Алън Скотърн за риболова на уклей

Модератор: sapuna

Аватар
Surveyor
новобранец
новобранец
Мнения: 90
Регистриран на: Сря Окт 12, 2011 8:36 am

Re: Алън Скотърн за риболова на уклей

Мнение от Surveyor »

За уклей специално аз го ловя напоследък с теле-мач на ваглер 14 гр. за да замятам на около 30-40 м, като слагам за стръв бял червей а и с ползването на ваглер може да се сменя дълбочината и да се намира по бързо в кой слой на водата е. Така на с ваглер го ловях преди на яз. Искър зимата на 3 м дълбочина, разбира се и със захранка на ван ден или на филстар от жълтата с ванилия. Обичам да го ловя и на директен телескоп без водачи но там където става например на пънчака на устието. Понякога когато заиграе от горе ползва булдо с мухи или другият номер зад булдото вместо мухи слагам куки с нанизани парченца цветни шлаухчета (изолация от телефонен кабел) пробвам различни цветове и в зависимост от това на какъв цвят хвана оставям само този цвят на куките. Преди години направих един подходящ мотнтаж на "мамка" така че да задържам уклея за по дълго пред мен, та въпросния монтаж е следния: На линията закачам една голяма тапа 180 гр след нея на халка закачам тежко олово от 200 гр. да върви свободно кордата през него а между подвижното олово и тапата на вирбел закачам бутилка 0.5 л, която е на дупки а в бутилката слагам 5-10 гр. олово и захранка трохи от хляб. Така сложената бутилка прикачена с вирбел за влакното и съответно се слага стопер който да ограничава потъването на захранката на определена дълбочина. Работи перфектно. не се оплита при замятане. замята се и тапата издърпва бутилката с захранка а оловото лежи на дъното, като стопера минава през голямата халка на която е закачено оловото. Стопера ограничава дълбочина на потъване на бутилката а може да си измерите и дълбочината на мястото. за мен е удобно и взаимствано от дунавската мамка. Късмет и Наслука.
bono2
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 127
Регистриран на: Пон Авг 22, 2011 5:52 pm

Re: Алън Скотърн за риболова на уклей

Мнение от bono2 »

рано ли е още
за риболов на уклей с булдо .....
става въпрос за риболов на езеро, а пък имам едни готови монтажи с булда и се чудя дали да пробвам -до сега не съм ловил с булдо.
като си с булдо трябва ли да се захранва, некакви особенности в риболова ....знам че е общ въпроса, но ако нещо се сетите кажете, ще ми бъде полезно
Аватар
chirusa_bg
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7798
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 11:07 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: Алън Скотърн за риболова на уклей

Мнение от chirusa_bg »

Не се захранва, това си е спинингов риболов. Още е рано, трябва рибите да са активни и да се хранят с насекоми, за да имаш добри резултати. Най-добре привечер през топлите дни или в дните, когато се люпят мухичките в района.
- Но кое е това, което е тайна за улова на бабушка ? Тайна, която са знаели британците.
-Проста работа!!! Плувки 0.4-0.6 гр. ,основно влакно 0.10-0.08 и поводи 0.06.Оказа се че британците са имали поводи 0.04 , кука 26 и фуил вместо вердевас за стръв.
аксел
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 931
Регистриран на: Чет Юни 21, 2007 5:32 pm
Местоположение: пловдив
Обратна връзка:

Re: Алън Скотърн за риболова на уклей

Мнение от аксел »

Сега е идеалния момент за риболов с булдо.
валатът не най-лошото нещо на света
bono2
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 127
Регистриран на: Пон Авг 22, 2011 5:52 pm

Re: Алън Скотърн за риболова на уклей

Мнение от bono2 »

а има ли смисъл от периодично хвърляне на захранка
lozzy.68
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1636
Регистриран на: Сря Сеп 18, 2013 6:33 pm

Re: Алън Скотърн за риболова на уклей

Мнение от lozzy.68 »

:smt073
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на мирни риби”