Пускане на големи шарани?

Модератор: sapuna

Публикувай отговор

Пускате ли риби над 3кг обратно?

да
311
58%
не
228
42%
 
Общо гласове: 539

Аватар
nikikati
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 326
Регистриран на: Нед Окт 19, 2008 1:01 pm
Местоположение: София/Бургас/Русе

Re: Пускане на големи шарани?

Мнение от nikikati »

carpsliven2 написа:Рибата се унищожава най-много от рибарите... също така вреди и слабото зарибяване .. понеже популацията на шаран и амур е почти невъзможна на много места. Хищниците се справят по-добре.
След като държавата е ясно че, няма да помага .. трябва всички ние сами да си помагаме. Всеки си има съвест и нека се послуша в нея и вместо да съди другите да си зададе въпроса .. Какво направих аз? сЪС ДОБРО ВИНАГИ СЕ ПОЛУЧАВА И ВИНАГИ ДОБРОТО НАДДЕЛЯВА. Никой няма да обеднее ако закупи десетина рибки и ги пусне на свобода.

п.п. За да жънеш първо трябва да посееш.
Тук вече си напълно прав! Не трябва водещия фактор в риболова ни преди всичко де е унощожението! За мен фактора е удоволствието , на което въобще не ми пречи пускането на риби обратно във водоема! :smt023
Последно промяна от nikikati на Нед Ное 01, 2009 2:06 pm, променено общо 1 път.
Шаранът не ти гледа такъмите!

CATCH & RELEASE
snegk
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 13896
Регистриран на: Вто Яну 02, 2007 9:11 pm
Местоположение: св.Влас

Re: Пускане на големи шарани?

Мнение от snegk »

Защо е необходимо да купиш десет рибки, като можеш да пуснеш 10 хванати РИБИ :D
Да хванеш риба е удоволствие,но да и дариш живот,това не се описва с думи.
charana
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 104
Регистриран на: Чет Сеп 03, 2009 8:35 am

Re: Пускане на големи шарани?

Мнение от charana »

snegk написа:Защо е необходимо да купиш десет рибки, като можеш да пуснеш 10 хванати РИБИ :D
всеки трябва сам да разбере в крайна сметка защо ходи за риба.аз съм на37години и съм рибар от30години.минал съм през всички перипетии рибарски,най голямо удоволствие изпитвам обаче когато голям шаран или амур бавно бавно размаха упашка след като вече е излезнал от карпдюшечето.на тези които не го правят им казвам опитайте после пак ще си приказваме
cucko
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 645
Регистриран на: Пет Май 29, 2009 10:49 pm
Местоположение: Павликени

Re: Пускане на големи шарани?

Мнение от cucko »

charana написа:
snegk написа:Защо е необходимо да купиш десет рибки, като можеш да пуснеш 10 хванати РИБИ :D
всеки трябва сам да разбере в крайна сметка защо ходи за риба.аз съм на37години и съм рибар от30години.минал съм през всички перипетии рибарски,най голямо удоволствие изпитвам обаче когато голям шаран или амур бавно бавно размаха упашка след като вече е излезнал от карпдюшечето.на тези които не го правят им казвам опитайте после пак ще си приказваме
Това е истината! :wink:
Изпълнението :wink:
Грехота е да убием трофейни риби!
Дайте им втори шанс!
Аватар
carpsliven2
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1746
Регистриран на: Нед Окт 05, 2008 9:52 pm
Местоположение: Васил Николов - Сливен

Re: Пускане на големи шарани?

Мнение от carpsliven2 »

snegk написа:Защо е необходимо да купиш десет рибки, като можеш да пуснеш 10 хванати РИБИ :D
За да ги хванеш .. първо трябва някой да ги е пуснал .. има водоеми дето да хванеш и пуснеш десетина трофейчета .. ще ти трябват поне 3 живота :lol:
Изображение
Колата да върви и рибата да кълве - друго неме интересува
www.***.com
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 518
Регистриран на: Пет Юни 25, 2004 10:06 am

Re: Пускане на големи шарани?

Мнение от www.***.com »

Когато пуснах тази тема от преди повече от 4 години резултата беше над 80 % НЕ. Ето че нещата с времето се променят и резултата в момента е почти на кантар, което мен лично ме радва. Колкото повече се говори и пише на тази тема, толкова по-добре.
ХВАНИ, СНИМАЙ И ПУСНИ!!!
Аватар
YordanDanev
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1916
Регистриран на: Пон Дек 29, 2008 5:49 pm
Местоположение: Бургас - Нюрнберг

Re: Пускане на големи шарани?

Мнение от YordanDanev »

www.***.com написа:Когато пуснах тази тема от преди повече от 4 години резултата беше над 80 % НЕ. Ето че нещата с времето се променят и резултата в момента е почти на кантар, което мен лично ме радва. Колкото повече се говори и пише на тази тема, толкова по-добре.
Така е, но това е само за хора от форума, а повечето риболовци във България, дето не са и чували за форуми и т.н.звимат всякаква риба и като се приберат у дома се чудят на кой да рздават рибата и няма какво да я правят. Отделно съм се засичал на много язовири със риболовци, които си ловят по нормален начин цял ден, на като се мръкне вадят от колата някаква мрежичка и влизат да си я пуснат за да си хванели малко риба.Друг пример за безодговорност е лови си някъкъв чичка и рибките ги изхвърля на тревата зад него и така цял ден и накрая обере по-едрите и другите ги оставя там, но те вече са мъртви, и като го питам защо не си ги взема ми отговаря че не му трябвали.
Изображениеима ли комат кучета много
charana
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 104
Регистриран на: Чет Сеп 03, 2009 8:35 am

Re: Пускане на големи шарани?

Мнение от charana »

www.***.com написа:Когато пуснах тази тема от преди повече от 4 години резултата беше над 80 % НЕ. Ето че нещата с времето се променят и резултата в момента е почти на кантар, което мен лично ме радва. Колкото повече се говори и пише на тази тема, толкова по-добре.
така е трябва да се говори за това.по този начин все повече рибари ще се замислят по въпроса и съм сигурен че все някога всеки един ще се пробва да подари живота на някой рибок
Аватар
carpsliven2
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1746
Регистриран на: Нед Окт 05, 2008 9:52 pm
Местоположение: Васил Николов - Сливен

Re: Пускане на големи шарани?

Мнение от carpsliven2 »

www.***.com написа:Когато пуснах тази тема от преди повече от 4 години резултата беше над 80 % НЕ. Ето че нещата с времето се променят и резултата в момента е почти на кантар, което мен лично ме радва. Колкото повече се говори и пише на тази тема, толкова по-добре.


Поклон за темата.. и затова че още преди години си израстнал над всички нас.. от такива като теб може само да се учим ..
Изображение
Колата да върви и рибата да кълве - друго неме интересува
Plamen67
новобранец
новобранец
Мнения: 11
Регистриран на: Вто Окт 20, 2009 1:02 pm
Местоположение: Русе

Re: Пускане на големи шарани?

Мнение от Plamen67 »

Не мисля,че като задържиш трофея за себе си,си браконер. :idea: Лошо е когато се вземат маломерни риби и се ползват браконерски техники,като:тармък и ток например.Все пак човек е хишник и основно преследва плячка,зада се нахрани.Така се е създал риболова. :!:
boiskito2000
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 295
Регистриран на: Вто Май 12, 2009 1:21 pm

Re: Пускане на големи шарани?

Мнение от boiskito2000 »

Plamen67 написа:Не мисля,че като задържиш трофея за себе си,си браконер. :idea: Лошо е когато се вземат маломерни риби и се ползват браконерски техники,като:тармък и ток например.Все пак човек е хишник и основно преследва плячка,зада се нахрани.Така се е създал риболова. :!:
Колега да прибереш трофеен експонат за себе си означава да отнемеш одоволствието на другите хора които иначе биха имали вазможност да уловат тази риба и да изпитат тръпката от това да извадиш голяма риба.Ако всички от форума си вземаха трофеите до сега едва ли по язовирие щеше да има риба по голяма от 5 кг,защото тука има хора,които са вадили по много трофеини риби,но са ги връщали за да може и друг да ги хване и да изпита одоволствието ще цетирам една фраза-"Да хванеш риба е удоволствие,но да и дариш живот това не се описва с думи".Казано е от един от хората които са с най-големите успехи.
joker
новобранец
новобранец
Мнения: 91
Регистриран на: Сря Апр 18, 2007 7:49 pm
Местоположение: Сливен

Re: Пускане на големи шарани?

Мнение от joker »

Скъпи мили колеги, по една или друга случайност се е случвало да риболовствам и с хора от carp.bg и с хора от nariba.com. Моите уважения за темата, но в закона изришно е написано какво може и какво не може да вземе един риболовец. Тези трофеи, които сега пускате не са дошли от Марс, те са расли и порасли когато милицията биеше за мрежи и други такива и никой не връщаше трофейни екземпляри. А бре, хора, за какво спорите?! Над 50% от тези, които връщат всичко обратно във водата или не ядат риба или са с забрана от жените си да вкарват такава вкъщи. Като пример за моето твърдение е Австралия, където не могат да се оттърват от плевела шаран. Унгарците заради една забрана за взимане на сом са станали меката на сома. Зарибяване му е майката! Не на бракониерите ! :axe:
Глупаците чет нямат... Дай Боже и с приятелите да е така!
snegk
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 13896
Регистриран на: Вто Яну 02, 2007 9:11 pm
Местоположение: св.Влас

Re: Пускане на големи шарани?

Мнение от snegk »

Наистина закона е крайния фактор, но ако в даден балкан е останала една сърна, ще я убиеш ли, въпреки, че закона ти разрешава.Отговорете си на този въпрос, и ако отговорат ви е да, оставете си го за вас, защото от този човек държава не става :wink:
Да хванеш риба е удоволствие,но да и дариш живот,това не се описва с думи.
www.***.com
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 518
Регистриран на: Пет Юни 25, 2004 10:06 am

Re: Пускане на големи шарани?

Мнение от www.***.com »

joker написа:Като пример за моето твърдение е Австралия
За Австралия примера ти е безмислен, защото аз се прибрах от там точно преди две седмици, а постоях доста. Това за шараните е така, НО защото такова е отношението към всички внесени от вън видове. Просто те нямат врагове и стават напаст. Така е със зайците, така е с лисиците. Любимите наши зайци там се заразяват с туберкулоза за да им се намалява числеността. И кенгуратата са много и ги избиват професионални ловци и то с бройки за една година, дето тук ловец за десет живота неможе да отстреля толкова мишки. АМА ТАМ ВСИЧКО Е НАПРАВЕНО С АКЪЛ. Всички местни видове се пазят има информация за всякакви видове риби и животни по магазините. Като почнеш от това с какво се храни, колко расте, кога става полово зряла, къде се и местобитанията. На всеки язовир и по цялото крайбрежие в щата който бях има книги дето описват всяко място за риболов и такова което е забранено. От къде се пускат лодки, всички видове риби на ккава стръв се ловят. Всички граници са обозначени с GPS координати за да няма като тук някой е преместил табелката или нямало табелка и некой не е разбрал. Ако нямаш GPS и влезеш в някоя защитена тиритория просто дължиш една глоба за обида на щата в размер примерно че си събрил повече от позволеното мидички - 100 000$. Ако немаш, ще те уредят с обществено полезен труд колкото си искаш. А за риболова........ловя риба на 20 километра на вътре в океана. Бряг не се вижда и няма кой да те провери. Хващат се риба след риба! Обаче всяка риба се мери ако има спор за маломерна и ако е маломерна СЕ ПУСКА ВЕДНАГА ОБРАТНО БЕЗ ЗНАЧЕНИЕ ДАЛИ Е НАГЪЛТАЛА ДО ГЪЗА ИЛИ СИ Я ИЗВАДИЛ ОТ 40-50 МЕТРА ДЪЛБОЧИНА И ОТ ДЕКОМПРЕСИЯТА СА И ИЗХВРЪКНАЛИ ВСИЧКИ ВЪТРЕШНОСТИ. Сафрида и скумрията никой не знае, че са ядивни. Това там е стръв. Ако му сготвиш на някой такива риби, все едно си му сготвил червеи. Та така стоят нещата в страната дето даваш за пример. ХОРАТА СИ ПАЗЯТ ВСИЧКО ТЯХНО. Унищожават единствено чуждата напаст. НЕКА И НИЕ ПАЗИМ НАШИТЕ РИБИ!
ХВАНИ, СНИМАЙ И ПУСНИ!!!
Аватар
камен
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1115
Регистриран на: Пет Юли 22, 2005 4:12 pm
Местоположение: ВАРНА
Обратна връзка:

Re: Пускане на големи шарани?

Мнение от камен »

Абе така ще е,докато дори в медийните пространства се подиграват на чужди фондации опитващи се примерно да спасят мечките.За повечето нашенци,ние които пускаме рибите обратно сме просто едни ''БАЛЪЦИ'',но добре е че ставаме повече.
добрите момчета отиват в рая ,а аз сигурно за РИБА
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на мирни риби”