скобар на гола троика??

Модератор: sapuna

Аватар
demorock
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 349
Регистриран на: Чет Юли 26, 2007 7:40 am
Местоположение: Österreich-Klagenfurt

скобар на гола троика??

Мнение от demorock »

колеги кажете нещо повече за монтажа и кой сезон се лови?И как по точно се лови някои казват че се закача по тялото а други казват чеяде троиките?
НАСЛУКА!!!

Изображение
Аватар
Smokey
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 551
Регистриран на: Пет Май 26, 2006 9:32 am
Местоположение: София

Мнение от Smokey »

Зелена /за да прилича на водорасло/, малка-#8, когато е много студено и няма много храна за скобара. Добре известен по струма. Не разчитай само на този метод, може да си земеш и златно мънисто и дървесни ларви за да не си капо накрая.
Изображение
За да не останем повече рибари отколкото риби в България: Kiss 'n Release!
http://www.youtube.com/watch?v=66sGSTZD ... _1UPUjx2SI
Аватар
demorock
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 349
Регистриран на: Чет Юли 26, 2007 7:40 am
Местоположение: Österreich-Klagenfurt

Мнение от demorock »

а троиките по дъното ли трябва да се движат или трябва да са свободни?И кажете каде се закача рибата за устата или по тялото??
НАСЛУКА!!!

Изображение
Аватар
Big^Fish
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1472
Регистриран на: Съб Апр 29, 2006 4:12 pm
Местоположение: гр.Сливен
Обратна връзка:

Мнение от Big^Fish »

Това за тялото го забрави,то си е живо търмъчене :evil: риболова е с плувка и рибата си кълве!Колегата каза зелена тройка.Аз ще добавя и червена - сещай се за хирономуса.
И това за закачане по тялото да не съм го чул повече ,че ще дърпам уши :!: :lol:
Последно промяна от Big^Fish на Чет Окт 25, 2007 9:27 am, променено общо 1 път.
Аватар
demorock
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 349
Регистриран на: Чет Юли 26, 2007 7:40 am
Местоположение: Österreich-Klagenfurt

Мнение от demorock »

Big^Fish написа: И това за зачачане по тялото да не съм го чул повече ,че ще дърпам уши :!: :lol:
ok :lol: :lol: :lol:
НАСЛУКА!!!

Изображение
fishermen1983
новобранец
новобранец
Мнения: 86
Регистриран на: Вто Мар 14, 2006 6:52 pm
Местоположение: Sofia

Мнение от fishermen1983 »

http://forum.fishing-mania.com/viewtopic.php?t=11762

ето една огромна дискусия по темата....и който разправя че скобара кълве на тройките е пълна глупост,оправдания на бракониери съм слушал всякакви,скоро ще го забранят..

...риболова по Струма и Искър на тройки си е чисто мародерстване върху рибата...и някой ще каже има такива косачи и такива които не косят с голите тройки,няма такова нещо, всичките засичат зверкси като куката се спре в нещо било то закачка или риба,....половината от неуловените риби след време умират от инфекции получени в следствието на раните от тройкаджиите.....

...Питам защо скобара не кълве целогодищно но тройките,другари...
..ами отговора е прост-защото рибите се набиват гъз до гъз през зимата във вировете и е много лесно да се косят с тройките....
...ами ако зимата е мека като миналата и рибата не си концентрира във вировете..

...дали скобара ще кълве на голите тройки :?: :?:
Присъствал съм на такъв "риболов " и си е чисто бракониерство.....не учете децата да го прилагат ....вскички съвестни риболовци ловят на стръв с малки куки ,а тези които косят са си чисти СЕЛЯНИ,дали местни или не чак толкова местни...
Аватар
Big^Fish
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1472
Регистриран на: Съб Апр 29, 2006 4:12 pm
Местоположение: гр.Сливен
Обратна връзка:

Мнение от Big^Fish »

Приятел не зная на какво си присъствал,но най-вероятно си е било бракониерство.Не се изказвай толкова категорично,защото със сигурност не си прав!По този начин не се лови само зимата.Това го бяхме коментирали по едно време с барутчията и ако и той се включи може да го потвърди.Кълве си и лятно време в жегите на определени места.Мяташ на един цвят тройка,не ще,сменяш цвета и си кълве.За какво косене може да става въпрос примерсно с тройки 12 номер?Освен това искам да ти кажа,че ако ловиш на място без закачки е трудно да объркаш кълването на рибата със закачка.Не слагай всички под една черта,защото ще те покяна на един такъв риболов да се убедиш с очите си.
iid
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 286
Регистриран на: Пон Авг 06, 2007 4:19 pm
Местоположение: В.Търново

Мнение от iid »

Не знам за скобаря,но съм ловил кефал на жълто манисто с малка тройка.Кълве си и винаги е закачен за устата.Предполагам,че го дразни блещукането на мънистото и затова атакува
Аватар
Mitak
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 639
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 2:55 pm
Местоположение: Дупница

Мнение от Mitak »

fishermen1983 написа:.....и който разправя че скобара кълве на тройките е пълна глупост,оправдания на бракониери съм слушал всякакви,скоро ще го забранят..

:lol: :lol: :lol: яде тройки и лапа ги като луд... някой те е заблудил за скобарите ако имаш желание да видиш с очите си как се лови на гола тройка от средата на декември до края на февруари заповядай на Струма и гледай шоу програмата "вкусни тройки" 8)

а и аз съм нов този риболов на гола тройка само две зими съм го практикувал но досега имам само два или три скобара закъчени за тялото случайно всички останали са били с тройка в устата :lol:
Изображение
Аватар
sapuna
Модератор
Модератор
Мнения: 11750
Регистриран на: Вто Сеп 06, 2005 1:15 am
Местоположение: Горна Оряховица
Обратна връзка:

Мнение от sapuna »

SAPUNA в една друга тема написа:Въпросът дали е бракониерски този метод е разискван хиляди пъти.Спорен е,и винаги ще има колеги защитаващи различни позиции.За мен обаче си е напълно нормален и разрешен риболов.Тук не говорим да мяташ тройката и да дереш по дъното,а да прилъжеш рибата да лапне куката.Вярно,няма примамка на нея,но да не би при спининга да се боде червейче на куката!Целта е с играта на тройката да събудиш интереса,а от там и апетита на скобара.Друг е въпросът обаче :Защо с тройка?Какво наподобява тройката?С какво привлича рибите и защо методът се практикува зимно време!
В една друга тема бях споменал за червен конец,вързан да виси на куката!Пробвайте го! :wink:
Изображение
.............."Не кордата се къса, а нервите на рибаря".............
fishermen1983
новобранец
новобранец
Мнения: 86
Регистриран на: Вто Мар 14, 2006 6:52 pm
Местоположение: Sofia

Мнение от fishermen1983 »

Big^Fish написа:Приятел не зная на какво си присъствал,но най-вероятно си е било бракониерство.Не се изказвай толкова категорично,защото със сигурност не си прав!По този начин не се лови само зимата.Това го бяхме коментирали по едно време с барутчията и ако и той се включи може да го потвърди.Кълве си и лятно време в жегите на определени места.Мяташ на един цвят тройка,не ще,сменяш цвета и си кълве.За какво косене може да става въпрос примерсно с тройки 12 номер?Освен това искам да ти кажа,че ако ловиш на място без закачки е трудно да объркаш кълването на рибата със закачка.Не слагай всички под една черта,защото ще те покяна на един такъв риболов да се убедиш с очите си.
Всяка година ходя на жилезница, и въобще в района и виждам за какво става въпрос...50% от рибите са закачени навсякъде другаде но не и в устата....спортсменския метод е на стръв,като съм хващам обелени и кървящи риби...дали не е косене...когато закона го забрани пак ще си говориме
fishermen1983
новобранец
новобранец
Мнения: 86
Регистриран на: Вто Мар 14, 2006 6:52 pm
Местоположение: Sofia

Мнение от fishermen1983 »

ще взема да направя едно клипче сега като ги почнат на тройките да видят всички за какво става въпрос...сами себе си ли се опитвате да заблузите,някой друг ли,незнам...имам една машинка дето изкарва клиповете с доста добро качество и ще се види дали е СЕЧ или не и къде са закачени рибите
fish
новобранец
новобранец
Мнения: 89
Регистриран на: Вто Фев 28, 2006 11:14 am
Обратна връзка:

Мнение от fish »

Добре де. Някой може ли даде разумно обяснениена въпроса - Защо на гола тройка??? Няма ли обикновени куки, няма ли стръв, няма ли блесни и воблери? А ако си капо - какво? Или искате ядете? Какво точно искате да постигнете с тая гола тройка? Къде в този метод е удоволствието от риболова? Да хванеш 30 риби, коя за устата, коя за окото, коя за корема? И да ги изядеш? Скобара става ли за ядене? Или имате да храните котки и прасета?

Айде замислете се малко. Днес ще изтърмачиш един вир и какво? Утре какво ще правиш? Ще седнеш в кръчмата, ще си чоплиш носа и ще псуваш как така няма риба :idea:
Аватар
barutchiata ©
Администратор
Администратор
Мнения: 5592
Регистриран на: Нед Апр 24, 2005 9:35 pm
Местоположение: България & Österreich

Мнение от barutchiata © »

Тая тема верно доста я дъфкахме преди.Аз до сега нямам риба закачена за тялото.верно имам хванати риби отвън на устата, но това за мене означава, че рибата е била провокирана от тройката.Как ще ми обясните факта, че рибите един ден предпочитат зелена тройка, друг ден жълта, в трети случаи червена а някой дни не ебават да пипат.Защо когато водата е мътна рибата не кълве на тройки, а през това време търмакчиите хващат та се късат?Не съм съгласен, че по този метод се хваща само зимата.Това където някой неможе да хване не означава, че не се хваща.Някой хора или не искат или немогат да разберат, честава на въпрос за различни методи на риболов.
Последно промяна от barutchiata © на Чет Окт 25, 2007 2:07 pm, променено общо 1 път.
Аватар
barutchiata ©
Администратор
Администратор
Мнения: 5592
Регистриран на: Нед Апр 24, 2005 9:35 pm
Местоположение: България & Österreich

Мнение от barutchiata © »

Аз специално скобара го пускам обратно след риболова. :idea:
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на мирни риби”