скобар на гола троика??

Модератор: sapuna

Аватар
ceno cenov
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 838
Регистриран на: Вто Юни 27, 2006 9:31 am

Мнение от ceno cenov »

Mitak написа:.......................без дори и да се опитат да разберат за що иде реч...
Ааааа знам, знам. :lol:
Аватар
Dedy
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5133
Регистриран на: Вто Сеп 04, 2007 12:12 pm

Мнение от Dedy »

butnik написа:тройкаджиите са двойкаджии в риболова и мога да го докажа на всеки
:!: :!: :!: :!:

Искам на мен да ми го докажеш!
Аватар
Big^Fish
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1472
Регистриран на: Съб Апр 29, 2006 4:12 pm
Местоположение: гр.Сливен
Обратна връзка:

Мнение от Big^Fish »

butnik написа:тройкаджиите са двойкаджии в риболова и мога да го докажа на всеки.Сакси видя как се лови на Марица,който иска да заповяда.Не се оправдавайте ,с това ,че има хванати в устата.Тая тема се дъвче постоянно и никакъв резултат,тъй,че е безсмислено да се коментира.Вместо да упреквате колеги които само питат за тоя метод ми се правите на специалисти ,жалко.
Хубаво е ,че имаш високо мнение за себе си,но не подценявай останалите.Това,че на някой определен вид риболов - ЗАКОНЕН,не му харесва си е негов проблем."Що не я ловите на кука със стръв" - дрън дрън.Има си моменти когато се лови така,има моменти и по другия начин.По същата логика,да ловим костурите и кефалите самона червеи и да забравим за блесните.Не ми се спори повече по тая тема,а и личното ми мнение е,че се изчерпа.Явно до единомислие няма да се стигне.Различни хора - различни възгледи.Повечето говорят само колкото да се намират на приказка,ама нищо,нали трябва да се спори излишно за глупости.
Поздрави.
Аватар
butnik
рибар фанатик
рибар фанатик
Мнения: 8262
Регистриран на: Съб Сеп 30, 2006 7:35 pm
Местоположение: Франкфурт на Майн
Обратна връзка:

Мнение от butnik »

деди когато искаш,ако бяхте толкова добри нямаше да прибегнете до тройките и не ми сравнявайте спининга с плувката,има захранки,червеи,фуи,неща които карат рибата да кълве.зимата като е групирана инстиктивно посяга към минаващата троика.а и тройката е много законна нали.
Винаги прощавайте на враговете си-за тях няма нищо по-дразнещо от това.....
Аватар
Big^Fish
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1472
Регистриран на: Съб Апр 29, 2006 4:12 pm
Местоположение: гр.Сливен
Обратна връзка:

Мнение от Big^Fish »

butnik написа:зимата като е групирана инстиктивно посяга към минаващата троика.а и тройката е много законна нали.
По тази логика,би трябвало да посяга и към всяка друга преминаваща стръв,независимо каква.Да ама не.И както вече казахме,риболовът не е само зимата :!:
Бат Мирче-5кила
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 4365
Регистриран на: Нед Мар 20, 2005 9:41 am
Местоположение: Ямболската баня
Обратна връзка:

Мнение от Бат Мирче-5кила »

maranzika написа:.Ами ако аз съм само един зрител отстрани как да разбера кой търмъчи и кой не?И защо ако това според вас е законно ,всички бягат като чуят че идва ИАРА? :lol: :lol:
повярвай ми,колкото и страниченда си зрител,веднага ще разбереш кой кво прави :idea: аз лично не сьм видял някой да бяга,освен тия,дето метат щукарски за скобар,но те си бегат още преди иара да дойде,ако не са много нагли или зетьове на некои от иара.лично за себе си ще кажа следното:много сьм се колебал,много сьм мислил по вьпроса Е ЛИ,НЕ Е ЛИ и накрая реших,че щом го мисли за стрьв,значи е стрьв....рядко ми се е случвало да ги кова за гьрба и пр.процентно е горе долу колкото и с единична на стрьв-и с нея вадя люспи и скобари за гьрба :roll: до тройка винаги прибягвам след като сьм пробвал всичко вьзможно като стрьв и не ще.да не говорим,че и на всички видове тройки е тегава работа-ведньж пипа на зелена,ведньж на червена,някой пьт-на жьлта,на бяла и пр.класика за мен си остава хляба за захранмка и троха стрьв,обаче зимата не става и това си е.поне около нас тука.на марица-не знам-зимата не сьм ходил. :lol:
пс па и чесно казано ВЬОБЩЕ НЕ МИ ПУКА кое е законно и кое не е :lol: кога ми вьрнат патента за таксито дето е 800лв и расте,а аз сьм работил 2 дена,или си ми дадьт това,което заслужавам за дето си плащам винетката,тогава ще се приобщя ПАК кьм законите :lol: засега сьм пас.като си бара на тройка,нека си бара-никой не е казал,че не се пускат после :idea: за кеф отиваме,не за прехрана.нито сьм бракониер,нито сьм рибоИЗЕДНИК :lol: а относно "законите",толко са ми противни,че постоянно ми се ще да ги нарушавам..ама,аре,че в мноо глобален смисьл се изразих
"Всички животни са равни, но някои са по-равни от други".
Аватар
butnik
рибар фанатик
рибар фанатик
Мнения: 8262
Регистриран на: Съб Сеп 30, 2006 7:35 pm
Местоположение: Франкфурт на Майн
Обратна връзка:

Мнение от butnik »

скобарите ги ловя и през лятото,не чакам зимата,дано на марица в пловдив не ловиш с тройка,че тук ги обичаме много.спирам да коментирам,с хора които с цената на всичко искат да докажат,че са рибари не зависимо по какъв начин ловят.драскайте,оцветявайте тройките като воблери и наслука.
Винаги прощавайте на враговете си-за тях няма нищо по-дразнещо от това.....
fishermen1983
новобранец
новобранец
Мнения: 86
Регистриран на: Вто Мар 14, 2006 6:52 pm
Местоположение: Sofia

Мнение от fishermen1983 »

има нещо сбъркано тука,като гледам как си казвате че ги косите и въобще не ви притеснява това...някъде по вестниците би било нормално да има заглавие "как да ловиме скобара на тройка",както пише за всеки вид риболов,аз не съм виждал такова нещо....и това не опира до закона ,а до съзнание....няма нито един от известните и сериозни риболовци,да казва че лови на тройки,може и да лови ,но го е срам да каже....не искам да ви пожелавам мека зима за да ви е по успешен риболова :idea: ,защото ми се ходи на дупка...косете ги на тройки,хвърляйте си боклуците по водоемите,не спазвайте закона на пътя...и въобще всеки да си прави квото си знае и още не 17г. а три пъти по 17г. ще ни оправляват идиотите които си ги избираме сами,а те ще ни се подиграват...

...п.с. в Пловдив явно са по напред от нас софиянците,или по точно тези които са си София и тези които живеят от скоро но мислят да останат завинаги...
Аватар
Dedy
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5133
Регистриран на: Вто Сеп 04, 2007 12:12 pm

Мнение от Dedy »

:D :D :D :D

Мацко, е този път направо ме разчувства!
Понеже някои ме изкараха тройкаджия, даже двойкаджия, а за съм си отличник (който не вярва, да ми види бележника) трябва да поясня, че този риболов съм го отебал отдавна! Едно време по Вуково и Бобошево тези със "щукарските" (както казва 5кила) монтажи ядяха бой, даже и въдици сме чупили, но нещата отдавна излязоха от контрол и сега хамалите и драскачите са много повече от скобарджийте. Не понасям да ме замерят с котви и шамандури, затова ако ходя зимата по Струма (за последните три години съм ходил само веднъж, на 02.01.2007 г.) обикалям вирове на които няма никой (нито хора, нито риба). Както е видно от подписа ми зимата предпочитам подледния риболов, но ако не престанете да ме дразните - Струма е много по-близо от Широка поляна, ще изровя тройките от шкафа и става страшно (хващам по много)!
За мен спора беше - яде ли тройките скобара или не ги яде? Знам много за навиците и поведението на тази риба, знам и точно защо лапа желязото, но повече няма да се хабя да разказвам.
Накрая искам да Ви оставя една тема за размисъл.

Изображение
Изображение

Действието се развива на яз. Искър през края на ноември 2006 г., ловим от лодка - костур на зимна (отвесна) блесна и уклей на плувка с директен. Както повечето софиянци от вас знаят, костура е активен предимно сутрин до към 10ч., след това се появиха от някъде каракуди които лапаха блесната като обезумели. Понеже крайно я недолюбвам тази риба, разпънах директния и започнах занимания с уклея. Приятелчето с което бях, продължи на блесна и извади още 30-тина каракуди, които абсолютно всичките бяха захапали цялата тройка на блесната! Междувременно аз ловях на бял червей и пинки, близо до дъното, захранвах, но не хванах нито една каракуда!
Аз знам отговора, а Вие!
milo69
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 546
Регистриран на: Чет Ное 17, 2005 4:49 pm
Местоположение: plovdiv

Мнение от milo69 »

е колега кажи според теб защо се хващат на тройки,нямам абсолютно никакво отношение към този риболов защото никога не съм го практикувал ама ми стана интересно какво е обяснението мирна риба да налита на железа
Бат Мирче-5кила
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 4365
Регистриран на: Нед Мар 20, 2005 9:41 am
Местоположение: Ямболската баня
Обратна връзка:

Мнение от Бат Мирче-5кила »

пьрво-колега бутник,точно спрямо мен няма см да си толкова РЯЗЬК :wink: -познаваме се все пак,знаем как стоят нещата,а и никьде не сьм хвалил или прокламирал риболова на тройка,ест,че скобара лятото мноо добре си се лови на стрьв,но зимата поне на струма и искьр не ще,ама квото и да правиш.хранил сьм на струма само с бял и то бая количества без удар и като сложа една зелена 14ска примерно започва-иди го разбери-може би му прилича на зелено водорасло.няма см да се спори,както казах доста сьм се колебал Е ЛИ НЕ Е ЛИ и накрая сьм си направил изводите за себе си,в края на краищата това е моето мнение.уважавайте го,както и аз вашето.под зима разбирам минусови температутури и тук стигам до:
второ-колегата с котето явно,ама хич с нищо не е наясно,сьдейки по глупостите,които е драснал в поста.пьрво,колега,тройката важи при доста под нулата,второ-да доста обширни статии има по вестниците по тоя вьпрос и то от хора които за разлика от теб разбират,а че си ги пропуснал-твоя си работа-седи си над дупката и си гледай изражението ако искаш,живей и вярвай на ВЕСТНИЦИТЕ ако това ти е достатьчно в живота и от там черпиш главната си информация и освен това-пс-думата е Управляват,а не Оправляват-УПРАВИТЕЛ се казва,не ОПРАВИТЕЛ,ама това вече е друг вьпрос ....и
трето-деди :lol: кодошиш ни ти май-тая блесна дето я виждам е вьртяща-малко е минала покрай отвесната(зимната) :lol: :lol: а инак-това с таранките е напьлно вьзможно-на мен ми се е случвало често и то наистина на отвесна и то сьщо така и с червеноперки,бабушки,шаранчета(както и на жива рибка) и други, и неколко огромни клена
а относно марица..колега бутников,не се сьрди,но пьрво си оправете там парашутистите,които напьлно нормално си работят(както навсякьде всьщност) и после да говорим за тройки при минус десет градуса :wink: бе тоя вьпрос си е бая провокативен(за тройките),а и границата с бракониерството е доста тьнка и червена линия.че няма да се разберем това е ясно.както и да е-наслука на всички спортисти и НЕспортисти,като мене :lol:
пс-ОБИЧАМ ВИ ВСИЧКИ,не ми се сьрдете :lol: :lol:
"Всички животни са равни, но някои са по-равни от други".
Аватар
butnik
рибар фанатик
рибар фанатик
Мнения: 8262
Регистриран на: Съб Сеп 30, 2006 7:35 pm
Местоположение: Франкфурт на Майн
Обратна връзка:

Мнение от butnik »

това ми е болна тема и се дразня като се повдига.миро,точно към теб не съм отправил нищо,аз съм директен и щях да се обърна лично към теб.а парашутисти около мен няма,или само като се опита и се измита.а деди не се прави на чукнат чети си постовете преди да пишеш нов.чао от тая тема и преди време всички се подигравахте на един млад колега,който си поиска нещо.........
Винаги прощавайте на враговете си-за тях няма нищо по-дразнещо от това.....
TRANSKI RIBAR
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1607
Регистриран на: Съб Фев 11, 2006 3:39 pm
Обратна връзка:

Мнение от TRANSKI RIBAR »

Dedy написа:ще изровя тройките от шкафа и става страшно (хващам по много)!
Oлеле наплаши ни :lol: :lol: :lol: :lol: :axe: :axe: :axe:
chirusa_bg написа: ПП. По цяла нощ пие, а сутрин ни бие. Що е то?
1.3.1.2.
fishermen1983
новобранец
новобранец
Мнения: 86
Регистриран на: Вто Мар 14, 2006 6:52 pm
Местоположение: Sofia

Мнение от fishermen1983 »

това-пс-думата е Управляват,а не Оправляват-УПРАВИТЕЛ се казва,не ОПРАВИТЕЛ,ама това вече е друг вьпрос ....и
мерси вече ще знам как се пише :D,.....опавяйте се както можете .......,а до вестниците ,чета ги доста редовно и не съм видял такава статия,освен негативна..обичайте се и бъдете щастливи,важно е да си вярвате...
Бат Мирче-5кила
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 4365
Регистриран на: Нед Мар 20, 2005 9:41 am
Местоположение: Ямболската баня
Обратна връзка:

Мнение от Бат Мирче-5кила »

имам лошия навик вьв вестници да си увивам сланината и старите обувки,та за това не сьм запазил този точно брой,кьдето имаше определено ПОЗИТИВНА статия от даже г-н Младен Добрев или подобно светило в риболова(не го казвам на майтап,а с истинсо уважение-просто не се сещам на кой от известните наши риболовни светила беше статията :idea: )..сьжалявам пич,че не мога да помогна в просветлението,ама аз сьм си бракониер :lol: тьрси вестник рибар от некьде март миналата година-ако за тебе пресата значи нещо,то тогава като ПРОЧЕТЕШ може и да си смениш мнението-ян хус е казал на кладата,когато видял някакво бабе да мькне и слага сьчка(разбирай-и МОЙТА ЛЕПТА за каузата) "о ,санкуе симплицитас"-уроци по латински-при латиноГОВОРЯЩИТЕ :wink: бе ти изобщо разбираш ли накьде клоня :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: усещаш ли омрата ми ми кьм мас медиите? :lol: :lol: :lol: да ме прости доцента-нищо лично,само в ГЛОБАЛЕН мащаб :!:
"Всички животни са равни, но някои са по-равни от други".
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на мирни риби”