Въдица за спининг

Модератор: sapuna

Roberto96
новобранец
новобранец
Мнения: 5
Регистриран на: Пон Май 23, 2016 12:26 pm

Въдица за спининг

Мнение от Roberto96 »

Здравейте рибари и рибарки. От скоро се запалих по спининга и реших да си закупя спининг пръчка.
Пръчката ще се използва по река Тунджа. Искам да е light или medium с акция около 8-25 , 10-30. Цената ,която мога да отделя е до 90лв. Искам пръчката да е мека( да се огъва по цялата дължина) и да е до 2.40 дължина. На мен ми хвана окото shimano catana или salmo.
Благодаря!
Аватар
vantonov
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 146
Регистриран на: Вто Дек 06, 2011 4:23 pm

Re: Въдица за спининг

Мнение от vantonov »

Колега, имам Катана CX 7-21/240см/, но тя е по-скоро с върхова акция, така че тя не отговаря на изискванията ти. Корморан Ред Мастър е "по-мека" и се вписва в ценовия ти диапазон. Имай предвид, че с по-меките въдици са неудобни при риболов в силно течение :)) Порови във форума и ще намериш правилния отговор. Успех!
Лошият риболовен ден винаги е по-добър от хубавия работен!
Roberto96
новобранец
новобранец
Мнения: 5
Регистриран на: Пон Май 23, 2016 12:26 pm

Re: Въдица за спининг

Мнение от Roberto96 »

Иначе доволен ли си от Shimanoto? Какви риби си ловил и колко големи?
аксел
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 931
Регистриран на: Чет Юни 21, 2007 5:32 pm
Местоположение: пловдив
Обратна връзка:

Re: Въдица за спининг

Мнение от аксел »

колега така зададен въпросът ти звучи неправилно,не е най-важно,какви и колко риби си хващал със спиниговата въдица,а какви и колко тежки примамки смяташ да хвърляш с нея,както и мястото където смяташ да ловиш-река,езеро,море и др........колегата преди мене съвсем правилно те е посъветвал,че в река при по-мека въдица трудно ще водиш примамките в течението......при спининга най-важното е да накараш рибата да ти клъвне,а това се постига с подходящо движение и контрол на примамките......може би ти звуча малко абстрактно,но какво да правя,като спининга е една ........хм....доста абстрактна дисциплина.......и друг съвет гледай не марката,а самата въдица,щото рибата не познава марките на въдиците все още,за разлика от примамките.......
валатът не най-лошото нещо на света
Аватар
daniel defoe
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 942
Регистриран на: Вто Окт 13, 2009 1:42 pm
Местоположение: ДУХОМ В ГЕРМАНИЯ (ЗАПАДНА)

Re: Въдица за спининг

Мнение от daniel defoe »

Roberto96 написа: ... Искам да е light или medium с акция около 8-25 , 10-30. Цената ,която мога да отделя е до 90лв. Искам пръчката да е мека( да се огъва по цялата дължина) и да е до 2.40 дължина...
Здравейте колега,

тази (FRS762MF) не е никак лош вариант :fishing3:

Поздрави и наслука :drinkers:
ИзображениеИзображение ИзображениеИзображение
Изображение
Аватар
isavkov
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 300
Регистриран на: Вто Дек 01, 2015 10:57 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Въдица за спининг

Мнение от isavkov »

daniel defoe написа:
Roberto96 написа: ... Искам да е light или medium с акция около 8-25 , 10-30. Цената ,която мога да отделя е до 90лв. Искам пръчката да е мека( да се огъва по цялата дължина) и да е до 2.40 дължина...
Здравейте колега,

тази (FRS762MF) не е никак лош вариант :fishing3:

Поздрави и наслука :drinkers:
Подкрепям, аз съм с 3-15гр, на 2.13м и съм влюбен в тази пръчка. Супер удобна, бърза, и точна.
Във форума всички мятат по километър дистанции, хващат по 100 килограмови риби и са ултра-шампиони...
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на хищници”