За Сом по Р.Искър

Модератор: sapuna

hristo94
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 132
Регистриран на: Нед Фев 13, 2011 1:01 pm
Местоположение: България

Re: За Сом по Р.Искър

Мнение от hristo94 »

Браво,колега.Ако искаш дай малко повече инфо за монтажа,времето когато ходиш,участъци от реката да се развива темата.
taksi_gorskiq
новобранец
новобранец
Мнения: 9
Регистриран на: Сря Юли 20, 2016 12:46 am

Re: За Сом по Р.Искър

Мнение от taksi_gorskiq »

Монтажа го инпровизирам на място според дълбочината. И според фазата на луната калве всеки ден при пълнолуние задалжително на вътре и отгоре на тапа. При новолуние до брегъ или до бързея на дъно цаката ми е ясно празно нямам проблема е в такъмите че неса достатачно яки да остискат говоря че става въпрос за животни нат 50кг да не кажа че може и към 100кг да са ако куката остиска да несе исправи или откачи къса с лекота или те дърпа при него
hristo94
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 132
Регистриран на: Нед Фев 13, 2011 1:01 pm
Местоположение: България

Re: За Сом по Р.Искър

Мнение от hristo94 »

Евалата, че си им хванал цаката.При споменатите кг за сом трябва да е по долното течение макар че там много го бият с ток.Иначе по дефилето и вецовете съм чувал за хванати до около 10кг сомове.Трябва да мине време та и там да наедреят като в долното течение.
taksi_gorskiq
новобранец
новобранец
Мнения: 9
Регистриран на: Сря Юли 20, 2016 12:46 am

Re: За Сом по Р.Искър

Мнение от taksi_gorskiq »

Да затова вече мисля да несе къпа по искара и докат не извадя речното чодовище от събота няма да спъ спокоино дължината му е нат 3м а главата му е широка около 70 см няма да е лесно ваденето но задължително ще кача снимки на всякаде кадет се сетя ако успея да го извадя от пролета му се стръвя чак сега го доближих и го видях за трети път ми се измъква но аз съм човек на честа и ще се докажа рано или късно
hristo94
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 132
Регистриран на: Нед Фев 13, 2011 1:01 pm
Местоположение: България

Re: За Сом по Р.Искър

Мнение от hristo94 »

Ок,колега.Пожелавам ти успех и наслука и задължително качи снимки.Иначе с какви въдици,макари и влакна замяташ за сом.По дефилето пробвал ли си за сом или само по долното течение.
Аватар
aqwa_81
новобранец
новобранец
Мнения: 16
Регистриран на: Пон Юли 09, 2012 3:57 pm

Re: За Сом по Р.Искър

Мнение от aqwa_81 »

Някой ходил ли е за сом тази година и как е?
voltron
новобранец
новобранец
Мнения: 2
Регистриран на: Пет Май 04, 2018 1:59 pm

Re: За Сом по Р.Искър

Мнение от voltron »

Коя е най-добрата стръв за сом?
Pelzer
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 121
Регистриран на: Чет Апр 02, 2009 7:48 pm

Сом по Р.Искър

Мнение от Pelzer »

Най-добрата стръв според мен е тази която естествено си набавя сома.Аз другата седмица ще се пробвам с едно приятелче на някой от вецовете.Ще пробваме и за мирна риба и за хищник.Ще съм благодарен ако ми помогнете за захранката, каква трябва да бъде(за мирната риба),стръвта също.Поздрави.
hristo94
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 132
Регистриран на: Нед Фев 13, 2011 1:01 pm
Местоположение: България

Re: За Сом по Р.Искър

Мнение от hristo94 »

Здравейте, колеги предвид затопляне на времето някой пробвал ли е за сом около вецовете Лакатник-Черепиш. Ако някой ходи нека драсне два реда- успех и наслука.
Mr. Tony
новобранец
новобранец
Мнения: 1
Регистриран на: Пет Сеп 04, 2020 8:50 pm

Re: За Сом по Р.Искър

Мнение от Mr. Tony »

Да живне малко темата, за един ден 5-6 часа риболов на спининг мятах главно за щука, хванах две сомчета, първото към 2кг, второто м-ду 4-5кг, не знам как да кача снимки пише, че са прекалено голями. Както и да е сомчета има, въпроса е да ги връщаме!
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на хищници”