Риболов на Толстолоб

Модератор: sapuna

Публикувай отговор
rikosheth
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 883
Регистриран на: Пет Сеп 15, 2006 12:29 pm
Местоположение: Varna
Обратна връзка:

Re: Монтажи за толстолоб

Мнение от rikosheth »

butnik написа:Има модератори и не търпя ти да ми отправяш забележка.Умишлено не пиша как ги ловя,но по твоя начин няма и грам майсторлъk,I,m sorry.А и поразгледай откога има тема за тоя риболов,що дублираш.
Така или иначе темата е за ТОЗИ начин, ако искаш да споделиш твоя направи го , ако не ти харесва описания монтаж и начин на риболов обясни защо иначе прав е IDA просто измествате темата.
Изображение
LIFE'S A GAME FISHING IS SERIOUS
Бачо Илия
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7322
Регистриран на: Сря Дек 26, 2007 9:20 pm
Местоположение: гр. Карлово

Re: Монтажи за толстолоб

Мнение от Бачо Илия »

butnik написа:.Умишлено не пиша как ги ловя,но по твоя начин няма и грам майсторлъk,I,m sorry.
.
По кой начин , в темата подробно са описани три начина , и единият от тях е "на плувка". 75% от толстолобите който съм хванал за последните 10 години , са хванати "на плувка" и от няколко години насам не ползвам "паяче".
Изображение
Аватар
gorkata_petrov
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 818
Регистриран на: Чет Май 03, 2007 3:52 pm
Местоположение: Георги Петров-Пловдив

Re: Монтажи за толстолоб

Мнение от gorkata_petrov »

Аз съм ловил по почти същия начин с пружината на един язовир до Асеновград яз. в село Тополово,и съм имал много добри резултати.12 за един ден между 3 и 4 килограма.бях свидетел как 2 колеги хванаха над 30 риби.Само че, на пружината слагам задължително жълт стереопор и захранката ми е малко по различна.1 доза е 1 пакет царевично брашно ,един хляб надробен на ситно без кората и еднс течна ванилия.Така се получава доста рехава захранка която след попадането си във водата прави облак, който е неустоим за толстолоба.Слагал съм топка захранка на плитко за да видя как работи.Образува се облак и куките със стереопора плувт в него.При всмукване те попадат в устата на рибата.
Това е като да бягаш сам и да излезеш втори ????
Аватар
gorkata_petrov
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 818
Регистриран на: Чет Май 03, 2007 3:52 pm
Местоположение: Георги Петров-Пловдив

Re: Монтажи за толстолоб

Мнение от gorkata_petrov »

и още мисля ,че трябва да благодарим на колегата ИДА за тази тема ,защото от нея може да се научи нещо ново
Това е като да бягаш сам и да излезеш втори ????
Бачо Илия
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7322
Регистриран на: Сря Дек 26, 2007 9:20 pm
Местоположение: гр. Карлово

Re: Монтажи за толстолоб

Мнение от Бачо Илия »

И в двата последни риболова ползвах захранка Мудиал-универсал и ароматизирана кафява бисквитена галета в съотношение 1:1. Втория път ( а пък и за въобще) махнах оловата на пружините и се заформиха съвсем прилични топки. Стигнах и до извода , че повече от една кука ( отдолу , на 7-8 см) , въобще не е необходима , не е необходимо и да се слага стиропор , или ако се слага-да е от най-малките размери за да не вдига куката (куките) , вертикално , а само максимално да я олекоти с цел да се улесни засмукването ( а и за успокоение на съвеста че е " клъвнал на стиропор") :D Няколко супени лъжици "Провими" или " Ормилак" - 100% ще са от много голяма полза , ползвал съм ги при риболов на толстолоби "на плувка" и при риболов "с пружина на дъното".
При сравнително по-големи дистанции на замятане ( последния път над 40 метра) , правя топките малко по-глетави за да не се разпадат при удара във водата , отделно задържам леко линията с ръка за по-меко "приводняване" :D
Последно промяна от Бачо Илия на Пет Юли 04, 2008 9:23 am, променено общо 1 път.
Изображение
Аватар
GODzillata
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 16393
Регистриран на: Сря Сеп 13, 2006 11:12 am
Местоположение: Outta space

Re: Монтажи за толстолоб

Мнение от GODzillata »

IDA написа:Няколко супени лъжици "Провими" или " Диклак/ Ормилак"
:shock: ...ъъъ...к'во е т'ва пък сега? :roll:
На риба - като на война! Fish'n'chicks! :mrgreen:
Кеч & Рилийс...в тиганааа-аха-ха-хаааа...Изображение
Бачо Илия
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7322
Регистриран на: Сря Дек 26, 2007 9:20 pm
Местоположение: гр. Карлово

Re: Монтажи за толстолоб

Мнение от Бачо Илия »

GODzillata написа:
IDA написа:Няколко супени лъжици "Провими" или " Диклак/ Ормилак"
:shock: ...ъъъ...к'во е т'ва пък сега? :roll:
Сухо мляко за малки теленца , първото е холандско ,другото е БГ. Холандското има невероятен аромат- като го забъркаш в захранката , ти идва ти да захапеш кофата 8) 8) 8) ( ползват за и при захранките за уклей , завалиите обезумяват в мъглата , пада им пердето и захапват първото нещо което им се изпречи пред очите- куката с "белия") 8)
Изображение
Аватар
butnik
рибар фанатик
рибар фанатик
Мнения: 8262
Регистриран на: Съб Сеп 30, 2006 7:35 pm
Местоположение: Франкфурт на Майн
Обратна връзка:

Re: Монтажи за толстолоб

Мнение от butnik »

IDA написа:
GODzillata написа:
IDA написа:Няколко супени лъжици "Провими" или " Диклак/ Ормилак"
:shock: ...ъъъ...к'во е т'ва пък сега? :roll:
Сухо мляко за малки теленца , първото е холандско ,другото е БГ. Холандското има невероятен аромат- като го забъркаш в захранката , ти идва ти да захапеш кофата 8) 8) 8) ( ползват за и при захранките за уклей , завалиите обезумяват в мъглата , пада им пердето и захапват първото нещо което им се изпречи пред очите- куката с "белия") 8)
Диклака май е друго,ти нещо почна да се е....ш.Диклака не е ли мазане,пиене и други мускулни и ставни болки.
Винаги прощавайте на враговете си-за тях няма нищо по-дразнещо от това.....
the peasant
новобранец
новобранец
Мнения: 46
Регистриран на: Чет Юли 03, 2008 8:41 am

Re: Монтажи за толстолоб

Мнение от the peasant »

butnik написа: Диклака май е друго,ти нещо почна да се е....ш.Диклака не е ли мазане,пиене и други мускулни и ставни болки.

Кво са ръфате за глупости , Бутник може би има предвид Диклак , Diclac - май беше френско лекарство :wink: , а пък споменатото от ИДА не е ли Дилак ?
Аватар
GODzillata
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 16393
Регистриран на: Сря Сеп 13, 2006 11:12 am
Местоположение: Outta space

Re: Монтажи за толстолоб

Мнение от GODzillata »

the peasant написа:
butnik написа: Диклака май е друго,ти нещо почна да се е....ш.Диклака не е ли мазане,пиене и други мускулни и ставни болки.

Кво са ръфате за глупости , Бутник може би има предвид Диклак , Diclac - май беше френско лекарство :wink: , а пък споменатото от ИДА не е ли Дилак ?
Не се "ръфаме", а се опитваме да изясним нещата. :wink:
ИДАаааааааа, дИлак, дАлак, диКлак...е? :roll: :)
На риба - като на война! Fish'n'chicks! :mrgreen:
Кеч & Рилийс...в тиганааа-аха-ха-хаааа...Изображение
Бачо Илия
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7322
Регистриран на: Сря Дек 26, 2007 9:20 pm
Местоположение: гр. Карлово

Re: Монтажи за толстолоб

Мнение от Бачо Илия »

butnik написа:Диклака май е друго,ти нещо почна да се е....ш.Диклака не е ли мазане,пиене и други мускулни и ставни болки.
За Ормилак става дума . Може да се ползват и сухи млека които са за консумация но цената е по-висока.
Изображение
Аватар
butnik
рибар фанатик
рибар фанатик
Мнения: 8262
Регистриран на: Съб Сеп 30, 2006 7:35 pm
Местоположение: Франкфурт на Майн
Обратна връзка:

Re: Монтажи за толстолоб

Мнение от butnik »

ОК!А с IDA не се заяждам умишлено и нямам повод за това.Мисля,че той разбира това.Като риболовци ползваме различни начини и похвати и всеки сам за себе си е прав.Явно при писането на поста си го е римувал Диклак Миклак и т.н.
Винаги прощавайте на враговете си-за тях няма нищо по-дразнещо от това.....
Аватар
GODzillata
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 16393
Регистриран на: Сря Сеп 13, 2006 11:12 am
Местоположение: Outta space

Re: Монтажи за толстолоб

Мнение от GODzillata »

IDA написа:Може да се ползват и сухи млека които са за консумация но цената е по-висока.
Т.е.? :roll: Да взема на бебето Фризолака и беж на язовира? :lol:
На риба - като на война! Fish'n'chicks! :mrgreen:
Кеч & Рилийс...в тиганааа-аха-ха-хаааа...Изображение
Аватар
butnik
рибар фанатик
рибар фанатик
Мнения: 8262
Регистриран на: Съб Сеп 30, 2006 7:35 pm
Местоположение: Франкфурт на Майн
Обратна връзка:

Re: Монтажи за толстолоб

Мнение от butnik »

Ровейки се из под форумите не можах да намеря къде сме коментирали начините по които се лови,колегата е описал неговите похвати,мислех,че ще има включвания на асеновградската школа,там има изявени майстори на риболова с пружина.Аз ги ловя с болонезата или с щеката.С болото че,е по-дълга ,а на Оризари са си дълбочинки.Става и мач и ваглер,ако не искат да дойдат по-близо до брега.Използват се по леки плувки,лично ловя с 0.3,0.5,на куката слагам пинки,ако имам много празни взимания сменям куката с по-голям номер,но задължително лека и здрава.Иска се обилно подхранване,подхранвам с царевично брашно и ароматизатор ягода,малина.Царевичното брашно прави прекрасен облак и е най-подходящо за целта.Може да го объркате и с бисквита или галета.Някои добавят и хляб.Сухите млека правят добър облак,а Бат'Толи това иска.
Винаги прощавайте на враговете си-за тях няма нищо по-дразнещо от това.....
Бачо Илия
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7322
Регистриран на: Сря Дек 26, 2007 9:20 pm
Местоположение: гр. Карлово

Re: Монтажи за толстолоб

Мнение от Бачо Илия »

GODzillata написа:
IDA написа:Може да се ползват и сухи млека които са за консумация но цената е по-висока.
Т.е.? :roll: Да взема на бебето Фризолака и беж на язовира? :lol:
Става и " с на бебето" , ама няма да излезат сметките :roll: Това по-долу е обикновенно сухо мляко за консумация и не е за бебета. Цената е 0.85лв. за 50гр. разфасовка , или 17 лева за килограм. :shock: :shock: :shock:

Тези , които съм писал са за теленца и подобни , цената им е между 5 и 6 лева за килограм , на един риболов отиват около 150-200гр и са ароматизирани!!!
Последно промяна от Бачо Илия на Чет Юли 15, 2010 10:54 pm, променено общо 1 път.
Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на мирни риби”