Риболов на Толстолоб

Модератор: sapuna

Публикувай отговор
znaiko
новобранец
новобранец
Мнения: 14
Регистриран на: Съб Сеп 23, 2006 11:33 am
Местоположение: london

Re: Риболов на Толстолоб

Мнение от znaiko »

Мисълта ми беше при еднакви аромати, състав на брашна и привличащи компоненти единственната разлика оксиген таблетките. Мисля че получих отговор на въпроса си. Някъде бях чел че кислорода кара рибата да се храни активно и това провокира въпроса ми. Незнам нищо за привличащите компоненти за толстолоп а не съм и попадал на литература за този вид риболов. Ако реша да го практикувам ще трябва да се доверя на клипчетата от нета за начало. Предполагам финна захранка допълнително обогатена със сухо мляко и добре овлажнена със сладък ароматизатор после оставена да поеме влагата и след това пресована в загрята форма до 70 градуса е добро начало. Едно брашно ми се струва малко за успешен риболов особенно ако има доста колеги около мен, ако съм сам на водоема съм съгласен. Извинявайте за отклонението. Поздрави.
КАЯ
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 679
Регистриран на: Вто Апр 14, 2009 1:24 pm
Местоположение: София

Re: Риболов на Толстолоб

Мнение от КАЯ »

Аз за кислорода си имам особено мнение. Разбира се в големите горещини, когато водата е бедна на кислород би имал благотворно влияние, ефекта идва повече от издигащите се частици. Ефекта гейзер може да се постигне и със смес сода - лимонтузу. Но както с byll обсъждахме проблема е в това дали някои от съставките на подобни смеси не отблъскват рибите. А е възможно и да ги привличат. Преди мисля някои вносители имаха в листите си оксиген, но вече май не се намира. Явно не получи приложение и разпространени всред нашите риболовци.
Така, че на първо време може да пробваш и с лимонтузу и сода. Вероятно byll е пробвал подобен състав и може да каже по-точно.
znaiko
новобранец
новобранец
Мнения: 14
Регистриран на: Съб Сеп 23, 2006 11:33 am
Местоположение: london

Re: Риболов на Толстолоб

Мнение от znaiko »

Със сода бикарбонат съм пресичал ферментацията на царевица и няма гонещ ефект. Лимонтузу се използва за стимулатор на апетита за шараните слага се по малко. Пробвал съм със и без лимонтузу не видях голяма разлика но това за шарани. Не мисля че сода и лимонтузу смесени гонят рибата мисля че е точно обратно. Но това са само мисли на глас като пробвам ще споделя. Поздрави. Някой пробвал ли е разтворими витамини на таблетки и те при разтваряне правят сладък облак около захранката.
Аватар
byll
новобранец
новобранец
Мнения: 60
Регистриран на: Чет Май 25, 2006 4:54 pm

Re: Риболов на Толстолоб

Мнение от byll »

znaiko написа: Някъде бях чел че кислорода кара рибата да се храни активно и това провок Едно брашно ми се струва малко за успешен риболов особенно ако има доста колеги около мен, ако съм сам на водоема съм съгласен. Извинявайте за отклонението. Поздрави.
расьждаваш в правилна насока.За кислорода:много обширна тема.С 2 думи,при критичното му сьдаржание на рибата вьобще не и е до хранене/спри компресора на аквариума и наблюдаваи/.в случая идеята не е да захранваме язовира с кислород и да очакваме тя да се "вдигне"от единия краи на язовира и да се спре при теб защото ти и осигуряваш такьв.И да ,няма лошо ако го има.Аз дишам по добре на планина отколкото зад ауспух на автомобил.Това което трябва да се знае е , че придналежи кьм семеиство "шаранови" не кьм "пьстьрвови".За успешния му улов /както и за всяка друга риба/трябва да се знае начина му на живот/поведение/и т.н../малко от малко и да си ихтиолог- не пречи/Нас риболовците ни интересува наи вече начина му на хреанене.Природата не случаино му е дала тази голяма уста и тези хриле.Пак само с 2 думи:храни се като "филтрира" водата като по този начин си набавя планктон/фито,зоо/.Това,че понякога се хваща на церевица не значи ,че отишьл да се храни с такава а,че покраи филтрацията е засмукал и някоя царевичка.на това и се разчита при употребата на оксиген-да сьздадеме хранителен облак и тои при филтрацията му да засмуче стириопорчето с кука.
За практикуването му:като всеки друг риболов-1-желание 2-НАЛИЧИЕ на толстолоб 3-оборудване/говорим за риби около и над 9кг/в накои водоеми до 35-40кг!
може ли да попитам защо се загрява формата до 70 градуса ?до 75 не може ли?А до 65?
всяко брашно си има своето предназначение/функция/ в сьстава на Т.П. /Напоследьк повече от 9 спрях да слагам/
сухото мляко ли прави наи-голем облак?какьв друг ефект има?колко струва?вьпросчета за размишления... :)
Поздрави
пп докато пиша сьм изпуснал 2 мнения
да ловят се и с лимон и сода.И на ефервесцентни таблетки, витамини, даже сьм пробвал и аспирин!!с риск да се "потретя" :) При отварането на газирана напитка какво сьдьржат мехурчетата??Аз предпочитам да са от кислород.Истината се постига с проба -грешка на водема. практиката не 1-пьт го е доказала.Всьщност всеки сам си решава..какьв да е цвета на Мерцедеса -аз сьм за черен :)не че и розовия не вози ама...
znaiko
новобранец
новобранец
Мнения: 14
Регистриран на: Съб Сеп 23, 2006 11:33 am
Местоположение: london

Re: Риболов на Толстолоб

Мнение от znaiko »

Ще загрея формата до 70 градуса защото температурата ще варира и ако надхвърли 100 градуса ще унищожи ароматизатора само ароматите за топчета не се променят но не са рентабилни. Трябва да се нагрее защото ще увеличи времето за разпад. Сухо мляко ще сложа защото рибата го харесва, по добре е суроватъчен протеин но не се занимавам сериозно с този риболов. Това за розовия мерцедес ми хареса. Поздрави.
Аватар
byll
новобранец
новобранец
Мнения: 60
Регистриран на: Чет Май 25, 2006 4:54 pm

Re: Риболов на Толстолоб

Мнение от byll »

а някой се чудят как да се избавят от нашествито
https://www.youtube.com/watch?v=x3Bf0WhvsNk
Аватар
BACARDI
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 101
Регистриран на: Съб Авг 22, 2009 7:02 pm
Местоположение: София

Re: Риболов на Толстолоб

Мнение от BACARDI »

Прочетох темата но някой от снимките не се виждат та да попитам какви куки са подходящи за толупи?
Коя от тези двете е по подходяща
Изображение
http://aquaristicabg.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
byll
новобранец
новобранец
Мнения: 60
Регистриран на: Чет Май 25, 2006 4:54 pm

Re: Риболов на Толстолоб

Мнение от byll »

според мен лявата /другата ми се вижда много дебела.Когато е много дебела -направи я с нулева/неутрална плаваемост/
Като "универсален" размера е номер 1-2-3.
п.п. много колеги не обрьщтат внимание от коя страна на лопатката е повода.Трябва да е така, както е на снимката на колегата!!!
Последно промяна от byll на Чет Юни 16, 2016 10:58 pm, променено общо 1 път.
kasabinho
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 974
Регистриран на: Чет Апр 01, 2010 5:05 pm
Местоположение: Русе

Re: Риболов на Толстолоб

Мнение от kasabinho »

Ако говорим за тези двете на мен ми харесва повече дясната, лявата няма никакъв офсет, а и лявата на снимката много слабичка ми се вижда(все пак зависи и какви риби ще ловиш)
Изображение
Аватар
byll
новобранец
новобранец
Мнения: 60
Регистриран на: Чет Май 25, 2006 4:54 pm

Re: Риболов на Толстолоб

Мнение от byll »

напоследьк ползвам едни като Gamakatsu F22 /WORM 39/ пьрво си мислех че ще им поря джуките но до 10кг нямам проблем.
ползвам и owner 50355 и много други .някои от братушките ползват от 1 до 3/0!!! виждал сьм и това в нета:
Изображение
kasabinho
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 974
Регистриран на: Чет Апр 01, 2010 5:05 pm
Местоположение: Русе

Re: Риболов на Толстолоб

Мнение от kasabinho »

Тази жълтата вляво има вид на изправена - леко отворена кука :)
Изображение
Аватар
byll
новобранец
новобранец
Мнения: 60
Регистриран на: Чет Май 25, 2006 4:54 pm

Re: Риболов на Толстолоб

Мнение от byll »

да ,и освен това нагледно е показано как НЕ трябва да се врьзва кука
Аватар
byll
новобранец
новобранец
Мнения: 60
Регистриран на: Чет Май 25, 2006 4:54 pm

Re: Риболов на Толстолоб

Мнение от byll »

цяла година мълчание ,що така? всчки ли са в фесебоока
Мъро
новобранец
новобранец
Мнения: 77
Регистриран на: Чет Юни 23, 2011 2:00 am

Re: Риболов на Толстолоб

Мнение от Мъро »

Много хора не осъзнават че фаесебоока не е за такива работи, днес прочетеш нещо утре не можеш го намериш. Понеже не всеки може да си направи форум и да го поддържа масово се юрнаха всички да си правят групи, като имаш група ти колиш и бесиш и се чувстваш велик.
Аватар
byll
новобранец
новобранец
Мнения: 60
Регистриран на: Чет Май 25, 2006 4:54 pm

Re: Риболов на Толстолоб

Мнение от byll »

съгласен с предния пост 100%
колеги,да попитам според вас колко грама е най-добре да тежи таблетkата?
35 грама,50грама или 60 и повече?
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на мирни риби”