
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Мнение от katri »

Браво Krokibg и особено за Ивайловград(любимият ми за риболов на сом и не само ... водоем) .Този язовир от край време си мисля,че е най-бракониерския водоем в BG, ама щом ти лично си заел да го прочистиш от бракониерите съм сигурен ,че ще има резултат,макар че язовира е много голям и трудно се обхожда,то местата дето се пускат мрежи са общоизвестни,друг е въпроса,че преди време никой не смееше да им се опълчи.Мен лично там са ме стреляли бракониери не един път,та направо ме беше страх по едно време да влеза с лодката във водата,особено пък нощно време.
Риболовец,а не рибар съм аз!!
Аватар
krokibg
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6920
Регистриран на: Пон Юли 03, 2006 10:46 am
Местоположение: Пловдив

Мнение от krokibg »

КАТРИ,НЕИСКАМ ДА СИ ПРЕПИСВАМ НИКАКВИ ЗАСЛУГИ :!: :!: :!: АКО НЯКОЙ ИМА ТАКИВА,ТО ТОВА Е РУМЕН,КОЙТО ФИНАНСИРА И ПОТДЪРЖА ЦЯЛА СЮРИЯ ХОРА ДА ТИЧАМЕ СЛЕД БРАКОНИЕРИТЕ.АЗ ХОДЯ ДА ИМ ДАВАМ РАМО,ЗАЩОТО СЕ УМОРЯВАТ ДА ГИ ГОНЯГ,ПЪК И МОМЧЕТАТА ИМАТ СЕМЕЙСТВА И ТРЯБВА ДА СЛИЗАТ ДА ГИ ВИЖДАТ.ВЯРНО Е ЧЕ ЗА СЕГА СМЕ 50-50 И ДАЖЕ ПО МОЕ МНЕНИЕ 70 % УСПЕВАЕМОСТ,НО БРАКОНИЕРИТЕ ТРЯБВА ДА ЗНАЯТ ЧЕ НИЕ МИСЛИМ И УМУВАМЕ КАКВО ТРЯБВА ДА СЕ НАПРАВИ И КАК,ЗАДА ИМА ПОВЕЧЕ БРАКОНИЕРИ СЪС АКТОВЕ,ОСЪДЕНИ И Т.Н.НЯМА ДА ИМАТ МИРА,НИТО ЛЯТОТО,НИТО ЗИМАТА.ВСЕ НЯКОГА ЩЕ ИМ СВЪРШАТ ПАРИТЕ И ЩЕ ИМ ОМРЪЗНЕ ДА ДАВАТ ПАРИ ЗА МРЕЖИ И ЛОДКИ.ИМАШЕ И МНОГО ХОРА КОИТО БЯХА НА БИВАЦИ,И СЪЩО ПУСКАХА МРЕЖИ,НО КОГАТО ИЗВЯДЯТ НАШИТЕ МОМЧЕТА МРЕЖИТЕ,НИКОЙ НЕЗНАЕ НА КОЙ СА.Е ТОВА Е БЪЛГАРСКА РАБОТА :twisted:
Глупаците и завистниците нямат изтребване,като хлебарките са !!!

Аз нямам проблем с хората,те имат проблем с мене !!!!!
Аватар
GODzillata
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 16393
Регистриран на: Сря Сеп 13, 2006 11:12 am
Местоположение: Outta space

Мнение от GODzillata »

:roll:
На риба - като на война! Fish'n'chicks! :mrgreen:
Кеч & Рилийс...в тиганааа-аха-ха-хаааа...Изображение
Аватар
katri
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 790
Регистриран на: Сря Яну 11, 2006 4:05 pm
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Мнение от katri »

О Кроки това ми звучи много познато.Едно лято си спомням бяхме на бивак под Камилски дол и идват едни шопи вечерта и по тъмно разпънаха една мрежа.Аз понеже познавам местата в тази част на язовира си знаех ,че в тази мрежа нищо няма да влезе.....
На другия ден за техен късмет идва един джип от Кърджали и айде на проверка,тапите на мрежата се виждат от пътя още,взеха нашата лодка,щото онея бяха спаднали тяхната и айде прибраха им мрежата.
Тогава на кой е тази мрежа бе? - а те тъпанарите обвиниха нас ,пък ние не сме и помислили за такива атрибути,а не е наша викаме ние.
Пък тя мрежата чисто нова финно гръцко влакно за първи път я потапят,като им я взеха горските що рев беше.......... никога няма да го забравя
Риболовец,а не рибар съм аз!!
lusienn
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14443
Регистриран на: Пон Фев 18, 2008 9:54 pm

Re: Бала риба

Мнение от lusienn »

На пясъка тази есен по добре даваше на малкия септември месец - но само нежен монтаж -за моя изненада даваше и дневно време. Такъма е следният: на основното влакно се нанизва противоускваща тръбичка, на нея се закача олово с вирбел 40-50 грама. Спира се основната линия с друг вирбел и след него 50 см. 0.18 повод здраво влакно за предпочитане силиконово дайва-9lb тест кука мустат от най тънките стръв местна и най важно лек сигнализатор :finga: щото ако усети съпротивление :evil:
:D Мир любов и щастие за всички

Риболовци.
Troli

Re: Бала риба

Мнение от Troli »

Качи некоя снимка,че взе да става интересно! :wink: Какъв калибър са белите от Пясъчник?Аз имам една от 1.5кг. на тролинг миналата година,за един излет!Хванах я по-скоро неочаквано,късметлийски! :roll:
lusienn
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14443
Регистриран на: Пон Фев 18, 2008 9:54 pm

Re: Бала риба

Мнение от lusienn »

става въпрос за Малкия Пясък-платения-рибите кило до 2
:D Мир любов и щастие за всички

Риболовци.
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на хищници”