Монтаж за костур на тапа

Модератор: sapuna

Crucian23
новобранец
новобранец
Мнения: 45
Регистриран на: Вто Авг 02, 2016 12:15 pm

Монтаж за костур на тапа

Мнение от Crucian23 »

Колеги да ви попитам за монтаж за костур насочил съм се към монтаж на тапа. Става въпрос за Ясен, ако можете да кажете там на какъв монтаж ги ловят, аз съм избрал тапа 16 грама, олово 6 грама, повод 0,20 с еденична кука номер 6 и микро-вирбел свързващ повода с осн. влакно, за стръв каракудки 3,4 см. Ако знаете някакви други монтажи за там които дават резултат ще съм благодарен! :fishing9:
Аватар
rikitikitavi
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 997
Регистриран на: Вто Мар 06, 2007 4:29 pm
Местоположение: Варна

Re: Монтаж за костур на тапа

Мнение от rikitikitavi »

Тапа 6 гр, повод 0.14 кука 6
Е-книгата "Черноморски риболов"
http://knigite.bg/book.php?pid=268" rel="nofollow" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Bigmarlin
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2251
Регистриран на: Чет Сеп 15, 2011 2:06 pm
Местоположение: Плевен

Re: Монтаж за костур на тапа

Мнение от Bigmarlin »

Никога не съм хващал костур на каракудка,но ако хванеш малки царички или витски пападурки,пробвай :wink:

Не знам къде ще ходиш на Ясен,но ако можеш скокни до Дъбник,след гребната база ,преди голямата дига Яза е спаднал доста,открили са се доста места и освен на рибе,костура добре се лови и на силикончета с подходящият размер Единственият проблем ,е че има и доста водорасли ,но около тях е и той
Аватар
oneillbgm
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 512
Регистриран на: Нед Окт 09, 2011 8:25 am
Местоположение: Ловеч
Обратна връзка:

Re: Монтаж за костур на тапа

Мнение от oneillbgm »

Костур предпочитам да ловя на малки слънчеви рибки или щипоци (змиорчета). И двата вида рибки са предпочитани от него и издържат продължително време на куката. За монтажа не ти трябва голяма тапа, достатъчни са и 8 гр.

Най-големи костури съм хващал на язовир Кантон-1 до пътя между Ловеч и Плевен. Там си хващам слънчевки и после на тях костур.
Fishing gear - Quick Effzett DAM/MAD Madcat
– Ще имаме едно знаме, на което ще пише: „Свята и чиста република“. - Апостолът на свободата
Аватар
robber_79
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 541
Регистриран на: Чет Дек 30, 2010 2:43 pm
Местоположение: Стара Загора-Казанлък

Re: Монтаж за костур на тапа

Мнение от robber_79 »

Тапа 6 гр. Основно 0,20 ,повод 0,18 флуорокарбон, кука Оунър 10 жълта ,напоследък забелязвам ,че на малка жълта кука кълве доста по-добре. Стръв -много малка каракудка ,змиорка , вълчак ,стръвта според водоема. На слука !
next788
новобранец
новобранец
Мнения: 10
Регистриран на: Сря Яну 25, 2017 12:16 pm

Re: Монтаж за костур на тапа

Мнение от next788 »

За съжаление, няма други платформи не знам (но много убедително избирателите си!
taksi_gorskiq
новобранец
новобранец
Мнения: 9
Регистриран на: Сря Юли 20, 2016 12:46 am

Re: Монтаж за костур на тапа

Мнение от taksi_gorskiq »

НАИ Резолтатния монтаж за всякакви водоеми е тапичка тип щукарска 6гр-8гр уловце подвижно 3гр-5гр тънак хипрон 40-50см малко вирбелче за повода(хипрона реже жилката) И НАИ ВАЖНОТО стоперче плувката се прави подвижна
taksi_gorskiq
новобранец
новобранец
Мнения: 9
Регистриран на: Сря Юли 20, 2016 12:46 am

Re: Монтаж за костур на тапа

Мнение от taksi_gorskiq »

Е наи потходяща кука е на мустат 0\1 която се ползва и за клен все пак може да се хване и друга риба. Рибката за стръв е всякаква без значение от вида самоче не повече от 6 см и се закача от горе от към глават по този начин хишника се само засича с първя удър
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на хищници”