РИБОЛОВ НА МОРУНАЖ

Модератор: sapuna

komitski
новобранец
новобранец
Мнения: 22
Регистриран на: Пет Юни 11, 2004 3:22 pm
Местоположение: vratza
Обратна връзка:

РИБОЛОВ НА МОРУНАЖ

Мнение от komitski »

ОПИШЕТЕ ЕФЕКТЕН РИБОРОВ НА МОРУНАЖ
Аватар
amatjora
новобранец
новобранец
Мнения: 74
Регистриран на: Вто Юни 01, 2004 8:29 am
Местоположение: Sofia

Мнение от amatjora »

Най - добрия риболов на морунаж, който съм правил е преди две години на река Камчия преди вливането и в язовир Камчия. За един ден двама човека с директни телескопи на плувка, стръв - бял червей и жито, със захранка гранули от трупно брашно, хванахме над 5 кг. морунаж със съвсем порядъчни размери.
Важно е да се поддържа облака захранка с постоянното и подаване в неособено големи количества. Чувал съм, че особена добра се оказва захранката от гълъбови курешки..... :D
N.Dimitrov
фен клуб-скобар
Мнения: 728
Регистриран на: Пон Юни 23, 2014 4:32 pm
Местоположение: Плевен

Re: РИБОЛОВ НА МОРУНАЖ

Мнение от N.Dimitrov »

Темата е стара но реших да не създавам нова.
Кажете според вас най-резултатния начин за риболов на морунаж, бих се радвал ако обясните по-важното което ме интересува като: стръв,захранка,такъми... и така.
Благодаря.
Аватар
bokser
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 516
Регистриран на: Съб Мар 26, 2011 8:03 am
Местоположение: Благоевград

Re: РИБОЛОВ НА МОРУНАЖ

Мнение от bokser »

На Струма - фидер, кошничка 50 гр., стръв - бял, захранка - евтина - ванилия с коноп, мешана с бял. (става шарен риболов, мряна, скобар, морунаж(у гръчко много прилични морунажи)някои-друг клен). :D
N.Dimitrov
фен клуб-скобар
Мнения: 728
Регистриран на: Пон Юни 23, 2014 4:32 pm
Местоположение: Плевен

Re: РИБОЛОВ НА МОРУНАЖ

Мнение от N.Dimitrov »

Във всяка река рибата се храни по различен начин и по различно време. Вярвам ,че тази тактика е резултатна но на реката която ловя аз (Вит) е доста по-различно, ако някой има наблюдения върху вита нека сподели :)
N.Dimitrov
фен клуб-скобар
Мнения: 728
Регистриран на: Пон Юни 23, 2014 4:32 pm
Местоположение: Плевен

Re: РИБОЛОВ НА МОРУНАЖ

Мнение от N.Dimitrov »

И все пак мерси колега за отговора :)
N.Dimitrov
фен клуб-скобар
Мнения: 728
Регистриран на: Пон Юни 23, 2014 4:32 pm
Местоположение: Плевен

Re: РИБОЛОВ НА МОРУНАЖ

Мнение от N.Dimitrov »

И така...никой не написа нещо за въпросния риболов.
Аватар
chirusa_bg
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7798
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 11:07 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: РИБОЛОВ НА МОРУНАЖ

Мнение от chirusa_bg »

Колегата ти описа най-лесния начин. Фидер храна и бял.
- Но кое е това, което е тайна за улова на бабушка ? Тайна, която са знаели британците.
-Проста работа!!! Плувки 0.4-0.6 гр. ,основно влакно 0.10-0.08 и поводи 0.06.Оказа се че британците са имали поводи 0.04 , кука 26 и фуил вместо вердевас за стръв.
N.Dimitrov
фен клуб-скобар
Мнения: 728
Регистриран на: Пон Юни 23, 2014 4:32 pm
Местоположение: Плевен

Re: РИБОЛОВ НА МОРУНАЖ

Мнение от N.Dimitrov »

Ок ясно, няма да настоявам повече.
Аватар
Bai Dobri
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 310
Регистриран на: Вто Сеп 22, 2009 8:52 am

Re: РИБОЛОВ НА МОРУНАЖ

Мнение от Bai Dobri »

Колега, аз лятно време ходя за морунаж на р.Искър тъй като съпругата ми е от с.Долни Луковит.
Направило ми е впечатление, че там успешната стръв е белия червей, а на хляб не ще.
Аз лова по два начина в зависимост от условията - фидер и болонеза.
Фидера - акция 120гр го съоръжавам с кошничка 60-80гр. и асиметричен монтаж. Повод - 0.12 - 0.16 от флурокарбон /може и да си внушавам ама като че ли повече кълве и по-малко оплита/ е дълъг от 60см. нагоре.
Захранка съм ползвал различна, като на MILO ми е била най-успешна защото освен големи морунажи хванах и няколко едри бели мрени.
Болонеза - пръчката за там ми е дълга 7м., основно влакно 0.14.-0.16, на което слагам CROLUSSO BOLO 6гр с утежнение верижка от прогресивно намаляващи по размер съчми. Повод от мек монофил 0.12 - 0.14 с дължина 25-30см.
Захранката при този вид риболов е важно да е много защото върви, тъй като постоянно хвърляш по мъничко.
Аватар
pacho69
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 873
Регистриран на: Вто Апр 15, 2008 4:12 pm

Re: РИБОЛОВ НА МОРУНАЖ

Мнение от pacho69 »

Да се изкажа и аз по темата, най-добрия улов на морунаж съм правил на Тунджа - Римския мост, само със сладка царевица. Първончално солидно захранване - 2 кутии и при всеки улов по една прашка, мачова пръчка на 3,9 с подвижен ваглер 2+1,5, основно 0,20 повод 0,12 (30-35 см) кука 16 черна

Ето за това иде реч Изображение

Критикарите да ме извинят, снимката е от периода, когато не се замислях за популацията на рибите.... :drinkers:
По-голям шаран от рибаря няма...
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на мирни риби”