Какво трябва да има в един шаранджийски куфар ?

Модератор: sapuna

Аватар
magnetar
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 285
Регистриран на: Вто Яну 21, 2014 8:09 pm

Re: Какво трябва да има в един шаранджийски куфар ?

Мнение от magnetar »

Здрасти колега,основните неща са:

Поводи(със и без покритие).
Куки(различни видове за различните монтажи,най често от 2 до 6 номер) може само два три вида.
Олова(различен грамаж,от 70 до към 110 грама) инлайн и такива с вирбел(за поставяне на клипс).
Стопери за стръвта.
Игла,ножичка,ножче,белачка за поводи,меко олово или съчми(за отежняване на поводът),вирбели(обикновени,тип бърза връзка,с халка),силиконови конуси,шлаух за монтажи,клипсове за олова.

Това е основното,иначе има и лийдкор,шок лидер и една камара други неща,но както са казали и колегите,винаги все нещо ще излезе,и край няма!!!
топлия
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 372
Регистриран на: Пон Фев 23, 2015 9:17 am
Местоположение: ямбол

Re: Какво трябва да има в един шаранджийски куфар ?

Мнение от топлия »

delio-haidutin написа:
Ники Колев написа:Та относно това на какво ще ловя - на косъм
да те предупредя(колкото и да не се нрави на някого),има моменти ,че не винаги взема на косъм :idea: :idea: :idea: :idea: :idea: ,особенно 2-3 кг шарани ,предпочитат на обикновенна кука.
топлия написа:Аз ще ти кажа друго. Марковите стоки вадят риби,
колега ,тука може да спорим до сабалям.по какво са различават марковите стоки???със какво примерно едно шимано за 500-800лв ,ще ми извади шаран или амур 20 кг ,по-различно от една китайка за 50-60 лв.или пък куки които струват по 10-15 лв със такива по 2-3 -5 лв???знай ,че изправена кука (обикновена) за 5 ст (стоооотинки ) няяяямам.тука направо се ядосах ,че подвеждате ,колеги ,да стават касички на някого си :twisted: :idea:
Колега не се ядосвай ами вземи си купи мсркови куки и сам ще видиш разликата, от евтините имам доста изтървани шарани, но откакто си купувам от скъпите 2г.няма изтърван шаран. Ловя само на комби рик, за шарково този монтаж работи супер, но не ме убеждавай, че китайски и японски куки работят еднакво. Повтарям за куки и корда,,,, въобще,,,,,,залагайте на сигурното.
Пп. Няма смисъл да се ядосваш ще остарееш млад!!! :drinkers:
Ако гледаме на риболова като на болест, то аз съм в последната фаза!!!Нелечимо!!!
Аватар
magnetar
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 285
Регистриран на: Вто Яну 21, 2014 8:09 pm

Re: Какво трябва да има в един шаранджийски куфар ?

Мнение от magnetar »

И аз подкрепям мнението,че с куките шега не бива.Но не е задължително да са по 15 лева за пакет(това е брутална цена за 10 куки).Например различните модели на Owner(шаранджийските) са много добри,поне мен не са ме дънили,и са между 5 и 7 лева за десет броя.Пък и за тази цена,при най малкото съмнение и хвърлям.
топлия
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 372
Регистриран на: Пон Фев 23, 2015 9:17 am
Местоположение: ямбол

Re: Какво трябва да има в един шаранджийски куфар ?

Мнение от топлия »

Колега напълно съм съгласен, че има много добри куки на по ниски цени. Аз говорих като цяло, че китайските куки не са добри, докато японските са ок. Поне тези които съм ползвал са оставили у мен такова впечатление.
Ако гледаме на риболова като на болест, то аз съм в последната фаза!!!Нелечимо!!!
delio-haidutin
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1116
Регистриран на: Пет Юли 02, 2010 8:17 pm
Местоположение: шумен град

Re: Какво трябва да има в един шаранджийски куфар ?

Мнение от delio-haidutin »

хайде и тебе да те питам,сенсей какви са???пише джапан,до 3 лв за пакет ,според модела има и по 10 и по 14 куки.нямам изправени ,а да речем ,че ако се изтъпяват по-бързо,режиш и хвърляш без да се замисляш.
ВАСИЛ ЛЕВСКИ: "...Ако допуснете утре, когато сте вече свободни да ви управляват днешните турски мекерета и разните му лихвари и чорбаджии, които и днес ви грабят най-безжалостно, то по-добре да си останем под сянката на султана....."
Аватар
hshopov
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1130
Регистриран на: Нед Дек 22, 2013 6:57 pm
Местоположение: гр. Пещера

Re: Какво трябва да има в един шаранджийски куфар ?

Мнение от hshopov »

delio-haidutin написа:хайде и тебе да те питам,сенсей какви са???пише джапан,до 3 лв за пакет ,според модела има и по 10 и по 14 куки.нямам изправени ,а да речем ,че ако се изтъпяват по-бързо,режиш и хвърляш без да се замисляш.
Това за сенсея е абсолютно вярно и го казвам от личен опит,но като цяло малко оспамихте темата на колегата с поредния спор скъпо или ефтино! Дельо не сравнявай китайски макари с шимано....тук база за сравнение няма,никаква( шимано бблц е практически вечно) Аз ловя с китайци и съм доволен,но отдаде ли ми се възможност бих ги заменил за класни дайва или шимано без да се замислям при все,че и от китайците съм доволен! Всеки лови с това,което може да си позволи...това е истината и това не го прави по малко риболовец! :drinkers:
Malemi написа:коркоман принципно са хубава марка , вярвам им
Димитър Чаушев
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 639
Регистриран на: Чет Мар 28, 2013 10:02 am

Re: Какво трябва да има в един шаранджийски куфар ?

Мнение от Димитър Чаушев »

ШШШШШШТ :wink: с куките ,поводите и влакното компромиси не трябва да има, не всички скъпи куки са гаранция че ще хванеш повече риба ама пък и много ефтини не са за предпочитане !
По темата : куки 2-4 номер ,повод до 20 либри ,лидкор 30-40 либри , игла ,ножица , сейфти клипсове .противооплитащи конуси , стопери и тежести 90-110 грама .Това ползвам най много ! Има и други флинтифлюшки които може никога да не ползваш :lol:
Аватар
hshopov
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1130
Регистриран на: Нед Дек 22, 2013 6:57 pm
Местоположение: гр. Пещера

Re: Какво трябва да има в един шаранджийски куфар ?

Мнение от hshopov »

Димитър Чаушев написа:ШШШШШШТ :wink: с куките ,поводите и влакното компромиси не трябва да има, не всички скъпи куки са гаранция че ще хванеш повече риба ама пък и много ефтини не са за предпочитане !
По темата : куки 2-4 номер ,повод до 20 либри ,лидкор 30-40 либри , игла ,ножица , сейфти клипсове .противооплитащи конуси , стопери и тежести 90-110 грама .Това ползвам най много ! Има и други флинтифлюшки които може никога да не ползваш :lol:
и ракети или спомб ако ще храни от брега със спод!
Malemi написа:коркоман принципно са хубава марка , вярвам им
Аватар
diD0
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 528
Регистриран на: Вто Дек 13, 2011 8:49 pm

Re: Какво трябва да има в един шаранджийски куфар ?

Мнение от diD0 »

Ти знаеш най добре какво ти трябва .Просто си виж линията след основното влакно и сам ще си отговориш .
Това което си купуваш всеки път си го слагай в един куфар и готово
Изображение
Аватар
kodek
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 483
Регистриран на: Вто Сеп 22, 2009 7:42 pm
Местоположение: Пазарджик

Re: Какво трябва да има в един шаранджийски куфар ?

Мнение от kodek »

Човека пита: Какво да има в куфара,А не колко струва! Ма то в България така мислим.Като влезеш в първия магазин в Щатите ще ти предложат всичко необходимо,даже предостатъчно!
elanmorin
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 102
Регистриран на: Чет Май 08, 2014 6:58 pm

Re: Какво трябва да има в един шаранджийски куфар ?

Мнение от elanmorin »

Аз да добавя не само за шаранджийски а за всеки не е зле да има едно бързодействащо лепилце.
Аватар
hshopov
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1130
Регистриран на: Нед Дек 22, 2013 6:57 pm
Местоположение: гр. Пещера

Re: Какво трябва да има в един шаранджийски куфар ?

Мнение от hshopov »

elanmorin написа:Аз да добавя не само за шаранджийски а за всеки не е зле да има едно бързодействащо лепилце.
За какво ти е??? Не се сещам!
Malemi написа:коркоман принципно са хубава марка , вярвам им
Аватар
antivik
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3454
Регистриран на: Нед Сеп 12, 2010 10:01 am
Местоположение: Кърджали

Re: Какво трябва да има в един шаранджийски куфар ?

Мнение от antivik »

hshopov написа:
elanmorin написа:Аз да добавя не само за шаранджийски а за всеки не е зле да има едно бързодействащо лепилце.
За какво ти е??? Не се сещам!
А че на мен ми се е случвало при сглабяне на сопата и прекарване на кордата, да се изсули/отлепи/ връхния водач :( - добре че го имаше моментното/един гявол го помни к`во точно беше :? /.

Инак най-важното де требе да го има и не само в шаранджийския, а и във всеки останал е МЕРАК, туй ако го няма.... :roll: :shock: :drinkers:
Когато рибата не ще - НЕ ЩЕ!
elanmorin
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 102
Регистриран на: Чет Май 08, 2014 6:58 pm

Re: Какво трябва да има в един шаранджийски куфар ?

Мнение от elanmorin »

antivik написа:
hshopov написа:
elanmorin написа:Аз да добавя не само за шаранджийски а за всеки не е зле да има едно бързодействащо лепилце.
За какво ти е??? Не се сещам!
А че на мен ми се е случвало при сглабяне на сопата и прекарване на кордата, да се изсули/отлепи/ връхния водач :( - добре че го имаше моментното/един гявол го помни к`во точно беше :? /.

Инак най-важното де требе да го има и не само в шаранджийския, а и във всеки останал е МЕРАК, туй ако го няма.... :roll: :shock: :drinkers:
На колеги им се е случвало същото.
А на мен лично ми се е случвало -веднъж на едно много трудно място, пълно с клонаци, шавар и подводни дънери да начупя над 10 плувки, при което лепилцело ми свърши работа.
Всеки случай е с размера на блесна, така че не е излишно.
Или пък други дреболии, падала ми е тапата на пръта. За 20 секунди се залепва.
Ако ходите с по 3 пръта и 20 плувки, да едва ли имате нужда от това.
Но примерно една плувка, което ми се е случвало, с пластмасов водач, и се прерязва водача, какво да я хвърлям ли... слагам и малко лепило и става като нова.
Освен тва не знам какви плувки ползвате, но аз често ползвам плувки със сменяеми антени. И повечето такива са предразположени да им хвърне антената, ако не си я залепил леко. Залепя се леко, колкото ако искаш да я смениш да можеш да я извадиш.
Незнам, аз винаги си държа едно такова в куфара. Само че не капчица и други слаби, трябва да е някакво кораво лепило.
Аватар
antivik
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3454
Регистриран на: Нед Сеп 12, 2010 10:01 am
Местоположение: Кърджали

Re: Какво трябва да има в един шаранджийски куфар ?

Мнение от antivik »

elanmorin написа: На колеги им се е случвало същото.
А на мен лично ми се е случвало -веднъж на едно много трудно място, пълно с клонаци, шавар и подводни дънери да начупя над 10 плувки, при което лепилцело ми свърши работа.
Всеки случай е с размера на блесна, така че не е излишно.
Или пък други дреболии, падала ми е тапата на пръта. За 20 секунди се залепва.
Ако ходите с по 3 пръта и 20 плувки, да едва ли имате нужда от това.
Но примерно една плувка, което ми се е случвало, с пластмасов водач, и се прерязва водача, какво да я хвърлям ли... слагам и малко лепило и става като нова.
Освен тва не знам какви плувки ползвате, но аз често ползвам плувки със сменяеми антени. И повечето такива са предразположени да им хвърне антената, ако не си я залепил леко. Залепя се леко, колкото ако искаш да я смениш да можеш да я извадиш.
Незнам, аз винаги си държа едно такова в куфара. Само че не капчица и други слаби, трябва да е някакво кораво лепило.
Пич, въпроса е за як шаранджийски риболов и куфар де са твърде тежки оловата и дебели влакната. Не става въпрос за плувкарски истории.... :?
Когато рибата не ще - НЕ ЩЕ!
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на мирни риби”