Помощ относно речен риболов.

Модератор: sapuna

TanioDimov
новобранец
новобранец
Мнения: 59
Регистриран на: Съб Сеп 01, 2012 12:37 pm
Местоположение: гр.Бургас

Помощ относно речен риболов.

Мнение от TanioDimov »

Здравейте колеги !
Трябва ми спешно малко помощ относно речния риболов ,че вече съм пред нервна криза :D
Дайте ми съвет как най-успешно да ловя мряна , кефал и скобар мисля ,че беше макар ,че в момента съм се забил на големите риби, защото гледам ,че обикалят по 40-50см риби ,но не искат да идват на моята кука хаха. Приличат ми на кефали , но мисля ,че са мряни .. знам ли , но са си доста масивни рибоци направо ми прави кеф да ги гледам ,как обикалят.
4 дни подред беше валяло на реката и тъй като съм чувал ,че в дъждовно време в мътна вода много взимала рибата ходих да пробвам и по време на дъжд и след дъжд и сутрин и вечер,но уви капото беше повече от ОГРОМНО :D
Та след тези 4 дни на въждовно време се показа и слънцето отидох към 7 часа след обяд тъй като поне по мои наблюдения тогава почва да взима рибата или поне тогава излиза повече на повърхността. Хвърлях на торен червй .. нищо.. пробвах с захранка специално за мряни .. нищо , на дъно .. нищо. На края пробвах както по принцип си ловя на средата на хляба (тесто) и хоп плувката потъна .. 25см мряна която бе доволно сложена в живарника и след риболова беше пусната разбира се. Рибите от реката ги държа само до края на риболова и после си ги пускам ,до сега имам общо около 10тина риби хванати за 1 месец постоянство.
Иначе ФРАШ с доволни размери ,но не идват подяволите.. с захранка , торен червей както казах няма успех , но с тестенце има ,но цял ден за 2-3 риби кофти, при положение ,че има доста.
Та моля Ви дайте съвет как аджеба да ги ловя тези големци ,защото ми се иска вече да си направя един хубав риболовен излет.

П.С. пробвах и с воблерчета , ама само ги душат тарикатите отиват до воблера души и си отплава най-спокойно :D. Водата не е много бистра в момента.

Едит. : Забравих да допълня , ловя с корда 0,12-14 , куки сребристи номер 12 , плувка около 3гр. на дълбочина около 1,50м.
dobata84
новобранец
новобранец
Мнения: 11
Регистриран на: Нед Мар 06, 2011 8:32 pm

Re: Помощ относно речен риболов.

Мнение от dobata84 »

Здравей колега ще се радвам ако мога да ти помогна аз съм близо до река Искар и ходя редовно там
мога само да ти кажа че ако искаш да ловиш мрени мини на поне 0.16 да не кажа и 0.18 основа и 0.14-0.16 повод с 12-14 кука Kamasan 611 е много добра и много добри има и на Owner според твоето предпочитание мини и на 1.5 макс 2 грама плувка при таз дълбочина ако е малко по силно течението може и 2.5 грама плувка да минеш.
А колкото до тактиката пробвай с периодична стрелба на бял червей нищо повече отначало стрелваш 5-6 прашки и след това периодична стрелба ако почнат да ти вземат доста на всеки 3 до 5 изтичания прашка червей
вярно е отиват малко повечко червей до към 500-700-1 кило но това е риска
мои съвет е почни с по фина линия и така :D ще се радвам ако съм ти помогнал
TanioDimov
новобранец
новобранец
Мнения: 59
Регистриран на: Съб Сеп 01, 2012 12:37 pm
Местоположение: гр.Бургас

Re: Помощ относно речен риболов.

Мнение от TanioDimov »

Благодаря колега !
Ще пробвам тези дни и с бял червей ако успея да намеря или ако ходя до някой от градовете на близо хах.
Иначе вчера с кука номер 20, влакното същото само ,че от плувката на долу пуснах 1,5м 0,08 и резултата за цял ден беше само това. Иначе има мнооооогоо ама много такива виждат се слд 6 часа следобяд излизат направо ме е яд. Това го хванах на тесто .. явно беше кьораво хахах
10418309_796462953709069_3841769423194086001_n (1).jpg
10418309_796462953709069_3841769423194086001_n (1).jpg (94.53 KiB) Преглеждано 1741 пъти
N.Dimitrov
фен клуб-скобар
Мнения: 728
Регистриран на: Пон Юни 23, 2014 4:32 pm
Местоположение: Плевен

Re: Помощ относно речен риболов.

Мнение от N.Dimitrov »

dobata84 написа:Здравей колега ще се радвам ако мога да ти помогна аз съм близо до река Искар и ходя редовно там
мога само да ти кажа че ако искаш да ловиш мрени мини на поне 0.16 да не кажа и 0.18 основа и 0.14-0.16 повод с 12-14 кука Kamasan 611 е много добра и много добри има и на Owner според твоето предпочитание мини и на 1.5 макс 2 грама плувка при таз дълбочина ако е малко по силно течението може и 2.5 грама плувка да минеш.
А колкото до тактиката пробвай с периодична стрелба на бял червей нищо повече отначало стрелваш 5-6 прашки и след това периодична стрелба ако почнат да ти вземат доста на всеки 3 до 5 изтичания прашка червей
вярно е отиват малко повечко червей до към 500-700-1 кило но това е риска
мои съвет е почни с по фина линия и така :D ще се радвам ако съм ти помогнал

Това е полезна информация,браво за което, ама това твоето ми прилича на описание от филма на Калоян белополски "есента на белите мрени" навярно всичко описано е от филма според мен, но нищо просто казвам, не се заяждам или нещо подобно,напротив,искам да кажа ,че щом във филма така ловя значи е правилно.
Аватар
plamii
фен клуб-скобар
Мнения: 260
Регистриран на: Чет Юли 14, 2011 11:04 am
Местоположение: Кюстендил

Re: Помощ относно речен риболов.

Мнение от plamii »

Колега клена много добре кълве на сладка царевица а пък и също мрената ! Пробвай
Изображение

The Best
miro253
фен клуб-скобар
Мнения: 1449
Регистриран на: Вто Окт 13, 2009 4:02 pm
Местоположение: София

Re: Помощ относно речен риболов.

Мнение от miro253 »

Колега, а на коя река ловиш, ако не е тайна разбира се? Това на върха на въдицата плувката ли е?

Напълни си хубаво шпулата на макарата. На 2-3 мм. под ръба.
TanioDimov
новобранец
новобранец
Мнения: 59
Регистриран на: Съб Сеп 01, 2012 12:37 pm
Местоположение: гр.Бургас

Re: Помощ относно речен риболов.

Мнение от TanioDimov »

miro253 написа:Колега, а на коя река ловиш, ако не е тайна разбира се? Това на върха на въдицата плувката ли е?

Напълни си хубаво шпулата на макарата. На 2-3 мм. под ръба.
Реката не е тайна разбира се. В Италия се намира и се казва Santerno на двадесетина метра от къщи е хах затова и съм редовен посетител. А относно шпулата до колкото знам трябва да е пълна за да може да се мята повече ,а на мен ми е достатъчно влакното ,тъй като разстоянието е малко максимум 10м от бряг до бряг както се казва. Върха на въдицата ... да плувката е тъкмо сгъвахме и тръгвахме към къщи и реших да снимам кленчето да го покажа и после си го пуснах (както правя с всички уловени риби). Проблема е ,че има много големи ,но не идват при мен хаха. Тези дни ще ида до един магазин да купя бели червеи 1-2 кила да има и ще отивам пак да пробвам дано вече да има резултат, че съм на път да се отчая, тъй като близо 2 месеца подред ходя всеки ден ...
baikras111
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 116
Регистриран на: Съб Юли 11, 2009 11:04 am

Re: Помощ относно речен риболов.

Мнение от baikras111 »

Пробвай колега на сладка царевица.С нея храниш и я ползваш за стръв.
Това с червейте тука го ползваме,незнам как е в Италия,за доста по студено време.
Може да пробваш на фидер,с хранилка с аромат сирене,стръв бял червей,торен и др.
А бе има много НАЧИНИ.
Все ще намериш верния,само не се отказвай.
Това е едно от удоволствията на риболова,ДА ИЗЛЪЖЕШ РИБАТА ДА КЛЪВНЕ.
IVP.
новобранец
новобранец
Мнения: 96
Регистриран на: Сря Юни 08, 2011 6:54 pm
Местоположение: Велико Търново

Re: Помощ относно речен риболов.

Мнение от IVP. »

Да се включа и аз.Според мен проблема ти е в такъмите ,така като гледам снимката,груба ти е въдицата и на тази малка река постоянното мятане те отдалечава още повече от слуката.Тази плувка плува,като топче за тенис отгоре ,избери си по-лека и финна с по-дълъг кил,въдицата е къса,не можеш да контролираш линията и съответно да засичаш.....Не си описал мястото на което ловиш,аз бих пробвал с директен телескоп 6-7 метра с 1.5гр. плувка и на тази дълбочина да изтичам с леко задържане,при такова наличие на риби мисля,че стръвта ти е добра,пробвай и с царевица ,както казаха колегите....Успех ти пожелавам и експериментирай,тя реката е направо у вас. :drinkers: :drinkers:
TanioDimov
новобранец
новобранец
Мнения: 59
Регистриран на: Съб Сеп 01, 2012 12:37 pm
Местоположение: гр.Бургас

Re: Помощ относно речен риболов.

Мнение от TanioDimov »

Тази въдица на снимката не е моя :Д . Иначе моята е с още по къса пръчка ,но това не ми пречи да ги спукам рибоците хаха. Имах слука и то доста добра. Разбрах ,че само белия червей спасява положението.
Аватар
atanas7711
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 119
Регистриран на: Съб Апр 07, 2012 1:30 pm
Местоположение: ПЪРВОМАЙ

Re: Помощ относно речен риболов.

Мнение от atanas7711 »

Специално за кефала можеш да пробваш и на скакалец. Ако е слабо течението не групирай съчмите, а ги разреди, за да се получи нещо като пропадане. Ако е по бързо се опитай да задържаш леко линията, но това с по къса пръчка няма как да се получи.
Аватар
izzyone
фен клуб-скобар
Мнения: 157
Регистриран на: Сря Сеп 14, 2011 3:35 pm
Местоположение: Благоевград

Re: Помощ относно речен риболов.

Мнение от izzyone »

Щом си в Италия предполагам поназнайваш и италиански така че ето ти един малък жокер



Тъдси в youtube има много клипове за риболов и на клен и на мряна
“There is nothing noble in being superior to your fellow man. True nobility is being superior to your former self.”

Ernest Hemingway
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на мирни риби”