Фидер или плувка при +30 градуса ?

Модератор: sapuna

brankov
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 202
Регистриран на: Пет Май 02, 2008 8:36 pm
Местоположение: Тони Бранков- Брезник

Re: Фидер или плувка при +30 градуса ?

Мнение от brankov »

chirusa_bg написа: ПП. Тонка, мани ги тие дънарки, много бира заминава при тоя риболов :lol: :wink:
Абе то е ясно за бирата :) ма да водиш борба сам със себе си не е лесно :D
Дните прекарани на риба Господ не ги брои...
Аватар
Skorpi
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1226
Регистриран на: Чет Яну 27, 2005 1:28 pm
Местоположение: St -Zagora

Re: Фидер или плувка при +30 градуса ?

Мнение от Skorpi »

tihoho написа:Ако си майстор на плувка, и сега да ме извинят фидеристите но дънарките са си пенсионерска работа :D

Абе такъв сам си :P :P :P Ама мнението ти нещо не го хванах :lol:
Бестрашния умира веднъж, страхливецът-хиляди пъти
Изображение
Secret Carp
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1144
Регистриран на: Пет Ное 21, 2008 12:30 pm
Местоположение: Сливен

Re: Фидер или плувка при +30 градуса ?

Мнение от Secret Carp »

Не мога да разбера какво значение пък имат тъпите градуси :roll: Хващали сме на дъно и на -10 и на +40градуса :!:
Твърдо против темата като цяло,кой на какво му е кеф на това си хваща.Я закачи на мача си шарана на живота си примерно 30 кг с 0.18 корда при полужение,че има и паднали дървета и т.н :roll:Или няма да ти удари викаш на 38 градуса температура :lol: Който чака да ИЗВАДИ трофеен шаро-ДЪНО,който чака по-чести и по-дребни ИЗВАДЕНИ риби-ПЛУВКА...Не казвам,че големи риби не се вадят на мач ама все пак по-голям ти е шанса със шаранджийка нали се сещаш :wink: Успех,все пак това си е мое мнение :!:Нито фидер,нито мач-шаранджийка :lol:
brankov
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 202
Регистриран на: Пет Май 02, 2008 8:36 pm
Местоположение: Тони Бранков- Брезник

Re: Фидер или плувка при +30 градуса ?

Мнение от brankov »

Secret Carp написа:....Твърдо против темата....Който чака да ИЗВАДИ трофеен шаро-ДЪНО...Нито фидер,нито мач-шаранджийка :lol:...
Колега никъде не съм питал за трофеен шаро ,питъл съм за два конкретни метода мисля че доста ясно, а ти ги отричаш и двата с което се обезмисля отговора конкретно в тази тема :wink: И вкарваш трети метод на ловене за мое учудване :roll: което не е по темата и така се уплитат нещата ,все пак мерси за мнението.
п.с. Иначе виждам сериозни рибоци в галерията ти за което мога да кажа единствено Евала и те разбирам защо си против и двата метода :D
Дните прекарани на риба Господ не ги брои...
Аватар
CrossFire
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1128
Регистриран на: Съб Май 12, 2007 9:38 pm
Местоположение: Митака - Асеновград

Re: Фидер или плувка при +30 градуса ?

Мнение от CrossFire »

Secret Carp написа:Не мога да разбера какво значение пък имат тъпите градуси
Имат, имат! Повлияли са ти. :smt081 :smt081 :smt081
Изображение
петко стоянов

Re: Фидер или плувка при +30 градуса ?

Мнение от петко стоянов »

Secret Carp написа:Не мога.... :lol:
Жорка,я си гледай....топчетата :D :D :D
INCUBUS
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3795
Регистриран на: Пон Окт 01, 2007 9:20 pm
Местоположение: Смолян

Re: Фидер или плувка при +30 градуса ?

Мнение от INCUBUS »

То въобще не става въпрос за улов на конкретни риби,отде точно "шаро"? Тук,по нашите географски широти,рядко става +30 градуса и кратко се задържат,ама когато ги има,еднакво си дава и на плувка ,и на фидер.Аз не мога да дам приоритет -повече бройки при висока температура ловя на плувка,но пък на фидер излизат много по-едри рибоци...
Secret Carp
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1144
Регистриран на: Пет Ное 21, 2008 12:30 pm
Местоположение: Сливен

Re: Фидер или плувка при +30 градуса ?

Мнение от Secret Carp »

петко стоянов написа:
Secret Carp написа:Не мога.... :lol:
Жорка,я си гледай....топчетата :D :D :D
Аааа разбрал си ти за топчетатааа :lol:

Колеги не искам никой да обидя,просто написах АКО ти удари трофеен екземпляр...не,че специално за трофеи...както и да е и без това бяхте спряли да пишете по темата малко да ви размърдам :lol: :lol: :lol: :drinkers

А на колегата с градусите мога да му кажа,че за температури мога да споря до сутринта-защото според мен не играят роля :drinkers:
Аватар
vlado_fidera
новобранец
новобранец
Мнения: 96
Регистриран на: Пон Мар 28, 2005 7:34 am
Местоположение: sofia

Re: Фидер или плувка при +30 градуса ?

Мнение от vlado_fidera »

Човек може да е майстро плувкар, но когато започнеш да ловиш с фидер просто по някой път резултатите са впечатляващи и са в пъти по големи от риболова на плувка.В никакъв случей не искам да отрека риболова с плувка.При дадени ситуации също може да е по резултатен дори от фидер-риболова, но като че везните накланят в полза на фидера.
НЕ САМО С НОЖ И ВИЛИЦА В РЪКА, МОГА АЗ ДА ГИ ЛОВЯ
НЕКА ТРЪГВАЙКИ СИ ОТ ВОДОЕМА ПОСЛЕДНОТО КОЕТО ОСТАВА СЛЕД НАС ДА СА СТЪПКИТЕ НИ
Аватар
CrossFire
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1128
Регистриран на: Съб Май 12, 2007 9:38 pm
Местоположение: Митака - Асеновград

Re: Фидер или плувка при +30 градуса ?

Мнение от CrossFire »

vlado_fidera написа:В никакъв случей не искам да отрека риболова с плувка.При дадени ситуации също може да е по резултатен дори от фидер-риболова, но като че везните накланят в полза на фидера.
Айде недей, че сега ще започнем спор в небодходяща тема.
Фидера е "по-бърз" и прецизен от щека и директен само при определени метео и релефни условия, в останалите случаи ще скляпаш :mrgreen: !
Изображение
Аватар
ExTaZzY
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1750
Регистриран на: Пон Апр 23, 2007 8:58 pm
Местоположение: гр.Пловдив
Обратна връзка:

Re: Фидер или плувка при +30 градуса ?

Мнение от ExTaZzY »

До преди няколко месеца я следях тая тема с интерес не съм коментирал защото е доста относително,но на водоем на който миналата година съм хващал на плувка 1-2 каракуди на излет а на фидера съм им бъсал г**ъ с кошницата дет са вика тая година ми е много слаба не е от захранката не е от монтажа не е от стръвта а просто рибата стана по-мудна и се изпокри по водораслите и тепърва разбрах магията на директния риболов тая година на последния си излет които беше по-миналата седмица след претегляне на рибата на водоема излезе,че на фидера имам 3 и 200 риба а на плувката рекордните 15 кг :shock: Та явно всеки водоем с неговите си тертипи........
Сега ще кажете,че нещо не съм напрвил като хората напротив само монтажите бяха различни лових на торен и на фидера и на директния от време на време подменям на сладка царевица и удря по някоя дърта каракуда,на фидера подменях на бял на шарен на царевица превих комбинации еми неще и неще.

Захранката която това лято ми даде най-много успехи бе : Filstar Carp Strawberry + ароматизатор сух на Van de Yende Big Fish сухия + кастери + сладка царевица+ варена царевица+ кюспе + варена жито+ една малка тайна :mrgreen:
Изображение
Без риболов няма любов !
Бачо Илия
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7322
Регистриран на: Сря Дек 26, 2007 9:20 pm
Местоположение: гр. Карлово

Re: Фидер или плувка при +30 градуса ?

Мнение от Бачо Илия »

Екстази, той много дащен "водоем"бре; да не е Пясъчник, Копринка или Душанци.... :roll: :D
Изображение
Аватар
ExTaZzY
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1750
Регистриран на: Пон Апр 23, 2007 8:58 pm
Местоположение: гр.Пловдив
Обратна връзка:

Re: Фидер или плувка при +30 градуса ?

Мнение от ExTaZzY »

Водоема е държавна тайна :) но е от сорта на тея водоеми и всеки си мисли,че не разполага с риба малко хора знаят къде ходя и съм сигурен,че няма да го споделят :wink:
Изображение
Изображение
Ето малко матрял да добише представа :wink:
Изображение
Без риболов няма любов !
Бачо Илия
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7322
Регистриран на: Сря Дек 26, 2007 9:20 pm
Местоположение: гр. Карлово

Re: Фидер или плувка при +30 градуса ?

Мнение от Бачо Илия »

Браво :D
Изображение
pluvka556
новобранец
новобранец
Мнения: 24
Регистриран на: Сря Мар 28, 2012 1:05 pm

Re: Фидер или плувка при +30 градуса ?

Мнение от pluvka556 »

snegk написа:А като сте за плувка, къде ги търсите шараните.На дъното или на повърхноста :?: :lol:
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на мирни риби”