Добра ли е марката макари EUROHOLD за риболов на шаран?

Модератор: sapuna

Аватар
ribarq
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1424
Регистриран на: Съб Фев 17, 2007 12:38 am
Местоположение: Хасково/Бургас

Добра ли е марката макари EUROHOLD за риболов на шаран?

Мнение от ribarq »

Мисля да си подновя такъмите за риболов на шаран вече съм си харесал пръчки шекспир 3.30 далги и 2.5bl харесах си и макари еврохолд които ми препорачаха , навлизали сега на пазара нека да бада по точен говоря за 8 лагерна с 2ен аванс макара която побира 380м корда 0.30 ! цената е 63-64 лв ? ползвам тази марка от 2 години ...една 4 лагерна за плувка и гогато се намокри трябва незабавно да я почистя и смажа иначе става неизползваема , дали ще имам проблем и с 8лагерните ? някакво предложение ????[/code]
Аватар
asini
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 759
Регистриран на: Нед Юни 26, 2005 8:53 pm

Мнение от asini »

За марката макари по-специално незнам, но не са ли много капризни- все пак щом се влияят толкова от вода.А и помисли какво става при един излет с обилен дъжд и имаш да речеме удар на шаран и нещо се прецака макарата-всичко отива на вятъра!
Забавлявам се и си живея, а за теб оставам само Фикс идея!
Аватар
ribarq
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1424
Регистриран на: Съб Фев 17, 2007 12:38 am
Местоположение: Хасково/Бургас

Мнение от ribarq »

asini написа:За марката макари по-специално незнам, но не са ли много капризни- все пак щом се влияят толкова от вода.А и помисли какво става при един излет с обилен дъжд и имаш да речеме удар на шаран и нещо се прецака макарата-всичко отива на вятъра!

Дай предложение какви макари да си закупя на тази цена до 65 лв дали ще намеря нещо по добро ! ако успея да заработя повечко пари до започването на новия сезон може и да се замисля за по добри защото " повече пари по добро качество " :)
kalkan4o
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1519
Регистриран на: Вто Авг 09, 2005 11:43 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Мнение от kalkan4o »

Ако искаш да си купиш типично шаранджийска пръчка тя трябва да е с дължина 3,60 или 3,90.Аз лично не съм фен на дебелите пръти и ползам 2,75 или 3 либри :wink: .Много добри пръти има Eurohold около 80 лева са и са просто невероятни на 3 либри ако ги намериш няма да сбъркаш :wink: .

Относно макарите...аз имам 3 макари по 30 лева са...преди ги ползвах 1 година и не съм имал такъв проблем :wink: .Немога да се оплача от марката.

Предполагам че тази макара е хубава.Само ме притеснява ефтината цена за макара с двоен аванс и 8 лагера...и както казват англичаните ефтиното накрая може да излезе скъпо :wink: .
За бракониерите само слънчаци :lol: !
Аватар
ribarq
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1424
Регистриран на: Съб Фев 17, 2007 12:38 am
Местоположение: Хасково/Бургас

Мнение от ribarq »

kalkan4o написа:Ако искаш да си купиш типично шаранджийска пръчка тя трябва да е с дължина 3,60 или 3,90.Аз лично не съм фен на дебелите пръти и ползам 2,75 или 3 либри :wink: .Много добри пръти има Eurohold около 80 лева са и са просто невероятни на 3 либри ако ги намериш няма да сбъркаш :wink: .

да ти кажа повечето от пръчките който са 3,90 ги използват предимно на састезанията за шаран, лично аз предпочитам 3.30--2.5либри или 3,60. за макарите още се двуомя ! можеби ще изчакам още около месец-два да видя какво може да се измисли !
Аватар
old fox
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 640
Регистриран на: Вто Апр 12, 2005 10:52 pm
Местоположение: СОФИЯ

Мнение от old fox »

:lol: Точно по тия причини минах на втулкови макари, - наизлязоха на пазара керамометални които са си много добри па и по здрави :lol:

:lol: Попитай в магазините :lol:
РИБОЛОВА Е КАТО СЕКСА - ИЛИ МОЖЕШ -ИЛИ ГЛЕДАШ 1 1 1Р
Аватар
dedeff
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1100
Регистриран на: Вто Апр 11, 2006 6:09 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Добра ли е марката макари EUROHOLD за риболов на шаран

Мнение от dedeff »

ribarq написа:Мисля да си подновя такъмите за риболов на шаран вече съм си харесал пръчки шекспир 3.30 далги и 2.5bl харесах си и макари еврохолд които ми препорачаха , навлизали сега на пазара нека да бада по точен говоря за 8 лагерна с 2ен аванс макара която побира 380м корда 0.30 ! цената е 63-64 лв ? ползвам тази марка от 2 години ...една 4 лагерна за плувка и гогато се намокри трябва незабавно да я почистя и смажа иначе става неизползваема , дали ще имам проблем и с 8лагерните ? някакво предложение ????[/code]


Аз исползвам на Шекспир,но са 3.60.Малко са трудни за транспортиране.Макарите ми са на Okuма-Еpix-10 лагера,шпулите са от дурал,ръбът на шпулата е от титан,и RES система за баланс на ротора,и съм много доволен от тях.
Аватар
dimitar_
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1603
Регистриран на: Чет Дек 07, 2006 7:58 pm
Местоположение: Razgrad

Мнение от dimitar_ »

Колега,август 2005г. си купих точно такъв EUROHOLD - HTR 860 -8 лагера с двоен аванс.Септември имах късмета да извадя един амур, може да го видиш в галерията,и да ти кажа макарата се държа перфектно.Тогава си комплектовах всички пръчки с EUROHOLD и до сега съм с тях,а пръчките ми са "МАНЧО"2.70см.-плътни,вярно че са тип "тояга" но досега никога не са ме подвеждали.
Макарите много пъти са мокрени , все още нищо им няма ,но като всяка техника си иска своето- почистване от време на време, може би като недостатък забелязах че твърдият аванс-на шпулата-не трябва да се стяга до край често защото се губи "БЪЗКАНЕТО" на аванса.
Това е мое мнение ,а ти си преценявай сам , вече има толкова вида макари че свят ти се завива!
Аватар
daniel_g
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1011
Регистриран на: Чет Мар 23, 2006 8:26 pm
Местоположение: Велико Търново

Мнение от daniel_g »

Взимай макарата без да се замисляш!!!! Тази марка напоследък е една от не много скъпите , а качествени аксесоари
Явно говориш за eurohold HUNTER с 8 лагера 2 аванса - алуминиева шпула + 1 допълнителна резервна !!! :arrow: http://www.vidrax-fishing.com/catalog/p ... cts_id=396
даже можеш и оттук да ги поръчаш , а и както казва колега по горе и stinger-a не са за изхвърляне , пак на еурохолд, а ето ти и пръти да ги окомплектоваш :arrow: http://www.vidrax-fishing.com/catalog/p ... cts_id=162
Аватар
Митев
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6591
Регистриран на: Чет Фев 22, 2007 6:13 pm
Местоположение: Добрич

Мнение от Митев »

пръта е хубав, но макарата ми се струва малка за по сериозни шарани
Аватар
asenfisherman
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 438
Регистриран на: Сря Дек 28, 2005 6:23 pm
Местоположение: Перник

Мнение от asenfisherman »

http://alem-fishing.com/pics/sk2470.jpg Това е на същите пари а е с пъти по-добро.
Аватар
ribarq
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1424
Регистриран на: Съб Фев 17, 2007 12:38 am
Местоположение: Хасково/Бургас

Мнение от ribarq »

daniel_g написа:Взимай макарата без да се замисляш!!!! Тази марка напоследък е една от не много скъпите , а качествени аксесоари
Явно говориш за eurohold HUNTER с 8 лагера 2 аванса - алуминиева шпула + 1 допълнителна резервна !!! :arrow: http://www.vidrax-fishing.com/catalog/p ... cts_id=396
даже можеш и оттук да ги поръчаш , а и както казва колега по горе и stinger-a не са за изхвърляне , пак на еурохолд, а ето ти и пръти да ги окомплектоваш :arrow: http://www.vidrax-fishing.com/catalog/p ... cts_id=162
сега ще ги погледна ...има още време поне 1-2 месеца да поработим пък и може за нещо по серизно да се замислим ! май-май вече съм решил какви ще са такамите ! благодаря ти ! НАСЛУКА!!!
Аватар
камен
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1115
Регистриран на: Пет Юли 22, 2005 4:12 pm
Местоположение: ВАРНА
Обратна връзка:

Мнение от камен »

Аз също ползвам тази марка,моите са стингъри.За този ценови диапазон мисля,че са много добри.
Изображение
Ето ги след като си свършели работата :lol:
добрите момчета отиват в рая ,а аз сигурно за РИБА
Аватар
ceno cenov
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 838
Регистриран на: Вто Юни 27, 2006 9:31 am

Мнение от ceno cenov »

И моите са стингъри.
А така си вършат пък при мен работата :D
Изображение
Щтуки и сомове много ловят а шарани маи само по развъдници за сега.
Май е виновно задвъдичното устроиство. :?
Иначе макарите са добри. Аз ловя от една година с такива и съм много доволен.
rikosheth
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 883
Регистриран на: Пет Сеп 15, 2006 12:29 pm
Местоположение: Varna
Обратна връзка:

Мнение от rikosheth »

Аз не мога да кажа дали са добри Eurohold за риболов на шаран, защото не съм ползвал такива но мисля , че избора на шаранджийско оборудване всеки би могъл да направи най точно и лесно като се съобрази с особеностите на водоемите които ще посещава и риболова който ще практикува а имено: големина на водоемите( особености на реките) ; от ръка ли ще хвърля и какви дистанции ще гони при тези хвърляния или с лодка ще нанася и на какви разстояния от брега и т.н.
А не на последно място и какви пари е готов да похарчи за цялото това удоволствие :wink:
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на мирни риби”