Какво трябва да има в един шаранджийски куфар ?

Модератор: sapuna

Ники Колев
новобранец
новобранец
Мнения: 5
Регистриран на: Сря Апр 22, 2015 8:54 am

Какво трябва да има в един шаранджийски куфар ?

Мнение от Ники Колев »

Здравейте. Казвам се Николай Колев и съм нов в този форум . Регистрирах се , защото от много време съм страшно запален по шаранджийския риболов и сега реших да направя следващата стъпка - да си направя мой собствен куфар. Понеже нямам такъв , винаги преди риболов си купувам нужните неща, което е досадно. За това ще помоля някой от вас, някой , който има пълен куфар, да ми каже какво точно трябва да съдържа той . Ловя предимно на дъно, монтаж на косъм , и от време на време ( където позволява мястото ) на плувка. Ще съм благодарен да ми кажете какво точно трябва да съдържа един куфар . Искрени благодарности . Знам, че е глупав въпрос , но ... Отново благодаря.
Аватар
antivik
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3454
Регистриран на: Нед Сеп 12, 2010 10:01 am
Местоположение: Кърджали

Re: Какво трябва да има в един шаранджийски куфар ?

Мнение от antivik »

Хъ добре дошло младо момче! Само с един куфар нема а са разминеш ако решиш да нафраскаш всичко де го има само за шаранджииския и той ще отеснее. Най-вече си приготви многото мерак и после всичко останало според зависи от монтажи, място, условия.....основно куки, тежести, поводи, сеифи монтажи, противооплитати, стопери, вирбели, лидкори, ароматизатори, атрактори.....
Когато рибата не ще - НЕ ЩЕ!
Ники Колев
новобранец
новобранец
Мнения: 5
Регистриран на: Сря Апр 22, 2015 8:54 am

Re: Какво трябва да има в един шаранджийски куфар ?

Мнение от Ники Колев »

antivik написа:Хъ добре дошло младо момче! Само с един куфар нема а са разминеш ако решиш да нафраскаш всичко де го има само за шаранджииския и той ще отеснее. Най-вече си приготви многото мерак и после всичко останало според зависи от монтажи, място, условия.....основно куки, тежести, поводи, сеифи монтажи, противооплитати, стопери, вирбели, лидкори, ароматизатори, атрактори.....
Това е добър отговор . С противозаплитащите съм скаран, защото не съм използвал никога. Лидкор не знам какво е . Благодаря.
Аватар
hshopov
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1130
Регистриран на: Нед Дек 22, 2013 6:57 pm
Местоположение: гр. Пещера

Re: Какво трябва да има в един шаранджийски куфар ?

Мнение от hshopov »

Един куфар никога не е пълен...винаги има какво да се добави! Колегата Антивик ти е нахвърлял набързо,най необходимото,но на теб едва ли би ти помогнала тази информация! Прочети темите за шаранджийски монтажи,такъми и прочие(тук ги има много) ,реши,как ще ловиш и с какво( дали с разпъване или ще храниш със спод да речем) и тогава вече сам ще знаеш,какво да сложиш в куфара! Ледкор не знаеш какво е,а шок лидер знаеш ли?
Malemi написа:коркоман принципно са хубава марка , вярвам им
delio-haidutin
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1116
Регистриран на: Пет Юли 02, 2010 8:17 pm
Местоположение: шумен град

Re: Какво трябва да има в един шаранджийски куфар ?

Мнение от delio-haidutin »

да добавя за монтажа на косъм-игла,свредло,плетен повод.друг ако се сети нещо,да допълва
ВАСИЛ ЛЕВСКИ: "...Ако допуснете утре, когато сте вече свободни да ви управляват днешните турски мекерета и разните му лихвари и чорбаджии, които и днес ви грабят най-безжалостно, то по-добре да си останем под сянката на султана....."
Аватар
rado25
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 348
Регистриран на: Чет Сеп 24, 2009 5:21 pm
Местоположение: Варна

Re: Какво трябва да има в един шаранджийски куфар ?

Мнение от rado25 »

Първо добре дошъл. А относно какво трябва да има в един куфар, ами аз моя го пълня повече от десет години и все нещо му липсва ( поради простата причина, че постоянно излизат нови и нови неща ) . Навремето като почвах си взех едно куфарче, което още след първия сезон се оказа прекалено малко. От началото като съм почнал досега съм сменил 3-4 куфара, като всеки следващ е по голям от предходния. Моя съвет е да почнеш със най-необходимото и с времето да си го до оборудваш, защото напълно оборудван куфар е свързан с голяма сума финикийски знаци, нещо което малко хора могат да си ги позволят.
Колкото до лидкора, шок лидера, противооплитащите шлаухччета, коносчета и др. дреболий, може и без тях ама много помагат и много нерви спестяват, а и увеличават успеваемостта в риболова.
написа:Обърни си шапката с козирката назад. Шарана си мисли, че си тръгваш и започва да кълве.
Ники Колев
новобранец
новобранец
Мнения: 5
Регистриран на: Сря Апр 22, 2015 8:54 am

Re: Какво трябва да има в един шаранджийски куфар ?

Мнение от Ники Колев »

Много благодаря на всички . Тези неща сега ще ги разгледам и ще видя колко ще ми излезе всичко. БЛАГОДАРНОСТИ !
Аватар
hshopov
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1130
Регистриран на: Нед Дек 22, 2013 6:57 pm
Местоположение: гр. Пещера

Re: Какво трябва да има в един шаранджийски куфар ?

Мнение от hshopov »

Ники Колев написа:Много благодаря на всички . Тези неща сега ще ги разгледам и ще видя колко ще ми излезе всичко. БЛАГОДАРНОСТИ !
Не бързай,а виж за себе си кое ще ти свърши работа пък тогава купувай,смело! Не е задължително да е всичко,наведнъж! Шаранджийското оборудване не се събира за ден особено ако нямаш средства!
Malemi написа:коркоман принципно са хубава марка , вярвам им
delio-haidutin
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1116
Регистриран на: Пет Юли 02, 2010 8:17 pm
Местоположение: шумен град

Re: Какво трябва да има в един шаранджийски куфар ?

Мнение от delio-haidutin »

това колко ще ти излезе ,зависи изцяло от тебе ,т.е., дали ще се впуснеш към марковите стоки ,или ще разчиташ на репликите,които също не са лоши :idea: дреболийките ,ги слагай ,средно по 2-3 лв пакетчето от по 10 бройки,куки има и то доста хубави по3-4 лв пакета,плетено влакно,за повод, има и по 3 лв и по 15 лв.ако не си със големи притенции ,със 50-60 лв може и да се побереш,но решиш ли да слугуваш на марка ,над 100 лв отиваш със сигурност.
ще ти дам само един пример ,прашка за захранка-българска -4,50 лв ,маркова 20 лв.на българската ми се изпокъсаха ластиците ,и не можах да намеря подобни (бяха все от по-тънките,а гоня дистанция ,над 80 м),та си взех ластици на стонфо -6 лв,.е ,и какво като са маркови ,тази дистанция трудно я достигах,че намерих прашка с дебели ластици ,пак от евтините ,и си мяткам с нея.та ,не слугувай на марката ,не тя лови риба :idea:
ВАСИЛ ЛЕВСКИ: "...Ако допуснете утре, когато сте вече свободни да ви управляват днешните турски мекерета и разните му лихвари и чорбаджии, които и днес ви грабят най-безжалостно, то по-добре да си останем под сянката на султана....."
Аватар
KOllety
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 187
Регистриран на: Пон Мар 24, 2008 5:36 pm

Re: Какво трябва да има в един шаранджийски куфар ?

Мнение от KOllety »

Поне една бира трябва да имаш в куфара !
Ники Колев
новобранец
новобранец
Мнения: 5
Регистриран на: Сря Апр 22, 2015 8:54 am

Re: Какво трябва да има в един шаранджийски куфар ?

Мнение от Ники Колев »

delio-haidutin написа:това колко ще ти излезе ,зависи изцяло от тебе ,т.е., дали ще се впуснеш към марковите стоки ,или ще разчиташ на репликите,които също не са лоши :idea: дреболийките ,ги слагай ,средно по 2-3 лв пакетчето от по 10 бройки,куки има и то доста хубави по3-4 лв пакета,плетено влакно,за повод, има и по 3 лв и по 15 лв.ако не си със големи притенции ,със 50-60 лв може и да се побереш,но решиш ли да слугуваш на марка ,над 100 лв отиваш със сигурност.
ще ти дам само един пример ,прашка за захранка-българска -4,50 лв ,маркова 20 лв.на българската ми се изпокъсаха ластиците ,и не можах да намеря подобни (бяха все от по-тънките,а гоня дистанция ,над 80 м),та си взех ластици на стонфо -6 лв,.е ,и какво като са маркови ,тази дистанция трудно я достигах,че намерих прашка с дебели ластици ,пак от евтините ,и си мяткам с нея.та ,не слугувай на марката ,не тя лови риба :idea:
Мерси за подробният отговор . Та относно това на какво ще ловя - на косъм . Това ще ми е основното. Аз пари ще имам , няма да се притеснявам, тъй като сега заминавам за Америка и ... А относно бирите, една мисля , че ще е малко :D
топлия
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 372
Регистриран на: Пон Фев 23, 2015 9:17 am
Местоположение: ямбол

Re: Какво трябва да има в един шаранджийски куфар ?

Мнение от топлия »

Всички викат не слугувай на марките. Аз ще ти кажа друго. Марковите стоки вадят риби, китайчетата ги изтърват, доста често. Специално за куки и поводи наблегни на fox , лично мнение. Куките са по 10-13 лева пакета, но такива остротии няма, за корда ти препоръчвам шимано, лидкори има много само да не е китайско, диповрте ми са на ван ден енде, и съм доволен мноооого трайни,колегите ти казаха за останалото. Аз нямам финансова свобода затова купувам само най необходимото, но качествено. Изказвам лично мнение дано не обидя някого. Но аз така чувствам нещата. Успех колега.
Ако гледаме на риболова като на болест, то аз съм в последната фаза!!!Нелечимо!!!
Ники Колев
новобранец
новобранец
Мнения: 5
Регистриран на: Сря Апр 22, 2015 8:54 am

Re: Какво трябва да има в един шаранджийски куфар ?

Мнение от Ники Колев »

топлия написа:Всички викат не слугувай на марките. Аз ще ти кажа друго. Марковите стоки вадят риби, китайчетата ги изтърват, доста често. Специално за куки и поводи наблегни на fox , лично мнение. Куките са по 10-13 лева пакета, но такива остротии няма, за корда ти препоръчвам шимано, лидкори има много само да не е китайско, диповрте ми са на ван ден енде, и съм доволен мноооого трайни,колегите ти казаха за останалото. Аз нямам финансова свобода затова купувам само най необходимото, но качествено. Изказвам лично мнение дано не обидя някого. Но аз така чувствам нещата. Успех колега.
Успя да ме ориентираш доста. Благодаря отново. Скоро ще е готов и моят първи куфар, напълнен до колкото мога с нужните за мен неща. Пък малко по малко после... Благодаря
Аватар
pala4a82
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 147
Регистриран на: Чет Яну 06, 2011 10:03 pm
Местоположение: ямбол

Re: Какво трябва да има в един шаранджийски куфар ?

Мнение от pala4a82 »

delio-haidutin написа:това колко ще ти излезе ,зависи изцяло от тебе ,т.е., дали ще се впуснеш към марковите стоки ,или ще разчиташ на репликите,които също не са лоши :idea: дреболийките ,ги слагай ,средно по 2-3 лв пакетчето от по 10 бройки,куки има и то доста хубави по3-4 лв пакета,плетено влакно,за повод, има и по 3 лв и по 15 лв.ако не си със големи притенции ,със 50-60 лв може и да се побереш,но решиш ли да слугуваш на марка ,над 100 лв отиваш със сигурност.
ще ти дам само един пример ,прашка за захранка-българска -4,50 лв ,маркова 20 лв.на българската ми се изпокъсаха ластиците ,и не можах да намеря подобни (бяха все от по-тънките,а гоня дистанция ,над 80 м),та си взех ластици на стонфо -6 лв,.е ,и какво като са маркови ,тази дистанция трудно я достигах,че намерих прашка с дебели ластици ,пак от евтините ,и си мяткам с нея.та ,не слугувай на марката ,не тя лови риба :idea:
1+ за колегата
риболова е болест която не се лекува само се задълбочява
delio-haidutin
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1116
Регистриран на: Пет Юли 02, 2010 8:17 pm
Местоположение: шумен град

Re: Какво трябва да има в един шаранджийски куфар ?

Мнение от delio-haidutin »

Ники Колев написа:Та относно това на какво ще ловя - на косъм
да те предупредя(колкото и да не се нрави на някого),има моменти ,че не винаги взема на косъм :idea: :idea: :idea: :idea: :idea: ,особенно 2-3 кг шарани ,предпочитат на обикновенна кука.
топлия написа:Аз ще ти кажа друго. Марковите стоки вадят риби,
колега ,тука може да спорим до сабалям.по какво са различават марковите стоки???със какво примерно едно шимано за 500-800лв ,ще ми извади шаран или амур 20 кг ,по-различно от една китайка за 50-60 лв.или пък куки които струват по 10-15 лв със такива по 2-3 -5 лв???знай ,че изправена кука (обикновена) за 5 ст (стоооотинки ) няяяямам.тука направо се ядосах ,че подвеждате ,колеги ,да стават касички на някого си :twisted: :idea:
ВАСИЛ ЛЕВСКИ: "...Ако допуснете утре, когато сте вече свободни да ви управляват днешните турски мекерета и разните му лихвари и чорбаджии, които и днес ви грабят най-безжалостно, то по-добре да си останем под сянката на султана....."
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на мирни риби”