Помощ за покупка на шаранджийски комплект

Модератор: sapuna

respekt86
новобранец
новобранец
Мнения: 18
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 2:25 am

Помощ за покупка на шаранджийски комплект

Мнение от respekt86 »

Здравейте колеги! Не съм от най-опитните рибари, но изведнъж ме задърпа към шарана. Бих искал до пролетта да си купя поне 2 шаранджийски комплекта. Ще се лови на яз. Копринка, на дъно и със замах от брега. Допълнително може да се ползват и за риболов на сом-пак от брега. Тук идва дилемата за около 100лв. кое ще е най-доброто и добро ли ще е изобщо. Можете ли да ми дадете вашите предложения за: сайт, марка, размер и т.н. Какво ви е мнението за покупка на употребявани пръти? 50лв. за нов ли е по-добре или 50лв. за използван?
Благодаря предварително на отзовалите се!
kevlar
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 609
Регистриран на: Чет Окт 21, 2010 6:12 pm

Re: Помощ за покупка на шаранджийски комплект

Мнение от kevlar »

Привет колега, 100лв е крайната цена за пръчка и макара ли?
Най-добре ще ти помогне, модератора на темата
А другия месец, може да се засечем на Копринка
''Времето е в нас и ние сме във времето,то нас обръща и ние него обръщаме'' - Васил Левски
respekt86
новобранец
новобранец
Мнения: 18
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 2:25 am

Re: Помощ за покупка на шаранджийски комплект

Мнение от respekt86 »

kevlar написа:Привет колега, 100лв е крайната цена за пръчка и макара ли?
Най-добре ще ти помогне, модератора на темата
А другия месец, може да се засечем на Копринка
Здравей! 100 +- 20лв. :) Добре, пиши като решиш да идваш :)
respekt86
новобранец
новобранец
Мнения: 18
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 2:25 am

Re: Помощ за покупка на шаранджийски комплект

Мнение от respekt86 »

Никой ли не иска да помогне? Може би не съм задал правилно въпроса?!
Аватар
mundzi
новобранец
новобранец
Мнения: 82
Регистриран на: Пон Дек 16, 2013 6:48 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Помощ за покупка на шаранджийски комплект

Мнение от mundzi »

Аватар
isavkov
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 300
Регистриран на: Вто Дек 01, 2015 10:57 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Помощ за покупка на шаранджийски комплект

Мнение от isavkov »

Това мисля че не е лоша комбинация

Пръчка:
http://www.nasluka-shop.com/vdici/shara ... 3-60m.html
+ макара:
http://www.nasluka-shop.com/makari/dvoe ... -6000.html
Във форума всички мятат по километър дистанции, хващат по 100 килограмови риби и са ултра-шампиони...
respekt86
новобранец
новобранец
Мнения: 18
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 2:25 am

Re: Помощ за покупка на шаранджийски комплект

Мнение от respekt86 »

Благодаря за менията! Добре изглеждат и двата комплекта, с голяма разлика в теглото при макарите. На какво се дължи това? По-тежката ли да избера или по-леката? Diamant XW 8000 е с антикорозионни лагери, което мисля че е излишно за риболов в сладководeн басейн. isavkov сопата е хубава, но само 3,6м. имат, освен това е 2-коленен и с по голяма транспортна дължина, ако беше 3-коленен и 3,90м. със сигурност щя го предпочета. За мятане от брега сигурно ще е по добре 3,90м. Разстоянието ще е възможно по-голямо(над 100м.) Кажете и за пръчките втора употреба :)
Последно промяна от respekt86 на Нед Фев 07, 2016 9:54 pm, променено общо 2 пъти.
Димитър Чаушев
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 639
Регистриран на: Чет Мар 28, 2013 10:02 am

Re: Помощ за покупка на шаранджийски комплект

Мнение от Димитър Чаушев »

Пръчки втора употреба само от сериозен човек или от такъв който познаваш !
Аватар
isavkov
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 300
Регистриран на: Вто Дек 01, 2015 10:57 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Помощ за покупка на шаранджийски комплект

Мнение от isavkov »

respekt86 написа:Благодаря за менията! Добре изглеждат и двата комплекта, с голяма разлика в теглото при макарите. На какво се дължи това? По-тежката ли да избера или по-леката? Diamant XW 8000 е с антикорозионни лагери, което мисля че е излишно за риболов в сладководeн басейн. isavkov сопата е хубава, но само 3,6м. имат, освен това е 2-коленен и с по голяма транспортна дължина, ако беше 3-коленен и 3,90м. със сигурност щя го предпочета. За мятане от брега сигурно ще е по добре 3,90м. Разстоянието ще е възможно по-голямо(над 100м.) Кажете и за пръчките втора употреба :)
Не знаех че искаш 3 коленни :)
Иначе за дължината - в случая няма да важи толкова, за това колко ще мяташ. Даже и с 3.60 пак ще караш 100м, а с повече тренировки и повече.
Ето то 3коленни:
http://www.megafishing.bg/product/5495/ ... -25lb.html

http://best-fishing.eu/%D1%80%D0%B8%D0% ... .5lb-3part

Колкото до това колко е тежка макарата, да не те вълнува - през повечето време ще е на стойка така или иначе.
Във форума всички мятат по километър дистанции, хващат по 100 килограмови риби и са ултра-шампиони...
respekt86
новобранец
новобранец
Мнения: 18
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 2:25 am

Re: Помощ за покупка на шаранджийски комплект

Мнение от respekt86 »

Ами с 3 колена мога да си я сложа и в раничка, ако ходя с мотор или колело. А 2-коленните стават само за в колата :) Друга разлика има ли между 2 и 3-коленните? Зачетох се преди малко в някакви стари статии и там се казва, че с над 3,5lb кефа от ваденето на рибата се губел. Разбрах също, че 3,6m. е най-предпочитаната дължина. Много сложен бил тоя риболов мааму стара :D Иначе относно макарите-не ме плаши теглото. Мисълта ми беше дали тежката е по-здрава?!
Аватар
antivik
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3454
Регистриран на: Нед Сеп 12, 2010 10:01 am
Местоположение: Кърджали

Re: Помощ за покупка на шаранджийски комплект

Мнение от antivik »

Аз бих се спрял на по-тежката/по-голямата/ макара, ако не друго събира повече влакно, а е и с още 2 допълнителни шпули....
Когато рибата не ще - НЕ ЩЕ!
Аватар
isavkov
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 300
Регистриран на: Вто Дек 01, 2015 10:57 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Помощ за покупка на шаранджийски комплект

Мнение от isavkov »

respekt86 написа:Ами с 3 колена мога да си я сложа и в раничка, ако ходя с мотор или колело. А 2-коленните стават само за в колата :) Друга разлика има ли между 2 и 3-коленните? Зачетох се преди малко в някакви стари статии и там се казва, че с над 3,5lb кефа от ваденето на рибата се губел. Разбрах също, че 3,6m. е най-предпочитаната дължина. Много сложен бил тоя риболов мааму стара :D Иначе относно макарите-не ме плаши теглото. Мисълта ми беше дали тежката е по-здрава?!
Ако транспорта ти е ограничение, то 3-коленните са добър избор да.
За дължина, 3.60 си е достатъчно. 3-3.5лб също. Другото над тях е гъзария предимно :)
Аз в момента съм се насочил да си взимам едни пръчки на 2.70м., 3лб, за бързи излети на които не искам да нося мн багаж. Ще са перфе :)
Във форума всички мятат по километър дистанции, хващат по 100 килограмови риби и са ултра-шампиони...
Аватар
hshopov
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1130
Регистриран на: Нед Дек 22, 2013 6:57 pm
Местоположение: гр. Пещера

Re: Помощ за покупка на шаранджийски комплект

Мнение от hshopov »

respekt86 написа:Здравейте колеги! Бих искал до пролетта да си купя поне 2 шаранджийски комплекта.
!
Здравей и от мен колега! Аз ще си позволя да ти дам малко по-различен съвет от тези на колегите ,а пък ти си решаваш после! Решил си да си купиш поне 2 комплекта( това по мои сметки прави 3 въдици и 3 макари за обща сума от 100-120 лева за комплект или по груби сметки малко над 600лева общо за двата комплекта)...аз ще ти кажа друго. За тези пари си купи ЕДИН комплект,но по класни въдици и макари от които да останеш истински доволен! Не се нахвърляй за сега на два...повярвай ми! Мога да ти кажа и кой ще ти свърши,добра работа , но само на лични за да не прозвучи като реклама( не че човека има нужда от такава тук във форума) при все , че колегата kevlar вече те е ориентирал добре! Каквото и да решиш,пожелавам ти успех с такъмите!
Malemi написа:коркоман принципно са хубава марка , вярвам им
Аватар
mundzi
новобранец
новобранец
Мнения: 82
Регистриран на: Пон Дек 16, 2013 6:48 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Помощ за покупка на шаранджийски комплект

Мнение от mundzi »

Айде аз да я направя: драсни едно лично на sapuna
Аватар
sapuna
Модератор
Модератор
Мнения: 11750
Регистриран на: Вто Сеп 06, 2005 1:15 am
Местоположение: Горна Оряховица
Обратна връзка:

Re: Помощ за покупка на шаранджийски комплект

Мнение от sapuna »

И тук да го напиша - не ме препоръчвайте!Нямам такъми ,подходящи за тази тема и нейния автор!
Без въпроси моля ...
Изображение
.............."Не кордата се къса, а нервите на рибаря".............
Заключено

Обратно към “Риболов на мирни риби”