Около Плевен за щука

Модератор: sapuna

Crucian23
новобранец
новобранец
Мнения: 45
Регистриран на: Вто Авг 02, 2016 12:15 pm

Около Плевен за щука

Мнение от Crucian23 »

Колеги дайте някакви идеи и места за риболов на щука около Плевен. До 30-40 км максимум от Плевен. До сега тази година ходих на Българене старото корито и на Обнова пак старите корита на Осъма- без особен резултат щуклета по 300-400 грама пуснати веднага обратно и тук там някоя към 1 килограм, кило и половина обаче много рядко. На тапа опитвам само засега, защото на силикони, блесни и воблери досега не съм имал резултат.Монтажът ми на тапа е: (отгоре-надолу) Осн. вл.0,35; тапа 30 грама;олово 12 гр.;вирбел;метален повод; карабинка тройка;вирбела към основното го правя с монтажа с осукванията и прекарването през двата "клупа".Ако може някой да се отзове благодаря много! :fishing3:
gergi762
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 741
Регистриран на: Нед Яну 16, 2011 6:16 pm
Местоположение: Плевен

Re: Около Плевен за щука

Мнение от gergi762 »

Иди на Ясенските блата. Щука има, но и хора май ходят доста. Аз не съм ходил още тая година и не знам как е навалицата. Това ти е най-близо,. Другия вариант е р. Искър.
Остави само стъпки
Crucian23
новобранец
новобранец
Мнения: 45
Регистриран на: Вто Авг 02, 2016 12:15 pm

Re: Около Плевен за щука

Мнение от Crucian23 »

Благодаря, колега! За там съм се запътил за неделя сигурно ще е голяма навалица.Не съм ходил там от две години и не знам на кои блата да отида,и как да стигна до тях? И ако най-вероятно има хора широчко ли е там и дали се намират места в такива ситуации? :D И за Оазиса там в лявото корито дали ще имам резултат?
Аватар
oneillbgm
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 512
Регистриран на: Нед Окт 09, 2011 8:25 am
Местоположение: Ловеч
Обратна връзка:

Re: Около Плевен за щука

Мнение от oneillbgm »

Кантон-1 между Плевен и Ловеч. Има хубави щуки.
Fishing gear - Quick Effzett DAM/MAD Madcat
– Ще имаме едно знаме, на което ще пише: „Свята и чиста република“. - Апостолът на свободата
gergi762
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 741
Регистриран на: Нед Яну 16, 2011 6:16 pm
Местоположение: Плевен

Re: Около Плевен за щука

Мнение от gergi762 »

Разглеждаш си през Гугъл мап,избираш си няколко и обикаляш.https://www.google.bg/maps/@43.4028076, ... a=!3m1!1e3
Остави само стъпки
Crucian23
новобранец
новобранец
Мнения: 45
Регистриран на: Вто Авг 02, 2016 12:15 pm

Re: Около Плевен за щука

Мнение от Crucian23 »

Колеги днес ходих на Ясен. Избрах си едно малко блато, защото имаше хора на другите(доста коли, не очкавах толкова).Хвърлихме тапите във водата и аз си извадих силикона и започнах да мятам. В началото никакъв резлутат и след около 30 мин. имах удар, който беше плах. На втория удар засякох и извадих едно щукленце около 500 грама. Порадвах му се защото това ми е първата щука на силикон и разбира се го пуснах. Поразпитах на другите блата хората никой не ловеше всички се оплакваха че не са имали и един удар. На тапите нищо не удари. И като цяло не вървеше много днес :( .
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на хищници”