Голям див шаран??

Модератор: sapuna

Димитър Чаушев
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 639
Регистриран на: Чет Мар 28, 2013 10:02 am

Re: Голям див шаран??

Мнение от Димитър Чаушев »

Батко Емо написа:Експерт :D Ангелчо,човеко вече е напипал миналата година мурафетя! :D
добре че прочетох твоя пост :lol: бях готов и аз да давам съвети :lol:
Аватар
Bai Dobri
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 310
Регистриран на: Вто Сеп 22, 2009 8:52 am

Re: Голям див шаран??

Мнение от Bai Dobri »

Да не отварям друга тема, ще питам тук. Много сложен див водоем - езеро цялото покрито с водна леща, а на дъното дебел слой тиня и водорасли. Шаран съм виждал да се храни отгоре, но и са хващани екземпляри на дъно, на топче мачкан хляб. Линове съм хващал на торен червей на много малка дълбочина, с щеката, като пускам между листата на лещата, ама шарана не ще така. На всичкото отгоре от едната му страна се влива студен извор и водата е малко по-студена точно там. Има трофейни шарани и линове - виждал съм ги като плуват и разбутват растенията. Как въобще да процедирам та да имам някакъв успех?
Димитър Чаушев
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 639
Регистриран на: Чет Мар 28, 2013 10:02 am

Re: Голям див шаран??

Мнение от Димитър Чаушев »

Bai Dobri написа:Да не отварям друга тема, ще питам тук. Много сложен див водоем - езеро цялото покрито с водна леща, а на дъното дебел слой тиня и водорасли. Шаран съм виждал да се храни отгоре, но и са хващани екземпляри на дъно, на топче мачкан хляб. Линове съм хващал на торен червей на много малка дълбочина, с щеката, като пускам между листата на лещата, ама шарана не ще така. На всичкото отгоре от едната му страна се влива студен извор и водата е малко по-студена точно там. Има трофейни шарани и линове - виждал съм ги като плуват и разбутват растенията. Как въобще да процедирам та да имам някакъв успех?
по принцип на такъв гьол на тежко не става да се лови ако преди това не си разчистиш място ,стръвта не трябва да лежи на дъното ,и изваждането на големи риби от такава растителност е......късмет или изобретателност , те и затова са останали защото е трудно ваденето !
има ли чиста повърхност (прозорчета ) ? ако има правиш следното: правиш си шаранджийски монтаж ,слагаш тежест 40 грама ,на линията поставяш една щукарска плувка без клечка за да се движи свободно по влакното, избираш си място подхранваш и мяташ монтажа , опъваш си добре влакното и чакаш .НО стръвта трябва да ти е много лека или плаваща за да не потъва в тинята .не знам дали си ме разбрал ,а и не знам какъв вид риболов практикуваш,аз съм шаранджия и така бих постъпил !
ianko8404
новобранец
новобранец
Мнения: 2
Регистриран на: Чет Май 19, 2011 4:13 pm

Re: Голям див шаран??

Мнение от ianko8404 »

както казва колегата по-горе в някои ръкав на рибка или на косъм суха царевица със захранка суха царевица. При нас имаме сащото специфично язовирче с докам 10-ина кила. Ако искаш пробвай като си трагваш , направи една патека суха царевица вав водата и отиди на другият ден. ЦАРЕВИЦАТА Я НЯМА
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на мирни риби”