Относно улова на черна мряна

Модератор: sapuna

Публикувай отговор
nikidenik
фен клуб-скобар
Мнения: 20
Регистриран на: Сря Авг 02, 2006 11:17 am

Относно улова на черна мряна

Мнение от nikidenik »

Здравейте,

Искам да питам на каква стръв се хващат по-голямите черни мряни, т.е как да игнорирам кълването на маломерните мряни. Визирам риболова по река Струма.

Благодаря
Аватар
prodigy666
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 665
Регистриран на: Чет Юли 28, 2011 1:55 pm
Местоположение: Благоевград

Re: Относно улова на черна мряна

Мнение от prodigy666 »

nikidenik написа:Здравейте,

Искам да питам на каква стръв се хващат по-голямите черни мряни, т.е как да игнорирам кълването на маломерните мряни. Визирам риболова по река Струма.

Благодаря
троха от пресен хляб ма нема как да ги отсееш по големина трябва да има в повече от големите за да ги ловиш само тех
Аватар
d.hadzhiev
новобранец
новобранец
Мнения: 8
Регистриран на: Нед Юни 16, 2013 9:48 am
Местоположение: Пловдив

Re: Относно улова на черна мряна

Мнение от d.hadzhiev »

Торни и бели червеи, ручейници, тесто и жито.Много в важно за тази риба да има захранка тъй като те са пасажни риби и с тази захранка можеш да уловиш страшно много.
Щуки и сом!!!
gamon
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 376
Регистриран на: Съб Май 08, 2010 12:57 pm
Местоположение: ЯМБОЛ

Re: Относно улова на черна мряна

Мнение от gamon »

Не зная как е на Струма, но за Тунджа в района на Сливен, Ямбол и Елхово определено на бял червей кълват по-дребни черни мрени а на торен по-едри. Сложи и малко по-голяма кука. Успех!
Аватар
prodigy666
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 665
Регистриран на: Чет Юли 28, 2011 1:55 pm
Местоположение: Благоевград

Re: Относно улова на черна мряна

Мнение от prodigy666 »

по струма има страшно много дребна риба която на живата стъф направо ще ти скапе нервите :D не че на троха или на кус кус не се ловят и пръскачите както се казват тия гадини ама по рядко
metoo
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 899
Регистриран на: Нед Юли 22, 2012 4:02 pm
Местоположение: Благоевград

Re: Относно улова на черна мряна

Мнение от metoo »

Има една рибка, казва се каменарка на нея пробвай поне знаеш че ако ти удари мряна е над 400 500гр. Също едрата мряна кълве на голям торен червей ама първи вариантът е по добър за голяма баба. :drinkers:
Аватар
prodigy666
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 665
Регистриран на: Чет Юли 28, 2011 1:55 pm
Местоположение: Благоевград

Re: Относно улова на черна мряна

Мнение от prodigy666 »

metoo написа:Има една рибка, казва се каменарка на нея пробвай поне знаеш че ако ти удари мряна е над 400 500гр. Също едрата мряна кълве на голям торен червей ама първи вариантът е по добър за голяма баба. :drinkers:
е мето ти вече ме утепа :shock: мрена на каменарка .... каква да е тая каменарка каква да е тая мрена 500 гр с уста да глътне каменарка да не говориш за клен ?
metoo
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 899
Регистриран на: Нед Юли 22, 2012 4:02 pm
Местоположение: Благоевград

Re: Относно улова на черна мряна

Мнение от metoo »

Колега аз съм израснал по реката от малък, и знам кое е мряна кое е клен. Значи има два начина на ловене на яки баби, първия е плувка до 3гр утежнение и рибето. Втория е кука и няколко сачми и пак рибето, аз поне така ловя, имал съм до пет шест удара най много в деня, но се са яки тупалки, а има и денове без удар. :wink:
koucky
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 114
Регистриран на: Сря Май 19, 2010 1:39 pm

Re: Относно улова на черна мряна

Мнение от koucky »

prodigy666 написа:
metoo написа:Има една рибка, казва се каменарка на нея пробвай поне знаеш че ако ти удари мряна е над 400 500гр. Също едрата мряна кълве на голям торен червей ама първи вариантът е по добър за голяма баба. :drinkers:
е мето ти вече ме утепа :shock: мрена на каменарка .... каква да е тая каменарка каква да е тая мрена 500 гр с уста да глътне каменарка да не говориш за клен ?
колега на Струма на по-дребни каменарки около 3 -4 см. излизат доста едри мрени
Аватар
ninini
новобранец
новобранец
Мнения: 60
Регистриран на: Пон Май 03, 2010 1:35 pm
Местоположение: софия-видин

Re: Относно улова на черна мряна

Мнение от ninini »

момчета за каква мряна говорите?
Аватар
antivik
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3454
Регистриран на: Нед Сеп 12, 2010 10:01 am
Местоположение: Кърджали

Re: Относно улова на черна мряна

Мнение от antivik »

:o :shock: Ей Ора, бе я уточнете за к`ви мрени говорите, че ми огелпихте всички понятия за черната мряна :? . Аз от как се помня я ловим на чръве /двата вида/ + тези "дзверове" де се въдят в рякта, разни нам нинфи, ручейници, мамарци..., а вие с жива ръбка...? Де черната мряна се мота повече по дъното и покрай камънаците.
Па отделяне на дребни от големи....трудна работа :smt017 - единствения изход - дребните веднага обратно във водата :wink: .
Когато рибата не ще - НЕ ЩЕ!
miro253
фен клуб-скобар
Мнения: 1449
Регистриран на: Вто Окт 13, 2009 4:02 pm
Местоположение: София

Re: Относно улова на черна мряна

Мнение от miro253 »

Аз съм хващал общо три едри черни мрени по Струма на малки рибки. Не знам дали са каменарки или някаква други. 4-5 сантиметрови са и приличат на малки мренки, но са по-шарени. Но това винаги ми се е случвало, когато търся кефала и по-скоро ги смятам за инцидентни. Доста повече мрени с такива размери съм хващал на зеленка, мамарец, бял, жито и не бих заложил цял ден да чакам мрени на рибе. Според мен едрите мрени трябва да се търсят по реката с обикаляне и пробване докато се набара пасажа иначе си късаш нервите с пръскачи и други дребосъци, а отсяването с малка рибка може да доведе до риболов на кефал :lol: .
Това мнение съм си го изградил сам с ходене по реката и не смятам, че може да се приеме за някаква теория, но аз до такива изводи съм стигнал.
Аватар
Бай Гого- Сиромаха
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2665
Регистриран на: Сря Юни 27, 2007 11:32 am
Местоположение: България-гр.София

Re: Относно улова на черна мряна

Мнение от Бай Гого- Сиромаха »

Гарантирано! Едра черна мрена се лови на рибета /щипок,гулеш/Така поне аз знам,че се казват. Близо до големи камъни и скали,покрай брега.
Аватар
prodigy666
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 665
Регистриран на: Чет Юли 28, 2011 1:55 pm
Местоположение: Благоевград

Re: Относно улова на черна мряна

Мнение от prodigy666 »

все още се чуда даже почна да ми става много смешно как тая мирна мрена се лови на жива рибка и каква ще е тая мрена да лапне 5 санта рибе тва да нее бела мрена с уста като на шаран .... трохата е номер 1 стъф и кус куса под железница сме ловили мрени от 500 до 700 грама у бързаците
miro253
фен клуб-скобар
Мнения: 1449
Регистриран на: Вто Окт 13, 2009 4:02 pm
Местоположение: София

Re: Относно улова на черна мряна

Мнение от miro253 »

prodigy666 написа:все още се чуда даже почна да ми става много смешно как тая мирна мрена се лови на жива рибка и каква ще е тая мрена да лапне 5 санта рибе тва да нее бела мрена с уста като на шаран .... трохата е номер 1 стъф и кус куса под железница сме ловили мрени от 500 до 700 грама у бързаците
Колега, едрите мрени се хранят и с малки рибки. Шарана и той е мирен, но и той ги лапа. Хвани една едра мряна и я разгледай дали не може да лапне 4-5 сантиметров щипок. Да 4-5 сантиметров слънчак няма да може.
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на мирни риби”