Риболов на Толстолоб

Модератор: sapuna

Публикувай отговор
Бачо Илия
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7322
Регистриран на: Сря Дек 26, 2007 9:20 pm
Местоположение: гр. Карлово

Риболов на Толстолоб

Мнение от Бачо Илия »

Пускам темата за коментар на ефективен любителски риболов риболов на толстолоб.

Изображение

Като начало няколко снимки:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение


Най-левия е т.н. " купешки" , със четири броя тъпи ковани куки , вероятно от небезизвестната марка "Маруто". Точно с него лових вчера (на снимките съм се постарал да представя точното разположение на куките под водата).Всички удари бяха само и единствено на най-долната кука. Стиропорчетата на картинката са си вчерашните :wink: Вторият монтаж е моя - с две куки , леки , от карбонова сплав , тип за " на косъм" ,марка " OWNER". До сега този монтаж съм го ползвал само за "пружина на дъното"- третия монтаж на картинката. Поводите са малко по-дълги и куките са с "око" а не с "лопатка" ( в галерията могат да бъдат разгледани детайлно при максимално увеличение). На всички възли има по една капка каноколит.
ИЗВОД: За ловене на толстолоби " с пружина под повърхноста" е достатъчна и само една кука , вързана под пружината , втората е за да се ползва един и същи монтаж и за "на дъно" :D :D :D
Последно промяна от Бачо Илия на Нед Юли 18, 2010 6:37 pm, променено общо 5 пъти.
Изображение
Аватар
GODzillata
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 16393
Регистриран на: Сря Сеп 13, 2006 11:12 am
Местоположение: Outta space

Re: Монтажи за толстолоб

Мнение от GODzillata »

На пружината какво слагаш?
На риба - като на война! Fish'n'chicks! :mrgreen:
Кеч & Рилийс...в тиганааа-аха-ха-хаааа...Изображение
Бачо Илия
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7322
Регистриран на: Сря Дек 26, 2007 9:20 pm
Местоположение: гр. Карлово

Re: Монтажи за толстолоб

Мнение от Бачо Илия »

GODzillata написа:На пружината какво слагаш?
Обичайна захранка за "на пружина", с аромат на ванилия , ягода , анасон..... Да е по-сипкава за да не седи като камък с часове. Вчера писах че не съм захранвал , ама не е точно така, щото първите 4-5 топки бяха огромни (колкото портокал) и доста по рехави. Свалят целия монтаж заедно с плувката на дъното и после по реда на разпадане на захранката за около десетина минути плувката бавно, бавно, дига монтажа горе- бе "фидер" , кво да го правиш :D :D :D

п.п. плувката е на 40-60 см от пружината!!!
Последно промяна от Бачо Илия на Сря Юни 18, 2008 2:50 pm, променено общо 1 път.
Изображение
Аватар
Митев
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6591
Регистриран на: Чет Фев 22, 2007 6:13 pm
Местоположение: Добрич

Re: Монтажи за толстолоб

Мнение от Митев »

:smt023 Ще го пробвам още утре :drinkers:
Бачо Илия
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7322
Регистриран на: Сря Дек 26, 2007 9:20 pm
Местоположение: гр. Карлово

Re: Монтажи за толстолоб

Мнение от Бачо Илия »

imitev72 написа::smt023 Ще го пробвам още утре :drinkers:
Аз пък мечтая да се сблъскам с толстолобите на човека до теб (на аватара) :D :D :D
Изображение
Аватар
Митев
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6591
Регистриран на: Чет Фев 22, 2007 6:13 pm
Местоположение: Добрич

Re: Монтажи за толстолоб

Мнение от Митев »

IDA написа:
imitev72 написа::smt023 Ще го пробвам още утре :drinkers:
Аз пък мечтая да се сблъскам с толстолобите на човека до теб (на аватара) :D :D :D
Моем да те уредим още веднага, а с мен след 2 седмици :drinkers:
Бачо Илия
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7322
Регистриран на: Сря Дек 26, 2007 9:20 pm
Местоположение: гр. Карлово

Re: Монтажи за толстолоб

Мнение от Бачо Илия »

Темата е за коментар на такъми, техники, тактика, линии, монтажи и т.н. за риболов на толстолоб. Аз ще се опитам да резюмирам писаното до сега по тези въпроси, на базата на личния ми опит, като ще поосъвременя и някои от монтажите, които масово се ползват в момента. Очаквам опита ми в тази насока, да бъде споделен в темата и от колеги които си падат по този "екстрийм".

Изображение

:drinkers:
Последно промяна от Бачо Илия на Чет Юли 15, 2010 11:08 pm, променено общо 1 път.
Изображение
bfk
новобранец
новобранец
Мнения: 63
Регистриран на: Пон Апр 07, 2008 2:33 pm
Местоположение: София/ПЛОВДИВ

Re: Монтажи за толстолоб

Мнение от bfk »

сажалявам че не е точно по темата но да питам заштото видях снимката дали си доволен от тези пръчици и как се даржат? (говоря за HERCULES 330)
Аватар
Митев
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6591
Регистриран на: Чет Фев 22, 2007 6:13 pm
Местоположение: Добрич

Re: Монтажи за толстолоб

Мнение от Митев »

Батко аз съм с фидерче Катана /хеви/ и не се давам та тия 8-9кг. :drinkers: :drinkers:
Бачо Илия
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7322
Регистриран на: Сря Дек 26, 2007 9:20 pm
Местоположение: гр. Карлово

Re: Монтажи за толстолоб

Мнение от Бачо Илия »

Аз ,до колкото знам, при Кроки са "двайски"и нагоре :shock: . Иначе и аз има фидерче "Проксима" ( Трабуко) 3.90/4.20 "Екстра Хави" , ама ще има мотане с часове , те просто не се уморяват като шарана и амура и хич не щът да излизат бързо :roll:
Изображение
Бачо Илия
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7322
Регистриран на: Сря Дек 26, 2007 9:20 pm
Местоположение: гр. Карлово

Re: Монтажи за толстолоб

Мнение от Бачо Илия »

bfk написа:сажалявам че не е точно по темата но да питам заштото видях снимката дали си доволен от тези пръчици и как се даржат? (говоря за HERCULES 330)
Ами ако ги бях взел вчера , тия толстолобчета щях да ги дигна на водни ски още в началото :D Ами много яки пръти и са по 15 лева (отделно са "антигръмотевични" :D )
Изображение
bfk
новобранец
новобранец
Мнения: 63
Регистриран на: Пон Апр 07, 2008 2:33 pm
Местоположение: София/ПЛОВДИВ

Re: Монтажи за толстолоб

Мнение от bfk »

благодаря и наслука с толостолопите :)
Аватар
Митев
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6591
Регистриран на: Чет Фев 22, 2007 6:13 pm
Местоположение: Добрич

Re: Монтажи за толстолоб

Мнение от Митев »

IDA написа:Аз ,до колкото знам, при Кроки са "двайски"и нагоре :shock: . Иначе и аз има фидерче "Проксима" ( Трабуко) 3.90/4.20 "Екстра Хави" , ама ще има мотане с часове , те просто не се уморяват като шарана и амура и хич не щът да излизат бързо :roll:
Ами батко , тогаз при Любо има едни за тролинк с ++++акция и с плетеняк 0.9мм :drinkers: :drinkers: :drinkers: Надявам се да стигнат :wink:
Аватар
Koleff
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 10001
Регистриран на: Пет Сеп 29, 2006 3:41 pm

Re: Монтажи за толстолоб

Мнение от Koleff »

IDA написа:първите 4-5 топки бяха огромни (колкото портокал) и доста по рехави. Свалят целия монтаж заедно с плувката на дъното и после по реда на разпадане на захранката за около десетина минути плувката бавно, бавно, дига монтажа горе- бе "фидер" , кво да го правиш

п.п. плувката е на 40-60 см от пружината!!!
Първо благодаря на IDA за подробното и нагледно обяснение. :prayer:
Второ :?: Добре де, през тия 10 минути докато плувката е под вода, ако клъвне, как разбираме (може би по вкарването на пръчката във водата :lol: )
„Хората цяла седмица чакат да стане петък, цяла година - да стане лято и цял живот - да са щастливи."
Умберто Еко
Бачо Илия
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7322
Регистриран на: Сря Дек 26, 2007 9:20 pm
Местоположение: гр. Карлово

Re: Монтажи за толстолоб

Мнение от Бачо Илия »

Stront написа:
IDA написа:първите 4-5 топки бяха огромни (колкото портокал) и доста по рехави. Свалят целия монтаж заедно с плувката на дъното и после по реда на разпадане на захранката за около десетина минути плувката бавно, бавно, дига монтажа горе- бе "фидер" , кво да го правиш

п.п. плувката е на 40-60 см от пружината!!!
Първо благодаря на IDA за подробното и нагледно обяснение. :prayer:
Второ :?: Добре де, през тия 10 минути докато плувката е под вода, ако клъвне, как разбираме (може би по вкарването на пръчката във водата :lol: )
По върха на фидера ( като тупне монтажа на дъното , натягам линията) или по камбанката , ако не е "фидер" :D
Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на мирни риби”