КАК ДА ЛОВИМ СКОБАРА(АЛАЯ) И КОГА???

Модератор: sapuna

Публикувай отговор
Аватар
skobaljaBG
новобранец
новобранец
Мнения: 6
Регистриран на: Пон Фев 04, 2013 9:35 pm

Re: КАК ДА ЛОВИМ СКОБАРА(АЛАЯ) И КОГА???

Мнение от skobaljaBG »

markov написа:Това с тройката е вярно.И скобара кълве по настървено на гола тройка от колкото на стръв.Само леваците търмъчат с тройки с олово без плувка ....
:lol: :lol: :finga: :finga: кълвяло настървено на гола тройка смеШник.....
metoo
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 899
Регистриран на: Нед Юли 22, 2012 4:02 pm
Местоположение: Благоевград

Re: КАК ДА ЛОВИМ СКОБАРА(АЛАЯ) И КОГА???

Мнение от metoo »

Това с тройката е вярно.И скобара кълве по настървено на гола тройка от колкото на стръв.Само леваците търмъчат с тройки с олово без плувка





Това не го казваи никъде повече че ще ти се смеят яко. :)
Аватар
antivik
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3454
Регистриран на: Нед Сеп 12, 2010 10:01 am
Местоположение: Кърджали

Re: КАК ДА ЛОВИМ СКОБАРА(АЛАЯ) И КОГА???

Мнение от antivik »

Абе хора, нъл забраниха тройките със закон, що се препирате за дреболии....?
Когато рибата не ще - НЕ ЩЕ!
metoo
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 899
Регистриран на: Нед Юли 22, 2012 4:02 pm
Местоположение: Благоевград

Re: КАК ДА ЛОВИМ СКОБАРА(АЛАЯ) И КОГА???

Мнение от metoo »

Не се препираме просто уточняваме.
Аватар
skobaljaBG
новобранец
новобранец
Мнения: 6
Регистриран на: Пон Фев 04, 2013 9:35 pm

Re: КАК ДА ЛОВИМ СКОБАРА(АЛАЯ) И КОГА???

Мнение от skobaljaBG »

те хубаво ги забраниха,но пак ги има....тая мизерия няма край трябва :ANAL: :axe: .... какво по-хубаво и по красиво от това да си сложиш 1гр,0.10-0.12 повод и троха|бел и да си изтичаш,захранчица| или хляб(made in plovdiv) :D..... просто нямам думи за (колеги) който търмъчат и дето им пускат точец.... МИЗЕРИЯ
metoo
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 899
Регистриран на: Нед Юли 22, 2012 4:02 pm
Местоположение: Благоевград

Re: КАК ДА ЛОВИМ СКОБАРА(АЛАЯ) И КОГА???

Мнение от metoo »

skobaljaBG написа:те хубаво ги забраниха,но пак ги има....тая мизерия няма край трябва :ANAL: :axe: .... какво по-хубаво и по красиво от това да си сложиш 1гр,0.10-0.12 повод и троха|бел и да си изтичаш,захранчица| или хляб(made in plovdiv) :D..... просто нямам думи за (колеги) който търмъчат и дето им пускат точец.... МИЗЕРИЯ



И наи важното да си направиш кеф на плувката. :wink:
DJONI RINGO
фен клуб-скобар
Мнения: 1431
Регистриран на: Вто Мар 08, 2011 8:55 am
Местоположение: Кюстендил

Re: КАК ДА ЛОВИМ СКОБАРА(АЛАЯ) И КОГА???

Мнение от DJONI RINGO »

[quote="markov"]Това с тройката е вярно.И скобара кълве по настървено на гола тройка от колкото на стръв.Само леваците търмъчат с тройки с олово без плувка ....[/
Само да те попитам:ти дрогиран ли си?
Монтанеца и Вальо Колев -НАЙ ГОЛЕМИТЕ!!!!!

Личен лекар на скобарите :)
Аватар
antivik
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3454
Регистриран на: Нед Сеп 12, 2010 10:01 am
Местоположение: Кърджали

Re: КАК ДА ЛОВИМ СКОБАРА(АЛАЯ) И КОГА???

Мнение от antivik »

...... :rolleyes: за налитане на тройка с мънисто съм чувал, но за гола тройка.... :?
Когато рибата не ще - НЕ ЩЕ!
gevrek
фен клуб-скобар
Мнения: 110
Регистриран на: Пет Юли 09, 2010 6:46 pm
Местоположение: София

Re: КАК ДА ЛОВИМ СКОБАРА(АЛАЯ) И КОГА???

Мнение от gevrek »

Колеги вижте портала "На риба" как ни учи да го ловиме. А ние се чудиме защо още има тр........ :evil:
http://www.nariba.com/fishsubdetail/10/103.html
Аватар
sapuna
Модератор
Модератор
Мнения: 11750
Регистриран на: Вто Сеп 06, 2005 1:15 am
Местоположение: Горна Оряховица
Обратна връзка:

Re: КАК ДА ЛОВИМ СКОБАРА(АЛАЯ) И КОГА???

Мнение от sapuna »

Абсолютно си прав!И на мен ми е убягнало до сега!Веднага сигнализирам шефовете за корекция!
Изображение
.............."Не кордата се къса, а нервите на рибаря".............
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14917
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: КАК ДА ЛОВИМ СКОБАРА(АЛАЯ) И КОГА???

Мнение от Павел Иванов »

Тъй , понеже дадох коментар по темата на друго място и обещах да го пейсна тук , го правя :
Павел Иванов написа:Като начало да предупредя че не "помпам" за скобар та да не стават недуразумения :wink: От там на там :

Хубаво де , ама тука стъпваме по една тънка червена нишка която си е бало векот и съответно опира само и единствено до манталитета на съответният риболовец .
Какво имам предвид ?
- риболова по описаният начин - с малка тройка , отгоре мънисто и съответно "помпане" , няма нищо общо с така нареченото "дране" , "драскане" , "търмък" и т.н. В тоя ред мисли когато някой лови по този начин , никой не може да му каже псулютно нищо :idea: Не го ловят ни забрани , ни тълкувания на закон от гледни точки .
- ся кво правим ? Добавяме два косъма на тройката и получаваме изкуствена муха тип нимфа , даже при наличието на топче над тройката не е нужно да добавяме псолютно нищо . Самият начин на водене , описан по-горе , си има название - "риболов на чешка нимфа" :lol:
- на другият полюс - "дрането" - вече си е съвсем друга бира и съответно подлежи на ударите на закона ако успеят да го формулират правилно в акта и на съдията съответно му се занимава .
Та така , в случаят нямаме нарушение на никой закон , Мите , цитираният от теб текст отпада моменталически след срещата с другият в който е упоменато за изкуствените примамки а не е дадена дефиниция за такива . В случаят няма как да бъде дадена щото интерпретациите и вариациите са безбрежни , та както споменах , опираме само и единствено до манталитет на риболовеца ползващ съответният начин на риболов .
Мен друго ме дразни . Как може в представителен тапет на сайта да има толкова много и такива елементарни правописни грешки :roll:
Та така :D
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
Аватар
anton jambol
фен клуб-скобар
Мнения: 366
Регистриран на: Вто Май 08, 2012 5:02 pm
Местоположение: ямбол

Re: КАК ДА ЛОВИМ СКОБАРА(АЛАЯ) И КОГА???

Мнение от anton jambol »

antivik написа:...... :rolleyes: за налитане на тройка с мънисто съм чувал, но за гола тройка.... :?
И аз много съм се чудил за голата тройка но е факт скобара налита като луд явно я определя като паяче така си мисля :drinkers:
Хвани и пусни не бъди алчен
Аватар
naskobo
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2319
Регистриран на: Съб Окт 25, 2008 5:15 pm
Местоположение: София

Re: КАК ДА ЛОВИМ СКОБАРА(АЛАЯ) И КОГА???

Мнение от naskobo »

anton jambol написа:
antivik написа:...... :rolleyes: за налитане на тройка с мънисто съм чувал, но за гола тройка.... :?
И аз много съм се чудил за голата тройка но е факт скобара налита като луд явно я определя като паяче така си мисля :drinkers:
Ako беше така все някой щеше да хване скобар на паяк :idea: Никой не знае защо тази иначе хитра и предпазлива риба се лови така балъшки през зимата, но факт е, че това се изврати в масово косене и дранеЗабраната си дойде точно на мястото, но трябва да се прецизира и да стане още по- рестриктивна ,'щото сега се опитават да я заобиколят като правят от тройките-двойки, връзват чепарета и др.изгъзици.
Нещата трябва да са възможно най-прости, но не и повече от това! - А. Айнщайн
Аватар
ILEGAL
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 298
Регистриран на: Съб Юли 06, 2013 8:28 pm

Re: КАК ДА ЛОВИМ СКОБАРА(АЛАЯ) И КОГА???

Мнение от ILEGAL »

naskobo написа:Никой не знае защо тази иначе хитра и предпазлива риба се лови така балъшки през зимата.
Аз пък друго не мога да си обясня. Как така във вътрешните реки се лови зимата (тогава е пиковия период) :idea: , а в Дунав го мориме лятото :axe: , максимум до септември и после отсича и нъцки, никакъв го няма?! :?: :| Ясно е, че има огромна разлика между Струма примерно и Дунав, ама чак пък толкова противоположно зима/лято??!
maverini
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 335
Регистриран на: Вто Дек 31, 2013 11:21 am
Местоположение: Плевен

Re: КАК ДА ЛОВИМ СКОБАРА(АЛАЯ) И КОГА???

Мнение от maverini »

naskobo написа:
anton jambol написа:
antivik написа:...... :rolleyes: за налитане на тройка с мънисто съм чувал, но за гола тройка.... :?
И аз много съм се чудил за голата тройка но е факт скобара налита като луд явно я определя като паяче така си мисля :drinkers:
Ako беше така все някой щеше да хване скобар на паяк :idea: Никой не знае защо тази иначе хитра и предпазлива риба се лови така балъшки през зимата, но факт е, че това се изврати в масово косене и дранеЗабраната си дойде точно на мястото, но трябва да се прецизира и да стане още по- рестриктивна ,'щото сега се опитават да я заобиколят като правят от тройките-двойки, връзват чепарета и др.изгъзици.
И така понеже е забрана да отворим пак старите теми.Да го направят като в Ирландия двойни или тройни куки се поставят само върху ИСКУСТВЕНИ ПРИМАМКИ във всеки един друг вариант е нарушение на закона.А на чепаре ясно е описано само в Дунав и морето.
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на мирни риби”