Риболов на Толстолоб

Модератор: sapuna

Публикувай отговор
kasabinho
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 974
Регистриран на: Чет Апр 01, 2010 5:05 pm
Местоположение: Русе

Re: Риболов на Толстолоб

Мнение от kasabinho »

КАЯ написа:Благодаря за насоката. С добри впечатления съм останал от твоите постове, както тук, така и в руският форум. Ресурса които си посочил го знам, но му нямам вяра за данните на рибното богатство. Например за яз. Ботунец пише, че има шаран до 10 кг, сом и бяла риба. Ти вярваш ли на тези данни?
Все още очаквам някакви насоки от колегите.
Въпреки, че не е свободен мога да ти предложа Русенско, с. Николово ако някой ден имаш път в него район. Иначе условията са 3 лв, риба не се плаща и има трофейни толупи по 30-40 кг.
Изображение
kasabinho
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 974
Регистриран на: Чет Апр 01, 2010 5:05 pm
Местоположение: Русе

Re: Риболов на Толстолоб

Мнение от kasabinho »

byll написа: 1 рибата ......... /ще види/усети влакното .
Не мога да се съглася с теб, че толстолоба се плаши от влакно, поне от опита който имам от Дунава и от 1 язовир на който ловя изводите са обратни. Имал съм много случаи, например при влакна 0.40, 0.45 монофил, на Дунава 80-100см дълбочина, бистра вода при които рибата се допира до влакното и продължава да яде без да се притеснява. Вече ако се оплете, тогава се стряска и запалва мотора.
Изображение
КАЯ
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 679
Регистриран на: Вто Апр 14, 2009 1:24 pm
Местоположение: София

Re: Риболов на Толстолоб

Мнение от КАЯ »

Благодаря. Малко ми е далече с.Николово Русенско, но иначе условията са добри и ако има възможност за палатки и преспиване е чудесно. Ако е само един водоема ще го намеря лесно, но някои упътвания ще са добре дошли.
П.п.Преглеждах стари новини за бракониери и в хванатите мрежи имаше споменаване за толстолоб в яз Пясъчник и яз. Горни Дъбник. Вероятно и това един начин за информация за наличието на тази риба в даден водоем.
Аватар
byll
новобранец
новобранец
Мнения: 60
Регистриран на: Чет Май 25, 2006 4:54 pm

Re: Риболов на Толстолоб

Мнение от byll »

chopara написа: Разтвориха се за различно време, едната за около 15 мин, но презаметнах няколко пъти, защото не бях свикнал с монтажа. Следващите 2 се разтвориха за около 30 - 40 мин, обикновени са. Много се бях надъхал за гейзер, заради по-простия монтаж и по-далечните дистанции, но това че се разпада много по-бързо от обикновенните ме отказа.
изпрати ми на лична адрес/офис еконт/ да ти изпратя мостра от моите за сравнение
поздрави
kasabinho
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 974
Регистриран на: Чет Апр 01, 2010 5:05 pm
Местоположение: Русе

Re: Риболов на Толстолоб

Мнение от kasabinho »

КАЯ написа:Благодаря. Малко ми е далече с.Николово Русенско, но иначе условията са добри и ако има възможност за палатки и преспиване е чудесно. Ако е само един водоема ще го намеря лесно, но някои упътвания ще са добре дошли.
П.п.Преглеждах стари новини за бракониери и в хванатите мрежи имаше споменаване за толстолоб в яз Пясъчник и яз. Горни Дъбник. Вероятно и това един начин за информация за наличието на тази риба в даден водоем.
Ако минаваш през Русе, се слиза по един баир в селото и вляво има авт. спирка от нея завиваш надясно караш 15м и ще видиш водоема от там. За палатки и прекрасно
Изображение
Аватар
трапера
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1471
Регистриран на: Пон Апр 09, 2007 10:27 am
Местоположение: Свилен Славов (Мюнхен-Русе)

Re: Риболов на Толстолоб

Мнение от трапера »

kasabinho написа:
КАЯ написа:Благодаря,.....
Ако минаваш през Русе,.....
ЦЪК
лягам си star
събуждам се super star


Alt ist man erst...wenn die Kerzen mehr kosten als die Geburtstagstorte!
КАЯ
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 679
Регистриран на: Вто Апр 14, 2009 1:24 pm
Местоположение: София

Re: Риболов на Толстолоб

Мнение от КАЯ »

Щом има толкова толстолоби, остава да събера за 2-3 резервоара и отпуската да се вейна на там. Вече изрових някакъв маслен крик /слабичък, наистина/ и ще му правя стойка. Някога. И почвам проби на бъчонки с различни състави. В руските форуми бол състави, повече отколкото за шаранджийски топчета.
П.п. Ако не хвана нищо вината не ще да е в толстолобите.
Аватар
трапера
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1471
Регистриран на: Пон Апр 09, 2007 10:27 am
Местоположение: Свилен Славов (Мюнхен-Русе)

Re: Риболов на Толстолоб

Мнение от трапера »

КАЯ написа: Ако не хвана нищо вината не ще да е в толстолобите.
Ако пък случиш тренировъчен ден на гребците от спортното училище- те ще са виновни :mrgreen:
ПС-на картата от Гугъл, от дясно е стената, от ляво е опашката.
лягам си star
събуждам се super star


Alt ist man erst...wenn die Kerzen mehr kosten als die Geburtstagstorte!
Аватар
byll
новобранец
новобранец
Мнения: 60
Регистриран на: Чет Май 25, 2006 4:54 pm

Re: Риболов на Толстолоб

Мнение от byll »

КАЯ написа:. Вече изрових някакъв маслен крик /слабичък, наистина/ и ще му правя стойка. Някога.
има готови

https://bazar.bg/обява–11132561/технопл ... -толстолоб
https://bazar.bg/обяви/спорт-и-хоби?podrubrika_id=3
https://bazar.bg/обява–11132561/технопл ... -толстолоб
КАЯ
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 679
Регистриран на: Вто Апр 14, 2009 1:24 pm
Местоположение: София

Re: Риболов на Толстолоб

Мнение от КАЯ »

И аз смятах първите проби да са с готов технопланктон. Ма май у нас няма от оригиналният. Пък в последствие да правя преса, без това смятах да пробвам метода за захранка и вместо пружина за всякакви други риби.
Аватар
byll
новобранец
новобранец
Мнения: 60
Регистриран на: Чет Май 25, 2006 4:54 pm

Re: Риболов на Толстолоб

Мнение от byll »

КАЯ
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 679
Регистриран на: Вто Апр 14, 2009 1:24 pm
Местоположение: София

Re: Риболов на Толстолоб

Мнение от КАЯ »

Видях ги тези. В руският форум малко по различен беше етикета на този който сочеха за оригинал. Иначе има и украинско производство с абсолютно същият етикет, с разлика в изписването на датата. Тук не виждам, дори дата. Кой да ти каже кое е оригинал в днешно време.
Вчера ходих до подуянският пазар за малко суровини за захранки. Нямаше нито грахово брашно, нито нещо от другите неща които търсих. Днес рових из нета и никъде няма грахово брашно. Всякакви други брашна на космически цени, щото били био храни. Явно трябва и мелница да си правя от ъглошлайф по примера на колегите.
Аватар
byll
новобранец
новобранец
Мнения: 60
Регистриран на: Чет Май 25, 2006 4:54 pm

Re: Риболов на Толстолоб

Мнение от byll »

все едно се виждам в огледало преди 6 години :) но чакаи грахта е наи малкия проблем тепьрва почват засадите.има още 12-16 компонента.
и на мен ми се иска да сртува 0,5 лв таблетката ама не става сам ще се убедиш,че с прьд*я боя не става.
/всьшност става ама за рибари не и за толстолоб/
иначе копувам на 4,20 брашното/минимално количество 20кг/
друг начин е да свариш грах и после да си направиш брашно ./гледаш жената да не е у вас/
успех
п.п.препорьчаите ми кепЧе :fishing6:
https://www.youtube.com/watch?v=WMePT92QO3g
КАЯ
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 679
Регистриран на: Вто Апр 14, 2009 1:24 pm
Местоположение: София

Re: Риболов на Толстолоб

Мнение от КАЯ »

Бая "кепче" ще ти трябва. И аз се оглеждам за някой по-голям, че наличният ми е малък. Дори не е и шаранджийски. та ако се спреш на някой сподели какъв ти е харесал.
Знам, че не е евтино, но и не бих се съгласил на цените на биопродуктите. Явно ще се мели на първо време. За сега чак чували по 20 кг не са ми необходими. Гледах твоята мелница. Мисля в руският форум Нещо подобно ще е. Имам малък и среден син Бош /ъглошлайф/ и една стара прахосмукачка. Още не съм решил кой двигател да ползвам.
Това ми прилича като топчетата за шарани които бърках на времето. Тогава стигнах до някакво становище, че не са необходими чак толкова много почти еднакви неща както се размотаваха в рецептите. Иначе обичам да експериментирам. Ще насецам всякакви рецепти и ще си ги гледам в бурканите. Мисля да почна с простите рецепти от 2 до 5 съставки. Толстолоб може и да не хвана, щото едва ли ще имам много време за риболов тази година.
kasabinho
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 974
Регистриран на: Чет Апр 01, 2010 5:05 pm
Местоположение: Русе

Re: Риболов на Толстолоб

Мнение от kasabinho »

byll написа:все едно се виждам в огледало преди 6 години :) но чакаи грахта е наи малкия проблем тепьрва почват засадите.има още 12-16 компонента.
и на мен ми се иска да сртува 0,5 лв таблетката ама не става сам ще се убедиш,че с прьд*я боя не става.
/всьшност става ама за рибари не и за толстолоб/
иначе копувам на 4,20 брашното/минимално количество 20кг/
друг начин е да свариш грах и после да си направиш брашно ./гледаш жената да не е у вас/
успех
п.п.препорьчаите ми кепЧе :fishing6:
https://www.youtube.com/watch?v=WMePT92QO3g
Мисля, че се вкарвате в много големи филми със състава на храните. Толупите са супер тъпи и гладни риби - водни прасета са. Много по-голяма роля има аромата и обема на храната отколкото състава и, освен ако не ходите на състезания за улов на толстолоб :). На Дунава в бедните ученически години се ловеше по няколко броя за няколко часа само на трици без аромат.
Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на мирни риби”