Отглеждане на каракуда

Модератор: sapuna

Аватар
antivik
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3454
Регистриран на: Нед Сеп 12, 2010 10:01 am
Местоположение: Кърджали

Re: Отглеждане на каракуда

Мнение от antivik »

Не се чуди ам фащай идеята за крокодилите! Ползи много :wink: . Хем ще ти пазят двора, хем можеш ги храни с такваз сган де обира къщята и дворовете на хората по селата /та добро дело значи/, хем качествена мръвка кога наддадат на тегло, а че и бизнес с куфари и обувки можеш развъртя. :idea: :!:
Когато рибата не ще - НЕ ЩЕ!
Аватар
Мунчо
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1588
Регистриран на: Пон Авг 29, 2005 9:41 pm
Местоположение: ГАБРОВО

Re: Отглеждане на каракуда

Мнение от Мунчо »

Whiskeyy написа:Здравеите , искам да попитам , ако изкопая една дупка в градина и сложа 3 метров басеин и около 1 метър дълбок .. да набудам вътре 50 60 малки каракуди дали ще се навъдят ? :D :D
Ще стане работата, колега, но трябва да ги изчакаш да порастнат и после да ги осеменяваш изкуствено.
Malemi написа:Нишо не сте хванали но поне сте спасили патката и шуката ( тя маи е мъртва но нищо )
"Еби им майката на другите и в себе си утеха намери. И ако в себе си утеха не намериш, еби си майката и ти!"

http://www.starividri.org/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Sorcerer
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 137
Регистриран на: Съб Фев 05, 2011 11:12 am
Местоположение: Бургас

Re: Отглеждане на каракуда

Мнение от Sorcerer »

Whiskeyy написа:Здравеите , искам да попитам , ако изкопая една дупка в градина и сложа 3 метров басеин и около 1 метър дълбок .. да набудам вътре 50 60 малки каракуди дали ще се навъдят ? :D :D
Ще стане работата, само ще трябва да въведеш няколко корекции в параметрите на басейна :arrow:

Първата е да промениш дължината от 3 на 30/40 метра.

Втората най- добре, след като искаш да си ги хващаш от терасата, направи ров в кръг около хасиендата :smt028 , примерно 10 метра широк, 40 метра все ще има линейна дължина и му отпусни не 1, а 2 метра дълбочина.

Трета- пусни си подвижен мост, нощно време ще го вдигаш да не те нападат индианците :idea:

Четвърта- срещу по- нахалните сложи табела, че в гьола има пирани.

Пета- пусни да плават в рова и патки, така по примера на древен Рим ако все пак случиш на неграмотни индианци, пернатите ще ги издадът :axe:

Ползите от това твое деяние ще осмислят дните ти, тълпи туристи и пуристи ще се редят срещу такса, да посетят тази нова твърдина на рибарското вдъхновение и не на последно място със сигурност ще можеш да развъждаш каракуди :drinkers:
Аватар
rap66
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1126
Регистриран на: Вто Сеп 26, 2006 12:01 pm
Местоположение: Varna

Re: Отглеждане на каракуда

Мнение от rap66 »

Роднина на жена ми имаше автомивка във Варна, водата я помпеха от един кладенец правен още от германците, около 3-4 метра в диаметър, не знам колко дълбок е бил, но повърхността на водата беше на 3 м. от равнището на земята. Какви каракуди имаше там (били са си там когато в взел автомивката,), по педя и половина.
Whiskeyy
новобранец
новобранец
Мнения: 39
Регистриран на: Вто Мар 25, 2014 7:39 pm

Re: Отглеждане на каракуда

Мнение от Whiskeyy »

Ами ще пробвам .. аз имам познат гледаше в 100 литров аквариум каракуди ... и водата я сменяше от чешмата .. така , че не виждам проблем ?
Аватар
jorro11
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 427
Регистриран на: Пет Яну 15, 2010 9:42 pm
Местоположение: Samokov/Sofia

Re: Отглеждане на каракуда

Мнение от jorro11 »

Единственият ти проблем ще бъде наличието на хлор във водата. Ще го решиш като пълниш басейнчето и не пускаш рибите веднага, а ще трябва да изчакаш ден-два. Ако водата не е прекалено студена и има наличие поне на малко кислород ( лека течаща струйка или помпичка) няма никаква причина да не ти живеят рибките. Съдейки по това, че точно каракудите се размножават по всякакви буквално локви не виждам причина това да не стане и при теб. Опазиш ли ги от котките ще живеят дълго в това може да си сигурен.
Аватар
antivik
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3454
Регистриран на: Нед Сеп 12, 2010 10:01 am
Местоположение: Кърджали

Re: Отглеждане на каракуда

Мнение от antivik »

Котките са лесна работа, обаче цветнокожите.... :twisted: :axe:
Когато рибата не ще - НЕ ЩЕ!
Pu6ap
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 123
Регистриран на: Вто Апр 23, 2013 9:41 pm

Re: Отглеждане на каракуда

Мнение от Pu6ap »

Най-добре е да сложиш водата и да изчакаш 1-2 седмици преди да пускаш каракудите. Ако все пак нямаш толкова време изчакай поне 3-4 дни. Иначе за хлора не се притеснявай нищо им няма дори и да не изчакаш много
vanesok
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 218
Регистриран на: Чет Окт 02, 2008 7:37 pm
Местоположение: Козлодуй - Дунава км.703

Re: Отглеждане на каракуда

Мнение от vanesok »

В гр.Оряхово на площада има/ше/ едно шадраванче с питейна вода,около 1 метър в диаметър и около 30 см вода.Вътре имаше 10-ина каракуди,които преживяваха години в хлорираната вода с парчета банички и кифли подхвърляни от децата.Скоро не съм ходил и не знам дали съществува все още.
Аватар
Живко Славов
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 199
Регистриран на: Съб Окт 16, 2010 10:40 pm
Местоположение: София/Стара Загора

Re: Отглеждане на каракуда

Мнение от Живко Славов »

Със сигурност няма да се размножават. Имам рибник с размери 3x4 метра и дълбочина 1,5м , който се пълни от кладенец и се използва лятото за поливане на градината. Има почти всички видове риба без бяла,щука и костур. Всичката риба е с огромен корем от хайвера и никога не го е хвърляла ( говоря ти с минимум 15 год назад). Хубавото е, че винаги когато не хвана нещо на р.Марица(това се случва все по-често) си хващам в рибника :D:D
П.С Нищо не ти пречи да си ги отглеждаш за кеф :)
Whiskeyy
новобранец
новобранец
Мнения: 39
Регистриран на: Вто Мар 25, 2014 7:39 pm

Re: Отглеждане на каракуда

Мнение от Whiskeyy »

Все ми е тая ... поне да си ги гледам :) Близо до нас има едно блато , пълно с каракуда .. от там ще взимам рибите :)
Аватар
Вуйчо-Ваньо
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1327
Регистриран на: Нед Фев 21, 2010 10:11 am
Местоположение: Пловдив

Re: Отглеждане на каракуда

Мнение от Вуйчо-Ваньо »

Както писах и по - горе,за развъждане мисля,че нямаш шанс,но да си ги гледаш - няма да имаш проблеми.Само внимавай,щом инаш богат източник на каракуди на близо,да не се увлечеш и да пренаселиш гьолчето!Това би било най - лошо за рибоците.
Изображение
Изображение
Whiskeyy
новобранец
новобранец
Мнения: 39
Регистриран на: Вто Мар 25, 2014 7:39 pm

Re: Отглеждане на каракуда

Мнение от Whiskeyy »

Не .. наи-много 50 60 парчета ще взема :) :D Аз тази риба нея харесвам за ядене , само така ще ми е кеф да си я отглеждам :) А пък след като пораснат ще ги върна обратно в блатото да си хвърлят хаивера :)
Аватар
hristoogi
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 255
Регистриран на: Нед Апр 25, 2010 11:31 am
Местоположение: London,Plovdiv

Re: Отглеждане на каракуда

Мнение от hristoogi »

Това вече е добра идея .Но вместо да ореш в градината , по добре вземи на баща ти бидоните за жибри .Три ще ти стигнат .Хем лесно ще ги ловиш ,хем ще имат капаци отгоре ,с дупки .Лоши очи няма да ги виждат, и ще са на завет .Успех .
Whiskeyy
новобранец
новобранец
Мнения: 39
Регистриран на: Вто Мар 25, 2014 7:39 pm

Re: Отглеждане на каракуда

Мнение от Whiskeyy »

Благодаря много .. :) работата стана , може да заключвате темата :)
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на мирни риби”