Риболов на Толстолоб

Модератор: sapuna

Публикувай отговор
Аватар
byll
новобранец
новобранец
Мнения: 60
Регистриран на: Чет Май 25, 2006 4:54 pm

Re: Риболов на Толстолоб

Мнение от byll »

КАЯ написа:Бая "кепче" ще ти трябва. Мисля да почна с простите рецепти от 2 до 5 съставки. Толстолоб може и да не хвана, щото едва ли ще имам много време за риболов тази година.
това за "кепчето" брше шега :) ама като се позамисля маи е играла канджата,тоя делфин как се кепчосва незнам.Аз ползувам 1шаранджийски или 1алуминиев- правен

за рецептите си прав -лека по лека се надгражда /както казваш и при топчетата е така има за 5 и за25лв важно е да уцелиш "златната" среда
Обаче това,че нямаш време за риболов не е хорошо така и уклей няма
kasabinho написа: На Дунава в бедните ученически години се ловеше по няколко броя за няколко часа само на трици без аромат.
Ех години,години море,аз ли бях тогава,,,,както се пееше в песента /наистина какво ли не бих дал да се вьрне това време. поне 40год..а да не са 40 поне 20/ :) и да нямаше толкова бомбаджии,мрежари,токаджии
а сега викаш: бьз барове,суингери,оптегачи,бета лаитове,ампули,ледкори,шоклидери,флорукарбони,поп ьпи,бостери,бункери,радио лодки,скаи-род подове ,баит рьнери ,бьрзи врьзки,пудри,бетаини,соларни шамандири ,ракети,кобри,с бомби,дипове,платени паткарници:rolleyes: ..... ама прогрес, кво да се прави или тьпчеш на едно място и гледаш :fishing7: или правиш нещто.какво ще е след 20 не ми се мисли...
на слука и наздраве
КАЯ
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 679
Регистриран на: Вто Апр 14, 2009 1:24 pm
Местоположение: София

Re: Риболов на Толстолоб

Мнение от КАЯ »

Еднодневните риболови не са чак такъв проблем. Лошото е, че заслужаващи водоеми около София все са около 100-150 км и нагоре, а при такива разстояния вече предпочитам да отида поне за два-три дни. Аз и за това се отказах на времето от шаранджийството.
Направата на брикетите на са ми главно за толупите, щото около София явно са кът. Идеята е да ги ползвам за захранка /дълго играеща/. Било то на плувка или дънен риболов, така и при улов на уклей. Също така вместо пружина или кошничка. Мисля и да пробвам оксиген в някои от вариантите.
П.с. Ако целта бяха само толстолопите и не ми се занимаваше с направата на бъчвички има два варианта - да си ги купя или да ползвам пружина с подходяща захранка. например уклейска.
Аватар
byll
новобранец
новобранец
Мнения: 60
Регистриран на: Чет Май 25, 2006 4:54 pm

Re: Риболов на Толстолоб

Мнение от byll »

за уклеи оьиген не ползувам.закотвям 1ТП на 25-30см под повьрхоста/тои ми служи да ми захранва 2часа нон стоп.
и до него кьцам с директния
мисля за уклея да правя ТП с брукат в него/като този в пастата на "беркли" за зимен риболов на пьстьрва -но незнам от кьде брукат:?:
поздрави
КАЯ
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 679
Регистриран на: Вто Апр 14, 2009 1:24 pm
Местоположение: София

Re: Риболов на Толстолоб

Мнение от КАЯ »

За повърхността, разбира се без оксиген
Виж някои от тези линкове https://www.google.bg/webhp?ie=utf-8&oe ... 0%B0%D1%82
Например 6-тия е такъв за добавяне в латекс. Не съм ги преглеждал, но все някой ще ти свърши работа.
П.п. Нали имаше мелница, а сега казваш, че взимаш граховото брашно в чували. Защо се отказа от домашното смилане?
kasabinho
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 974
Регистриран на: Чет Апр 01, 2010 5:05 pm
Местоположение: Русе

Re: Риболов на Толстолоб

Мнение от kasabinho »

byll написа:какво ще е след 20 не ми се мисли...
на слука и наздраве
Щом в момента съществуват добавки, които като сложиш не е препоръчително да ядеш след това рибата, след 20 години ще се лови само на химиобразни тип наркотик прахчета :)
Изображение
kasabinho
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 974
Регистриран на: Чет Апр 01, 2010 5:05 pm
Местоположение: Русе

Re: Риболов на Толстолоб

Мнение от kasabinho »

byll написа:това за "кепчето" брше шега :) ама като се позамисля маи е играла канджата,тоя делфин как се кепчосва незнам.Аз ползувам 1шаранджийски или 1алуминиев- правен
Абе никъде не съм виждал да се правят на професионалисти хората, които ловят толстолоб да ги хващат за устата, както сомаджиите. Примерно на силвера като му бръкнеш в устата му се късат много лесно ципите под челюстта :) и можеш да го извадиш така за устата. Колкото за кеповете и аз съм с един шаранджийски jrc - сигурно е с 1м мрежа, ама супер много ме дразни с тези малки дупчици на мрежата - които създават голямо съпротивление при вдигане и ще го преправям. Виждал съм как амури правят дупки на кепове, защо не и някой толуп да направи на някой шаранджийски. Най-добре да ти оплетат една мрежа 1м и половина за кепа с голямо око и къпиш :). И другото което е, най-важното за мен примерно като на това jrc, което имам стиковете на главата на кепа да се вадят, така че като си кепчосаш една риба 40-50кг мрежата с рибата да ти остане в ръцете и после да викаш по язовира някой да ти помогне да го извадите от водата :)
Изображение
Аватар
byll
новобранец
новобранец
Мнения: 60
Регистриран на: Чет Май 25, 2006 4:54 pm

Re: Риболов на Толстолоб

Мнение от byll »

КАЯ написа: П.п. Нали имаше мелница, а сега казваш, че взимаш граховото брашно в чували. Защо се отказа от домашното смилане?
не сьм се отказал .имам 2, едната е 900вт нутра бултит /тея дето ги рекламират по телевизора са 600вт/потьрси в ОЛХ НОВИ НА ПРИЛИ4НА ЦЕНА!!
другата ми е тази която си виждал .тя е 800вт от прахусмукачка
вьршат ми идеална работа но за маки дози 300-800гр .за проби и корекции.А и за фидер захранки защото ми писна да копувам готови /вьтре само ц.брашно и галета/ :evil:
мерси за джокера :idea: утре ще тормозя госпожата да купи но се сьмнявам да се навие щото знае какво става у нас след риба/няма чистене всичко блести/ В мазето винаги имам дежурна 1 тенекия от сирене с пяськ за уклеи та мисля да отпадне тая хамалогия
kasabinho написа: Абе никъде не съм виждал да се правят на професионалисти хората, които ловят толстолоб да ги хващат за устата
Най-добре да ти оплетат една мрежа 1м
малки, пьсрти, до 5-6 кг няма проблем за устата,но САМО през деня за да виждам куката щото а да не казвам :oops:
както писах по горе единия ми кеп е правен/плетен на рька/с много голямо око. Каракуда 400-500гр минава през окото,каня се да се плте и мрежа от влакно че ония ем го мия след риба и пак мирише на "здравеите момичета" ама пусти мьрзел :oops:
Прикачени файлове
DSC_0582.jpg
DSC_0582.jpg (150.92 KiB) Преглеждано 3610 пъти
КАЯ
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 679
Регистриран на: Вто Апр 14, 2009 1:24 pm
Местоположение: София

Re: Риболов на Толстолоб

Мнение от КАЯ »

kasabinho написа: Мисля, че се вкарвате в много големи филми със състава на храните. Толупите са супер тъпи и гладни риби - водни прасета са. Много по-голяма роля има аромата и обема на храната отколкото състава и, освен ако не ходите на състезания за улов на толстолоб :). На Дунава в бедните ученически години се ловеше по няколко броя за няколко часа само на трици без аромат.
Чувствам, че много си прав.
http://www.4shared.com/video/BKMXrnBm/0 ... D0%BD.html
Състав : царевично брашно, галета, декстрин. Много леко овлажняване за по-лесно пресоване. Пресоване с 20 тонен крик.
П.п. Ама много ми хареса филмчето и простият състав, а съм изгледал много подобни с най-различни състави.
Аватар
byll
новобранец
новобранец
Мнения: 60
Регистриран на: Чет Май 25, 2006 4:54 pm

Re: Риболов на Толстолоб

Мнение от byll »

продават се и готови 20тонен крик с рамка и матрица/ за рецепти не ме питаите има хиляди в интернет/
такива с лепило за тапети=декстрин се намират по 65 стотинки/ако някои го интересува да пише на лична/ вместо за 1.10 броиката, но които е на "ти"с толстолобите не ги тьрси. защо ли?
аз декстрин от 7-8години не слагам и няма да сложа освен ако някои не иска по "евтинджос"
поздрави
Последно промяна от byll на Сря Юни 08, 2016 2:41 am, променено общо 2 пъти.
КАЯ
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 679
Регистриран на: Вто Апр 14, 2009 1:24 pm
Местоположение: София

Re: Риболов на Толстолоб

Мнение от КАЯ »

Добре си се сипе на филмчето. Впрочем лепило за тапети=КМЦ. И то и декстрина се използват в хранителната промишленост. Между другото при изпичането на хляба нишестето се превръща в декстрини. Та какви са причините да не го ползваш?
П.п. Зарибили са яз. Сопот с 2000 бр. /мисля/ толстооб и не знам колко есетра.
Аватар
byll
новобранец
новобранец
Мнения: 60
Регистриран на: Чет Май 25, 2006 4:54 pm

Re: Риболов на Толстолоб

Мнение от byll »

голков e стара пушка/един от пионерите ,и е МНОГО на Ти с материята :prayer: / и знам много добре на какво лови. ефекта от клипа може да се постигне и с по малко компонента.Вьпроса е не само нещо да пили,а рибата да остане "доволна"/да се задьржи максимално около ТП ,а не да си бие камшика и да тьрси храна на другия краи на гьола,щото тука няма какво да ме нахрани.И да попитам и аз нещо за 75мин кьде е мьтилката/сьщо и при унгарските/?
като си купиш бомбони на които пише "катеричка"като отвориш кутията не очакваи от вьтре да излезе катеричка ако ме разбираш
за Сопот и аз така чух от 5-6 места маи е вярно
поздрави
Последно промяна от byll на Сря Юни 08, 2016 7:01 am, променено общо 5 пъти.
КАЯ
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 679
Регистриран на: Вто Апр 14, 2009 1:24 pm
Местоположение: София

Re: Риболов на Толстолоб

Мнение от КАЯ »

Наистина ми е интересно каква е причината да не ползваш декстрин. Впрочем ето един превод от състава на оригинала от колега от Русфишинга.

Вот такой перевод получился. Венгерский --Készűlt:
gabonaőrlemények, méz, dextrin, aromak felhasználásával
Русский--Создано: зерновые, мед, декстрин, аромат используя. И вычитал такую фразу. Прессованный под высоким давлением.
Доколко е вярно, не знам, тъй като не съм виждал оригинала.
bojko3960
новобранец
новобранец
Мнения: 98
Регистриран на: Сря Мар 03, 2010 11:03 am
Местоположение: Плевен

Re: Риболов на Толстолоб

Мнение от bojko3960 »

Колеги някои да сподели как лови Толстолоб по река Дунав
Аватар
byll
новобранец
новобранец
Мнения: 60
Регистриран на: Чет Май 25, 2006 4:54 pm

Re: Риболов на Толстолоб

Мнение от byll »

да в унгарския си пише-декстрин не го крият
просто през годините стотици опити -един и сьщи монтаж /през 10 метра/ и т. н . само разликата единия с унгарски ТП другия с мои разликата =грубо 1:7 в риби /това не е анти реклама дьржа да сьм ясен/ колеги които са много по напред от мен в този риболов си правят собствени.Но за сьжаление не пишат по форуми и т.н. камо ли рецепти. Казват: даи ми рецептата на кока-кола и аз ти казвам моята,иначе си пий алтай то е КАТО кола /и не им се сьрдя бльскал си е главата години ,положил е труд,средства и сега да каже: заповядаи щото си ми симпатичен
ако ти изпадне от някьде оригинален унгарски пиши ми, ще ти изпратя за сравнение
поздрави
Последно промяна от byll на Сря Юни 08, 2016 3:00 am, променено общо 2 пъти.
kasabinho
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 974
Регистриран на: Чет Апр 01, 2010 5:05 pm
Местоположение: Русе

Re: Риболов на Толстолоб

Мнение от kasabinho »

КАЯ написа:
kasabinho написа: Мисля, че се вкарвате в много големи филми със състава на храните. Толупите са супер тъпи и гладни риби - водни прасета са. Много по-голяма роля има аромата и обема на храната отколкото състава и, освен ако не ходите на състезания за улов на толстолоб :). На Дунава в бедните ученически години се ловеше по няколко броя за няколко часа само на трици без аромат.
Чувствам, че много си прав.
http://www.4shared.com/video/BKMXrnBm/0 ... D0%BD.html
Състав : царевично брашно, галета, декстрин. Много леко овлажняване за по-лесно пресоване. Пресоване с 20 тонен крик.
П.п. Ама много ми хареса филмчето и простият състав, а съм изгледал много подобни с най-различни състави.
Да, аз съм убеден, че съм много прав :). И то не само като основа трици. Иначе съм съгласен с колегата byll, вече ако ще си мерим бубите с други рибари състава на храната е важен, в случая когато сме хванали една риба. Когато засечем се получава това, че всички се разбягват и вече качеството на храната трябва да накара другите риби да се върнат по най-бързия начин . Аз изповядвам по различен риболов на толстолоб и не ползвам технопланктон ,разпъвайки с лодка и залагам на много храна, случвало ми се е до такава степен да ги науча да идват да се хранят, че рибите са преди мен на мястото, което ще ловя и то с евтина храна.

Колега byll, би ли направил едно видео на разпад на твоя технопланктон, с който ловиш/продаваш в едно шише или туба с вода, освен ако не е тайна и да го пратиш - ако искаш публично или само на мен.
Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на мирни риби”