каменна тежест

Модератор: sapuna

Аватар
muerter
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1519
Регистриран на: Пет Яну 04, 2008 4:54 pm
Местоположение: габрово
Обратна връзка:

каменна тежест

Мнение от muerter »

Колеги искам да попитам някои ползвал ли е такова чудо
Изображение
Мисля си че при капризна риба ,би имало ефект от него.Просто ще седи по естествено,отколкото едно олово.
маля ако някои има впечатления ,да ги сподели .
пп.ето линк кьм магазина в които ги видях -http://soto.superhosting.bg/~bulit200/?type=1&cat=78
На някои хора не им е нужен акт за раждане , а писмено извинение от производителя на контрацептиви !!
Аватар
butnik
рибар фанатик
рибар фанатик
Мнения: 8262
Регистриран на: Съб Сеп 30, 2006 7:35 pm
Местоположение: Франкфурт на Майн
Обратна връзка:

Re: каменна тежест

Мнение от butnik »

В белите държави много отдавна ги ползват,или ако е оловна е с ПВЦ покритие.Само,че причината не е само до маскировка,а и скъсаното олово да не замърсява водоемите.
Винаги прощавайте на враговете си-за тях няма нищо по-дразнещо от това.....
KokoTaysun
новобранец
новобранец
Мнения: 24
Регистриран на: Чет Авг 07, 2008 2:18 pm

Re: каменна тежест

Мнение от KokoTaysun »

butnik написа:В белите държави много отдавна ги ползват,или ако е оловна е с ПВЦ покритие.Само,че причината не е само до маскировка,а и скъсаното олово да не замърсява водоемите.
точно така колега прав си че оловните тежести много самърсяват водоемите и това хич не е полезно за рибата и за нас.Ако искаме и нашите деца и внуци да ловят в нашите водоеми трябва да се позамислим кое е по добре камъка или оловото.Лично аз ако намеря магазин с такива камъни моментално ще си закупя и ще хвърля оловото
saksi
фен клуб-скобар
Мнения: 2656
Регистриран на: Нед Юни 12, 2005 8:34 pm
Местоположение: Божурище

Re: каменна тежест

Мнение от saksi »

А и цената.
Днес в един магазин в Люлин се уплаших.
Оловото от 100гр. почва от два лева нагоре.Тия нямат акъл.
Преди се смеех, на тия дето мислят сами да си прави тежести,ама сега се замислям и аз.
С камъка става ,като се пробие с бургия слага се вирбел и се лепи с епоксидна смола.
Единствения недостатък е по големия обем на тежеста.
Аватар
butnik
рибар фанатик
рибар фанатик
Мнения: 8262
Регистриран на: Съб Сеп 30, 2006 7:35 pm
Местоположение: Франкфурт на Майн
Обратна връзка:

Re: каменна тежест

Мнение от butnik »

KokoTaysun написа:
butnik написа:В белите държави много отдавна ги ползват,или ако е оловна е с ПВЦ покритие.Само,че причината не е само до маскировка,а и скъсаното олово да не замърсява водоемите.
точно така колега прав си че оловните тежести много самърсяват водоемите и това хич не е полезно за рибата и за нас.Ако искаме и нашите деца и внуци да ловят в нашите водоеми трябва да се позамислим кое е по добре камъка или оловото.Лично аз ако намеря магазин с такива камъни моментално ще си закупя и ще хвърля оловото
В Пловдив ги има в един магазин на мои приятели.
Винаги прощавайте на враговете си-за тях няма нищо по-дразнещо от това.....
Бачо Илия
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7322
Регистриран на: Сря Дек 26, 2007 9:20 pm
Местоположение: гр. Карлово

Re: каменна тежест

Мнение от Бачо Илия »

Според мен , не е много сложно да се правят :idea:
Изображение
shekira
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 929
Регистриран на: Сря Яну 02, 2008 2:25 pm
Местоположение: Карлово

Re: каменна тежест

Мнение от shekira »

То даже в някои държави оловните са забранени.скоро един приятел ми показа нови които неса от олово.проблема е че са доста леки и от това логично се овеличава обема.аз преди доста години на места с доста закачки използвах стари свещи за коли.
КЪЛВЕ ВЧЕРА И УТРЕ, ДНЕС НЕ ЩЕ
Аватар
muerter
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1519
Регистриран на: Пет Яну 04, 2008 4:54 pm
Местоположение: габрово
Обратна връзка:

Re: каменна тежест

Мнение от muerter »

KokoTaysun написа:Лично аз ако намеря магазин с такива камъни моментално ще си закупя и ще хвърля оловото
За това пуснах линк кьм магазина
http://soto.superhosting.bg/~bulit200/?type=1&cat=78
Лошото е че цената е като на оловото,дори малко над нея .
На някои хора не им е нужен акт за раждане , а писмено извинение от производителя на контрацептиви !!
shekira
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 929
Регистриран на: Сря Яну 02, 2008 2:25 pm
Местоположение: Карлово

Re: каменна тежест

Мнение от shekira »

Колеги,то проблема не е само в тежестите.то водоемите станаха като бонища.вече като вълвя и сядам по домлян се оглеждам като ловджийско куче.скоро си разрязах ръката на капак от консервна котия.имах един колега бог до го прости,та човека си носеше пепелник на язовирите.тогава доста съм го базикал,ама сега осъзнавам,че е бил с голямо съзнание.Вярвам,че всичко това ще се промени,но ще е много дълъг процес докато всички осъзнаят, че след нас остават децата ни.
КЪЛВЕ ВЧЕРА И УТРЕ, ДНЕС НЕ ЩЕ
Аватар
hristotihov
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1512
Регистриран на: Сря Авг 09, 2006 10:30 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: каменна тежест

Мнение от hristotihov »

Аз съм събрал бая каманяк у нас за спомен от различни излети, речни камъни, кръгли, от морето - миди рапани. Има и едни камъни на пакетчета - черни, бели, малки, големи, в Бриколаж ги продават за саксии с цветя. Слагат се върху пръстта за да изпарява по-малко вода. Имам и удърна бормашина и свредла за бетон, нямам само менгеме. А и да имам се съмнявам че ще стане нещо. Как се пробива камък :shock: ще има да се върти и да се цепи ...... Някакви идеи, как да си ги пробиваме сами? Особено за инлайн монтаж :lol: как да стане?
нямам живарник
snegk
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 13896
Регистриран на: Вто Яну 02, 2007 9:11 pm
Местоположение: св.Влас

Re: каменна тежест

Мнение от snegk »

hristotihov написа:Аз съм събрал бая каманяк у нас за спомен от различни излети, речни камъни, кръгли, от морето - миди рапани. Има и едни камъни на пакетчета - черни, бели, малки, големи, в Бриколаж ги продават за саксии с цветя. Слагат се върху пръстта за да изпарява по-малко вода. Имам и удърна бормашина и свредла за бетон, нямам само менгеме. А и да имам се съмнявам че ще стане нещо. Как се пробива камък :shock: ще има да се върти и да се цепи ...... Някакви идеи, как да си ги пробиваме сами? Особено за инлайн монтаж :lol: как да стане?
Взимаш хубава бургия с диамантена коронка,на бавни обороти с течаща вода отгоре,(на дупката не на дрелката ):lol:
Да хванеш риба е удоволствие,но да и дариш живот,това не се описва с думи.
strijok
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5343
Регистриран на: Чет Юли 27, 2006 4:26 pm
Местоположение: Иван Котаков - Бургас

Re: каменна тежест

Мнение от strijok »

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: - Слушайте майстора, той знае най-добре как се работи с камъни.
Илийка спокойно можеш да завъртиш бизнес :P
Няма да споменавам магазина, но от край време използвам тежести потопени в смола и овъргаляни в пясък - верно стоят по-естесвено :D
Когато ловиш риба, е спорт. Когато разказваш за това, е изкуство.
Аватар
achocarp
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 362
Регистриран на: Чет Авг 07, 2008 6:26 pm
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Re: каменна тежест

Мнение от achocarp »

Ползвах един път такива тежести.Няма да кажа марка защото ще стане неприатно на вносителя понеже от четери тежести една не патна заедно с монтажа :shock: :shock: :shock: . Пустите вирбели... :evil: :evil: :evil: . Иначе са супер тарикатски. А доколкото знам в доста бели държави вече е забранено оловото като тежести,както и ловните патрони със съчми. Ползвали са някакви сплави, които след попадане във водата несе окисляват, но колко това е факт немога да кажа.
Аватар
brumcho
новобранец
новобранец
Мнения: 3
Регистриран на: Пон Окт 06, 2008 3:48 pm

Re: каменна тежест

Мнение от brumcho »

здравейте колеги аз от скоро съм в форума
видях че пишете за чежести които не замърсяват водоемите според мен проблема не ни е в тежестите и оловото което се окислява и изпуска отрови а в
наилонените торбички бутилки от моторно масло пласмасови туби от бира и каквили не други гадости
че рибата вече я няма ще започнем като в анимационите филмчета да вадим ботуши и консерви
Аватар
butnik
рибар фанатик
рибар фанатик
Мнения: 8262
Регистриран на: Съб Сеп 30, 2006 7:35 pm
Местоположение: Франкфурт на Майн
Обратна връзка:

Re: каменна тежест

Мнение от butnik »

Тва го знаем,сега коментираме тежестите.
Винаги прощавайте на враговете си-за тях няма нищо по-дразнещо от това.....
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на мирни риби”