имам въпрос

Модератор: sapuna

Аватар
Todev1
новобранец
новобранец
Мнения: 42
Регистриран на: Вто Окт 19, 2010 3:18 pm
Местоположение: Plovdiv

имам въпрос

Мнение от Todev1 »

колеги та въпроса ми е скри ли се вече мирната риба или още цъкат из водоемите , понеже утре ще ходя на място което има предимно мирни рибета
Ханибал Лектър
новобранец
новобранец
Мнения: 73
Регистриран на: Чет Окт 20, 2011 6:10 pm

Re: имам въпрос

Мнение от Ханибал Лектър »

Интересен въпрос......някъде да, другаде не.....но всеки случай никъде няма да е активна както през лятото :)
Tihomir75
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 176
Регистриран на: Чет Сеп 23, 2010 2:47 pm

Re: имам въпрос

Мнение от Tihomir75 »

А по реките........ :?:
snegk
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 13896
Регистриран на: Вто Яну 02, 2007 9:11 pm
Местоположение: св.Влас

Re: имам въпрос

Мнение от snegk »

Всичко е според водоема, а по реките сме вадили шаранчета и през зимата :wink:
Да хванеш риба е удоволствие,но да и дариш живот,това не се описва с думи.
Ханибал Лектър
новобранец
новобранец
Мнения: 73
Регистриран на: Чет Окт 20, 2011 6:10 pm

Re: имам въпрос

Мнение от Ханибал Лектър »

Онзи ден ходих до една рекичка където лятото беше бъкано с кефал, но сега нямаше и помен от тях...
INCUBUS
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3795
Регистриран на: Пон Окт 01, 2007 9:20 pm
Местоположение: Смолян

Re: имам въпрос

Мнение от INCUBUS »

Todev1,както са ти писали колегите,навсякъде е различно.След застудяване,всичко се променя,особено по реките.Питай колеги с повече опит по "твоите"реки,а и сам търси -вече не в бързея и плиткажите,пробвай в по-дълбоките и по-тихи вирове.За повечето язовири важи същото правило - за по-дълбоките места в тях,където температурата на водата се запазва сравнително постоянна.
valeripetrov
новобранец
новобранец
Мнения: 82
Регистриран на: Вто Авг 04, 2009 6:30 pm

Re: имам въпрос

Мнение от valeripetrov »

Колеги имам един въпрос. Как се държи морунажа през зимата в язовирите?Толкова ли е активен както в реките?
Аватар
hristotihov
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1512
Регистриран на: Сря Авг 09, 2006 10:30 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: имам въпрос

Мнение от hristotihov »

Todev1 написа:колеги та въпроса ми е скри ли се вече мирната риба или още цъкат из водоемите , понеже утре ще ходя на място което има предимно мирни рибета
Ако питаш за язовир, вече не цъкат, а стоят групирани в дълбокото, без да се движат. Ако ги набараш там, може и да излъжеш някоя.
нямам живарник
valeripetrov
новобранец
новобранец
Мнения: 82
Регистриран на: Вто Авг 04, 2009 6:30 pm

Re: имам въпрос

Мнение от valeripetrov »

И аз така знам , но реших да попитам. Може да има някоя тънкост ,която не я знам. Човек се учи докато е жив. На тоя язовир рибата започва късна пролет и спира ранна есен.Има костур и кафал ще се опитам да излъжа някоя риба. Ако знаете някоя тънкост моля пишете.
Аватар
hristotihov
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1512
Регистриран на: Сря Авг 09, 2006 10:30 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: имам въпрос

Мнение от hristotihov »

За морунаж не знам, за шарани мога да кажа, че миналата година имам 6 броя, на връх Коледа, на платено, на земен червей. Взимаха само на земен, на торен не пипваха, виж тази тема: http://forum.nariba.com/viewtopic.php?f ... BE#p662711
Сега в събота лових шарани, на друго платено, на бял червей. Като и в двата случая рибите бяха групирани в най-дълбокото, пред стената.
Друго което съм забелязал е че в ледената вода, топките захранка от пакет, не се разтварят и не работят, а стоят цял ден на дъното, без да отдават частици. Затова предпочитам да захранвам с царевица, жито и червеи. Белия като падне в ледена вода почти веднага умира, така че с него може да се оформи хранително петно.
нямам живарник
valeripetrov
новобранец
новобранец
Мнения: 82
Регистриран на: Вто Авг 04, 2009 6:30 pm

Re: имам въпрос

Мнение от valeripetrov »

И аз точно по Коледа ще ходя на госи на тъщата,а тя живее близо до язовир Камчия . Водят го малко забранен ,но местните ми казаха ,че риболовните като ги видели с по една въдица не ги закачали. Това е един от любимите ми язовири,който се намира на 30мин. път пеш от къщата.Така ,че с въдица или без въдица язовирът ще бъде посетен. За това ми е информацията. По Нова Година ще бъда на р. Росица,но там нещата са ми по- ясни за зимен риболов.
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на мирни риби”