Бял Амур

Модератор: sapuna

kotcuza
новобранец
новобранец
Мнения: 2
Регистриран на: Пет Юни 06, 2008 1:04 pm

Re: Бял Амур

Мнение от kotcuza »

Много ще сам ви благодарен ако ми обясните как се лови на косам :D
Аватар
GODzillata
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 16393
Регистриран на: Сря Сеп 13, 2006 11:12 am
Местоположение: Outta space

Re: Бял Амур

Мнение от GODzillata »

MIR4EV написа:...другият резултатен начин е на доматче но да не е с тройка а монтажа да се осъществи с капан
:roll: ...т.е.? - домат м/у 2 плочки кюспе ли?...или домат на пружина?.....единична кука в домата?
На риба - като на война! Fish'n'chicks! :mrgreen:
Кеч & Рилийс...в тиганааа-аха-ха-хаааа...Изображение
Аватар
flyester
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 923
Регистриран на: Чет Юли 17, 2008 8:02 am
Местоположение: Раковски

Re: Бял Амур

Мнение от flyester »

Аз понеже не ловя много много на косъм затова съм хващал амур на директно забождане на царевицата на куката.Като слагам по 2 куки една под оловото и една отгоре за стръв използвам сладка царевица от кутийка или млечна понякога използвам и накисната във вода няколко дена царевица.Наслука колеги :drinkers:
Аватар
rino712
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 406
Регистриран на: Сря Юни 13, 2007 3:46 pm
Местоположение: Търговище

Re: Бял Амур

Мнение от rino712 »

В събота на плувка на царевица праснах 1 м-у 4.5-5кг,1 откачен и 2шарана .
Wild fur Schnuren!!!
debeliq amyr
новобранец
новобранец
Мнения: 10
Регистриран на: Чет Фев 26, 2009 9:02 pm
Местоположение: varna

Re: Бял Амур

Мнение от debeliq amyr »

никви магданози само домата му е маиката :!: :!:
Аватар
batpanek
новобранец
новобранец
Мнения: 12
Регистриран на: Вто Апр 10, 2007 2:10 pm

Re: Бял Амур

Мнение от batpanek »

Здравейте,от всички методи за ловене на бял Амур при мен най-добър резултат имаше стириопорът.
Монтажът е елементарен,на горна кука (5-6 номер).и повод около 15-20 см.
Но важно условие е дълбочината при този вид риболов да не е повече от 1.5м.За по-дълбоко нестава,защото налягането на водата лесно потапя стириопора.Методът е изпитан,с него съм поставял рекорди..
n1kk1
новобранец
новобранец
Мнения: 38
Регистриран на: Пет Юли 03, 2009 1:07 pm
Местоположение: Пещера

Re: Бял Амур

Мнение от n1kk1 »

Наскоро посетих 1 езерце за което се говореше че има доста големи екземпляри бял амур,но за съжаление повечето били изловени с мрежи и ток.Въпреки това аз отидох.Ловях на косъм с 3 царевички и 1 стириопорче.Извадих 1 бял амур 4 кг и 1 ми скъса основното влакно 0.35 незнайно колко голям е бил - предполагам над 10 кг по начина на съпротива. :x
boiskito2000
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 295
Регистриран на: Вто Май 12, 2009 1:21 pm

Re: Бял Амур

Мнение от boiskito2000 »

qcarp написа:Колеги някои знае ли по-нов начин на ловене на амур освен на косъм ? Ако някои знае нека да сподели Благодаря ! 8)
колега амур се лови на косъм предимно да но до сега амури сам хваштал само когато нижа на куката за тази година имам 18 амура 2 от които доста добри на николаевка 9.800 кг и на венелин 10кг
Secret Carp
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1144
Регистриран на: Пет Ное 21, 2008 12:30 pm
Местоположение: Сливен

Re: Бял Амур

Мнение от Secret Carp »

boiskito2000 написа:
qcarp написа:Колеги някои знае ли по-нов начин на ловене на амур освен на косъм ? Ако някои знае нека да сподели Благодаря ! 8)
колега амур се лови на косъм предимно да но до сега амури сам хваштал само когато нижа на куката за тази година имам 18 амура 2 от които доста добри на николаевка 9.800 кг и на венелин 10кг
А аз на косъм ги имам 18 за 1 ден :wink:
Давай на косъм и ще успееш брадъре :wink:
ivailu1992
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 161
Регистриран на: Съб Сеп 20, 2008 10:13 am
Местоположение: Белцов

Re: Бял Амур

Мнение от ivailu1992 »

Ако монтажа ми е на плувка и сложа за стръв доматче , как е по-добре на единична кука или на тройка.И в захранката да имали малко доматчета.

На дъно и за мен е по-добре ,но там не става ,защото има много тиня , иначе ако ставаше и аз щах да мятам на дъно.Като ги хващаш само на дъно ще ти бъда благодарен ако ми дадеш някой добър съвет как да ги хващам на такъв рибарник с много тиня и на какво ( там повечето амури са с тегло 3кг).
Аватар
carpsliven2
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1746
Регистриран на: Нед Окт 05, 2008 9:52 pm
Местоположение: Васил Николов - Сливен

Re: Бял Амур

Мнение от carpsliven2 »

За стръв си вземи .. домати краставици .. сол и оцет.. + една малка ракия
Амурите много я обичат .. пък за теб за ядене си вземи царевица и готово .. по-добър начин за хващане няма
Изображение
Колата да върви и рибата да кълве - друго неме интересува
Secret Carp
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1144
Регистриран на: Пет Ное 21, 2008 12:30 pm
Местоположение: Сливен

Re: Бял Амур

Мнение от Secret Carp »

ivailu1992 написа:Ако монтажа ми е на плувка и сложа за стръв доматче , как е по-добре на единична кука или на тройка.И в захранката да имали малко доматчета.

На дъно и за мен е по-добре ,но там не става ,защото има много тиня , иначе ако ставаше и аз щах да мятам на дъно.Като ги хващаш само на дъно ще ти бъда благодарен ако ми дадеш някой добър съвет как да ги хващам на такъв рибарник с много тиня и на какво ( там повечето амури са с тегло 3кг).
Храни с царевица и сложи на косъма не-повече от 4 царевици с 2 повдигачки.Повдигни поне 5 см,за да си сигурен,че ще си над тинята,Ако е чак толкова голяма-ползвай монтаж хеликоптер!Аз ползвам аромат на карамел,ако искаш пробвай го :wink:
Доматите ги остави на нас с Бай ти Васко-ний си им разбираме на тях :wink: :drinkers:
Малко жокер

Изображение
ivailu1992
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 161
Регистриран на: Съб Сеп 20, 2008 10:13 am
Местоположение: Белцов

Re: Бял Амур

Мнение от ivailu1992 »

Мерси ,но мисля че ще ги търся на плувка.Днес ходих и хванах един амур или по-точно амурче 2,5кг на стръв млечна царевица (първият ми амур.) и мисля че ще има и още. :D
ivailu1992
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 161
Регистриран на: Съб Сеп 20, 2008 10:13 am
Местоположение: Белцов

Re: Бял Амур

Мнение от ivailu1992 »

Искам да помоля всеки който е имал успехи на царевица да сподели през това време от годината какъв аромат предпочитат амурите или по-точно на какъв аромат сте имали успехи (Че тази вечер мисля да ходя за амур).Благодаря предварително.
Аватар
sapuna
Модератор
Модератор
Мнения: 11750
Регистриран на: Вто Сеп 06, 2005 1:15 am
Местоположение: Горна Оряховица
Обратна връзка:

Re: Бял Амур

Мнение от sapuna »

ivailu1992 написа:.............на какъв аромат сте имали успехи (Че тази вечер мисля да ходя за амур)......
Грешка!
Изображение
.............."Не кордата се къса, а нервите на рибаря".............
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на мирни риби”