Паста за пъстърва

Модератор: sapuna

feedermania
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 159
Регистриран на: Сря Юли 12, 2017 8:36 am

Паста за пъстърва

Мнение от feedermania »

Здравейте колеги! Кажете паста на коя марка с какъв цвят и аромат ви дава добри резултати при риболов на пъстърви по платените гьолове около София.
Предварително благодаря!
бай ламбри
новобранец
новобранец
Мнения: 42
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 6:12 am

Re: Паста за пъстърва

Мнение от бай ламбри »

Такаа.Приятел, незнам инфирмацията която мога да дам ще важи ли за БГ, но ще опирам. Първо да кажа това не ми е любимият начин на риболов. Хвърляш и вадиш ,рибата почти винаги се самозасича,няма тръпка.Лошото е че, нагълтва стръвта и ако искаш да я пуснеш трябва да режеш влакното. Начина на риболов
е: На тежко/дъно/ подвижна тежест с една дума, оснивно влакно ,нанизваш оловото, вирбел следва повод.И ъук е тънкоста. понеже пастата е лека и плува,ако има течение тя се клати и плаши рибата ,та повода да не е по дълаг от 20-25см флуорокарбон ило прозрачно влакно, при 1до 2м дълбочина.За по дълбоко незнам.Относно цвета и марката за мен работата е ясна. От целият американски пазар,пробвал съм поти всичко и моят извод е,марката е една Berkley-PowerBait цветове; светло зелен с брокат и розов с брокат другите са пазарен трик, тези ловят над 90%.Ще пратя снимки ако имам време!!
бай ламбри
новобранец
новобранец
Мнения: 42
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 6:12 am

Re: Паста за пъстърва

Мнение от бай ламбри »

[image][/image]
Прикачени файлове
IMG_0439.JPG
IMG_0438.JPG
feedermania
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 159
Регистриран на: Сря Юли 12, 2017 8:36 am

Re: Паста за пъстърва

Мнение от feedermania »

Колега много ти благодаря за изчерпателния отговор! Имам едно бурканче от по тъмно зелената на Баркли и едно червена на сенсас. Днес си купих още едно със зелена паста като на снимката ти но с аромат на пелети. Ще я пробвам при първа възможност. Тъмно зелената я смесвам с червената на сенсас и имам риби и на нея но ми е интересно коя лови най много! Отново ти благодаря!
бай ламбри
новобранец
новобранец
Мнения: 42
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 6:12 am

Re: Паста за пъстърва

Мнение от бай ламбри »

Зелената в 90% лови, розовата е на периоди имал съм на нея 15 риби за 20м на следващия ден нищо.!!!!! Гледай добре снимкие не друго точно това. Имам една чанта с много други, на тях нямам улов. Желая ти успех Но за паста е рано .
feedermania
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 159
Регистриран на: Сря Юли 12, 2017 8:36 am

Re: Паста за пъстърва

Мнение от feedermania »

Ами нз дали е рано в България вече се ловят на паста доволно проблема е че никой не иска да каже каква му е
feedermania
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 159
Регистриран на: Сря Юли 12, 2017 8:36 am

Re: Паста за пъстърва

Мнение от feedermania »

Имате ли наблюдения върху berkley цвят charteause арoмат fish pellets и berkley цвят raindbow аромат liver. Благодаря предварително
Gosheto
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 228
Регистриран на: Нед Юни 07, 2009 5:47 pm

Re: Паста за пъстърва

Мнение от Gosheto »

По мои наблюдения колегите залагат на зеления цвят, но аз лично до сега не съм ловил на паста. Аз ловя на рибки в 99% от излетите ми на платено за пъстърва, а те не са много.
Ако колегата няма нищо против, бих искал да доразвия темата му с един въпрос относно монтажа при риболов с паста. Бай Ламбри е описал доста добре монтажа на дъно, но виждам, че по нашите гьолове, използват пастата и при риболов на плувка. До колко е удачно, при положение, че стръвта е плуваща? Има ли някаква тънкост?
Живи и здрави!
Аватар
pampasa
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1382
Регистриран на: Чет Сеп 13, 2007 2:32 pm
Местоположение: София

Re: Паста за пъстърва

Мнение от pampasa »

Gosheto написа:По мои наблюдения колегите залагат на зеления цвят, но аз лично до сега не съм ловил на паста. Аз ловя на рибки в 99% от излетите ми на платено за пъстърва, а те не са много.
Ако колегата няма нищо против, бих искал да доразвия темата му с един въпрос относно монтажа при риболов с паста. Бай Ламбри е описал доста добре монтажа на дъно, но виждам, че по нашите гьолове, използват пастата и при риболов на плувка. До колко е удачно, при положение, че стръвта е плуваща? Има ли някаква тънкост?
Живи и здрави!
Повечето пъти при риболов на паста /на плувка/ ,се ползва комбинация от паста и камола. Така донякъде се тушира плаваемостта на пастата / ,а според някои колеги - стръвта става и по-атрактивна /.
При вятър ,се пуска по-голяма дълбочина от реалната /до степен основното , утежнение да е на дъното/ ,така се елиминират поривите на вятъра , а и топчето паста седи повдигнато .
Един ден , ще накарам България да се гордее с мен .......
Gosheto
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 228
Регистриран на: Нед Юни 07, 2009 5:47 pm

Re: Паста за пъстърва

Мнение от Gosheto »

Благодаря. Може би ще пробвам скоро.
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на хищници”