Конец

Модератор: sapuna

voblep4o
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 136
Регистриран на: Сря Авг 17, 2011 2:55 pm
Местоположение: Ямбол

Конец

Мнение от voblep4o »

Здравейте ! Та , главно на въпроса: Преди 2-3 дни , закупих конец Berkley solutions braid 0.20 mm за риболов на сом на спининг . Конеца е твърд , със добри параметри(0.20мм -19.800 кг , 125 м) , не прави бради при хвърляне , но на вторият риболов , покритието му , което е някак мазно , започна да пада , и цапа много по водачите , кордоводача , а да не говорим каква ми става лявата ръка , от спирането на конеца при хвърляне .
Та въпросът ми е , аз ли не съм избрал подходящият конец , или е някакво менте ? Продавачът горещо ми го препоръча , но подозирам че си нямаше голяма идея от риболов като цяло. Преди бях превърженик на старото power pro moss green , но в последно време , вичките са ментета , и не задържат здравината си дори и един сезон . Благодаря предварително за помощта , приятен ден и наслука!
Винаги идва момента в който си казваш " Кепа ми дойде малък".
nikolas3
новобранец
новобранец
Мнения: 92
Регистриран на: Пет Юли 27, 2012 5:17 pm
Местоположение: София

Re: Конец

Мнение от nikolas3 »

Най-вероятно си подведен от това:

"Изключителна здравина, издръжливост, чувствителност при засичане, устойчивост на износване, както и забележително поведение при замятане (кастинг). Berkley Solutions Braid е плетено влакно от висок клас, което е подходящо, както за спининг, тролинг или Long Distance Casting риболов с изкуствени примамки (воблери, блесни и др.), така и за основна линия при CARP риболова, в т.ч. употребата на спод пръчки, маркиране, направа на поводи или други монтажи и линии (в зависимост от размера). При дънен и дълбоководен риболов, неговият маслинено зелен тъмен цвят става невидим за рибите, което е предпоставка за успешен риболов. "

Пълна мултифункционалност- такова животно НЯМА.
Определи как рибариш и с какво- спининг, тролинг... и си вземи читаво влакно, за каквото теми бол. YGK,DUEL, DAIWA, TORAY,GOSSEN и още няколко/да ме допълнят колегите/ ще ти вършат работа . Ама 20 кг от 0,20 си е яка реклама.Според мен.
Американски форум: питаш нещо и ти отговарят;
Руски форум: питаш нещо и теб те питат;
Български форум: питаш нещо и всички ти обясняват колко си тъп!
Аватар
hkoko
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 140
Регистриран на: Нед Май 15, 2011 11:30 am

Re: Конец

Мнение от hkoko »

Това за .20 плетено влакно да извади 20 кг риба е нормално но не за тази марка или поне да не е купена от БГ.Аз също съм потърпевш преди години от Berkley По-добре смени марката поне аз направих така и всичко китайско след това беше по добро.
направи каквото трябва пък да става каквото ще
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14913
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: Конец

Мнение от Павел Иванов »

И това ще извади риба от тоя калибър , още повече , че параметрите му обявени у нас са си обявени като за у нас :lol: Чак с 0.20 обявени от тоя вид линия не съм се пробвал , но имам впечатление от обявените 0.10 които отговаряха на около 0.25 - 0.27мм реални , та все си мисля , че при обявени 0.20 ще прехвърлим реалните 0.40мм с доста . Иначе обявените 19.800 е правилно са се спрягат в либри , както го прави представителят за УС , а не в килограми , както го прави представителят за Европа .
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
voblep4o
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 136
Регистриран на: Сря Авг 17, 2011 2:55 pm
Местоположение: Ямбол

Re: Конец

Мнение от voblep4o »

първото което ми направи лошо впечатление , беше това , че навих към 100 метра и шпулата се напълни догоре , а на нея пише , че събира 300 метра 0.20. Викам си "WTF" , к'во стана тука , кой лъже в момента ? Тея , дето са писали , че шпулата събира 300 метра 0.20 , или тея , дето са писали , че конеца е 0.20 :D
От пролетта използвам Tica GAA 2500 , а преди това бях с един стар DAM дето нямаше връщане от никъде , но е толкова дрът , че няма нито надписи , нито нищо , и реших най-накрая да го сменя (D.A.M. quick AT 330(зелен)).
Винаги идва момента в който си казваш " Кепа ми дойде малък".
Аватар
garfield_90
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 402
Регистриран на: Вто Апр 24, 2012 9:26 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Конец

Мнение от garfield_90 »

Повечето плетени влакна ги боядисват след оплитането и за това си губят цвета бързо. Аз съм с Дайва Шиноби 0.18 жълто което му дават 12,600 кг. След няколко риболова частта, която най-често излиза от шпулата започна да си губи сигнано жълтия цвят, но дали от замърсяване или просто пада не мога да ти кажа. Може би и двете защото по последния водач има лека жълтеникава следа.Мисля да го сменя пак с Дайва но 8 нишковото http://www.masterfishing.bg/product/136 ... -135m.html със същото сечение. Тук здравината нараства с 4кг предполагам заради повечето нишки. Друго марки не съм ползвал и аз съм новобранка с плетеняците
voblep4o
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 136
Регистриран на: Сря Авг 17, 2011 2:55 pm
Местоположение: Ямбол

Re: Конец

Мнение от voblep4o »

Като цяло , ще ми върши ли работа след като падне това покритие което цапа ? Ако да , да го премахна с едно парцалче , ако не , да го сменям в най-скоро време .
Винаги идва момента в който си казваш " Кепа ми дойде малък".
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14913
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: Конец

Мнение от Павел Иванов »

Що ще го сменяш :roll: Знаеш ли каква арна подложка на шпулата за читав брейд става от него :)
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
Аватар
garfield_90
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 402
Регистриран на: Вто Апр 24, 2012 9:26 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Конец

Мнение от garfield_90 »

И за поводи на куки на пружинка също става....безброй приложения. Няма причина да не ти върши работа поне година. Това че не изглежда така както си го навил на шпулата не значи, че са нарушени другите му параметри, дори и да са малко под посочените от производителя. Трудно, ще бъде на някой 10тина кила сом да го скъса, все пак има и някой от дебелата страна на пръта :) , а при добра работа може да ти изкара и риба над параметрите си, все пак тези показатели са за мъртва тяга
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на хищници”