Таранка по това време

Модератор: sapuna

Аватар
burn_out
новобранец
новобранец
Мнения: 62
Регистриран на: Пет Авг 17, 2012 10:49 pm

Таранка по това време

Мнение от burn_out »

Здравейте колеги, Декември месец е, студено е и няма много хубави дни за риболов, пък се ходи и на работа. От Русе съм и на Дунава по това време върви Мряната, скобар, платика, морунаж, хищник по - рядко, но излизат и съм забелязал че излизат по големи и добри екземпляри от колкото през топлите дни. Започвам отдалече да обяснявам за да стане ясно. На Дунава си ходя редовно и винаги се връщам с риба. И хищник и мирна риба. Мряна редовно.Цялата работа е там, че отдавна не съм ловил таранка и много ми се иска да си хвана и да направя добър риболовен ден, но смятам че е прекалено студено и не ми се бере студ за разочарование. Искам да попитам тук хората които са с повече опит от мен и са наясно със поведението на Каракудата по това време (знам че се тика в дупките и се храни по малко и кълве слабо). И специялно ако има някой колега от Русе да ми даде съвет за добър водоем в близост, защото като дестинация съм набелязал Русенски Лом, около с. Басарбово - за там имам инфо, че се навърта таранка. Благодаря предварително и искам да помоля ако съм объркал раздела, модератора да я предемсти темата където трябва. Лека вечер
Аватар
begleca_sv
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2794
Регистриран на: Вто Ное 17, 2009 10:11 am
Местоположение: Свищов

Re: Таранка по това време

Мнение от begleca_sv »

повечето хора копнеят да хванат мряна ти от мряната бегаш на таран е тва не го разбирам .......
Обичам природата, но не само на картинка !!!
Аватар
nikolaiiliew
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1228
Регистриран на: Нед Юни 17, 2012 9:07 pm
Местоположение: Русе

Re: Таранка по това време

Мнение от nikolaiiliew »

За платен или свободен водоем говорим?
Попринцип на Писънец съм правил добър риболов на таранка с фидера ама...
Късаш, вържеш и продължаваш. Упоритост и търпение му е майката!
Аватар
burn_out
новобранец
новобранец
Мнения: 62
Регистриран на: Пет Авг 17, 2012 10:49 pm

Re: Таранка по това време

Мнение от burn_out »

re:begleca_sv повечето хора копнеят да хванат мряна ти от мряната бегаш на таран е тва не го разбирам ....... ;
В последно време само мряна ловя (не се хваля) искам малко разнообразие.
re:nikolaiiliew За платен или свободен водоем говорим?
По принцип на Писънец съм правил добър риболов на таранка с фидера ама...;
Няма значение. В общи линии въпроса ми е за студеното време и за река Лом зашото за там разбрах че има. Пък на Лома не съм ходил никога и си няма идея каква е играта там.
riibok
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 633
Регистриран на: Съб Фев 03, 2007 2:44 pm
Местоположение: Търговище

Re: Таранка по това време

Мнение от riibok »

Преди години колега от Русе ,по това време, на мястото на което ти се ходи, ги беше наскубал яко, имам спомен ,че ги беше наредил на снега отгоре да ги снима.Значи става номера!
КОЛКОТО И ДА СЕ ВЪРТИШ-ЗАДНИКЪТ ТИ СИ ОСТАВА ВСЕ ОТЗАД!
Аватар
burn_out
новобранец
новобранец
Мнения: 62
Регистриран на: Пет Авг 17, 2012 10:49 pm

Re: Таранка по това време

Мнение от burn_out »

Днес ще пробвам и ще пиша
Аватар
nikolaiiliew
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1228
Регистриран на: Нед Юни 17, 2012 9:07 pm
Местоположение: Русе

Re: Таранка по това време

Мнение от nikolaiiliew »

Наслука!
Късаш, вържеш и продължаваш. Упоритост и търпение му е майката!
Аватар
burn_out
новобранец
новобранец
Мнения: 62
Регистриран на: Пет Авг 17, 2012 10:49 pm

Re: Таранка по това време

Мнение от burn_out »

За съжаление нямах късмет и мисля да зазимявам за сега. Догодина :)
Аватар
sapuna
Модератор
Модератор
Мнения: 11750
Регистриран на: Вто Сеп 06, 2005 1:15 am
Местоположение: Горна Оряховица
Обратна връзка:

Re: Таранка по това време

Мнение от sapuna »

Не бързай да се отчайваш и отказваш!Днес определено не беше ден!Никаква активност на рибата,с някои епизодично редки рибета!
Сподели дълбочина,монтаж,стръв и най важно на какви места я търси!Мисля,че има още време за някоя и друга каракуда по реките!
Изображение
.............."Не кордата се къса, а нервите на рибаря".............
Аватар
burn_out
новобранец
новобранец
Мнения: 62
Регистриран на: Пет Авг 17, 2012 10:49 pm

Re: Таранка по това време

Мнение от burn_out »

монтаж пружина с 2 куки номер 10 отгоре над пружината, стръв торен/бял червей за захранка малай и пробвах със захранка за фидер на стар фиш за шаранови риби.. дълбочината към 2 метра куките с 0.18 влакно
Аватар
sapuna
Модератор
Модератор
Мнения: 11750
Регистриран на: Вто Сеп 06, 2005 1:15 am
Местоположение: Горна Оряховица
Обратна връзка:

Re: Таранка по това време

Мнение от sapuna »

И там е грешката!
Пробвай следното - плувка 2,5-3гр , отежнение верижка , леко до средно течение , изтичаш близо до брега като задържаш и драскаш дъното , кука номер 10-12 с 3мм червено мънисто и тънък торен червей!Храниш обилно с бял!Забрави за всякакви други подхранки! ;)
Изображение
.............."Не кордата се къса, а нервите на рибаря".............
Аватар
burn_out
новобранец
новобранец
Мнения: 62
Регистриран на: Пет Авг 17, 2012 10:49 pm

Re: Таранка по това време

Мнение от burn_out »

Днес също и на телескоп пробвах със 10-ка кука с отежение верижка плувката беше 5 гр, но явно там я няма таранката, защото забелязах отгоре на водата водовъртежи и като заметна с телескопа плувката направо потъва. А течението беше доста бързо.
Аватар
Stamen1986
новобранец
новобранец
Мнения: 35
Регистриран на: Пон Сеп 07, 2009 12:12 am

Re: Таранка по това време

Мнение от Stamen1986 »

Здравей колега,

нямам опит с риболова по Дунав, но имам опит с риболова на Каракуда и то целогодишно. Смея да твърдя, че тази риба може да се лови целогодишно. Миналата година на един канал, тази риба вървеше цяла зима ... да не беше винаги много активна но все пак вървеше. Мисля, че видях някъде 5 гр. плувка, което малко ме смути. Взависимост от мястото слагам най-финният такъм, който можеш да си позволиш. Аз по това време, а и не само по това време ловя каракуда с основно влакно 0.16/0.14 и повод 0.10/0.12. С този повод екземпляри до към кила не би трябвало да са ти проблем. Плувка препоръчвам 0.4/05гр. И кука 14 или 12 номер. Също така бих препоръчал да полежиш на дъното да видиш дали ще има резултат. Това е от мен, Наслука!
Аватар
С.Върбанов
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7045
Регистриран на: Пон Яну 30, 2012 10:19 pm
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Re: Таранка по това време

Мнение от С.Върбанов »

Stamen1986 написа:Здравей колега,Смея да твърдя, че тази риба може да се лови целогодишно.
:smt023
Горчивината от лошото качество остава дълго след , като е преминало краткото удоволствие от ниската цена!

https://www.facebook.com/groups/227639040739150/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
nikolaiiliew
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1228
Регистриран на: Нед Юни 17, 2012 9:07 pm
Местоположение: Русе

Re: Таранка по това време

Мнение от nikolaiiliew »

Stamen1986 написа:...Плувка препоръчвам 0.4/05гр...
Е добре де,ама на Дунава при дълбочина от 5-6 метра малко ще се узори с тези 0.5 грама!
Пък и с телескоп ама каква е дължината му?(има разлика между 4 метра и 7 метра-примерно!)
С 4 метра телескоп лесно може да се хвърлят плувки 0.5гр.,ама с 7 метра може да доведе дори и до счупване на въдицата! :oops:
Късаш, вържеш и продължаваш. Упоритост и търпение му е майката!
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на мирни риби”