Съвет за стойка и сигнализатори?

Модератор: sapuna

Аватар
man1966
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 585
Регистриран на: Пон Фев 13, 2006 1:52 pm
Местоположение: Свиленград

Re: Съвет за стойка и сигнализатори?

Мнение от man1966 »

Diman написа:Ca6kyto, виждам, че имаш излишни пари за харчене. Щом е така- купувай от най-скъпото, то е ясно. Vidrax 9v,18лв. - изпитано на вятър и дъжд - перфектни. Обтегачи с подвижна тежест 6-6.50лв. - перфектни. Колчета 3лв., разположени на 3 метра едно от друго, ако терена позволява, за да може спокойно да си вадиш рибката и да въртиш лодката. Всичко друго е залитане по излишен лукс, да не говорим, че е неудобно и непрактично, при условие, че за мен риболова не е хоби, а страст, но не и мания. Инвестирай в последния метър, обилна захранка и гробна тишина и удара няма да за къснее. Наслука!
8) 8)
Я елате рибенца при батко...
Аватар
valioiko
новобранец
новобранец
Мнения: 22
Регистриран на: Вто Юни 26, 2007 11:40 pm
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Re: Съвет за стойка и сигнализатори?

Мнение от valioiko »

Diman написа:Ca6kyto, виждам, че имаш излишни пари за харчене. Щом е така- купувай от най-скъпото, то е ясно. Vidrax 9v,18лв. - изпитано на вятър и дъжд - перфектни. Обтегачи с подвижна тежест 6-6.50лв. - перфектни. Колчета 3лв., разположени на 3 метра едно от друго, ако терена позволява, за да може спокойно да си вадиш рибката и да въртиш лодката. Всичко друго е залитане по излишен лукс, да не говорим, че е неудобно и непрактично, при условие, че за мен риболова не е хоби, а страст, но не и мания. Инвестирай в последния метър, обилна захранка и гробна тишина и удара няма да за къснее. Наслука!
Миналата година я изкарах с колчета. И аз си мислх че ще е по-удобно и бях скептично настроен към стойките ама.....не съм бил прав. Отидох на един по-скалист бряг и се охълцах. А 150 - 180 лв. не са излишни пари, а доста съкратен бюджет за това, което иска да си купи момчето. И въпреки това за тези пари могат да се купят читави нещица. :)
snegk
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 13896
Регистриран на: Вто Яну 02, 2007 9:11 pm
Местоположение: св.Влас

Re: Съвет за стойка и сигнализатори?

Мнение от snegk »

Род пода си е предимство от всякъде,но ако няма средства и колчетата стават.За каменист бряг обаче колчетата не стават и това си е проблем :wink:
Да хванеш риба е удоволствие,но да и дариш живот,това не се описва с думи.
Аватар
valioiko
новобранец
новобранец
Мнения: 22
Регистриран на: Вто Юни 26, 2007 11:40 pm
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Re: Съвет за стойка и сигнализатори?

Мнение от valioiko »

Илийка, дай съвет на аматьорите като нас. Какво е предимството на 3 под или 4 под пред стойката с 4 телескопични крака ама 4 точкови?
snegk
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 13896
Регистриран на: Вто Яну 02, 2007 9:11 pm
Местоположение: св.Влас

Re: Съвет за стойка и сигнализатори?

Мнение от snegk »

Предимството на 3-4-пода пред магаренцето е че бързо се разтяга и пребира.Другото което е много хубаво,че можеш да изправиш въдиците почити отвесно.Предимството на магаренцето е че са по стабилни като цяло и на големи наклони,също.Недостатъка на магаренцето е че неможе толкова много да се изправят въдиците,но ако си направиш одължители за предните крака ще се реши проблема.
п.п. Да уточня(магаренце)това са стойките с 2 крака отпред и 2 от зад.
Да хванеш риба е удоволствие,но да и дариш живот,това не се описва с думи.
Аватар
valioiko
новобранец
новобранец
Мнения: 22
Регистриран на: Вто Юни 26, 2007 11:40 pm
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Re: Съвет за стойка и сигнализатори?

Мнение от valioiko »

Мерси, Илийка. Сега вече ми се поизясниха нещата.
Virtus
новобранец
новобранец
Мнения: 4
Регистриран на: Вто Юли 22, 2008 10:35 am

Re: Съвет за стойка и сигнализатори?

Мнение от Virtus »

Аз пък си използвам добрия стар звънец ръчно изработен от бушонче. :D :D
Аватар
pp4e
новобранец
новобранец
Мнения: 74
Регистриран на: Вто Юли 24, 2007 4:41 pm
Местоположение: Sofia, bulgaria
Обратна връзка:

Re: Съвет за стойка и сигнализатори?

Мнение от pp4e »

Утре ще цъкна 1 снимка на мойте сигнализатори които струват 3 лева , нямат нищо общо със стандартен сигнализатор но след малка корекция в механизма им на работа са супер както при отпускане така и при взимане. А да не говорим че като писне всички си пускат фенерите :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Иначе и аз бях със стойки до преди 1 месец но определено с 2 ръце и 2 крака съм за род пода. Взех си и се преродих.
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на мирни риби”