Костур на тежко

Модератор: sapuna

Hills
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 772
Регистриран на: Нед Окт 27, 2013 11:42 pm

Re: Костур на тежко

Мнение от Hills »

Авторе, като няма скрито покрито ... Напиши поне монтажа - куки,стръв,повод,тежест захранка .
Защото видеото е направено без звук и има някаква странна музика- да се смени незабавно ! :lol:

И другите видеоклипове със звук и облечени във рибарска униформа .
Нещо много разпасани ми се виждате анцузи,бастуни ...
Полковници от запаса ! :wink:
lusienn
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14443
Регистриран на: Пон Фев 18, 2008 9:54 pm

Re: Костур на тежко

Мнение от lusienn »

Бай Ангеле-ти сигурно си хванал повече риба от всички писали в темата.

Много хубави клипове-па дрехите-по тях посрещат-по ума изпращат.

Евала-Продължавай все така да се радваш и практикуваш Риболова.

Аз си го ловя на коршумче-подвижно олово-10 гр,и повод 40 см,кука номер 4 оунер тънка,стръв кубинка или квото има.

Може и на чепаре с 2 куки.
:D Мир любов и щастие за всички

Риболовци.
Аватар
Ачо ♣
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5826
Регистриран на: Пон Яну 17, 2011 10:45 pm

Re: Костур на тежко

Мнение от Ачо ♣ »

Hills написа: ... Напиши поне монтажа - куки,стръв,повод,тежест ..........
Чукча, ты читать вообще умеешь?!? :roll: :arrow: viewtopic.php?f=135&t=88175...................

А най-добре приеми"другарския" ми съвет - пий си хапчето и лягай!!! Изображение
Не можеш да отложиш неизбежното. Защото рано, или късно стигаш до мястото, където неизбежното просто седи и чака.!!!
Аватар
Ачо ♣
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5826
Регистриран на: Пон Яну 17, 2011 10:45 pm

Re: Костур на тежко

Мнение от Ачо ♣ »

lusienn написа:.......Много хубави клипове..........
Благодаря Люси! :smt023
lusienn написа:............Аз си го ловя на коршумче-подвижно олово-10 гр,и повод 40 см,кука номер 4 оунер тънка,............
Точно това е монтажа!!! :wink:
Не можеш да отложиш неизбежното. Защото рано, или късно стигаш до мястото, където неизбежното просто седи и чака.!!!
Аватар
G.Petkov
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14812
Регистриран на: Чет Сеп 18, 2008 8:00 am
Местоположение: София

Re: Костур на тежко

Мнение от G.Petkov »

lusienn написа:Бай Ангеле-ти сигурно си хванал повече риба от всички писали в темата......


:lol: :lol: :lol:
Кеф !


Люси понякога прописва с "поразяващата" ръка ! :D
Hills
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 772
Регистриран на: Нед Окт 27, 2013 11:42 pm

Re: Костур на тежко

Мнение от Hills »

Грешката е моя - понеже линка не свети в друг цвят и не съм го видял.
Извинявай Ангеле статията е номер едно .
Всичко си описал подробно като за чукчета ... затова във видеото няма говор.
Лека нощ !
Hills
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 772
Регистриран на: Нед Окт 27, 2013 11:42 pm

Re: Костур на тежко

Мнение от Hills »

Доколкото разбрах колегата е ползвал класическият монтаж за спининг - Каролина .
Този монтаж е измислен в Америка за риболов на БАСС по-големият брат на Костура.
Разликите са в по- голямата уста и много по-голямото тегло ! Достига максимална дължина 60сантиметра и
десет килограма в Америка . Нашият БАСС е КОСТУРА за съжаление или радост (не ми харесва тази риба) рибите в БГ са с много по- малки размери . Има го навсякъде и определено не е предпазлива риба.
На всеки рибар му се е случвало малки костурчета да налапват стръвта до мад..те .
На плувка това ми е най-омразната риба и до преди 10 години е хвърлях обратно във водоема.
После ме светна един рибар , че големите имам пред вид над 400грама се дерът и да му ги давам да си ги дере.
Дрането на костур също си има тънкости , а месото не е чак толкова безвкусно.
Ето ви една много хубава статия за монтажите за да им знаете имената поне -Каролина,Тексас,Сплит-Шот,Дроп-Шот ,Отводен монтаж и други . Всички монтажи са хубави и стават за риболов и на мирни риби за дъно.
Това че са измислени за спининг и в последствие се ползват за дъно не е новост .
Много по лесно е да се каже например :
-Лових на монтаж Каролина класическа с 40-50 сантиметра повод и рибка.
Да вметна само че тая гад костура се превлича от аромата на нарязаният червен червей.
Така се правят и атрактантите за сем. КОСТУРОВИ -смляни торни червей ,сол,вазелин и се мажат по силикони,воблери,блесни.
Та независимо на каква стръв ловите захранката винаги е на червен торен за да го дръпнете пасажа към вас.
По големи от 400-500 грама не съм виждал въобще хваната от рибар такава риба.
Това е една от причините да не е обект на риболов от мен и много други рибари.
Обикновенно се ловят малки за стръв на щука,сом или случайно при риболов на каракуда,мряна и други много по-вкусни риби .
Ето една прекрасна статия за направа на уловисти монтажи и не са само за силикони,рибки, а стават за дъно
и за мирни рибки от вкусните с червей и ларви и др.
Монтажи при риболов със силиконови прим ... baits.html
Crucian23
новобранец
новобранец
Мнения: 45
Регистриран на: Вто Авг 02, 2016 12:15 pm

Re: Костур на тежко

Мнение от Crucian23 »

Колеги, здравейте искам да попитам за съвет относно риболова на костур в следващия месец.Става въпрос за язовира до Пордим откъм русенското. Приятел ми сподели че е ловил миналата година костури по 300-400 грама "на плувка".Та въпроса ми е дали ще е подходящ монтажа който ще ви предложа и дали стръвта е добра за сезона?Мястото има много растителност и папур, телескоп с водачи и макара, основно 0,20, плувка 2 гр, осн.отежнение и повод около 20-25см-0,18, кука номер 8,9.За стръв торен за дъно, дребни рибки 5-6 см. Всичко ли е както трябва, дали плувката ще е прекалено лека за рибето и ако да малка тапа ли да използвам и ако не ще съм благодарен за някой съвет!Мерси!
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на хищници”