риболов на шаран с протеинови топчета

Модератор: sapuna

Публикувай отговор
Аватар
doko
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 518
Регистриран на: Сря Ное 02, 2005 9:38 pm
Местоположение: В. Търново

Мнение от doko »

Какво представлява точно яйчния албумин. Накъде бях чел нещо преди време но съм го пренебрегнал явно ако има някой по започнат нека да каже и къде може да се намери. Мерси.
Аватар
ribarq
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1424
Регистриран на: Съб Фев 17, 2007 12:38 am
Местоположение: Хасково/Бургас

Мнение от ribarq »

Това е яйчен протейн ! Съдържа така наречените серни аминокисилини ! Съдържа се в повечето добавки и спортни храни за културисти !
Аватар
sapuna
Модератор
Модератор
Мнения: 11750
Регистриран на: Вто Сеп 06, 2005 1:15 am
Местоположение: Горна Оряховица
Обратна връзка:

Мнение от sapuna »

Става въпрос за хранителни добавки!

Код за потвърждение: Избери целия код

Обикновено под яйчен протеин се разбира сместта от овалбумин и жълтък, които се намират в яйцето. Овалбумин и албумин са синоними и чрез тези термини се обозначава само белтъка, “бялото на яйцето”, но не и жълтъка. Съотношението на аминокиселините, както в целия яйчен протеин, така и в овалбумина е такова, че организмът ни изцяло ги усвоява. Предимствата на овалбумина са в това, че той не съдържа мазнини, има още по-високо протеиново съдържание от целия яйчен протеин и е с по-ниска енергийна стойност от него.

http://bodybuilding-bulgaria.com/index. ... goryID=214

http://aronmen.hit.bg/hranitelni%20dobavki.htm
Изображение
.............."Не кордата се къса, а нервите на рибаря".............
Аватар
doko
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 518
Регистриран на: Сря Ное 02, 2005 9:38 pm
Местоположение: В. Търново

Мнение от doko »

Леле ако ги кажа че 2 години съм се занимавал с фитнес. Доста протеин съм изпил и кво ли още не но незнаех какво точно представлява. винаги съм се съветвал с инструктори или доктори които ми казват какво точно и как да го пия. Мерси за отговора.
Gospodina
новобранец
новобранец
Мнения: 37
Регистриран на: Вто Юли 31, 2007 2:32 pm

на Дъбован с протеинови топчета и царевица

Мнение от Gospodina »

здравеите колеги имам ли шанс на Дунава на Дъбован с топчетата и царевица на косъм:?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: Разчитам на вас и ако някои е ходил там да каже някои номер да ги мора :D :D
НАСЛУКА НА ВСИЧКИТЕ МИ КОЛЕГИ РИБАРИ
Аватар
shelby
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 137
Регистриран на: Вто Сеп 11, 2007 4:35 pm
Местоположение: bankata
Обратна връзка:

Мнение от shelby »

Тези рецепти ставатли и за други видове риби ?
Аватар
камен
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1115
Регистриран на: Пет Юли 22, 2005 4:12 pm
Местоположение: ВАРНА
Обратна връзка:

Re: на Дъбован с протеинови топчета и царевица

Мнение от камен »

Gospodina написа:здравеите колеги имам ли шанс на Дунава на Дъбован с топчетата и царевица на косъм:?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: Разчитам на вас и ако някои е ходил там да каже някои номер да ги мора :D :D
Незнам за Дъбован,но ТОВА е от миналата година на Дунав.
добрите момчета отиват в рая ,а аз сигурно за РИБА
Аватар
Livo
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 203
Регистриран на: Вто Окт 11, 2005 11:49 am

Re: риболов на шаран с протеинови топчета

Мнение от Livo »

Колеги за да не отварям нова тема, че и без това са в изобилие ще попитам тук това което ме интересува, а то е следното. Правих си протеинови топчета. Половината в микровълновата, другата половина ги сварих, обаче всичките станаха безформени. Не чак безформени де, но определено не бяха с хубава правилна овална форма. Станаха доста ръбати и странни :) Някой от вас който си прави у дома ще сподели ли има ли този проблем? В смисъл не знам само при мен ли се получава или с всички така става. Ако е само при мен къде греша и каква е хитростта на хубавите правилни топчета?
Обема на мозъка на обикновен рибар бил около 500 пъти по-голям от на рибата!
Е и какво от това?
boki
новобранец
новобранец
Мнения: 77
Регистриран на: Нед Апр 01, 2007 6:29 pm
Местоположение: Варна

Re: риболов на шаран с протеинови топчета

Мнение от boki »

Предполагам, че самото тесто ти е било прекалено меко за да не успееш да ги оформиш по най-подходящия начин. При мен пък се получиха с прекалено голям диаметър, особенно тези от микровълновата. От къде да ти предположи човек че ще се надуят като бисквити. Акъл-море, глава-шамандура. :lol:
Аватар
carbolino
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 702
Регистриран на: Съб Сеп 15, 2007 3:02 pm

Re: риболов на шаран с протеинови топчета

Мнение от carbolino »

Livo написа:Колеги за да не отварям нова тема, че и без това са в изобилие ще попитам тук това което ме интересува, а то е следното. Правих си протеинови топчета. Половината в микровълновата, другата половина ги сварих, обаче всичките станаха безформени. Не чак безформени де, но определено не бяха с хубава правилна овална форма. Станаха доста ръбати и странни :) Някой от вас който си прави у дома ще сподели ли има ли този проблем? В смисъл не знам само при мен ли се получава или с всички така става. Ако е само при мен къде греша и каква е хитростта на хубавите правилни топчета?
Като действаш с дъската търкаляш ли ги или изобщо не се търкалят,проблема е в сместа или е много суха или прекалено лепкава влажна
boki
новобранец
новобранец
Мнения: 77
Регистриран на: Нед Апр 01, 2007 6:29 pm
Местоположение: Варна

Re: риболов на шаран с протеинови топчета

Мнение от boki »

Ето това се получи при мен! Малките са варените, а по-големите са от микровълновата. Иначе такъв аромат имат на ягода че лигите ми потичат. Добре че се сещам какви боклуци съм сложил вътре, та се възпирам да не ги изям.
http://img09.imgshare.eu/i/boki/dsc00001_9cf20.jpg
Аватар
carbolino
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 702
Регистриран на: Съб Сеп 15, 2007 3:02 pm

Re: риболов на шаран с протеинови топчета

Мнение от carbolino »

boki написа:Ето това се получи при мен! Малките са варените, а по-големите са от микровълновата. Иначе такъв аромат имат на ягода че лигите ми потичат. Добре че се сещам какви боклуци съм сложил вътре, та се възпирам да не ги изям.
http://img09.imgshare.eu/i/boki/dsc00001_9cf20.jpg
Аромата за теб може да се сравнява с парфюм на Hugo Boss или Chanel,но за шарана може да е най отвратителния.
Не си мисли че като ти мирише на хубаво значи че и шарана го харесва
Аватар
ribarq
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1424
Регистриран на: Съб Фев 17, 2007 12:38 am
Местоположение: Хасково/Бургас

Re: риболов на шаран с протеинови топчета

Мнение от ribarq »

carbolino написа:Аромата за теб може да се сравнява с парфюм на Hugo Boss или Chanel,но за шарана може да е най отвратителния.
Не си мисли че като ти мирише на хубаво значи че и шарана го харесва
абе то и Уя как мирише ма жените го харесват и го лапат , па за рибите да не говорим :ANAL: :ANAL: :ANAL: :lol: :lol: :lol:
boki
новобранец
новобранец
Мнения: 77
Регистриран на: Нед Апр 01, 2007 6:29 pm
Местоположение: Варна

Re: риболов на шаран с протеинови топчета

Мнение от boki »

Имах за цел да получа цвят и използвах 2 степчета ягода. Но станаха и доста ароматни , особено тези варените.
Аватар
Livo
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 203
Регистриран на: Вто Окт 11, 2005 11:49 am

Re: риболов на шаран с протеинови топчета

Мнение от Livo »

boki написа:Ето това се получи при мен! Малките са варените, а по-големите са от микровълновата. Иначе такъв аромат имат на ягода че лигите ми потичат. Добре че се сещам какви боклуци съм сложил вътре, та се възпирам да не ги изям.
http://img09.imgshare.eu/i/boki/dsc00001_9cf20.jpg
Коя рецепта използва? Някой от тези които ги има тук или твоя комбинация? Би ли я споделил?
Обема на мозъка на обикновен рибар бил около 500 пъти по-голям от на рибата!
Е и какво от това?
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на мирни риби”