Костури през Октомври,Ноември

Модератор: sapuna

Crucian23
новобранец
новобранец
Мнения: 45
Регистриран на: Вто Авг 02, 2016 12:15 pm

Костури през Октомври,Ноември

Мнение от Crucian23 »

Колеги, здравейте искам да попитам за съвет относно риболова на костур в следващия месец.Става въпрос за язовира до Пордим откъм русенското. Приятел ми сподели че е ловил миналата година костури по 300-400 грама "на плувка".Та въпроса ми е дали ще е подходящ монтажа който ще ви предложа и дали стръвта е добра за сезона?Мястото има много растителност и папур, телескоп с водачи и макара, основно 0,20, плувка 2 гр, осн.отежнение и повод около 20-25см-0,18, кука номер 8,9.За стръв торен за дъно, дребни рибки 5-6 см. Всичко ли е както трябва, дали плувката ще е прекалено лека за рибето и ако да малка тапа ли да използвам и ако не ще съм благодарен за някой друг съвет!Мерси! :fishing8:
Аватар
bobopeli
Модератор
Модератор
Мнения: 2271
Регистриран на: Съб Сеп 20, 2008 8:08 pm
Местоположение: Габрово

Re: Костури през Октомври,Ноември

Мнение от bobopeli »

Сложи по голяма плувка 6-10 грама.

Поздрави!
...хаосът се намира в най-голямо изобилие там, където някой се стреми да въведе ред.
И хаосът винаги надмогва реда, защото е по-добър организатор.
Crucian23
новобранец
новобранец
Мнения: 45
Регистриран на: Вто Авг 02, 2016 12:15 pm

Re: Костури през Октомври,Ноември

Мнение от Crucian23 »

И за торния ли такава?
Аватар
bobopeli
Модератор
Модератор
Мнения: 2271
Регистриран на: Съб Сеп 20, 2008 8:08 pm
Местоположение: Габрово

Re: Костури през Октомври,Ноември

Мнение от bobopeli »

Crucian23 написа:И за торния ли такава?
За там може и по малка :D
...хаосът се намира в най-голямо изобилие там, където някой се стреми да въведе ред.
И хаосът винаги надмогва реда, защото е по-добър организатор.
milenminds
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 231
Регистриран на: Пон Юни 30, 2014 4:40 pm

Re: Костури през Октомври,Ноември

Мнение от milenminds »

Колега, по-добре заложи на по-голяма плувка, за да можеш да си въртиш стръвта и да елспериментираш. Аз бих те посъветвал да търсиш едрите костури на силикони. Препоръчвам на pontoon 21и fiish. Истински убийци на костур, като има шанс да закачиш на тях бяла риба, сом ...
Аватар
bobopeli
Модератор
Модератор
Мнения: 2271
Регистриран на: Съб Сеп 20, 2008 8:08 pm
Местоположение: Габрово

Re: Костури през Октомври,Ноември

Мнение от bobopeli »

milenminds написа:Препоръчвам на pontoon 21и fiish. Истински убийци на костур, като има шанс да закачиш на тях бяла риба, сом ...
Crucian23 написа:Мястото има много растителност и папур
Каква ''проводка'' предлагате за fiish-а специално питам? :D
...хаосът се намира в най-голямо изобилие там, където някой се стреми да въведе ред.
И хаосът винаги надмогва реда, защото е по-добър организатор.
Crucian23
новобранец
новобранец
Мнения: 45
Регистриран на: Вто Авг 02, 2016 12:15 pm

Re: Костури през Октомври,Ноември

Мнение от Crucian23 »

[quote="milenminds"]Колега, по-добре заложи на по-голяма плувка, за да можеш да си въртиш стръвта и да елспериментираш. Аз бих те посъветвал да търсиш едрите костури на силикони. Препоръчвам на pontoon 21и fiish. Истински убийци на костур, като има шанс да закачиш на тях бяла риба, сом ...[/quote

Колега мерси за предложените вариянти за силикон обаче там има много шавар и става само за плувка на няколко места.На силикон не съм опитвал никога защото не съм практикувал спинингов риболов, но задължително тази година ще започна да опитвам и дано има резултат.Изобщо не съм запознат с такъма нито знам как се води и др. Този начин на риболов ми харесва много и знам че се ловят добри екземпляри костури, а костура една от любимите ми риби! :)
milenminds
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 231
Регистриран на: Пон Юни 30, 2014 4:40 pm

Re: Костури през Октомври,Ноември

Мнение от milenminds »

bobopeli написа:
milenminds написа:Препоръчвам на pontoon 21и fiish. Истински убийци на костур, като има шанс да закачиш на тях бяла риба, сом ...
Crucian23 написа:Мястото има много растителност и папур
Каква ''проводка'' предлагате за fiish-а специално питам? :D
Колега, специално с Fiish, поради гъвкавостта и естествената игра на силикона много може да се експериментира. Лично аз съм пробвал да го водя дори равномерно и имах резултат. Но обикновено е навъртане, пауза, дъно, придърпвам обирам, пак чакам да стигне дъното и така. Съвсем стандартно.

Подробността с папурите на мястото я бях пропуснал :)
Аватар
bobopeli
Модератор
Модератор
Мнения: 2271
Регистриран на: Съб Сеп 20, 2008 8:08 pm
Местоположение: Габрово

Re: Костури през Октомври,Ноември

Мнение от bobopeli »

milenminds написа:
Колега, специално с Fiish......................................................................

Подробността с папурите на мястото я бях пропуснал :)
Докараха ги и у наше село, 3 дни се подготвям психически да си купя :mrgreen: :D
...хаосът се намира в най-голямо изобилие там, където някой се стреми да въведе ред.
И хаосът винаги надмогва реда, защото е по-добър организатор.
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на хищници”